Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko
jakie tabletki przyjmujecie na niedobór żelaza w ciaży?

odebrałam wyniki i okazało się że mam anemie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Twój gin powinien ci przepisać teraz żelazo ,na własną rekę to możesz się wspomóc warzywami ,owocami ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Ja miałam od gina tabletki do ssania ,niestety nie pamiętam nazwy.Pokrzywa też ma dużo żelaza ale nie każdy ziółka przełknie,picie pokrzywy na niedobór żelaza zaleca ginekolożka z Poznania Preeti Agrawal w swojej książce bodajże od drugiego trymestru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Mi lekarz przepisal tabletki na recepte.

Ciekawa jestem jakie tabletki inni stosuja w przypadku anemii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Ja miałam anemię w obu ciążach ,nigdy nie brałam żadnych leków dodatkowo ,w pierwszej ciąży oprócz żelaza jedynie witaminy dla ciężarnych .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Cześć. Mi pomogły porady rehabilitanta z firmy w Gdańsku ~ https://www.polecanyfizjoterapeuta.pl/profil/masaz-i-rehabilitacja-gdansk/gabinet są fachowi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co ma rehabilitant do niedoborów żelaza? Wyleczy je masażem?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Może zacznij od diety, tutaj masz fajnie opisaną listę produktów https://www.phamily.pl/blog/artykul/najlepsze-produkty-zawierajace-duze-ilosci-zelaza.html które zawierają największe ilości żelaza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Zanim zaczęliśmy starać się z mężem o dziecko, zrobiłam badania krwi i wyszła mi głęboka anemia i niedokrwistość. Od lipca 2014 r. brałam tardyferon i żelazo domięśniowo, później gdy zaszłam w ciążę, od października przyjmuje tardyferon-fol (żelazo z kwasem foliowym) i moje wyniki są w normie. Są to leki na receptę i czuję się po nich dobrze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

buraki i gorzka czekolada
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

polecam sok z buraków -jednodniowe. mi pieknie podniosły wyniki . piłam jeden dziennie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

tardyferon, z tym ze, zeby dobrze sie wchlaniał, nie powinno sie po polknieciu ok 2 godz jesc nabialu, po dwa kiwi dobrze podnosi zelazo (4-5 dziennie), i przede wszystkim czerwone miesko- np. wolowinka, watrobka, ale niewskazana w ciąży. warzywa i owoce maja niewielka wchlanialnosc. aha, i tabletki popijac nalepiej duza dawka wit c (sok pomaranczowy, aroniowy,czarna porz, woda z cytryna).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

jem 3 kiwi dziennie, szpinak i buraki ostatnio rzadko, ale na pewno znów bede zwiększe ich ilość :)

przed ciążą miałam żelazo ok, ale ostatnio się pogorszyła hemoglobina w lutym 11, a w marcu 10 wiec tendencja spadkowa i chyba ze tabletek się nie obędzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Przypomniałam sobie to było Ferrum do ssania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

ja dostałam od gina recepte na hemofer
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

przerabiałam anemię ciązową 2-krotnie...końskie dawki tardyferonu także - efekt miizerny, a co działa ? codziennie natka pietruszki do jedzonka+ zdrowa dieta :jaja, kaszanka, pewnie też buraczki..ale natka pietruszki-suuuper-polecam -100 razy lepsza niż tabletki z apteki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

To się zgadza,ja totalna przeciwniczka wszelkiego rodzaju ziółek po przeczytaniu książki wyżej wspomnianej ginekolożki skusiłam się na picie pokrzywy i to więcej dało niż tabletki na receptę od gina no ale u mnie aż tak dużego niedoboru nie było,pewnie w ekstremalnych przypadkach jednak farmaceutykami też trzeba się wspomagać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Ja tez bralam terdafyron-fol. Po miesiacu podniosl mi poziom do minmum- duzo mi nie brakowalo. Jednak skutki uboczne byly bardzo slabe-totalne zaparcia. Lekarz ptwierdzil, ze niestety to od zelaza. Odstawilam- jak reka odjal. Teraz musze nadrabiac dieta. Zobaczymy czy mi sie uda;) jak nie to wrcamy do tabletek bo anemia przy porodzie jest grozna... W razie powiklan beda Ci przetaczac krew wiec lepiej o to teraz zadbac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: anemia w ciązy - jakie tabletki na niedobór żelaza?

femiferal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

lepiej buraki i wołowinke
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hemofer to stary lek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Chela Ferr Forte - ma dobrze przyswajalne żelazo, bo w formie chelatu aminokwasowego a do tego witaminy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

ja mam niewielkaanemie w ciazy i odgina mam szelazo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

brałam różne tabletki z zelazem w czasie ciazy. zadzialały na m ie te na recepte terdafyron-fol
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

mi hematolog poleciła Actiferol forte.skutek - zobaczymy bo dopiero zaczynam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

no i actiferol nie zadziałał..po miesiącu brania anemia jeszcze większa..wrrr za dwa dni do gina może mi cos zapisze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Polecam pić codziennie szklankę soku z buraków,może być mieszany np.z jabłkiem i marchewką,poza tym natka pietruszki z jabłkiem i paroma kroplami cytryny.Zero zaparć,zero skutków ubocznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

u mnie okazało się, że niską hemoglobinę mam od niedoboru witaminy B 12. Brałam sporo żelaza, wyniki i tak się pogarszały. Teraz odstawiłam żelazo i dostaję B 12 w zastrzykach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Ja brałam kilka. Jedyne, które rzeczywiście uzupełnia moje braki i to bez jakichkolwiek efektów ubocznych to Chela ferr forte. Jest bogaty w witaminy z grupy B i wit. C, wiec nic innego nie trzeba brać i nie jest drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak masz anemia z niedoboru żelaza to koniecznie wprowadź do diety te produkty http://floradix.pl/pl/blog/ Tam masz napisane dokładnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej, ja również w ciąży miałam słabiutkie żelazo. Gin. zapisała mi tardyferon, jeden m-c próbowałam ratować się codziennym piciem soku ze świeżo wyciskanych buraków,ale efekt okazał się mizerny- żelazo spadło jeszcze bardziej. Tak więc u mnie bez tardyferonu się nie obyło ,ale dodatkowo codziennie piłam sok ze świeżo wyciskanej natki pietruszki, do tego dużo szpinaku, mięsko, kiwi i teraz mam żelazo rewelacyjne, praktycznie w normie, a jestem w 9 m-cu ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry dla Ciebie będzie suplement Pregna Plus, ma w składzie właśnie żelazo, kwas foliowy i witaminę D. Ja brałam to w okresie ciąży, polecono mi to w aptece. Ma też potrzebny w tym okresie jod.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam poczytać, niedawno znalazłam i może przyda się wam :) http://www.sklerotyczka.pl/2018/02/bedy-popeniane-podczas-diety.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej nie leczyć się na własną rękę, chyba że tak jak wszyscy radzą owocami i warzywami. Niewłaściwie dobrana dawka żelaza w tabletkach może ci bardzo zaszkodzić, ma to podobno bardzo duży wpływ na zdrowie jamy ustnej, więc lepiej wybierz się do ginekologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Staram się nie brać suplementów. Po prostu jem dużo buraków, piję sok z pokrzywy. Dbam też o odpowiednią ilość snu. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tu sa fajne przepisy co mozna zrobic z buraków
https://burak.com.pl/
mozliwosci jest duzo, zakwas buraczany, sok z buraka, surówki kolorowe z warzyw, smażone buraki, carpaccio z buraków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Anemia w ciąży - jakie tabletki na niedobór żelaza?

Kiszone Specjały chyba robia aktualnie najlepsze zakwasy roznej masci https://kiszonespecjaly.pl/pl/blog/zakwas-z-burakow-wlasciwosci-spozywanie-przeciwwskazania-cena-1602607348 bardzo dobry jest zakwas z buraka z wędzoną sliwką albo na ostro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Stres i konsekwencje (30 odpowiedzi)

Wszyscy wokol powtarzaja...................wszystko przez stres, lekarze - to przez stres,...

Ceragem - wasze opinie, rady i spostrzeżenia (130 odpowiedzi)

będąc nba konferencji we Wrocławiu postanowiłam poświęcić chwilkę i spróbować masażu leczniczego...

osteoporoza (10 odpowiedzi)

gdzie najlepiej zrobic badanie osteoporozy wraz z porada lekarska w Trojmiescie