Banino?

http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2014/03/banino-wies-wysokich-plotow-i-konfliktow-spolecznych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stare
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale jare
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mi sie wydaje ze to nieprawda ten artykul. Nowi mieszkancy Baninka zyja swoim zyciem, nie interesuja sie innymi. No chyba ze rodowici mieszkancy- sa skonfliktowani i zazdrosni zeby dziad z pradziada czasem nie mial wiecej. Nowi:) sa sympatyczniejsi i mniej zazdrosni.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

mega prawda.mieszkam tu 10 lat,płoty te konkretne i te w przenośni są.i mają się super.na mojej ulicy,oprócz tego ze nie da się przejechać,to nikt z nikim nie utrzymuje relacji.Kaszubi miejscowi tych z zewnątrz,nieznosza.konflikty i niedostosowanie do życia,wszedzie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stare jak świat i nie zgadzam sie z tym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

" Banino to także miejscowość wysokich płotów. Ludzie odgradzają swoje domy, nie utrzymują więzi z sąsiadami, nie potrafią zjednoczyć się dla dobra sprawy."

Oj tak, wczoraj pan z Saturna przegonił mnie, bo nie życzy sobie żeby na drodze (tej piaszczystej, co auta po niej jeżdżą) na przeciwko jego odgrodzonego już podjazdu mój pies sikał. Dobry sąsiad to najcenniejsza rzecz na świecie. Uprzejmy, życzliwy, spojrzy na chałupę gdy ktoś się obok niej kręci, w razie czego zadzwoni że pożar... Pozdrawiam i życzę więcej luzu! Przecież wiosna nadchodzi! :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Sikał jak sikał. Ja ostatnio na moim prywatnym trawniczku, na prywatnym podjeździe przed "czworakiem" znalazłam wielką dorodną kupę. Rozmiar fekaliów skłania mnie do zastanowienia - czy to, aby nie ludzkie. A jeśli ludzkie - to chyba raczej nie jest oznajmienie pokojowych zamiarów ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O to już nieładnie. Każdemu piesiowi może się przydarzyć, ale w takich sytuacjach to już trzeba posprzątać!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz co?
Coś ci powiem: to Twój pies prawda?

http://i66.tinypic.com/21kvtox.jpg

Chodzisz z psem wzdłuż posesji, pies leje na skrzynki z gazem gdzie ludzie otwierają te skrzynki i podają stan licznika.

Ja sobie na przykład nie życzę abyś mi pod domem chodziła z psem który szcz* albo sr* pod moją posesją.

Weź sobie pod domem psa wyprowadzaj to zobaczysz jak ładnie będzie pachnieć okolica szcz*nia.

Jakbyś się czuła jakbym przyszedł pod twoją posesję i zaczął załatwiać potrzeby?

Mało masz miejsca w Baninie? Też mam psa ale nie pozwalam mu aby komuś pod chatą lał.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

no i co, nieprawdziwy artykul?. banino-siedlisko zdziczalych obyczajow,frustratow i blota, doslownie i w przenosni
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

ja każdego nastepnego takiego kundla...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zjem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie to nie mój pies i niestety nie wynajmuję nikogo do wyprowadzania :-) I nie "chodzisz" tylko jak już to "chodzi pani". Proszę o więcej kultury-żeby lepiej się żyło i żeby potem nie pisali o nas takich artykułów ;) (chociaż to bardzo miłe, że mój wygląd nadal nie zdradza mojego wieku).

A nie chodzę niestety, wstyd się przyznać, ale z braku czasu piesek najczęściej korzysta z ogrodu. Raz się wybrałam i proszę - pięknie słońce świeciło, pogoda była cudowna, a pan był zły - a po co? Pilnuję psa żeby nie sikał na skrzynkę, ale powąchać mu pozwalam. Też nie lubię jak skrzynka śmierdzi, więc proszę się nie obawiać. Niestety, ale jeszcze nie raz jakiś piesek będzie panu wąchał skrzynkę i ma pan prawo nie chcieć, żeby była obsikana, ale to nie powód żeby przeganiać chodzących po drodze. Ja usłyszałam jasny komunikat, którego sam przekaz oczywiście dobrze rozumiem. Ale dam panu radę - na przyszłość mniej spięcia i nerwów w głosie - po co to komu? Dwa wdechy i grzecznie poprosić. Gdyby nie ta agresja w głosie - pewnie bym jeszcze życzyła miłego dnia i już dawno zapomniała o sprawie, a tak to przychodzę do domu i mówię do męża, że bardzo nerwowego człowieka dziś spotkałam.

Nie można udostępniać w sieci wizerunku obcych, więc nie lepiej wyjść do tej pani ze zdjęcia i z nią po prostu porozmawiać? Ja kiedyś jednej pani wręczyłam woreczek i wytłumaczyłam, jak się sprząta po psie.

Życzę panu jak najmniej takich sytuacji jak z tego zapisu. Pozdrawiam i miłego dnia :-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to sie PAAANNIII rozpisała. Żeby lepiej PANI się żyło. Kulturka musi być proszę PANI.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Proszę wziąść pod uwagę to zdjęcie - raczej łatwo skojarzyć PANI pieska z pieskiem ze zdjęcia. Dobrze PANI o tym wie. A czy to inny możliwe.
Druga rzecz pisze PANI że obwąchiwał - ok ale sąsiadowi obok już nasikał i następnie PANI zbliżała się do mojej części - poprosiłem o odejście. Nie przesadzajmy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mój zawsze chodzi w szelkach no i jest starszy i grubszy. No faktycznie nie przesadzajmy - dopiero się zbliżałam i tak mnie pan oczarował swoim spojrzeniem, że może zagapiłam się :-) Dajmy już spokój. Niech pan przyklei na skrzynki napis albo znak "zakaz sikania" i po sprawie. I niech się pan już cieszy wiosną, bo szkoda nerwów na te siki :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja się zastanawiam nad jednym - co chwilę pojawia się wątek dotyczący psów i sprzątania/nie sprzątania po nich. Ale jakoś dziwnym trafem brak wypowiedzi dotyczących potłuczonych butelek i zalegających wszędzie ton śmieci produkowanych przez ludzi. Czyżby nie chodziło przypadkiem wyłącznie o to, że zgodnie z wiejską mentalnością pies ma siedzieć przy budzie na metrowym łańcuchu? Bo jeśli rzeczywistym problemem jest CZYSTOŚĆ w Baninie, to poruszmy może również temat śmieci wyrzucanych przez ludzi? Setek porozbijanych butelek, o które dzieci mogą się pokaleczyć?
Dla jasności - ja akurat psa nie mam. Ale nie przeszkadzają mi spacerujące psy. Jakimś cudem przez 7 lat pod moim płotem żaden pies kupy nie zrobił, sikami też nie śmierdzi. I mam wrażenie, że niestety anty-psim Państwu nie chodzi o czystość, tylko o zwykłą nietolerancję dla faktu, że ktoś ma psa w domu. Bo gdyby problemem rzeczywiście była czystość, to dyskutowalibyśmy tu również na temat nas- ludzi i tego, jak właśnie ludzie tragicznie zasyfiają Banino.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wlasnie, przeszkadzają ludziom psy a sami wyrzucaja m.in. trawe i popiol na droge. Pozdrawiam ludzi mieszkających na końcu Pszennej w kierunku Pępowa. :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fakt... Do tego puste flaszki po alkoholach wszelakich, stosy petów, papiery, opakowania plastikowe plus nieśmiertelne resztki po noworocznych fajerwerkach... A już szczytem jest ul. Brzozowy Zagajnik, gdzie pani właścicielka Feniksa sprząta to, co jej goście porozrzucali po jej terenie, ale zupełnie nie obchodzi jej, co wyprawiają dookoła. Chyba najwyższy czas rozpocząć starania o zamknięcie tej działalności jako uciążliwej dla okolicznych mieszkańców, bo żadne słowa do tej pani nie docierają...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rzygać się chcę jak się czyta niektóre wypowiedzi.. Właścicielka feniksa ma odpowiadać za ludzi, którzy mieszkają w Baninie? U siebie sprząta a dookoła ma gdzieś - i bardzo dobrze. Może jeszcze ma Ci w domu posprzątać? Bo pewnie syf masz jak nie powiem co bo przecież Pani z feniksa Ci nie posprzątała... Co do psów to w mojej części Banina na szczęście nie ma takich baranów, ale jak by mi ktoś z ryjem wyskoczył że pies mu się przed bramą zesikał, na publiczną drogę to bym chodził z tym psem codziennie w to samo miejsce.. Co do psich odchodów to nawet jak pies zrobi kupę to przecież się sprząta, więc nie rozumiem w czym problem? Ja przynajmniej zawsze po swoim psie sprzątam..

Trochę luzu ludzie bo się obsr*cie ze swoimi kołchoźnikami..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

No u mnie na przykład nie posprzątał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jacy goście, sprząta po mieszkańcach, może jeszcze w mieszkaniach im posprzątać i pieska na spacer wyprowadzić ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak zrobic sok z buraka? rzucic granat w anonima
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

pycha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja mam wysoki płot i to moja sprawa, że uwielbiam kąpiele słoneczne topless na tarasie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Odzież bhp (35 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...