• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Porozumienie między PERN i Politechniką Gdańską

erka
10 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 
PERN wybuduje w Gdańsku bazę przeznaczoną do magazynowania i przeładunku ropy naftowej, produktów naftowych i chemikaliów. Terminal będzie połączony z Naftoportem krajową siecią przesyłu ropy. PERN wybuduje w Gdańsku bazę przeznaczoną do magazynowania i przeładunku ropy naftowej, produktów naftowych i chemikaliów. Terminal będzie połączony z Naftoportem krajową siecią przesyłu ropy.

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych "Przyjaźń" podpisało porozumienie o współpracy z Politechniką Gdańską. Spółka chce zacieśnić współpracę ze środowiskiem naukowym Trójmiasta, aby lepiej wykorzystać jego potencjał do realizacji swoich inwestycji na Pomorzu oraz szybciej rozwijać działalność innowacyjną.



Porozumienie podpisali: ze strony PERN - prezes, Marcin Moskalewicz oraz wiceprezes zarządu, Dariusz Zawadka, ze strony Politechniki Gdańskiej - rektor, prof. Henryk Krawczyk. Dokument przewiduje m.in. rozwój innowacyjnych rozwiązań na potrzeby logistyki naftowej i chemicznej, wsparcie naukowe projektów, analizy, ekspertyzy techniczne, prace naukowo-badawcze, wymianę doświadczeń i wiedzy.

- Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Politechniką Gdańską, jednak nasze plany inwestycyjne w tym regionie wymagają zdefiniowania bardziej śmiałych rozwiązań, które pomogłyby w ich realizacji z korzyścią dla obydwu stron - stwierdził prezes Moskalewicz.

PERN ma na terenie gdańskiego portu wybudować nowoczesny terminal naftowy. Na terenie dzierżawionym pod budowę terminalu powstanie około 20 zbiorników na ropę i produkty ropopochodne o pojemności ok. 700 tys. m sześc. z infrastrukturą techniczną, torami, bocznicą kolejową, rurociągami i budynkami. Terminal Naftowy będzie wyposażony w urządzenia do obsługi kilku rodzajów produktów: wielu gatunków ropy naftowej, oleju napędowego, benzyn, benzyn lotniczych i produktów chemicznych. Wszystko z zastosowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ochrony środowiska naturalnego.

Budową zajmie się konsorcjum firm z IDS-BUD jako liderem. Czas realizacji to 32 miesiące od dnia zawarcia umowy.
erka

Miejsca

Opinie (9)

  • Pan płk Zawadka wiedzę, postanowił sprawdzić się w biznesie.

    • 12 0

  • przewiduje m.in. rozwój innowacyjnych rozwiązań

    no super... przewidzeli że rozwiną coś innowacyjnego

    Nie ma to jak gospodarka planowa

    • 7 0

  • WSPÓŁPRACĘ? (5)

    Z całym szacunkiem do Alma Mater, ale na PG nie ma zbyt wielu naukowców. Robiłem doktorat na PG i wiem, jak zacofana to uczelnia, o jak bardzo skostniałych kanonach. Jest to miejsce, gdzie uprawia się za państwowe pieniądze swoje wypaczone wizje dziwnych wydziałów, które biznesowo pogrążają uczelnię.
    Nie podoba mi się, że prawdziwych profesorów pozostało kilku, do dziesięciu policz.
    Sporą część "grona" pedagogicznego stanowią ludzie nieudolni życiowo, którzy są wyspecjalizowani w jednej dziedzinie. To tak, jakby idąc do sklepu na zakupy umieli kupić jedynie chleb no i może bułkę, bo oni na tym się tylko znają.
    Inną częścią są koledzy kolegów, którzy zostali szybko wypromowani na lepsze krzesełka, jednak wiedza jest także okrojona.
    Najgorszym aspektem jest fakt, że na PG poziom nauczania spadł przez ostatnie 10 lat do tego stopnia, że ludzie po UG studiują na studiach magisterskich bez jakiejkolwiek wiedzy technicznej, no i niestety dostają dyplomy magistra.
    Reasumując, uważam że ryba psuje się od głowy, a uczelnią zarządzają osoby, dbające o to, aby uczelnia ładnie wyglądała... i nic więcej.
    Sporo można pisać, ale nie ujawniam super tajnych tajemnic, także wiele osób wie to co ja, a inni jeszcze więcej.
    Najsmutniejsze jest to, że PG jest na równi pochyłej. Samo kompromitacja zaczyna być odwrotnie proporcjonalna do wiedzy przekazywanej, która maleje. W pewnym momencie wiedzy będzie zero.

    • 26 4

    • zgadzam sie (1)

      Też kończyłem doktorat na PG... teraz pracuję w przemyśle.
      I zgadzam się z powyższą opinią. PG upada

      • 6 0

      • Nie upada. Jest tak samo beznadziejna jak zawsze

        • 0 2

    • zarzuty wobec PG: (1)

      to prawda, że sporo osób z grona profesorskiego nigdy nie powinna dostać tytułów. To prawda, żę większość z nich nie ma pojęcia o tym, jak wygląda obecny przemysł; mało tego - jeżeli chce wejść na uczelnię praktyk z programem autorskim to "nie nada" - bo oni nie dostaną wypłaty za godziny dydaktyki (czyli zrobienia wykładu polegającego na puszczeniu prezentacji dziwnie podobnej do prezentacji Innej Uczelni Technicznej oraz listy obecności).
      To prawda, że poziom się obsunął. Największym problemem jest proces boloński - siatki programowe potraktowano tak: wszystkie "kobyły" jako niezbędne ściśnięto na studium inżynierskim (często dokłądając jeszcze materiału) a "pierdoły" wyrzucono na magisterkę (żeby pracujący inżynier też mógł studiować na dziennych). Osoba nie posiadająca predyspozycji pamięciowych odpadnie. Tyle, że inżynier to nie synonim encyklopedii - inżynier ma posiadać umiejętności i predyspozycje... których nic nie sprawdza.

      • 5 0

      • Ale się uśmiałem. Umiejętniści to się na studiach nie zdobywa. Te studia

        są jedynie po to by zdobyć tytuł. Pracodawca i tak wie, że takiego absolwenta PG będzie trzeba wszystkiego nauczyć. Gdyby nie wymagania ustawowe, które mówią, że np inż budowy musi mieć skończone takie a takie studia pracodawca zatrudnił by kogoś po pierwszej lepszej prywatnej uczelni. Wiedza tak samo marna, umiejętności tak samo znikome.

        • 1 2

    • A ten obraz to chyba pasuje do każdej szkoły wyższej w PL

      no może są jakieś nieliczne wyjątki... Do tego demografia czyni spustoszenia
      Stare pierniki chcą pracować do 70-ty, etaty są obcinane więc
      typowy widok to 50 latek (często z tytułem) prowadzący ćwiczenia
      z czegoś czym w normalnym kraju zajmuje się gość po licencjacie (inna
      sprawa że Bolandyjski profesor = maksimum mgr z normalnego kraju)

      • 3 0

  • i dzieki temu

    znajomi krolika beda mogli brac dotacje w ramach programow innowacyjnych na np myjnie bezdotykowe, czy inne rownie genialne innowacyjne przedsiewziecia...

    • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Francis Lapp

Prezes firmy HTEP Polska Sp. z o.o. i stoczni Sunreef Yachts. Pochodzi z Francji Od 1992 roku...

Najczęściej czytane