Czy Warto Rozmawiać z lewactwem ?

Znowu mnie zamurowało.
Zamurowało gdy oglądałem we czwartek program Pospieszalskiego, poświecony bulwersującej sprawie cenzury prewencyjnej zastosowanej przez niektóre uniwersytety polskie, w którym występowała grupka lewaków, którzy nie zgadzają się by Uniwersytet dopuszczał do głosu osoby mające zdanie odmienne od nich. A była wśród nich młoda osóbka, studentka UW, popierająca aborcję, o określonej specyfice intelektualnej.

Otóż ta panienka miała dość specyficzne podejście do wiedzy:

" Płód to płód a nie dziecko tak jest w słowniku. Więc nie zabijamy dziecka tylko dokonujemy terminacji ciąży i usunięcia płodu."

Mam pretensje do red.Pośpieszalskiego, iż nie uświadomił młodej osóbce, że w słowniku to jest nawet smok, nie tylko wawelski. Mało tego, gryfy i chimery też się w słowniku znajdą, jak dobrze poszukać.

Od razu widać, że osoba nie ma pojęcia o tym, czym jest język i słownik.
Życie życiem, fakty faktami i istnieją one niezależnie od tego, czy wypowiadamy się na ich temat czy też nie. Ta osoba zdaje się mniemać inaczej. Ignoruje ona fakt, że język jest systemem znaków, służących do porozumiewania się, do kontaktów, a nie do gromadzenia wiedzy. Język jest narzędziem, służącym do wielu celów, w tym także także do zdobywania wiedzy, ale wiedzą przecież nie jest.

Język próbuje się odnosić do rzeczy zewnętrznych, ale nie zawiera wiedzy, jest wyłącznie zbiorem znaków wskazujących obiekty zewnętrzne, ale nic sam o obiektach nie mówi. Tak więc słownik języka polskiego nie zawiera wiedzy o rzeczach, lecz jest instrukcją obsługi języka i jego elementów, opisuje relacje między elementami języka, lecz nie jest źródłem wiedzy o świecie zewnętrznym.

Wiedzę zdobywamy dokonując manipulacji, operacji na obiektach zewnętrznych, a język może nam pomóc w wymianie doświadczeń związanych z tymi manipulacjami i dzięki rozmaitym, złożonym kombinacjom znaków może nam przybliżyć obraz stanu faktycznego i sprawić, że ten obraz będzie bliższy prawdy.

Z wiedzą mamy do czynienia dopiero wtedy, gdy uda nam się odtworzyć pełny kontekst czy pełny ciąg pewnych wydarzeń, a następnie rozszyfrować algorytm, który za tym ciągiem się kryje. Małpy językiem się nie posługują, a jednak zdolne są do zrozumienia pewnych zależności przyczynowo-skutkowych i praktycznego wykorzystania tej wiedzy.

Nie ulega wątpliwości, że rzeczona panienka nadawałaby się na władcę królestwa Rurytanii, ale nie na studentkę uniwersytetu. Osoba ta nie zdaje sobie z faktu, iż umysł działa w dwóch odmiennych trybach racjonalnym i emocjonalnym. I te aspekty przejawiają się w stosowaniu języka, w tym przypadku słownika.

Gdy istota żywa kończy życie koniec życia jest faktem biologicznym, racjonalnie sprawdzalnym ale do stwierdzenia tego faktu możemy stosować odmienne słownictwo, co jest podyktowane względami emocjonalno-uczuciowymi, szacunkiem dla życia, bądź stopniem bliskości kulturowej, czy gatunkowej.

Mówimy więc że zwierzę "padło", "zdechło", a ostatnio pod wpływem ekologii, coraz częściej używamy słowa "umarło". O człowieku mówimy w takiej sytuacji, że "zmarł", a gdy śmierć była efektem ingerencji z zewnątrz mówimy, że "zginął tragicznie", został "zabity" lub "zamordowany". I koniec dyskusji. Wybór słowa ze słownika nie mówi o fakcie, lecz o uczuciach mówcy. Nasza lewaczka nie mówiła o faktach lecz ujawniła swoje emocje wobec faktów. Język pozwala nam mówić o jednym i tym samym fakcie, lecz z różnych perspektyw i trzeba umieć w końcu wybrać najbardziej trafne połaczenie perspektywy racjonalnej z perspektywą uczuciową. Istota ludzka jest istotą ludzką niezależnie od wieku, o czym świadczy kod genetyczny i chroni ją moralność, obyczaj i prawo, wyrażające nasz stosunek uczuciowy do istot naszego gatunku.

Wygląda na to, że nasza lewaczka postawiła się poza naszym gatunkiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ciebie wiele muruje
masz dziecko....ale zes sie napracował! to była istna harówa wychowawcza.zapewne
miałes dylematy ,które ciebiem urowały w sciane--czy urodzic dziecko nieluleczlanie chore,z ogromnymi defektami genetycznymi
byłes zgwałcony i tez miałes ten dylemat,który cie wmurował
jak wielu ksiezy ,którzy korzystaja z seksu i maja te dylematy,co z tym fantem zrobic

o jacy wy mezczyzni biedni jestescie--tak was zycie wmuroweuje!

ja kobieta poplacze i ciagne wózek dalej
ale mnie jeszcze nie wmurowało ani razu ,,najwyzej padłam na kolana i opuszxczałam rece albo zginałam sie wpol

panienka powtarza jota w jote tego ,co ja nauczyli i madrzy biolodzy napisali w ksiegach
masz problem ,ze duchowosc nie łaczy sie z med akademicka?
temu ta panienka jest winna?
winna swoich nauczycieli?
widzis zmoze to ona bedzie lub nie bedzie matka--chcianego lub niechcianego dzecka
a jak ciezko chorego --to duzy procent,ze bedzie samotna matka

skad takie mysli?
bo widzi to wokół--z jakimi problemami borykaja sie te matki
jakie maja wsparcie i jakie maja zycie
dlatego wtbrała opcje wyboru medycyny akademickiej..instynkownie
i ze starchu--przed ogromnym ciezarem,
który głównie spoczywa na kobietach

ze schizofrenikiem tez ciezko jest wychowywac dziecko..moze nawet trzeba z tym dzieckiem odejsc
urodzic wiele dzieci jest ciezko,wychowywac tez jest ciezko i nikt nie wie jak--jesli sam tego nie doswiadczy

wyjatek -madrala--autor postu

Bog powołuje duchowo do swiadczenia o Sobie
ale odpowiedzialnosc za wybory danej osobie daje tej własnie osobie
mozesz swiadczyc o tym,skad sie wywoidzimy i co kryjemy pod płaszczem cielesnosci
ale odpowiedzialnosci za panienke nie przejmiesz
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Płód ludzki jest etapem rozwoju człowieka*.
Nie jest innym gatunkiem i nie jest naroślą na ciele matki.
"Terminacja ciąży" jest zatem eufemistyczną (i jakże wygodną dla sumienia) nazwą na zabicie człowieka.
Pod tym względem ZJ ma rację, zwracając uwagę na słownictwo.

---
(*) Jeśli ktoś uważa inaczej, proszę precyzyjnie wskazać i uzasadnić moment, od którego płód zasługuje na miano człowieka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

po raz którys juz--w tym temacie powtarzam---komu wy to mówicie?
kobiecie,matce
która urodział i wychowuje kikloro dzieci
dla przyjemnosci własnej tego nie zrobiłam---bo to wymagało posiwcenia i trudu i wyrzeczen
i nadal wymaga
nawet jak sa dorosłe

ja o czym innym mówie
o tym ,ze wypowiadaja sie w tej kwestii ludzie ,którzy nie podjeli trudu
a twierdza ,ze wiedza o nim najwiecej
i o tym
ze te panienke tak nauczono
i o tym,ze to ona zadecyduje -czy urodzic chorte dziecko i ona je bedzie wychowywac lub nie podejmie tego trude

jak równiez bedzie ponoisic konsekwencje aborcji

myslałam,ze mnie bardziej rozumiesz i znasz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wyzwanie albo podejmujesz albo sie od niego odwracasz
mówic mozna wiele
mozna miec tez poglady i teorie i im hołdowac słowem
ale tak naprawde dopiero czyn jest dowodem --naszych pogladów
czyn to weryfikuje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Iśka... masz nieskończenie większe doświadczenie w macierzyństwie ode mnie i "nieco" wygłupiłbym się stając z Tobą do dyskusji np. o pielęgnacji niemowlęcia :D

Ale...przez analogię...
Nie jestem mordercą (przynajmniej... na razie ;).
Czy z tej przyczyny nie mam prawa mieć własnego zdania nt kary śmierci dla morderców? Bo temat mnie nie dotyczy?
Szczególnie, że nie dyskutuję o warunkach, kiedy można karę śmierci zastosować, a stwierdzam prosty (i oczywisty chyba dla każdego) fakt, że kara śmierci jest pozbawieniem kogoś życia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ostatnie 50 lat niewoli plus 27 lat braku dekomunizacji sprawiły, że na uczelniach rozplenił się ideologiczny konformizm, z którego korzysta lewactwo, a poprawność polityczna zamuliła umysły władz uniwersyteckich. System demoliberalny wcielający politpoprawność wali się na naszych oczach, więc starają się jak mogą go podeprzeć.
Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre - równiejsze.
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/331941-uw-i-uj-wydaly-oswiadczenie-ws-zakazu-wykladu-rebeki-kiessling-szokuje-bo-uznaly-go-za-dzialanie-lobbystyczne?strona=2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

No nie, tego normalny, myślący człowiek napisać nie mógł. Zakompleksiony, jak prezes udający Napoleona
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

no ..ruszyc rzeke?czy lepiej zostawic czesc w tabu?
i nie poklocic sie albo i nie pozostac wygwizdana?

tak!
tylko ktos kto wspierał swoja partnerke w kazdej kolejnej ciazy i porodzie i połogu i wychowaniu(najtrudniejsza jest ta trzecia faza)
kazdy facet ,który nie powiedział sowjej partnerce,ze ni9eładnie wyglada,ze jest rozwalona przez porody i ciaze rozumiał zmecznie i depresje
i by przy niej cały czas zmiłoscia
nie łazac i nei ogladajac sie za innymi d..i nie łazac na inne d..bo ona w tym czasie albo zle wyglada,albo jest za gruba albo sflaczała
albo umeczona psychicznie i fizycznie--kazdy facet ,który to wytrwał i zrozumiał i był

ma prawo cos na ten temat powiedziec
ktos kto nie potrtafił..nie podołał i oglada sie za kazda młodzsz d..tylko dlatego ,ze nie ma tak zmutowanego przez porody i harówe przy dzieciach i domu ciała--nie ma nic do gadania w tej kwestii

bo to sa tylko puste słowa..słowa słowa
jak pusty dzban

bede jeszcze bardziej dosadna--ale bede soba
utrzymaj--wszystkie zachcianki,wszelkie choroby i wszelkie wycieczki i szkolki itd
wytrzymaj walke o dziecko..wytrzymaj walke z dzieckiem
i nie zostaw matki z tym wszystkim

naucz..walczac z wiatrakami
walcz z sadami..walcz o lokum ..walcz o siebie w tym wszystkim,zeby nie zwariowac----------do konca

mezczyzno daj sie zgwałcic --wtedy porozmawiamy--bo bedziesz wiedzaił co nieco -co to jest
a porozmawiamy o tymz,e przez anal ciebie nie zapłodnia
i nie bedziesz na całe szczescie myslał.o dziecku człowieka ,którego nienawidzisz,przez którego przeszes traume

walcz nawet wtedy ,kiedy juz nie masz siły i srodkó i ochoty
zaprzyj sie siebie i walcz
a wtedy madrzyj sie ile wlezie

------------------
kto ma ochote---ponawiam propozycje zbierac dla juz zyjacych dzieci w Afryce????
a mozemy i zbierac dla polskich dzieci na wioski,gdzie rodzice nie maja wielkiech mozliwosci
jest ktos ?

dla mnie liczy sie --zrobic cos
a w czyjes wyzwania--wpieprzyc sie o tyle---dasz rade!
i nic wiecej
słowa słowa słowa--nikt nie nakarmi samymi słowami ani jedengo dzieciaka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak miło jest patrzec w fałszywe zwierciadło
widziec siebie idealnym..niemalze
a tak wielu przeciez robi takie brzydkie rzeczy
ja nie
o nie
ja nigdy

i t5ak chetnie przyklejam te kolorowe szkiełka pochwał..tylko te

jakby komus pekło to zwierciadełko, jak mnie pekło--to ja chetnie pociesze
zdziwisz sie..bedzie bardzo nieprzyjemnie--bo ganiłes,as innych
a okazuje sie ,ze ty sam wcale nie jestes lepszy/a
ze o mało co..moze nawet w myslach
nie chciało ci sie podsac małego wyzwania

a kogos --za niepodjecie ,moze wiekszego wyzwania--obsmarowałes/as

i sam fakt--czy je dostałes--te z tych trudnych?
zeby mówic -ja nigdy
czy --to z łatwijeszych-odsunałes na bok?

pocieszenie----wszyscy jestesmy tylko ludzmi
bedzie nieprzyjemnie..bardzo--spadnie ci korona z głowy
ale wez to na klate--to jedna z najbardziej wartosciowych rzeczy ,jakie dostajesz od zycia
jesli jestes gotowy/a,jesli chcesz widziec rzeczy i siebie w prawdzie
jesli nie bedziesz kurczowo łapac korony i powiesz sobie
ja paz--a ten ,którego obsmarowałem-ja cie przepraszam
bo widze,ze niczym sie od ciebie nie róznie

a odtad chce tylko prawdziwego oblicza

zycze gotowym dobrego przejscia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Czy Warto Rozmawiać z lewactwem ?"

https://youtu.be/9Zd2vXLz-WI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Link jest nie na temat.
Lewactwo charakteryzuje się nie brakiem kompetencji, lecz wyrywaniem, pod wpływem zaburzeń emocjonalnych, rzeczy z kontekstu i budowaniem na tej rzeczy swoistej piramidy absurdu, dorabianiem do niej teorii. Do ustalenia sensu danej rzeczy potrzebny jest pełny kontekst, w jakim ona występuje.

Facet wypowiadający się w linkowanym wideo mówi nie na temat. W demokracji nie ma podziału na ludzi kompetentnych i niekompetentnych, wszyscy są równi w zakresie decyzji podlegających demokracji. Kompetencje szczegółowe potrzebne są dopiero w dziedzinach specjalistycznych, do których politycy delegują swoich ekspertów. Problem tkwi w tym, że wyborcy, pod wpływem propagandy, porzucają kryteria moralne i nie wybierają ludzi porządnych lecz oszustów. Dobra polityka tymczasem wymaga ludzi opierających się na pełnym pakiecie relacji - prawda, miłość, wolność. Próba wyrwania któregoś elementru z tego pakietu i oparcia na nim tak zawężonego programu politycznego prowadzi do porażki. Zeby stół był stabilny, potrzebuje trzech nóg, co wynika z geometrii przestrzeni. Podobnie dzieje się w przestrzeni społecznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Lewactwo charakteryzuje się wyrywaniem rzeczy z kontekstu i budowaniem na tej rzeczy swoistej piramidy absurdu, dorabianiem do niej teorii."

Czyli - jak napisałem - m.in. brakiem kompetencji ;)

Nie wiesz co piszesz znów... Albo na siłę nieudolnie próbujesz udowadniać swoje racje mimo, że obaj mamy rację...

Masz rację co do jednej rzeczy tylko - filmik jest źle zatytułowany bo przedstawione tam mechanizmy tyczą się WSZYSTKICH ludzi - nie tylko lewaków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lewactwo to nie kwestia kompetencji, lecz kwestia zaburzeń emocjonalnych. Na bazie tych zaburzeń dorabia się teorię uznającą zaburzenia za normalność a normalność za czynnik represjonujący. Lewactwo porzuca kwestie racjonalności i bazuje na kwestiach emocjonalnych. Kompetencje to zupełnie inna sfera, to umiejętność zgrania analizy racjonalnej z czynnikami uczuciowymi w postaci wartości. Zbiór możliwych opcji działania jakich dostarcza racjonalna analiza sytuacji to dopiero początek. Trzeba mieć jakieś kryteria wyboru między wariantami, a te mają źródło w komponencie emocjonalno-uczuciowym, czyli wyznawanych wartościach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

dla mnie to ty jestes--drogi Łowco--guru od zycia i dawania sobie rady w kazdej ekstremalnej sytuacji
intelektualnym p...parancem
jakich wielu

farmazonisz te swoje madrosci
nie dokonawszy w zyciu zadnego wielkiego dziełą
w zadnym wielkim trudzie

godny pozałowania jestes

taki pagóreczek co to mysli ,ze wielka góra jest

wydaje ci sie ,ze jestes w stanie dowalic swoim bełkotem osobie ,która zeby zzarła na zyciu

smieszne to..naprawde
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

chory człowieczku ,nieswiadomy swojej choroby
pisz dalej
w koncu co innego masz do roboty
cóz innego mozesz zrobic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"W warunkach rzeczywistości przedwrześniowej, na tle ogólnego regresu, tak ekonomicznego, jak i społeczno-politycznego i to zarówno w warstwie pryncypiów merytorycznych jak i w głęboko zacofanej warstwie sanacyjnej infrastruktury, szczególną nieudolnością i brakiem koncepcji, rysował się ogólny bilans białka, który to bilans jak powszechnie wiadomo, wyznacza tak kompetentność czynników odpowiadających za ekonomikę w każdym społeczeństwie jak i świadczy w sposób najbardziej widoczny jak sprawy te są zabezpieczone"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...