Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Temat dostępny też na forum: Inwestycje i deweloperzy
Witam,

drodzy potrzebuję Waszej opinii na temat nowej inwestycji dewelopera Eko Bud na ulicy Saturna. Teren wydaje się być położony znacznie poniżej w stosunku do przyległych ulic i działek - teoretycznie będzie to sprzyjało podtopieniom.

Wiemy, że gleba w Baninie jest gliniasta i nie wsiąka. Deweloper zapewnia, że tereny nie są podmokłe, a wszystko spływa do pobliskiego lasku.

Proszę również o informacje na temat poziomu hałasu - czy ulica nie jest przypadkiem bezpośrednio pod kanałem powietrznym dla lądujących samolotów?

Bardzo zależy mi na szybkiej i obiektywnej opinii.
Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Witam. Według mnie teren na której stoi ta inwestycja jest jednym z lepszych jeżeli chodzi o porównanie z innymi osiedlami na terenie Banina (np. osiedle Chmara, które po deszczu zmienia się w bagno).
Jeżeli chodzi o samoloty to, gdy byłam tam kilka razy zdarzało się, że samoloty startowały, ale jest to chwilowy hałas i idzie się przyzwyczaić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

ludzie co wy macie z tym Baninem.
Jeszcze trochę to będzie to jedno wielkie skupisko szeregowców, bliźniaków, i domków jednorodzinnych. To wszystko będzie rodziło różnego rodzaju problemy i już większości przeszkadza np.: hałas- bo samoloty nisko latają, drogi - bo nie utwardzone, oświetlenie - bo gmina nie ma kasy, zalewanie nieruchomości - bo deweloper zasypał tereny które kiedyś były terenami naturalnie podmokłymi, sr*jące psy- bo sąsiadowi nie chce iść się dalej wyprowadzić psa, śmieci latające po okolicy - bo komuś można je podrzucić, drogi na czas nie odśnieżone Czym tu się zachwycać. To wszystko jest już teraz w Baninie, a będzie jeszcze gorzej.
Jest tyle innych miejscowości, znacznie spokojniejszych i fajniejszych. A tu tyle narodu pcha się właśnie do BANINA.
Dlatego nigdy nie zamieszkalibyśmy w Baninie.
Czekam na cięte riposty.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Super - dziękuję Ci za Twoją opinię :) Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w Baninie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

a w jakim celu zaglądasz na to forum? I nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Mając do wyboru mieszkanie 50m2 w Gdańsku i połowe domu 90m2 w Baninie zdecydowanie wole tą drugą opcję, jeżeli ktoś chcę się przyczepić do Banina to zawsze się coś znajdzie bo samoloty, podmokłe tereny i inne wymysły, mieszkając w Gdańsku wcale nie jest tak kolorowo, o dziwo ludzie mieszkający w blokach na 45m mają psy które gdzie się załatwiają ????hmm na wybiegach?? w boksach ???hmm nie bo na trawnikach przed blokiem, śmieci w Gdańsku też sie wysypują z kontenera co lepsza śmieci są poustawiane koło śmietnika, a jak zrywa się wiaterek to mamy zjawisko latających śmieci.Mieszkając w bloku chcąc nie chcąc słyszę kiedy sąsiadka wyzywa swoje dzieci od debili, sąsiada, kichającego czy sikającego, panią która schodzi w szpilkach po schodach, a najlepsze są ujadające psy. Ile jest miejscowości znacznie spokojniejszych i fajniejszych położonych 10 km od Gdańska ???
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

popieram
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

to nie ludzie z Banina, interesy wielkich deweloperów,którzy za niedługo będą stawiać bloki w naszych ogródkach bo za mało im tego co we 2 lata juz łyknęli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Mocno się zastanawiam czy deweloper potraktuje przyszłych właścicieli tej inwestycji jak wszyscy podobni mu "Stroiciele" w Baninie, zostawiając mieszkańców na łasce losu, błota i płynącej wody.
Dlaczego?
Ponieważ zwyczajem tych ostatnich jest NIEBUDOWANIE - drogi przy budowanych domach czy chodnika.
Co do wody - woda musi być zagospodarowana na obszarze nieruchomości.
Powyższy teren jest gliniasty. Proszę zobaczyć jak wyglada obecnie ul. Saturna - jedno wielkie grzęzawisko.
Przyszli mieszkańcy nie łudźcie się, że wsypanie gruzu, starych cegieł, połamanych sanitariatów utwardzi wam drogę.
Wszyscy kliencie deweloperów w Baninie są dmuchani, mamienie wizjami ulicy - przy nieruchomości.
Dlatego drodzy nabywcy mieszkań w Baninie, mieszkanie nie kosztuje 3500 zł /m2 a 2000/m2.
Wy kupujecie i wy bedziecie mieli problem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Coś w tym jest ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

W tych czasach każdy deweloper ma gdzieś ludzi i myśli tylko o swoim interesie i aby pieniądze na koncie się zgadzały. Nawet w Gdańsku budują bloki na bagnach, które się zapadają, a ludzie i tak kupują tam mieszkania.
Jeżeli chodzi o dojazdy do większości nowych osiedli w mieście to też nie ma rewelacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Można zrzucać, że to deweloper zły, bo jest tak a nie inaczej, ale kto się na to godzi i kupuje od nich nieruchomości??
Bo cena fajna, Polak zaraz widzi okazję, tylko za tym zawsze coś się musi kryć. Jest sobie osiedle Golf park w Tuchomiu, gdzie deweloper zrobił asfaltową drogę, tylko, że tam też są inne ceny za m2. Ale pomijając to, te 7 nieba czy Chmary musiałyby te drogi zrobić gdyby nie miały klientów na swoje nieruchomości, a skoro ludzie się niemal zabijają, żeby mieszkać w Baninie (tez nie rozumiem dlaczego) to czekają na przelew, wydają mieszkanie i zostają Wam wpisy na tym forum. Bo im się wszystko zgadza, interesik się kręci, reklamy, że za 199 tys.macie dom z działką stoją jedna przy drugiej,szafa gra, po co po fakcie mieliby tam jeszcze drogi robić...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Przecież to nie wina dewelopera ,że gmina nie robi dróg. Gdyby deweloper miał odgórnie narzucone (przepisami) np. projektem zagospodarowania,że musi zrobic utwardzoną np płytami drogę dojazdową do osiedla byłoby lepiej. Oczywiście kosz za m2 mieszkania/ domu byłby wyższy ale i nie byłoby wylewania żalu na forum ( przynajmniej na brak dróg). Chociaz za chwilę baniniacy napiszą ,że dlaczego płyty , a nie asfalt.............itd. itd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Eko-Bud na wspólnej może drogi nie zrobił ale chodnik wzdłuż inwestycji tak więc przynajmniej przejść można do księżycowej w spokoju
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Zanim zdecydowałam się kupić dom w Baninie (akurat kupiłam 7niebo) bardzo długo szukałam domu, który będzie mi odpowiadał projektem - warunki: garaż, kanaliza, wszystkie media.
Który będzie nie dalej niż 15km od pracy i będzie w stanie deweloperskim - bo do własnego wykończenia zawsze taniej za m2, nie muszę płacić 2% dodatkowego podatku do US, nie muszę mieszkać w czyimś pomyśle, a do nowego jeszcze udało się dostać dopłatę.
Szukałam na wielu pobliskich wsiach, ale Banino jako jedyne oferowało mi dom spełniający wszystkie powyższe warunki. Jeśli chodzi o dojazd do osiedla i drogi robione przez 7n nie mogę narzekać, mamy yomby do dojazdu, a na osiedlu kostkę, więc inni mają zdecydowanie gorzej - też nie rozumiem dlaczego ludzie decydują się na domy w szczerym polu bez dróg, a później narzekają.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

to wypad do Tuchomia na to blokowisko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Witam, czy są na forum osoby, które zakupiły szeregi w 1 etapie? Jakieś wrażenia, opinie, jak z umową deweloperską.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Witam. Ja kupilam mieszkanie w szeregu i w polowie lipca dostane klucze (juz nie moge sie doczekać). Na każdym etapie mozna bylo przyjechać i zobaczyc jak idzie inwestycja. Bardzo dobry kontakt z deweloperem, panie z biura pomocne. Jak czegos nie wiedzialam zawsze podpowiedzialy. Umowa bardzo czytelna i jasna. Jesli chodzi o narzekajacych na droge to powiem tak: droga bedzie prędzej czy później. W Gdansku tez sa jeszcze osiedla, ktore nie maja drogi. Wole przez kilka lat nie miec asfaltu niz użerać sie z sasiadem ktoremu przeszkadza tupanie dziecka w poludnie. Napisze wiecej jak iuz odbiore mieszkanie i sie wprowadze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Sporym minusem tej inwestycji jest niekorzystne ustawienie względem stron świata.
W rezultacie mieszkańcy mogą się spodziewać słońca na podjeździe, w ogródku cień cały dzień.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Analizowałem to - pozornie niekorzystne ustawienie inwestycji wzgledem stron swiata okazuje się w praktyce bardzo korzystne.

W rezultacie na tarasie masz cień a w dalszej części ogrodu slonce - to ogródki są stosunkowo długie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Miedzy innymi dlatego zdecydowałem sie na otwarta kuchnie, bez wydzielonego pomieszczenia- dzięki temu światło w jakimś stopniu " przejdzie" przez dom. Gorzej jak ktoś chce mieć tam pokój. Co do ogrodu to zgadza sie- sa długie, nawet popołudniu słońce swieci na 80 proc. Powierzchni. Dla mnie akurat było plusem, ze w salonie i sypialniach mam stronę północna- nie swieci słońce, przyjemniej w lato. Ale wiem, ze dla nie których to ogromna wada- dlatego polecam wtedy wersje parteru bez pokoju/ kuchni zamkniętej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Mieszkałam w ten sposób przez 1,5 roku - to co na początku miało być "nie świeci słońce, przyjemniej w lato" okazało się ~w salonie ciągle zimno i ciemno, nawet kwiatki nie chcą rosnąć, a zimą włączam światło już o 12~ dlatego wybierając własny dom zdecydowałam się na salon od strony południowej. Ale o gustach się nie dyskutuje i skoro jest jeszcze okno po przeciwnej stronie, to jest szansa, że będzie trochę lepiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

W takich mieszkaniach latem rzeczywiście jest przyjemnie :) ale zimą nie jest ani ciemno ani zimno (4 okna i kwiaty nie mają problemu z rośnięciem ani kwitnieniem ). Ogródki są dwa- ten z przodu cały czas nasłoneczniony a z tyłu zacieniony taras. Wcześniej miałam mieszkanie od strony południowej i nigdy więcej :)

Edit. I żeby nie było to mieszkamy tu już 2 lata więc nie jest to pierwsze wrażenie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Czyli ja widocznie źle trafiłam :)
obecnie mieszkam od strony południowej i wiem, że to jest to czego potrzeba mi do szczęścia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Cześć mieszkam na saturna 2 etap, cien jest do polbruku a cały ogród w słońcu. Dla mnie to dobra opcja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Witam,

Dla mnie wszytsko ok, tak jak opis poniżej, można spokojnie na każdym etapie zoabczyć mieszkanie. Umowa deweloperska i inne sprawy dotyczące dokumentów również ok. Odbiór i akt już miałem. Teraz czekam na przekazanie kluczy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

I co, zero poprawek itd? Czy kosmetyka tylko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Tylko kosmetyka. nic do poprawy nie było. Wszytsko zgodnie z ustaleniami itp. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

My kupowaliśmy na Księżycowej.

Ogólnie o Deweloperze - EKO-BUD.

Odbiór robiony z dobrym inspektorem:

Na plus
- Raczej nie oszczędza na materiałach
- standard wykończenia lepszy niż u konkurencji (tynki, kontakty, wylewka, okna, drzwi)
- jest dość elastyczny przy poprawkach/przeróbkach (nam przeniósł łazienkę z 4m2 do 13m2
- poprawek tylko kilka kosmetycznych - nie było żadnych dramatów

Wady:
- jakiś magik podłączał rozdzielnice - mój elektryk miał sporo pracy (siła zle podłaczona)
- tynki były mokre mimo ponad półrocznego grzania - trzeba porządnie osuszyć albo zaczną odłazić warstwy farby lub tapety - nam się zdarzyło
- trzeba pilnować poprawek. Po prostu im to wolno idzie.
Nam wiszą poprawienie podjazdu

Generalnie - na razie zadowoleni w stosunku do tego co oglądaliśmy
(Marsol, 7niebo, Pszenna, "zalewowe" Modrzewiowe Wzgórze)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

I jak właściciele? Odbyły sie już pierwsze odbiory?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Hej.
Odbiór końcowy dopiero w poniedziałek.
Dam znać jak się odbędzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

I jak poszło? Tylko kosmetyka? Jak kąty, okna, gips na ścianach?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

odebrane czy nie? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

odebrane, co niektorzy niecierpliwi wykanczaja.

pytanie czy tak szybkie wykonczenie nie wrozy potem wilgoci lub zzolknietych scian?

pytanie z innej beczki, kto podpial naszym szeregowcow medium swiatlowodowe do kazdego szeregu ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

A coś więcej?;) podobno nie jest zle jeżeli chodzi o najważniejsze aspekty sztuki budowlanej. A co do wykończenia na szybko, to inaczej- osobom ktore odebrały radziłbym odczekać min. 3 tygodnie przed pracami.

P.s. Gorzej będziemy mieli my z 2 etapu- odbiór w grudniu. Wam chociaż w czerwcu i lipcu wszystko ładnie schło;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Mamy nadzieje, ze odbior 2 etapu nastapi pod koniec pazdziernika tak jak jak mialo byc poczatkowo. Wszystko idzie terminowo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Najwazniejsze jest suszenie budynku, Wasze sie suszyly w cieplej temperaturze- 2 etapu teraz sie susza. Nie proponuje kladzenia kafli na scianach bo budynek pracuje! Chyba,ze chcecie miec popekane. Jak z internetem w tej okolicy- ktos,cos wie? Kiedy otrzymaliscie klucze ? Od podpisania aktu u notariusza czy wczesniej po protokole odbioru? Czy jest segregacja smieci, czy nie? Jak wyglada sytuacja ze smieciami? Czy macie nawieziona ziemie, czarnoziem czy jest glina? No i jak wyszly sciany? Trzeba cekolowac? Pozdrawiam sasiadow! Z gory dziekuje za odpowiedzi!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Sama decydujesz czy segregujesz śmieci, czy nie jest to różnica ceny segregowane-tańsze niesegregowane droższe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Generalnie ten ich gips jest całkiem całkiem. Natomiast to zależy od " poczucia estetyki". Jeden powie starczy, zagruntować i farba. Drugi stwierdzi, ze trzeba cekolowac bo słabo wyglada. I kto ma racje?;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

A mieszka tam juz ktos z was ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

co niektorzy juz sie wprowadzili, urzadzili.

ja na chwile obecna dojezdzam, bede wykanczal za 2 tyg. niech troche sobie jeszcze wyschnie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

A jak z pomiarami? Powierzchnia sie zgadza po nałożeniu tynków? Jak wrażenia po odbiorze?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

własnie jak wygladal odbior? czy bylo duzo poprawek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Zochlina

- Z internetem deweloper coś wspominał, że mają z kimś nawiązywać współpracę - ale nie pamieta nazwy firmy
- koniec budowy był na 30.06, odbiór techniczy na początku lipca (nie pamietam), akt notariany 08.07, i odbiór finalny i klucze 20.07
- śmieci sama załatwiasz, musisz jechać do gminy zadeklarować czy segregujesz czy nie, a potem do Saniporu żeby podstawili kosz albo sama jedziesz po kosz do Gdyni(50 pln - wypożyczenie na dwa lata lub 80pln z dowozem pojemnika też na dwa lata)
- ziemia była nawieziona ale strasznie oszczędnie i miejscami przebija się glina
- ściany są w miare gladkie, bo to tynk gipsowy, ale to sama musisz zdecydować czy chcesz kłaść cekol - mieszkania sa wilgotne jeszcze a cekolowanie to następne litry w ściane
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

a może warto pomyśleć o przemysłowym osuszaczu np 40l/dobę. U mnie się to sprawdziło 2 tygodnie i susza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Jaki koszt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

jak się bierze z wypożyczalni to drogo. Jak od znajomka prywatnie to taniej :) Podaj kontakt to sie odezwie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi:-)

Mam tym razem pytania w kwestii szkoły, do osób które mają dzieci: Czy Wasze dzieci chodzą do szkoły w Baninie? Może macie jakieś własne refleksje na temat szkoły?

Martwi mnie ta glina w ogródkach! Oszczędność zawsze są gdzieś ulokowane, szkoda, że w naszych ogródkach!

Czy ktoś z Was planuje zakładać ogrodzenie przed domem?

Czy ponieśliście jeszcze w trakcie budowy jakieś dodatkowe koszty u dewelopera?

Czy rzeczywiście u osób, które mają zamknięta kuchnię, w salonie jest ciemno??? Jak słońce wędruje po stronie ogródków?

Dziękuję za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam przyszłych sąsiadów!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Droga Zochlino- jeżeli pytasz czy "zamurowanie" jedynego okna od strony idealnie płd wpływa na to ze w salonie( który jest idealnie na północ)jest ciemno... To chyba nie potrzeba odpowiedzi ?;) jeszcze tam nie mieszkam, ale strzelam w ciemno ze - tak, będzie ciemno.

Jak planujesz ogródek, to pamiętaj żeby dać ławeczki, wiatę, grilla itd na końcu ogrodu. Nawet kolo 19 latem, końcowa 1/3 długość ogrodu jest oświetlona . A i sąsiadów to pewnie ucieszy;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Dziękuję za odpowiedz:-) jak również pomysł z zagospodarowaniem ogródka:-) Pozdrawiam sąsiada:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Dziękuję za odpowiedz:-) Pozdrawiam serdecznie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

ja już mieszkam. Jeśli chodzi o schnięcie to musieliśmy wziąć osuszacz powietrza, ponieważ ściany byly mokre. Jak nasz fachowiec mówił Wy z grudnia będziecie mieli wbrew pozorom bardziej sucho, ponieważ fundamenty i ściany były stawiane w upale i cała woda wyparowała. To co zostanie w tynkach to pikuś. Nasze fundamenty i ściany z pierwszego etapu były budowane w zimie, a co za tym idzie pustaki były zamarzniete, cement nie schnął i teraz w lato to wszystko wychodziło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Jak sie mieszka? Jak sąsiedzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

My akurat trafiliśmy super:) Dużo się jeszcze nie wprowadziło więc czekamy na resztę. Mieszka się fajnie - cisza, spokój - ale nie ma jeszcze gazu... w tym tygodniu mają podłączać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

a to deweloper nie ma obowiązku podłączenia mediów przed wydaniem lokalu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Czy ktos z Was ma dziecko, które chodzi do szkoły w Baninie?
Jak oceniacie szkołe?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

co robicie z tymi kotłami gazowymi? Mozna je zabudować ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

mam propozycje jak wprowadzi się reszta rodzin może zrobimy imprez integracyjną , co o tym myślicie? czekam na chętnych :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Dobry pomysl, ale wydaje mi sie, ze bedzie trzeba poczekac conajmniej do grudnia zanim wszyscy sie wprowadza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Na przedpokoj najlepiej zrobic zabudowe. Ale musi byc niestety dojscie do kotla, licznikow wody i korkow. Zwroccie uwage na napiecie pradu. W domu mamy 25A a w skrzynce glownej 16A... Wy tez? Chyba nie powinno tak byc co? Odnoscie imprezy integracyjnej to bardzo chetnie😊
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Dzwonisz do Energii, zmieniasz zapotrzebowanie na prąd, płacisz 250 zł jednorazowo i zakładają Ci 20a. Jak chcesz więcej to juz coś drożej wychodzi- zapytaj dewelopera. Generalnie 20A to minimum do normalnego funkcjonowania z płyta indukcyjna. No chyba ze ktoś zrobi sobie rozpiskę- nie włączaj odkurzacza jak działają wszystkie 4 pola płyty;) ale sama instalacja w domu jest juz zrobiona przyzwoicie. 25A to taka rozsądna wartość na mały domek. Szkoda ze na głównym liczniku nie jest chociaż tyle samo:/ - a powinno byc więcej tak naprawdę, niż zabezpieczenie w domu.

A Wam jak wszystko chodzi? Indukcja, piekarnik itd? Wszystko chodzi ok?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

chodzi ok, ale już miałam przypadek, że w głównej skrzynce wywaliło korki, a miałam włączony czajnik, dwie indukcje, tv i pralke...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Tak jak pisałem, zmień sobie główny bezpiecznik na 20A, koszt jednorazowy 250 zł- dzwonisz bezpośrednio do energii. 20 A pociągnie Ci indukcję, piekarnik i czajnik, ale odkurzacza juz nie włączaj;) a płytę masz pod 400v czy pod 230?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Hej.
Dowiedział się ktoś, kto doprowadził światłowody do naszych szeregowców?
Deweloper twierdzi, że "ktoś" wygrał przetarg i nie wie kto...
Śmiechu warte :)
Pozrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

ciekawe, prawda? i teraz skad mamy brac internet? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

hehe też mi tak powiedzieli. Jak można nie wiedzieć kto wygrał przetarg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

My też jesteśmy zainteresowani opiniami osób już mieszkających przy ul Saturna. Rozważamy zakup szeregu w ostatniej inwestycji. Czy w ogóle jest słońce w domach od strony salonu? Np. rano? i ewentualnie do której godziny. Chodzi mi o nagrzewanie ścian przez słońce. Będąc na miejscu około godziny 13 zauważyłam cień na tarasie i ogrodzie ( więc za dużo to tam się chyba nie nagrzeje?)
Jakie usterki spotkaliście w swoich lokalach. Będziemy wdzięczni za wszystkie informacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

A jak myślisz, skoro masz salon od północy- to będziesz sie nagrzewać ściana od strony salonu? Przepraszam ze pisze tak niegrzecznie, ale na Boga szanujmy sie i myślmy samodzielnie....

P.s. Nie nie będzie. Ale możesz mieć światło w salonie jak weźmiesz otwarta kuchnie na dole.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Spokojnie. Bez nerwów. Po protu będąc na miejscu skupiłam się na oglądaniu lokalu. Nie przypatrywałam się stronom świata względem mieszkania. Miałam nadzieję, że salon jest od strony pn-wsch. i , że rano trochę słońca wpadnie. Oglądałam kilka inwestycji i chciałam się upewnić czy dobrze pamiętam, że cień był właśnie tam. A wyszło, że wykazałam się kompletną indolencją. Bardzo dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Jeżeli chodzi o ogród to akurat nie ma problemu. Ogrody w 3 inwestycji maja ponad 25 metrów długości, wiec jeżeli na końcu zrobisz piaskownice/ ławki/ grilla , to nawet o 18 w lato masz słońce na połowie ogrodu. Dla mnie akurat było zaleta, ze salon jest od północy, obecnie mam od południa i to lato strasznie przeżyłem;)

Pamiętaj ze te wszystkie szeregi to taki trochę pic na wodę, nie spodziewaj sie cudów. Natomiast te szeregi od Chmary.... ktore nawet nie maja wykuszu na pietrze i sa w szczerym polu( ul. Saturna w sumie też), wyglądają jak baraki i maja 75 m2 po podłodze. ( na Saturna masz 92 po podłodze). To lepiej kup sobie 3 pokoje na nowych osiedlach w okolicach Kowal. Za 250 tys masz nowe mieszkanko, ktore bez problemu kiedyś sprzedasz, jak zarobisz na prawdziwy dom. No ale to juz każdy ma swój rozum i musi zdecydować.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

a o gazociągu za oknem wiecie?

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wyrzut-gazu-w-Baninie-mieszkancy-ewakuowani-n48208.html

wtedy to była 30 teraz 60 tam leży zakopana równolegle do Tuchomskiej - dlatego ostatni budynek szeregu tak jest odległy od skrzyżowania.
Ta awaria to w waszym właśnie rejonie była ;) w sobotę rano huk jak startujący f16 i kilkunastometrowy pióropusz skraplającego się gazu - dobrze że nie doszło do zapłonu.
Warto wiedzieć co ma się pod oknami. czasem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Jesteś pewien, że to było akurat w tym miejscu przy Tuchomskiej? W artykule był podany link do mapy i wskazywał on na okolice ul. Klonowej: *** mapa do artykułu ***. Oczywiście nie byłem świadkiem tego zdarzenia i wykłócać się nie będę.

Ponadto patrząc na sprawę z tego punktu widzenia, to nikt nie powinien mieszkać w odległości mniejszej niż 50m od gazociągu. Czyli wszyscy mieszkający w miastach powinni już pakować swoje manatki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

ja sprawdzilem. wystarczy wejsc na strone ksiag wieczystych i sprawdzic sluzebnosc itd. obok przebiega gazociag wysokiego cisnienia. taki mamy klimat :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

W Kw nic nie ma. Służebność dotyczy drogi Saturna i Energi s.a. Ale zgadza sie - wzdłuż Tuchomskiej idzie gazociąg. Strefa ochronna wynosi 20 m. Moja działka znajduje sie około 100 m od niego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Marku to jest jedna z trzech nitek zdaje się zasilających cały gdańsk, mało kto ma szanse mieszkać obok takiego "medium" (po rozszczelnieniu ewakuowano wszystkich mieszkańców w promieniu 2km) a opróżnianie gazociągu z gazu trwało kilka godzin po zakręceniu tej gałęzi... i na moje deweloper powinien o tym powiadomić kupujących, w świetle choćby wydarzeń w Jankowie przygodzkim ma to ogromne znaczenie np dla ubezpieczyciela, wiadomo, gdy się posiada wiedzę na temat tego, co jest zakopane w okolicy to trochę się perspektywa planowanego zakupu zmienia. Strategia jest zwykle taka "żołnierz dziewczynie nie skłamie ale nie wszystko jej powie"
Co do reszty tak pewność mam że rozszczelnienie nastąpiło tam, w rejonie ulicy Saturna, tam gdzie gazociąg przecina Tuchomską mniej więcej, jest to może kilkadziesiąt metrów dalej. Nie ominąłby was strażak o 8 rano walący do drzwi i ewakuacja w piżamie z dzieciakami do remizy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Marku-M, chodzi o gazociąg wysokiego ciśnienia - przebudowa tego gazociagu odbyła się w 2011r. a to wydarzenie (uszkodzenie) miało miejsce przy pracach z nim zwiazanych.

To jest magistrala przesyłowa gazu biegnąca do stacji redukcyjnej przy Lotniczej.

Obrazowo jest to rura śrenicy 60cm i cisnieniu wewnatrz ponad 1,6MPa, rura ta biegnie wzdłuż Tuchomskiej do najwyższego punktu ulicy patrząc od Saturna, potem przepustem przez Tuchomską i wzdłuż działki szkoły, przez Północną wpina się do stacji redukcyjnej.

Przed zakupem nieruchomości zawsze warto podjechać do starostwa i poprosić o wydruk z mapy zasadniczej (koszt ok20zł) wówczas wiemy co i jak leży pod ziemią.

Oczywiście obok takiej rury da się mieszkać:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

A ta wielka fajna działka naoczatku Saturna jest prywatna? Czy to jakaś cześć wolna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

jesli mówisz o początku od Tuchomskiej to po stronie Saturna własnie leci gazociąg dla którego strefa ochronna jak ktoś wyżej napisał to 20m... stąd wielka fajna działka, chyba że chodzi o drugi koniec ulicy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

a ja mam pytanie do sąsiadów którzy robili już schody.. Macie może namiar na kogoś kto robi dobrze i w rozsądnej cenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Panowie z pod Kartuz
(Wiśniewski) -503 852 906

Nam robili jeszcze raz po totalnej porażce która musiała być zerwana..
(dom ekobudu ale ten 117m2)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/zXEQAUjtkkMCPCrvpYgOEDHN6f7l2m
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

i ile za takie schody?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

z materiałem (Jesion) wyszło ok 8 tys. (16 stopni i barierki z aluminium, oraz listwy wykończeniowe)
Barierki u góry takie..

http://www.fotosik.pl/zdjecie/6b14c7c1c261043a
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

no i kupiłem w eko-bud.

dom generalnie ok, drobne poprawki, usterki.
Jakość taka sobie - bez tragedii.

deweloper słabo - nieczyste zagrania, opryskliwy, bardzo słaby kontakt, szczególnie po odbiorze technicznym.

Doprosić się o naprawę usterek graniczy z cudem.

Jeżeli komuś deweloper również w umowie (akcie notarialnym) wstawił wpis o uregulowaniu rachunku za gaz proszę o kontakt - 58 559 45 87

Zamierzam pociągnąć temat u Rzecznika Konsumentów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

zaplaciles ten rachunek? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

tak... a bylo inne wyjscie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Mieszka sie na chwile obecna OK.

Ale rzeczywiscie sciany dzialowe pomiedzy lokalami sa liche i tam gdzie jest 25cm to slychac bardzo. Tam gdzie 50cm to tez slychac niestety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

eeh, wielkie marzenia o mieszkanku na wsi.naiwni szukajacy podniet. rozczarowanie już nadchodzi. enjoy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

wcale nie. kazdy wybiera swoja droge. jednym pasuje miasto i dwa pokoje. innym wies i 5 pokoi plus kawal ziemi.

50 cm grubosc jest w specyfikacji budynku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

A gdzie Masz 50cm w domach...?

tak z ciekawości..

A różnica pomiędzy domem a budynkiem wielorodzinnym jest znaczna jesli chodzi o technologię (wylewanie)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Ściany pomiędzy segmentami budynku ok. 50cm, pomiędzy mieszkaniami 25cm.

to zapis z umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

zapis z umowy zapisem z umowy, a fakt jest taki, że słychać wszystko jak przy ściankach działowych z płyty GK :((

papier przyjmie wszystko, a w rzeczywistości bardzo słabo to wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Witam,

Również kupiłam u tego developera i jestem zdruzgotana.
Jakość materiałów kompletnie żadna, po otrzymaniu przelewów z banku kontakt zdecydowanie się pogorszył.
Deweloper za nic ma terminy zapisane w umowie, o drodze z płyt jumbo też absolutnie nie ma mowy, chociaż na początku zapewniał, że taka droga powstanie!!! odradzam !!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Akurat my kupiliśmy duże domy z garażem jakiś czas temu i materiały i wykończenie były głównym plusem wyboru.

Może trza marże ratować bo konkurencja buduje tanio i z budżetowych materiałów.

A 50 cm pomiędzy mieszkaniami/segmentami.. nie wierzę...

ps. IP z krytyką te same ;)

ps. 2 - Pan deweloper mnie nieźle wkurzał.. i z wzajemnością bo się uzbroiłem w dobrego rzeczoznawcę. A już jego "agentkę finansową" przeczołgałem bardzo mocno bo jej zrozumienie tekstu pisanego mogło kosztować 2 p.p marży więcej...

Większość z i tak niewielu buł poprawił.. tylko spadku podjazdu nie poprawił ale jadąc klasykiem "Nie chce mi się z nim gadać"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

developer - pan krzysztof, nie do życia, po prostu gbur
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

to jest chyba domena wszystkich developerów, że po odbiorze mieszkania kontakt się "ochładza" i trzeba dopraszać się o wszystkie poprawki ....

jak się poczyta to forum to wszystkich inwestycjach jest ten sam problem, oczywiście wszystko zależy od ilości i jakości poprawek ... czy są lekkie czy też uniemożliwiają dalsze prace ...

nie mówię, że tak powinno być, ale gdyby się tylko tym kierować przy wyborze developera, to żaden z nich w baninie nie powinien mieć racji bytu ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Eko-Bud Saturna Banino - proszę o opinie

Dlatego bierzesz specjalistę z uprawnieniami.

Zazwyczaj koszt poprawek zwraca sie z nawiązką a w skrajnych przypadkach jego opinia jest podstawą do ewentualnej walki w sądzie.

Stara zasad mówi że czego nie załatwisz na początku to developer nie zrobi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

warto wziąć rzeczoznawcę - to działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogi i jeszcze raz drogi . "Baniniak" ma 100% racji . developer zostawia cie z tym samym 7 niebo jak sobie pojedziesz i zobaczysz to polbruk wylożony po całości . W eko budzie słowo droga nie istnieje . Polecam przejedz się 10 razy po saturna i tuchomskiej ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

standard, firma budowlana powinna dać jakiś standard wykonania i co należy do zakresu prac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

wystarczy przejechać Wspólną - to są inwestycje Eko-bud i niestety jest masakra... prawie zawieszenia ostatnio nie urwałam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Racja...Ludzie z 1,2 i 3 szeregu na Saturna uslyszeli, ze po wybudowaniu na przeciwko mieszkan, na ulicy Eko-bud polozy plyty jumbo. Ciagle czekamy bo juz koncza ostatni szereg. Oczywiscie Pan Deweloper powie, ze nic takiego nie mowil, ale nas jest tutaj juz spora liczba obywateli aby zagwarantowac, ze wszystkim odpowiadano na pytanie dot. Co z.droga? Ze po zakonczeniu budowy Eko-bud zrobi droge z.plyt jumbo. Zatem czekamy!!! Jak nic sie nie zadzieje to trzeba zebrac nasze podpisy i juz dzialac zgodnie z prawem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A potem była druga gadka że każdy z nas ma się złożyć na jumby, a za położenie gmina zapłaci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o tym nie słyszeliśmy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słyszeliśmy to od sąsiadów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Niedrowski wam zrobi drogę ehe, ten kłamca wijący się jak piskorz będzie wymyślał wszystko żeby tego nie dotykać a przyparty do muru zrobi na odpier....ol! zobaczcie czy nie macie w drodze zaworów do przyłączy bo wtedy jumby to na pewno ;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co teraz się dzieje! Wysypują wywrotkę piachu na środku drogi i trzeba auta zostawiać na początku, bo nie da sie przejechać. Staną koparką w poprzek i nie interesuje ich ze korek aut czeka na przejazd. Czy tak można robić?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

sąsiedzi, czy schody strychowe też wam tak skrzypią?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...