Diesel dostał benzynę

Hyundai ix35 rok2014 80000km .2.0l . Przyjechał na benzynie okolo 4km. Była laweta płukanie zmiana filtra. Od tej pory co raz bardziej trykocze na niskich obrotach przy ruszaniu. Jak głęboko wdepnęlem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę słowo "wtryskiwacze".
I cztery cyferki...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak wyżej, wtryski, pompa podjedź na Beniowskiego do fachowców od diesli
dużo było tej benzyny? ile ropy było w baku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pompa wysokiego ciśnienia w Common Railu jest smarowana olejem napędowym. Wystarczy, że skończy się nam paliwo w trakcie jazdy i pompa już dostanie bo przez chwile będzie kręciła się na sucho. Ja miałem tak u siebie. Przy normalnej jeździe nie było problemów, ale pod obciążeniem samochód gasł.
Pompe wymieniłem na używke i problemy się skończyły.

W pompie CR jest regulator ciśnienia. Wyjąć i zobaczyć na jego sitku czy są opiłki metalu. Układ paliwowy do czyszczenia, pompa do sprawdzenia, regulator paliwa do sprawdzenia. Filtr paliwa do wymiany. Wtryski też by należało sprawdzić.

Ogólnie zaczynaj od najtańszych rzeczy. Wypłukać porządnie układ. Potem filtr. Potem pompa do sprawdzenia, Wtryski do sprawdzenia
i zrobienie ich na końcu bo są najdroższe.

Robert
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po przejechaniu 4 km nic nie powinno się stać. Później płukałeś układ. Mi przytrafiło się coś takiego, choć NIGDY nie dopuszczałem, że może mi się cos takiego przytrafić. Na benzynie przejechałem ok 40km. W aucie zapaliła mi się rezerwa. zatankowałem nieco ponad 12l benzyny. Po przejechaniu wspomnianych 40km wyłączyłem silnik, później nie chciał się uruchomić. Rozrusznik kręcił. Szukanie przyczyn. W końcu zapaliła się lampka. Odkręciłem korek wlewu i poczułem zapach benzyny. Tankowanie do pełna ropy, przepompowanie ręczna pompką i auto odpaliło. Później przez jakieś 2 tygodnie 2 razy zapaliła się kontrolka usterki układu oczyszczania spalin, a później wszystko się uspokoiło. Auto z silnikiem 1,6 hdi z fap.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej podjedź do specjalistów od diesli i tam przedstaw sytuację. Ktoś już wcześniej pisał o wtryskiwaczach, co jest najbardziej prawdopodobne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Mechanik znający się na koreancach KIA (16 odpowiedzi)

Mam do zrobienia wał (szlif na wale/ewentualnie wymiana) do tego panewki i pierścienie, poszukuję...

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (25 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

Porsche - nieautoryzowany serwis (33 odpowiedzi)

Czy jest w Trójmieście nieautoryzowany serwis samochodów Porsche?