Gdansk -Pruszcz

Szanowni Panstwo
interesuje mnie czy ktos jezdzi (oczywiscie rowerem ) z Pruszcza do Gdanska lub odwrotnie .Samochodem jadac widze ze proba jazdy obwodnica , albo przez Orunie skonczy sie smiercia rowerzysty.
Prosze podpowiedzcie jaka trase wybrac ,by nie byc rozjechany przez ciezarowki. Jestem na terenie Gdanska nowy to nie znam alternatywnych tras , ogladalem na google map , ale to co widac nie jest zgodne z rzeczywistoscia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpopularniejsze połączenie Gdańska i Pruszcza to wałem wzdłuż kanału Raduni.
Alternatywa, to przez pola:
Z Pruszcza wyjeżdżasz na Radunicę ul. Obrońców Westerplatte, potem Kasztanową i w lewo na betonowe płyty do wału przy Raduni i w prawo ul. Niegowo. Potem na drugą stronę rzeki i w prawo, za kawałek zjeżdżasz z wału i pod obwodnicą południową, w prawo Żuławską i w lewo na Wołyńską. Przez tory po prawej stronie w Przybrzeżną.
Na tej trasie ruch samochodowy minimalny (nie wiem jak odcinek pruszczański dojazd do Solidarności może być ruchliwy) ale można trafić na sprzęt rolniczy. Przy deszczowej pogodzie miejscami błoto. Zimą nie mam pojęcia jak z odgarnianiem, pewnie kiepsko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje
w sobote sie wybiore ;-)
na wszelki wypadek wezme GPS ze soba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsza trasa to drogą technologiczną po wale wzdłuż Kanału Raduni. Super trasa z fajnymi widokami. Inna droga to trasa płytami przez Niegowo i Olszynkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za stek bzdur, jazda przez Orunię skończy się śmiercią?? To ty z domu nie wychodź, kask włóż i siedź pod stołem, tak będzie najbezpieczniej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od 9 lat jeżdżę po wale kanału. Zdecydowanie polecam tą drogę, od czasu jej wybudowania jest to super trasa.
Małą niedogodnością jest zwężenie pomiędzy Orunią i Lipcami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwężenie jest nie tyle problem co piesi, których tam być nie powinno. Chodnik jest na dole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...