Alfa Park

Temat dostępny też na forum: Alfa Park
Osiedle Alfa Park powstaje w malowniczej - zielonej i spokojnej okolicy, a jednocześnie w niewielkim oddaleniu od Śródmieścia i centrum Wrzeszcza. W tej chwili obok osiedla znajduje się pętla autobusowa na której swój bieg kończą dwie linie autobusowe. Po 2014 roku mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z kolei metropolitarnej. Jej przystanek znajdzie się kilkaset metrów od osiedla. Z osiedla ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie ma miejsc w hali

- Witam, chcielibyśmy kupić mieszkanie, 65m2 w budynku B1.
- Oczywiście, już przedstawiam ofertę (...)
- A ile kosztuje miejsce w hali garażowej?
- Niestety, ale dla tego mieszkania nie zostało przewidziane miejsce postojowe w hali. Są tylko dla większych mieszkań.

jakaś kpina, farsa, skreśliłem tę inwestycję z mapy moich zainteresować.
popieram tę opinię 107 nie zgadzam się z tą opinią 39

Miejsca w hali były, ale trzeba było wcześniej kupować mieszkanie (bodaj 15 miejsc w hali garażowej na 31 mieszkań, reszta pod chmurką).
Inna sprawa to podejście do klienta jak już podpisze umowę - dłuuuugi czas oczekiwania i problemy z ustaleniem wizyty na budowie, a jak się już udało to jak łaska jaśniepańska jakaś (sprintem, 25 minut i wyp....ad z budowy). Co do jakości... chyba duża liczba podwykonawców robiąca na czas, bo nadzór zostawił na ścianie ołówkiem całą litanię dot. niedoróbek (dobrze, że skrupulatnie wyliczone i mam nadzieję, że poprawią).
A poza tym lokalizacja REWELACYJNA!!! Pętla autobusowa z nocnym N2, sklep pod nosem, jeziorko, las.... jeszcze tylko poczekajmy na przystanek PKM 450m od inwestycji!
I jeszcze tylko do pełni szczęścia brakuje jakiegoś boiska... ale to chyba żaden deweloper nie jest taki łaskawy.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 7

jeden jest

robyg
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 27

Ta Robyg...który na Słonecznej Morenie nawet nie ma parkingu dla gości tylko wszystkie miejsca są sprzedane mieszkańcom....Super deweloper... Goście mogą zostawić samochód pod Carrefourem 1km dalej...
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miejsc w hali było 10 na 30 mieszkań. Śmiech na sali. Miałem z nimi ten sam problem - prawie kupiłbym mieszkanie ( nawet biorąc pod uwagę fakt, że Morena jest brzydkim blokowiskiem z pstrokacizną zabudowań) , ale skoro nie można z halą, to niech się ...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

Samo

Tak.. i te samoloty... Lokalizacja naprawdę super :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: nie ma miejsc w hali

Śmierdzi tu z szadlólek prawie codziennie !!!
Powinny być zniżkami za to
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

super miejsce!blisko poligon
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 9

To
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda tylko, że na poligonie jest nielegalny tor motocrossowy

Szkoda tylko, że na poligonie jest nielegalny tor motocrossowy, na którym w każdy dzień niedeszczowy hałasują nielegalnie motocrossowcy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jaki polugon

Za chwile będą tam bloki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

według mnie dobra oferta

cena proporcjonalana do lokalizacji i do standardu. Porównując z ofertą w okolicy wysypiska, za obwodnicą albo na innych "atrakcyjnych" terenach powiedziałabym że nawet extra.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 30

Re: według mnie dobra oferta

tylko deweloper do bani - polecam zainteresowac sie osiedlem obok i ich problemamy - Nad Woda
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: według mnie dobra oferta

Alfa Park a Nad Wodą to nieba a ziemia. Inny wykonawca, inny nadzór, inny projekt, inny budżet. Standard wykończenia i dbałość o szczegóły i rozwiązania na Alfa Park na prawdę robi wrażenie
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Osiedle nad Wodą powstało 10 lat temu i nie trzeba się cały czas do niego odwoływać aby zdyskredytować dewelopera :) poza tym deweloper był wtedy w spółce z zupełnie z kim innym - inne wybory - napewno błędne, z którego, mam nadzieję, wyciągnięto wnioski.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

:)

Lokalizacja całkiem całkiem, gdyby tylko autobus częściej jeździł. Osiedle Nad wodą też jest ok. Ostatnio zupełnie przypadkiem wpadłem na ofertę Wzgórze Magellana. Lokalizacja super,blisko do Wrzeszcza, otoczenie też (las), plany mieszkań różne, niektóre do bani, a niektóre nawet ustawne.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

lipa

Jesli Pan Prezes utrzyma poziom jakosci z osiadla nad woda to ODRADZAM ! Nieciaglosci w izolacji dachu, wilgoc w halach i wiele innych atrakcji..
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 25

Ty jesteś jakiś niepoważny

To nie ten deweloper budował osiedle nad wodą.
Radzę zaczerpnąć informacji a potem wystawiać opinie mistrzu
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

OK

Tak trzymać. I do przodu !!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Alfa Park

DEWELOPER do bani - zmienił nazwę, bo spartaczył Osiedle Nad Wodą. Zmiana nazwy pozwoliła uniknąć reklamacji... A ceny za mieszkania były zbyt wysokie co do jakości.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 27

super osiedle

Chyba jedyne obecnie zbudowane osiedle, gdzie ludzie nie zaglądają sobie bezpośrednio w okna, dzięki zabudowie dookoła placu wewnętrznego (jak kiedyś na Zaspie) z pięknym placem zabaw.
Całkiem spora ilość miejsc parkingowych dla gości, w przeciwieństwie do innych osiedli.
Jakość wykonania bardzo dobra, cena adekwatna, lokalizacja super.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: super osiedle

Czyżby pracownik dewelopera.
Na razie nikt nie zagląda nikomu w okna zacznie się dopiero jak powstaną pozostałę budynki no i oczywiście problem będzie z miejscami postojowymi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12

Jak nie zaglądają. Zrobić pani zdjęcie z salonu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Alfa Park

do przystanku PKM kilkaset metrów.... hahaha. chyba kilka kilometrów, bo ze starej części Moreny jest do tego przystanku kilometr. chyba, że liczycie w linii prostej, na przełaj przez las.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 63

Po co wypisujesz takie głupoty????

Z Alfa Parku do PKM jest dokładnie kilkaset metrów. Zobacz sobie na mapie gdzie będzie przystanek i gdzie jest osiedle i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Albo nie wiesz gdzie jest Alfa Park albo gdzie będzie przystanek skoro piszesz o drodze przez las...
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

Chyba że kolega myśli o przystanku np. Abrahama ;)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odległość od przystanku

Mierzyłem ostatnio GPS-em - od drzwi do klatki schodowej do planowanego wejścia na peron PKM mam 580m, więc z tymi kilometrami to tak lekko przesadziłeś.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasień PKM nie Brętowo PKM kolego.

Chyba mu chodziło o przystanek Brętowo bo nie wie, że jest przystanek Jasień.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkanka

proszę czytać ze zrozumieniem, chodzi o NOWE osiedle, Myśliwska i Wróbla Staw a nie o starą część Moreny- z równym powodzeniem można powiedzieć, że z Przymorza to kawał drogi.....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest nieźle

Lokalizacja.
Jest nieźle. Do samolotów przyzwyczaiłem się mieszkając na Siedlcach. Ruch na Myśliwskiej nie jest duży, poza tym sypialnie mamy po drugiej stronie bloku.
Rzut beretem do lasu.
Komunikacyjnie bez tragedii. Brakuje mi linii tramwajowej - praktycznie całe życie mieszkałem o rzut beretem od przystanku, tu do planowanej pętli na Bulońskiej - 1400m. Do powstającej PKM +- 600m. Rzut beretem do przystanku autobusowego.
Do najbliższej sensownej szkoły jest kawał drogi - zapowiada mi się dowożenie dzieci do podstawówki, ale jak PKM będzie działało jak należy to na Strzyży coś się znajdzie. No chyba, że powstanie coś w ramach zaludniania Poligonu, ale na to bym nie liczył za szybko.
Sklepy w pobliżu są. Całkiem sporo i całkiem znośne.

Infrastruktura - cudów może nie ma, ale tragedii też nie.
Droga wewnętrzna mogłaby być pomyślana nieco lepiej + kształt miejsc parkingowych prowokuje do krzywego parkowania, średnio mi pasuje przebieg chodników i przejść przez drogę wewnętrzną - brakuje dobrej drogi dla dzieci z B6 i B7 na plac zabaw.
Deweloper postarał się o całkiem niezły plac zabaw, miejsc parkingowych jest sporo mimo wygospodarowania całkiem dużego zamkniętego parkingu i wielu miejsc do wykupu.

Architektura - tu kwestia gustu.
Mnie prostokątne klocki nie przeszkadzają, tym bardziej, że projektant postarał się o trochę urozmaicenia i są całkiem estetyczne - od PRL-owskich betonowych potworków odeszły dość daleko.
Wewnątrz osiedla jest kupa miejsca, nie zaglądamy sobie w okna,
Zapowiada się, że będziemy mieli całkiem dużo zieleni, dev nasadził drzew i krzewów.

Jakość.
Mieszkamy od roku. Mamy jedną krzywą ścianę wewnętrzną, ale nie prostowaliśmy, nie było nam to potrzebne a optycznie tragedii nie ma. Poza tym mankamentów budowlanych nie stwierdzono. Bertrand usunął wszystkie zgłoszone usterki okienne. Woda nam się nigdzie nie leje, mieszkanie jest ciepłe, hali nam nie zalewa, wszystko działa jak trzeba. Polecam zajrzeć do klatek schodowych - nie są dokładnie jak na wizualizacjach, ale i tak robią niezłe wrażenie ;P
W tej lokalizacji chyba ciężko namierzyć coś tańszego o porównywalnych parametrach.

Do plusów osiedla należy też doliczyć bardzo sprawnego administratora wstępnie osadzonego przez dewelopera. Jest bardzo sprawny i nie ma problemów z komunikacją. Mam nadzieję, że parę osób wyzbędzie się uprzedzeń w formie "bo to od dewelopera, koniecznie trzeba zmienić na własnego" - bo jak widzę, co się dzieje u krewnych i znajomych królika to strach się bać.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 21

Administrator do bani

Administrator do bani . Jak jest coś niewygodnego to nazywa się Szwajcarią . Rzeczy mało istotne lub te które sa mu na rękę załatwia od ręki to trzeba przyznać ale działa na rzecz dewelopera oraz osób które dały mu się urobić .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pan Tap

Pan Tap jest wszechwiedzący i wypowiada się bardzo często na forach na każdy temat. A z Panem administratorem to chyba sa " przyjaciele " bo zawsze go chołubi . Nie widzi błędów tylko same pozytywy . Nie ładnie Panie Tap .
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jest nieźle

Haha sprawny administrator. Dobre . Administracji i zarządu Alfa park 1 i 1b nie polecam. Tragedia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Administracja i zarząd to tragedia

Dzielą lokatorów na lepszych i gorszych. Zarząd i administracja to jedna osoba (p. Jonczak ) wiec nie jest klarowne . Nie polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rowniez potwierdzam. Etap 3 sie AlfaParkowi udal pod kazdym wzgledem.

Fajnie, ze pomysleli o punktach uslugowych w nowym etapie - do tej pory byla jedna zatloczona biedra na osiedlu. Co prawda do obwodnicy rzut kamieniem ale nie zawsze chce sie samochod wyciagac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

super osiedle, jestesmy bardzo zadowoleni
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

Budują osiedle w stawie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Tak, pośrodku
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

4 etap

Będzie podobno 4 etap, ktoś może wie jakie będą tam ceny za m2?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cena

ok 7 t za m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

rok temu było około 5500 za m2, masakra :/ dzięki za informację
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

AP V - 15 tys za m2, to dopiero jest masakra.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

w domach za 2 etapu biezacego AP

w AP 3 było do 6800 za m2, teraz pewnie bedzie ponad 7k
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ceny

podobno kolo 7200-7500/m2
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

9 tus

9 tyś
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

od 7,5k pln do 9k pln
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Alfa Park 1 - problemy z elewacjami!

Po 5 latach osiedle ma ogromny problem z elewacjami we wszystkich budynkach. Zaczynają pękać i odpadać przez błędy powstałe na etapie budowy. Deweloper i wykonawca jakoś nie kwapią się do naprawy...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Potwierdzam, elewacje skopane na całego.

Chętnych zapraszam do obejrzenia brązowych części elewacji np w bloku Myśliwska 98.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Skąd te ceny

8300m/2 na Jasieniu????
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Skąd te ceny

Osowa, Kowale, Łostowice, Szadolki, Kielpino - 6000zł/m2
Orunia Górna Ujescisko Chełm, Letnica, Nowy Port - 7000zł/m2
Jasień, Siedlce, Suchanino, Niedzwiednik - 8000zł/m2
Morena - 9000zł/m2
Zaspa, Źabianka, VII Dwór, Brzeźno - 10 000zł/m2
Wrzeszcz, Strzyża, Oliwa, Przymorze, Śródmieście 12- 15 000zł/m2
Jelitkowo 15-20 000zł/m2
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

To są sztucznie pompowane ceny!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

ale mieszkania i pieniądze są realne
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

chyba kredyty!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kiedy wkońcu zagospodarują cały teren wróbla stawu dla ludzi ,taki głośny konkurs rozpisali, miało być tak pięknie i latka lecą to chyba było w 2015? A tu ciągle postępująca betonizacja grodzone osiedla na które auta nie mają jak wjechać, żadnych miejsc dla gości kurierów dostawców przed bramą, dewastacja terenów zielonych, żadnej infrastruktury, jedna za ciasna wiecznie zapchana biedronka.... najwyższy czas pomyśleć i postawić jeszcze jakieś placówki handlowe. Jeden deweloper na tak wielki teren i żadnej koncepcji stworzenia przyjaznej przestrzeni do życia. Wykorzystuje do sprzedaży naturalne piękno terenu, które sam systematycznie niszczy. Nasadzenia tui zamiast wkąponowania naturalnych drzew przeznaczonych do zniszczenia”. To nieporozumienie.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właściciel terenu czyli deweloper Alfa Parku ma gdzieś zagospodowrowanie terenu.

Nie ma nawet ochoty dbać o porządek wokół Stawu Wróbla.
Syf jest tam okropny, pełno śmieci, butelek, puszek...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

coś nie doczytałeś kolego

Ten "głośny konkurs" to od początku była jedynie koncepcyjna praca. Nikt nigdy nie twierdził, że koncepcja będzie realizowana.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

AP4 - piękne wizualizacje, ciekawe ile z tego będzie zbudowane a ile zostanie na papierze?

Pewnie będzie tak samo jak z zagospodarowaniem terenu wokół Stawu Wróbla...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe czy elewacje też odpadną jak na AP1?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Lokalizacja i obsługa

Należy zastanowić się nad kupnem, ponieważ ceny wysokie, zwłaszcza, że to nie jest centrum, jeżdżą 3 autobusy i PKM, która nie jeździ za często... Są inne lokalizacje w podobnej cenie i bliżej. Ponadto Alfa Park wykupił grunty obok, więc za chwile je zabuduje i będzie Morena II. Wszystkie te argumenty są do przeżycia, natomiast najgorsza ze wszystkiego jest obsługa! Kobiety nie kojarzą z kim rozmawiają, nie traktują poważnie klienta, w czasie rozmowy z klientem rozmawiają między sobą bezczelnie się podśmiechując. Nie panują nad tym kto umawiał się na przedwstępne rezerwacje i w jakiej kolejności. Żadna inna firma deweloperska nie przyjmuje klienta na tak żenującym poziomie. W dodatku Panie same nakręcają popyt na mieszkania samym zachowaniem i robieniem afery z "wielkiego zaintersowania". Nie polecam
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 11

alf

W dodatku podnieśli w ostatnich 3 dniach ceny o około 20 tys., co nie jest w porządku zwłaszcza, że jeszcze łopata nie jest wbita... i na słowo pozwolenie na budowę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: alf

To ile konkretnie kosztuje tam teraz mieszkanie? Ile metrów? Z wszystkimi obowiązkowym dopłatami typu miejsce postojowe itp? Po rabatach, bez?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Alf

Było 7500-7800 zł/m2 w tej chwili jest około 8200 zł/m2-8500 zł/m2, a jeśli któraś z osób życzy sobie widok na staw to 9200 - 9500 zł/m2?? Są to zdecydowanie za wysokie ceny w stosunku do lokalizacji. Poza tym wszystkie aktualne ceny są na stronie internetowej Alfa Parku. Można podejść zapytać się Pań napewno udzielą informacji co do kosztów. Miejsce postojowe w hali garażowej zaczyna się od 30 tys. wzwyż (w zależności w jakim miejscu - śmieszne) i do tego komórka lokatorska od 3 tys. Można sobie policzyć ile łącznie kosztuje Alfa Park... A czy są rabaty? Przy podwyższonych cenach ... nie sądzę, że zejdą z ceną do początkowej... kwoty. To już pytanie do obsługujących Pań...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

Byłem właśnie ciekaw konkretnych transakcji, ile w praktyce trzeba zapłacić - ceny na stronie widzę - ponad 9000zł/m2 co z wykończeniem oznacza dychę za metr mieszkania na Jasieniu 10km od centrum ale byłem ciekaw czy to tylko taka "zaczepka" czy prawdziwe ceny czyli jak jest w realu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

cena

mieszkam na III etapie, miejsce parkingowe 25k plus komorka 7k. Także teraz dla 4 etapu do podanej ceny doliczcie jakieś 35k-40k.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodatkowo na pytanie o możliwych negocjacjach cen odpowiedź: "nie ma takiej możliwości"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Twoje miejsce przyjdą innni chętni, taki rynek.... Nie muszą schodzić z ceny
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Morena za 9000 z metra stan deweloperski? hahaha, ludzie nie kupujcie tego morena jest warta maks 6500-7000 za m2
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

dokładnie te ceny to jakiś żart!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Alf

Te panie do zwolnienia są beznadziejne,
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Lokalizacja i obsługa

No wreszcie ktoś napisał prawdę o tych Paniach. Bezczelnie zachowujące się i niepoważnie traktujące klienta. Nie u pierwszego dewelopera byłam w biurze sprzedaży. Ale ten to jest porażka. Odradzam kontakt z tym towarzystwem i ich brakiem kultury.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 10

Uff

Dobrze, że kupiłem w APIII za 5400/mkw i nie czekałem na nie wiadomo co...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4


Nie denerwuj ludzi ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Uff

Tyle to ja płaciłem na przymorzu i zaspie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Beton Park, a nie Alfa Park

Przy takiej nazwie osiedla zieleń i tereny zielone powinny być na pierwszym miejscu. Tymczasem wszechobecna kostka....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie bardzo rozumiem o co ci chodzi??????

nie wiem o co ci chodziło ? Jeżeli preferujesz mieszkanie w lesie to znacznie taniej byłoby wybudować sobie szałas w gąszczach, to, że bloki są betonowe i wokół nich kostka brukowa to chyba normalne w cywilizowanym świecie, i nie znam ani jednego developera na świecie, który stawiałby szałasy w środku np. dżungli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Odradzam

Osiedle może ładnie wyglądające, ale każdy kto zakupił mieszkanie w inwestycjach tej firmy szybko żałował. Ewelacja odpadła po niecałym roku, w mieszkaniach grzyb, spod okien wieje, zalane hale garażowe. Oczywiście za nic nie biorą odpowiedzialności. Nie polecam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

O ciekawe, który budynek?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

alfa park 1b

w ap1b mieszkanie mam od 6 lat
jesli sa problemy, administracja je sprawnie zalatwia - ogolnie polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Alfa Park V już w przygotowaniu. Również przy stawie, naprzeciw PKM
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Coś więcej wiadomo o etapie V?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Buduje się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

i kosztuje miliony
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam zdecydowanie. Mieszkanka alfą park

Wszystko pieknie wyglada na macie u developera. Park, którym się tak szczycą jest wycinany etapami, łąki zlikwidowane, samo betonowo. Niekończące się bloki. Ponieważ ma być stawianych jeszcze kilka etapie ośmiooki lat codziennie rano jest tylko łomot, stukot i w nocy lanie betonu( praktykowane mimo otrzymywania mandatów). Alfą przedstawia się jako firma kochaja zieleń i eko a najwiecej trawników jest na dachach bloków. Bloki wykonane wyjątkowo niedbale. Ściany pokryte grzybem, zła wentylacja( stwierdzona przez kominiarzu), w domu wszystko pleśnieje, warzywa po 3 dniach są do wyrzucenia- wszystko musi leżeć w lodowce. Przeciekający sufit, hala garażowa zalana dwa razy w bloku obok,a koleżance awaria windy mało co nie zmiażdżyła dziecka. Zdecydowanie nie polecam. Blokowisko, betonowo, niszczenie natury i przyrody. Większość osób, która kupiła mieszkania od developera już się wyprowadziła. Cena nie warta jakosci
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

Serio takie tragiczne doswiadczenia mialas ? Musisz byc wyjtkowym pechowcem . Pierwsze mieszkanie zakupilem na Alfa Park II 6 lat temu i drugie 3 lata temu na Alfa Park III i powiem szczerze ze od poczatku do chwili obecnej nie odrejestrowalem wyzej wspomnianych dramatycznych momentow, a wrecz przeciwnie mieszka mi sie tu calkiem fajnie :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Widać, ze je wynajmujesz wiec nawet nie wiesz. Większość osób znalazła już sobie nowe mieszkania zdała od alfy bo ciagle usterki ( elewacja naprawiana 3 razy plus wilgoć w mieszkaniach) są nie do zniesienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kiedy V etap?

Czy ktoś ma informacje nt. tego kiedy V etap inwestycji?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Kiedy V etap?

Kiedy V stap?Też czekam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekawe po ile będzie za m2,

obstawiam że od 12 do 16k /m2
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Alfa Park 5, ceny w okolicach 15k/m2
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

srednio 15k za metr w bloku nad ktorym doklanie przebiega droga ladowania samolotow i jest vis a vis pkm wiec cicho to tam nie bedzie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

z samolotami to racja, ale PKM akurat nie jest glosna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Wszystko wycinają i betonują

Te drzewa, zieleń to tylko do czasu, nie przyzwyczajajcie się... Druga sprawa to skandal, że Miasto Gdańsk zezwoliło na zabudowę tak blisko Stawu Wróbla...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

to jest maskara

zgadzam się
nie wiem kto wydaje zezwolenia na takie coś
byłam ostatnio na spacerze, od biedronki do pkm nie da już sie koło stawku przejść (chyba że gdzieś górą się przebić) cały staw od strony pkm zastawiony płotem
jak patrzyłam to na prawde płakać się chciało
nie mówię że to była piękna zadbana okolica ale na spacery bardzo przyjemnie się chodziło
A.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

osiedle bedzie otwarte, wiec po skończonej budowie będzie przejście na spacery i PKM.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: to jest maskara

Okropne jest te osiedle. Ładnie było jak deweloper nie postanowił ścinać wszystkiego jak sie da. Teraz wyglada jak zwykle osiedle dla Kowalskich
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widzę, że zdania na ten temat są podzielone.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cena za m2 z kosmosuza etap V

moze i ladne osiedle ale bez przesady niedlugo tam bedzie wiekszy ruch bo polaczą ronda, PKM tory sie beda pruc to bedzie glosniej, a obok klimaty 2 porpzednie alfa parki taniej a standard podobny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Bieganie zimą (15 odpowiedzi)

Witam szukam chętnych na wspólne bieganie raczej amatorów :-). Najlepiej z okolic Nałkowskiej,...

Wzgórze Hoplity (4 odpowiedzi)

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic Kartuskiej i Myśliwskiej - w dobrze skomunikowanym miejscu, w...