Dopasowanie kolorów ścian

Jaki kolor ścian dopasować? Mam w pokoju masę kolorów, które praktycznie do siebie nie pasują...;/ Biały okrągły stolik postawiony na spranym czerwonym dywanie, mam bardzo jasne, ciemnobrązowe biurko, niebieska kanapa, szklana szafka na książki. Niebieska szafa (ta przeszkadza mi chyba najbardziej). Obecnie mam ściany koloru pistacjowego, ale rodzice obiecali mi remont, nie stać mnie na nowe meble jak na razie, ale prosiłabym, żebyście mi coś dopasowali do tego co mam obecnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twój pokój musi nabrać ładu i harmonii. ;) Najlepiej jest stworzyć trójkolorowy zestaw kolorystyczny który będzie stanowił bazę we wnętrzu. Czasem co za dużo to nie zdrowo. Zbyt duża ilość kolorów wprowadza niepotrzebny chaos, a w takim pomieszczeniu z pewnością ciężko jest się skupić. W Twoim przypadku zostańmy więc przy bieli, niebieskim i brązie. Zobacz, nie jest tak źle! ;) Nie napisałaś jaki masz kolor ścian, ale mam już w głowie pewien pomysł. Pomaluj jedną ścianę naprzemiennie w pionowe pasy a resztę na jasny kolor. Moją propozycją jest natchnienie i błękitny denim. Taki zabieg wprowadzi lekki powiew świeżości do Twojego wnętrza i zdynamizuje przestrzeń. I wiesz co? Pokój wyda się przestronniejszy. Niebieską kanapę możesz przykryć narzutą (w kolorach podobnych do tych na ścianie) bądź zostawić taką jaka jest. Piszesz, że najbardziej drażni Cię szafa – spróbuj przemalować ją na biało albo brązowo. Do całości dopasuj lekkie, delikatne białe bądź niebieskie dodatki. Koniecznie wymień dywan – czerwień zaburza całą kompozycję. Spójność przede wszystkim! :) Powodzenia!
Ekspert Dekoral
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...

Jaka podłoga do mieszkania? (45 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

Jakie dzrwi, aby rozwiązać problem hałasu z klatki? (3 odpowiedzi)

jak w temacie, mieszkanie w bloku na gdańskiej żabiance, problemem są głośne klatki i głośno...