Budowa domu w bliskich okolicach trójmiasta

Witam Was, Powaznie rozważam lub wręcz prawie podjąłem decyzje o budowie domu w okolicach trójmiasta, i teraz pytanie do Was:
W jakiej okokicy rozglądać sie za działką, i czy w ogole dobrze robie,ze rozwazam budowe w tych czasach? Moje założenia to: koszt do okolo 250tys.zl dzialka 600-1000m w miare mozliwosci najlepiej skomunikowana z trojmiastem. Będą dzieci, myślę tez o nieuciazliwej dzialalnosci gospodarczej tam. Myslalem o okolicach Chwaszczyna, może Nowy Świat, maksymalnie Szemud. A może Żukowo i oklice (kolega mieszka i raczej odradza).Czy może Pępowo,Rębiechowo?
Chodzi mi o dbałość gminy o sorawy mieszkańców i ogólnie infrastuktrurę, komunikację.
Miejsce to sprawa najważniejsza, więc nie zawracam Wam głowy o sprawy techniczne związane z kształtem, budową domu, bo z tym sobie poradzę. Poza tym to plany zagospodarowania wyznaczają wiele spraw, więc bezcelowym jest dewagowanie teraz nad tym.
Czy dobrze robię celując w dziaĺki do 250tys zl czy jednak, lepiej dołożyć na rzecz lepszej jeszcze lokalizacji. Najwyżej wybuduję skromniejszy dom, a swoją drogą to liczę na swoje siiły bardzo, bo wiadomo jakie czasy.
Jeśli zawiąże się dyskusja, to kto wie, może pomoże ona innym w podobnej do mojej sytuacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytając Twój post widzę, że rzucasz się z motyką na słońce. Minęły czasy kiedy budowlańce budowali za "grosze". Cena pracy ludzkiej poszła wysoko w górę. A jak masz zamiar robić to chałupniczo to, żeby nie trwało to wieki, aż znienawidzisz nowego domu. 250 tys to bardzo mało na dom. Ale szukaj działki i pytaj o kosztorys. Trzeba spełniać marzenia.

Poczytaj http://www.domza150tysiecy.pl/ i kanał jego na youtube.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć,
Masz rację, źle napisałem. Chodziło mi o to, że przy założeniu naprawdę niezłego a nawet dobrego miejsca mogę przeznaczyć te 250tys zl na samą dzaĺkę.
Budowa domu to osobna kwestia i osobna kasa.
P.S. Tak oglądam regularnie Łukasza, Kawę i Koguta w dom za 150tys. Dobrą robotę chlopaki chlopaki robią i ciekawy prosty projekt domu mają jako bazę. Sam nawet przemyslam mose nawet i ten proj.
Moim zalozeniem jest tez pow garazu okolo 40m co najmniej no i koniecznie podpiwniczony.
Tam oni budowali jeden taki z 2 spadowym dachem z garazem w bryle (wyjasniał tam jak robi się dach, scianka kolankowa drewniana -moze pamiętasz jak śledzisz)
Pozdrawiam i chętnie poczytam następne opinię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz coś mi przyszło innego do głowy. Tzn. inne rejony. Może ten post nie będzie skierowany autora.
Co sądzicie o rejonach Przejazdowo, Bogatka itp.

Po otwarciu tunelu pod Wisłą i Obwodnicy Południowej te tereny są bliżej miasta. Wiadomo jest tam przemysł ale ceny nie powalają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niby tak ,ale tamten przemysl jest dosc szkodliwy - rafineria, fosfory itp. Nie szedlbym w tamte rejony. Tam nigdy nie bedzie atrakcyjnie, dojazd to nie wszystko.
Najlepiej wybrac dzialke w podmiejskiej dzielnicy blisko obwodnicy ale to sa juz troche inne pieniadze..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobry projekt zrobił https://www.maryandalan.pl/oryginalne-projekty-domow/ szczerze polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam http://www.maryandalan.pl/projekt-domu-z-gotowych-elementow/ świetni fachowcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również rozglądam się za działką w okolicy trójmiasta - najlepiej obrzeża, bo już mam dosyć życia w mieście i robienia wszystkiego dla leniwych ludzi we wspólnocie mieszkaniowej. Tak jak autor wątku chciałbym dom z garażem 40m^2 oraz powierzchnią mieszkaniową około 130-160m - 4 sypialnie, salon, itp. Mój budżet to 200 tys. zł na działkę, maksymalnie 250 tys. Działka nie za duża, bo nie będę przy niej nic robił, około 800-1000m^2 będzie w sam raz. Zależy mi na tym, żeby było dosyć dobrze skomunikowane z tzw. pasem nadmorskim czyli odcinkiem od Gdańsk Wrzeszcz do Gdynia Redłowo wzdłuż torów. Zależy mi również na tym, żeby okolica była atrakcyjna dla oka - w takim znaczeniu, żeby w okolicy nie było rozpadających się domów, pałacyków cygańskich, firm, pustostanów czy innych okropieństw budowlanych. Czy ktoś z osób tutaj zaglądających kojarzy taką okolicę? na przykład coś wzdłuż linii PKM? jakaś ciekawa okolica?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Cena 250tys moze nie wystarczyc na lokalizację w okolicy kolejki Wrzeszcz-Redlowo.
Realnie na ile sie rozgladalem, to ta kasa moze starczyc na okolice za obwodnicą w niezlym punkcie.
Mi tez PKMka bylaby bardzo na rękę tam, wiadomo.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słuchajcie a projekt domu kupowaliście gotowy czy może projektant Wam projektował?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, musisz sie liczyć ze sporym kosztem. Zaprojektowanie domu to koszt rzędu 10-15 tys. złotych w górę. Wszystko zależy od studia architektonicznego. Za to gotowy projekt w biurze możesz kupić w cenie ok 3 tys, złotych. A z różnicę w cenie można przeciez przykładowo kupić lepszej klasy okna albo położyć elektrykę.
Przejrzyj sobie domy parterowe w tym studio projektowym https://www.domywstylu.pl/domy-parterowe/ - wybudowanie domu parterowego do 100 m2 jest tańsze niż piętrowego. Poza tym dom parterowy jest o wiele wygodniejszy niż piętrowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znakomite tereny http://vietnamimmigration.pl/domy-z-drewnem-na-elewacji/ właśnie ukończyłem budowę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli poszukujesz działki pod zabudowę w okolicach Chwaszczyna lub Osowy to sprawdź https://pomorskiegrunty.com/. Ja jestem po rozmowach z biurem i za tydzień idę oglądać działkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszelkie prace związane z betonem, jak wylewka lub burzenie polecam zlecić firmie onelevel - to świetni specjaliści.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Bloki 11 przy ulicy Żeglarzy - jak się mieszka? (5 odpowiedzi)

Chciałabym kupić tam mieszkanie. Wiem ,że są tam bloki z mieszkaniami socjalnymi , które mają złą...

Deweloper w Pucku (5 odpowiedzi)

Dzień dobry, planuje zakup mieszkania w Pucku i mam pytanie do Was. Czy ktoś może kupił albo...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...