• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowe plany zagospodarowania. Gdynia i Gdańsk

EBu
9 maja 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 

Mieszkańcy Gdańska w maju zapoznać się mogą z trzema planami zagospodarowania.

W Gdańsku do 1 czerwca do publicznego wglądu wyłożone są trzy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, dla Strzyży, Matarni i Olszynki. Mieszkańcy Gdyni do 30 maja zapoznać się mogą z planem dla rejonu rezerwatu "Kępa Redłowska".



Gdańsk

Strzyża - strefa buforowa lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Miasto przystąpiło do planu uchwałą z końca września ubiegłego roku, dotyczy on terenów przy ul. Jana Kiepury na terenie Strzyży. zobacz na mapie Gdańska

Celem sporządzenia planu jest umożliwienie realizacji przestrzeni rekreacyjnej w bezpośrednim sąsiedztwie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (TPK). Podjęcie planu jest wynikiem prac nad "Koncepcją zrównoważonego zagospodarowania strefy buforowej lasów w granicach Miasta Gdańska", który ma pomóc w urządzeniu wybranych wejść do lasu, terenów rekreacji i wypoczynku na styku z lasem.

Dyskusja publiczna nad projektem planu odbędzie się w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska we wtorek 10 maja 2017 roku o godz. 17.

Matarnia między ulicą Budowlanych a torami PKM

Projekt planu został wyłożony do publicznego wglądu po raz trzeci (przystąpienie w sierpniu 2015 roku). Obejmuje on tereny stykające się z ulicą Budowlanych i Nowatorów na granicy Matarni-Rębiechowa i Kokoszek zobacz na mapie Gdańska. Planiści uwzględnili kolejne poprawki do planu. Intencją sporządzenia planu jest m.in. dostosowanie zapisów planów obowiązujących do zaistniałych zmian po realizacji PKM, intensyfikacja zagospodarowania w związku z sąsiedztwem przystanku PKM Matarnia, obwodnicy trójmiasta i lotniska oraz ustalenie przeznaczenia i zasad obsługi komunikacyjnej w części południowej nie posiadającej aktualnie planów miejscowych.

Dyskusja publiczna nad projektem planu odbędzie się w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska w środę 16 maja 2017 r. o godz. 17.

Olszynka - Dwór Olszyński

Rada Miasta podjęła uchwałę o przystąpieniu do planu w sierpniu ubiegłego roku. Jest to pierwsze wyłożenie planu dla obszaru ok. 1 hektara obejmującego teren założenia dworsko - parkowego w rejonie ulic Olszyńskiej i Miedza, w sąsiedztwie rzeki Motławy zobacz na mapie Gdańska.

Celem sporządzenia planu jest umocowanie prawne istniejącej funkcji kościelnej, co umożliwi przywrócenie do dawnej świetności zabudowań Dworu Olszyńskiego wpisanego do rejestru zabytków. Zmiana przeznaczenia z mieszkaniowo-usługowego na sakralne umożliwi użytkownikowi tego terenu ubieganie się o dotacje na remont istniejących budynków oraz rekonstrukcję budynku stajni. Działania te umożliwią Kościołowi Zielonoświątkowemu dalsze prowadzenie i rozwój działalności kulturalnej, społecznej i edukacyjnej na rzecz mieszkańców dzielnicy Olszynka.

Dyskusja publiczna nad projektem planu odbędzie się w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska w czwartek 18 maja 2017 r. o godz. 17.

***

Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi.

Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta Miasta Gdańska z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy do 18 maja 2017 r. Pisma należy kierować na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk lub w postaci elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym przy pomocy ważnego, kwalifikowanego certyfikatu na adres mailowy: brg@brg.gda.pl bądź też opatrzonych podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP oraz za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej.

Zgodnie z prawem w miejscu i czasie wyłożenia projektów planów miejscowych do publicznego wglądu można zapoznać się z niezbędną dokumentacją, tj. projektami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, prognozami oddziaływania na środowisko do tych planów (nie została ona przygotowana dla planu dla Wrzeszcza), opiniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku, opiniami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku.

Zainteresowani udziałem w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania w/w projektów planu na środowisko, mogą składać do w/w dokumentacji uwagi i wnioski, które mogą być wnoszone: w formie pisemnej do Prezydenta Miasta Gdańska na adres: Biuro Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, ustnie do protokołu, za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres mailowy brg@brg.gda.pl w nieprzekraczalnym terminie do 16 czerwca 2017 roku.

Uwagi do projektu planu oraz wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Biura Rozwoju Gdańska na stronie internetowej http://bip.brg.gda.pl.

Gdynia

Projekt gdyńskiego planu obejmuje cały Rezerwat Kępa Redłowska oraz jego otoczenie. Projekt gdyńskiego planu obejmuje cały Rezerwat Kępa Redłowska oraz jego otoczenie.
Projekt dotyczy części dzielnic: Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo i Orłowo w Gdyni, rejon rezerwatu przyrody "Kępa Redłowska" wraz z otoczeniem

Dokument wyłożony jest do 30 maja 2017 r.Gdynia InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30 w Gdyni. Z projektem planu można również zapoznać się i uzyskać szczegółowe informacje w Biurze Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni, ul. Tadeusza Wendy 7/9 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00. Jest on dostępny także w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Gdyni.

Projekt obejmuje obszar, którego granice przebiegają wzdłuż linii brzegowej Zatoki Gdańskiej, od północnego odcinka ul. Orłowskiej aż do kortów przy ul. Ejsmonda. zobacz na mapie Gdańska

Do prac nad planem przystąpiono w marcu 2011 r. Celem nadrzędnym opracowywanego planu jest wzmocnienie ochrony rezerwatu przyrody "Kępa Redłowska" oraz zachowanie terenów zielonych (lasów, terenów zadrzewionych) położonych na jego obrzeżach. Opracowanie planu ma na celu również ograniczenie niekontrolowanej ekspansji nowej zabudowy. Plan ma ustalić zasady realizowania zabudowy na terenach inwestycyjnych sąsiadujących z rezerwatem, z zachowaniem walorów przyrodniczych i krajobrazowych.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu odbędzie się 22 maja 2017 r., o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 34 w Gdyni, ul. L. Cylkowskiego 5.
Uwagi do planu składać można do 13 czerwca kierując je do Prezydenta Miasta Gdyni w formie pisemnej, na adres Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni ul. Tadeusza Wendy 7/9, 81-341 Gdynia, wraz z podaniem imienia i nazwiska (lub nazwy jednostki organizacyjnej), adresu składającego uwagę i oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy.
EBu

Miejsca

Opinie (23) 2 zablokowane

  • )

    Mam tylko nadzieję że nie wytną lasów aby postawić kolejne "lofty" dla warsiawki.Już dość wieżowców w 3-city,i tak drugim Singapurem to my nie będziemy...

    • 41 14

  • tylko nie budujcie już tych wysokościowców w centrum i przy Grunwaldzkiej !!! (6)

    czyście poszaleli?!
    Samochody dojeżdżających do pracy rozjeżdżają wszystko, mieszkańcy cierpią ...
    Na to Budyń wprowadza opłaty i uważa że problem rozwiązany - problem, który wcześniej sami stworzyli!
    Dlaczego mieszkańcy mają płacić abonament za postój ??? Duży ruch samochodowy jest wynikiem błędnej polityki planistycznej, ulice i układ urbanistyczny nie są do tego przystosowane.
    Ale co tam , byle żyło się lepiej deweloperom!

    • 33 22

    • na tym to dokładnie polega, kolejny podatek, wszystko skrzętnie przemyślane i uzgodnione z pijawkami 'inwestorami' (2)

      tak się kręci lody w polszie

      • 4 5

      • zgadza się (1)

        dziwne natomiast, że ludzie to jeszcze łykają i dają się doić na maksa
        podobnie sprawa ma się z opłatami za wywóz śmieci, nie dość że stawki mamy najwyższe w Europie, to jeszcze po podwyżkach musimy je w domach segregować

        • 3 4

        • Widziałem jak to wygląda na własne oczy....

          Ludzie sortują śmieci w domach, muszą bulić za to więcej - a oni i tak wrzucają to do jednego kontenera i wywalają na jedną hałdę.....coś dodać?

          • 0 0

    • A kto cię zmusza do mieszkania w Oliwie i w okolicach biurowców ? (2)

      Zawsze możesz się przeprowadzić na spokojnieszy Górny Taras.

      • 1 0

      • te biurowce powinny sta przy obwodnicyc

        te biurowce powinny stac przy obwodnicy a nie w centrum miasta, do lotniska byloby blisko jak szef z zagranicy przyleci. A tak korkuje sie miasto. Gdize jeszcze buduje sie biurowce w samym centrum poza polandia? Rozumiem ze wszystko ustawione i kasa leci do wladz miasta, pensje, premie, rady nadzorcze i emeryturki razem banka rocznie z moich i twoich podatkow

        • 1 1

      • Ciekawe co zrobisz, jeśli twój sąsiad

        sprzeda działkę w bezpośrednim sąsiedztwie twojego domu jakiemuś deweloperowi, który zbuduje na niej jakiś wysokościowiec w dodatku bez miejsc parkingowych....Nie ma problemu jeśli zabudowa w mieście jest przemyślana - ale w Gdańsku tak nie jest...

        • 0 0

  • u nas w Gdyni prace nad projektem lasu który już jest, brzegu który już jest (2)

    trwały od 2011 roku???

    • 22 3

    • a ile kosztowały :-)

      Kolega do kolegi "zrobił bym cos a raczej zarobił ale tak mi się za bardzo nie chce narobić. Spoko zrobisz projekt zieleni w Gdyni, może lasu. W Gdyni o jeńcy ale to dużo roboty i jeszcze lasu... :-) gdzie tam las zrobię? Las już jest ty tylko po nim pochodzić musisz , poznasz go i tyle ... kilka lat pochodzisz zapłaci ci państwo bo las państwowy ... a tak serio pewnie chodzio zagospodarowanie zabezpieczenie i pozostawienie dla potomnych ...

      • 5 3

    • a ile się nabudowało na pozwoleniach

      • 2 1

  • I co panie prezydencie znowu ukłon w stronę deweloperów? (1)

    To co stawiamy kolejny beton a zieleń...? Zieleń a po co?

    • 27 11

    • a po co stawiać na zieleń? zeby menele mieli gdzie pić?

      Ludzie siedzą w domu w swojej prywatnej przestrzeni a ty siejesz hipokryzje.

      • 0 1

  • W dobie map GIS - pytanie - dlaczego plany zagospodarowania nie są nanoszone na mapy miasta. (1)

    A jedynie dostępne w formie jakiś gif-ów.
    Np jest dostępna mapa na stronie Gdańska.
    jest tam warstwa własności, warstwa historyczna, warstwa geodezyjna itd,
    Dlaczego nie można stworzyć warstwy PRZYSZŁOŚĆ.
    Plastycznie widać by było czy wokół osiedla które wybieram powstanie obwodnica, wysypisko, centrum handlowe.
    Owszem plany są obecnie dostępne, zwracam uwagę tylko na ich walory poznawcze i łatwość wglądu w zawartość.

    • 26 3

    • Masz to na BRG

      BRG prowadzi taka mape na swojej stronie, zobacz

      • 2 0

  • Chyba liczba kont się

    zwiększy,,,

    • 8 5

  • A w Sopocie......

    Już dawno mają plany, i realizują aż furczy. Obecnie wycinają dorodne drzewa tuż za Osiedlem Mickiewicza. Piękny będzie nasz Park krajobrazowy!
    Czy nie ma na nich jakiejś zarazy?Bo prezydenci i wojewoda nie widzą problemu.
    Wystarczy się odwrócić!

    • 14 2

  • Redłowo (2)

    Na Płycie Redłowskiej potrzebny jest duży parking, tu auto stoi na aucie!

    • 9 5

    • A jest tam fajne miejsce na duży parking.

      • 2 1

    • z Redłowa

      Precz z samochodami z Polanki Redłowskiej! Straszne jest to, co już tam się dzieje. te autokary, kampery i dzikie biwaki. Teraz doszła jeszcze funkcja miejskiego grilowiska. Strefa chroniona? Dobre sobie...

      • 2 0

  • Pozwólcie inwestować i udroznijcie widoki na zatokę

    • 3 1

  • gedania

    Czy poprawią literówkę w gdansku na legionów rejon gedania z finkcje rekraacyjne na wysokościowe mieszkaniowe ? Ile mamy czekac na ten budyń

    • 1 2

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień otwarty osiedla Novum Rumia

dni otwarte

Pomorskie Targi Mieszkaniowe: dom mieszkanie wnętrze

targi
Mieszkania Domy
Cena
Gdańsk Jelitkowo
35900 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
24250 zł/m2
Gdańsk Sobieszewo
23650 zł/m2
Gdynia Orłowo
23050 zł/m2
Gdańsk Młode Miasto
21700 zł/m2
Sopot Dolny Sopot
29800 zł/m2
Gdynia Kamienna Góra
22500 zł/m2
Sopot Górny Sopot
16500 zł/m2
Sopot Kamienny Potok
16200 zł/m2
Gdańsk Przymorze
15600 zł/m2
Gdańsk Matemblewo
15100 zł/m2
* na podstawie bazy ofert Trojmiasto.pl

Najczęściej czytane