Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Temat dostępny też na forum: Orłowo
Od nieodpowiedzialnego właściciela odebrałam 3 małe koty. Maluchy są zabawne i słodkie. Szkoda jest mi je oddać. Już się przyzwyczaiłam i zostaną prawdopodobnie u nas. Chciałabym je podkarmić. dlatego też szukam karmy. gdzie znajdę jakaś tańsza, ale w miarę dobrą, na co mam zwracać uwagę? Maluchy mogą pic zwykłe mleko?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Nie mogą pić zwykłego mleka, nie napisałaś, ile mają, ale mając na wychowaniu kilkutygodniowe kociaki, kupowałam im specjalne mleczko w kartonikach dostępne np. w Rossmanie czy Carrefour'ze.

W kwestii karmy polecam internetowy sklep zooexpress. Niestety na firmach się nie znam, ale na pewno ktoś tu pomoże.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Poszukaj jakiegoś kociego forum lub grupy na FB - tam na pewno pomogą Ci z doborem karmy.

Ja jestem psiara - także niestety o kocich karmach nie mam pojęcia...

Ale sklep http://www.zooexpress.pl/ też polecam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://tonzes.com/allegro.htm Polecam, sprawnie i szybko realizują zamówienia. Osobiście bardzo chętnie u nich kupuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Może zadzwoń do schroniska i spytaj o karmy? Tam na pewno mają wiedzę na temat taniej i w miarę dobrej karmy. Możesz też spróbować pytać weta i, jak ktoś tu już radził, kociarzy z FB i forów o kotach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Te karmy są dość dobre jakościowe i przystępne cenowo:

https://animalia.pl/dla-kotow/pokarm/karmy-mokre/dla-kociat-kitten,p/Feline+Porta+21,f/

https://animalia.pl/dla-kotow/pokarm/karmy-mokre/dla-kociat-kitten,p/Miamor,f/

https://animalia.pl/dla-kotow/pokarm/karmy-mokre/dla-kociat-kitten,p/Animonda,f/

Podałam przykłady z konkretnego sklepu, ale są one dostępne w różnych sklepach oczywiście, również w stacjonarnych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Dodam jeszcze, że koty powinny mieć zawsze wystawioną świeżą wodę do picia, nawet jeśli podajesz również mleko dla kotów (tak jak poradzono Ci wyżej - np. z Rossmanna).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamów od https://www.soyez.pl/jakie-zalety-ma-podajnik-karmy/#page-content moje koty są bardzo zadowolone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

internetowe sklepy Krakvet lub Zoo-Dragon w Koleczkowie. A z karm polecam Iams Ktten , Josera Kitten dość dobre i nie najdroższe. Ja kupuję 10 kg worki wychodzi najtaniej. Zawsze zwracaj uwagę czy na pierwszym miejscu w składzie karmy jest mięso czy zboża i wybieraj te pierwsze. Nie kupuj też karm które mają granulki w różnych kolorach bo to tylko chemia. Nie wiem ile tygodni mają kotki ale z doświadczenia wiem, że jeśli koty już same jedzą to nie musisz im podawać mleka. Ja 5-tyg.kociakom zalewałam suchą karmę wodą i po napęcznieniu jadły super i byłam spokojna, że się nie odwodnią. Super, że je uratowałaś. Trzymam kciuki za maluchy:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Kotkom możesz podawać trochę mięsa gotowanego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

a może chcesz dla maluchów hamak?
kilka dni temu kupiłam zbyt spontanicznie moim kotom, ale mnie wyśmiały, zignorowały pomysł i zamieszkały w kartonie, w którym go przysłano :/
faktycznie, są już chyba za duże na takie ekscesy.
po prostu oddam, bo wszyscy się ze mnie śmieją, łącznie z kotami :/

like that:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/legowiska_dla_kota/hamak_dla_kota/hamak/155693

tak, tak, wiem, admin usunie post, bowiem powinien znaleźć się w dziale: "oddam".
ale może zdążysz przeczytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Sundog, Twoje koty wybrzydzają, sama chętnie bym poleżała w takim hamaku ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

One nie wybrzydzają, one go po prostu NIE WIDZĄ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Osobiście mojemu malutkiemu kotku podawałam zwykłe mleko od krowy (0.5%), także kupowałam kozie. Specjalne mleko dla kotów z Ross. było zbyt ciężkie.
Spróbuj - przesłodzona sztuczna ohyda. On zresztą wolał te zwykłe.
Jeśli kotki nie będą miały biegunki to czemu nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Ups trochę przekłamałam, początkowo gdy kotek nie potrafił samodzielnie pić dostawał w butelce mleko przeznaczone dla dzieci do 3 miesiąca (to była wyjątkowa sytuacja).
Tak weterynarz doradził. Później wprowadzałam stopniowo w/w mleka.

P.s. Oczywiście miało być "mojemu malutkiemu kotkowi":)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

https://www.youtube.com/watch?v=vc8T9o40Fjg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Karmy dla młodych jak i starszych kotów są fajnie opisane w sklepie internetowym http://www.lemur.com.pl Możesz tam wejść, poczytać opisy i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla swoich maluchów :) Osobiście wybrałam karmę firmy Animonda, bardzo dobrze się sprawdza, kotek jest najedzony i zdrowy :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Kotkom możesz podawać trochę mięsa gotowanego, serka białego. moje jadzą Previtalw marketach jest. Karmy dla małych są drobniejsze, więc zwróć wagę na nazwę :) Mleko krowie mogą pić. jeszcze są specjalne dla kociąt. odstaw mleko jak już będą starsze, ok roku, bo podobno dorosłe nie trawią laktozy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

ja swoim kotom kupuje karmę Royala, najczęściej zamawiam przez internet w sklepie apetete to jeden z moich zaufanych sklepów do których ciągle powracam, jeśli nie mam zbyt wiele czasu na wyjście do sklepu zoologicznego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów?

Co do podawania mleka możesz lecz w niewielkich ilościach-kotu najlepiej podawać wodę do picia.Jesli chodzi o karmę ja swoim kupuje IAMS ze względu na wysoką zawartość mięsa - 40%.Ogólnie karmy te są łatwo dostępne ja kupuję w Auchanie lub Carrefourze.Suchą karmę dawaj kociakom na noc bo wtedy budzą się dożycia i buszują a w dzień daj im 2 razy po średniej porcji karmy mokrej.Od czasu do czasu możesz im podgotować kawałeczek mięska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Próbowałaś karmu Naturest???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuję na zdrowyzwierzak.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetną karmę dla kotów można znaleźć w ofercie sklepu internetowego https://www.maxandmrau.pl/product-pol-435 (ta, przeznaczona jest dla kotów po sterylizacji, jednakże jestem pewna, że znajdziesz w nim również karę dla kociąt).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja stawiam jednak na porządnej jakości karmy a do tego kocik jeszcze dostaje witaminy, z firmy Vetexpert VetAminex. Skoro dbamy o siebie i swoje zdrowie to tak samo powinnyśmy zadbać o naszego pupila
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No kazdy kot jest inny, są kotki co mają wrażliwy żołądek więc nie będą jadły takiej samej karmy co zdrowy kot. Może przejrzyj w necie rankingi jak ten https://formapupila.pl/karmy-dla-kota-opinie-ranking/ zawsze znajdziesz szczegółowe opisy karm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza się, warto tam zajrzeć w poszukiwaniu informacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam nadzieję, że kotki mają się dzisiaj dobrze i są szczęśliwe :). Moją znajdę również musiałam podkarmiać i zrobić jej kompleksowe badania. W tym celu udałam się do weterynarza w Gdańsku, którego poleciła mi znajoma. Od tamtej pory chodzę ze zwierzakami tylko do przychodni http://naszalecznica.pl/. Mają wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobrze wiedzą, jak leczyć zwierzęta. Jeśli trzeba, to na miejscu robią wszystkie niezbędne badania, bo mają do tego warunki. Jestem megazadowolona, że tam trafiłam, bo mogę spać spokojnie i nie martwić się, że zostanę bez pomocy, jeśli kotkom coś się stanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobra dla kotów jest karma Josera Culinesse. Jest z pysznym łososiem i wyselekcjonowanymi kwasami z łososia. Nasz kot się nią zajada aż miło patrzeć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako że mój kot akceptuje jedynie bezzbożową karmę to daje mu Josera Dailycat. Karma jest z drobiem a mój kot uwielbia drób. W dodatku wcześniej miał problemy z trawieniem a od kiedy podaje mu tą karmę to problem się w końcu skończył.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zwracaj uwage na sklad, polecam karmy z Josery, maja karme dla malych kociakow :) dobra jakosc, pyszny sosik i odpowiednio zbilansowane skladniki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Josera :) bardzo fajnej jakosci karmy i w przystepnych cenach mozna zamowic :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasza psota raczej niejadek, bardzo wybredna. Też właśnie testujemy Joserę, jak na razie zajada ze smakiem karme z Josery Senior. Nawet chroni nerki, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naszemu kotkowi dajemy również karmę z Josery tylko że tą Crispy Duck bardzo ładnie zajada :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Josere też polecam nasz też na karmie od nich i ta z kaczka mu podchodzi choć obecnie jest na Culinesse, ale uważam że to bardzo dobre karmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej w sieci :) Na pewno marka Josera ma przystępne ceny a co do składu nie ma się do czego przyczepić. Oni właśnie takie rozsądne cenowo karmy produkują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas kotu podajmy Joserę ale mokrą Josi Cat , uwielbia wołowinke w galaretce, ogólnie jakos tak ni lubi tych karm w formie pasztetu, a galaretkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam https://rawpaleo.eu/pl/ jedna z lepszych karm dla piesków jakie miałam. Wcześniej niestety ale piesek miał ciągłe problemy z żołądkiem, dopiero po zmienieniu karmy na rawpaleo wszytsko wróciło do normy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest wiele karm na rynku i kazdy poleci cos swojego, ja uzywam josery :) i suchej i mokrej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie droga a dobra karmą jest josera maja i karmy suche i mokre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to fakt. warto zadbać o dobrej jakości karmę. My zamawiamy tez z Josery, mają duży wybór i mokrych i suchych. Swoją drogą dla psów też mają dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naszej kici na przyklad bardzo pasuje mokra z josery. w szczegolnosci ta kurczak z łososiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najtansze są slabej jakosci z beznadziejnym skladem. josera nie jest droga a aromatyczna, lubiana przez koty i ma odpowiedni bezpieczny sklad
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moze Josera? maja fajny wybór smaków i cena jest naprawde okej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas sprawdzają się karmy z Josery i mokre i suche. Latem zazwyczaj zajada Catelux z Josery, jesienią i zimą jak chłodniej na dworze smakuje mu Josera Filet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Josera najlepsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w kazdym wiekszym zoologu kup josere
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zwykle kupuję karmę sucha dla kota Josera Nature Cat 10kg starcza na jakiś czas i jest bardzo dobra. Ponadto mój kot ją je, a nie wszystkie mu pasują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Posiadaczom kotów polecam usługi firmy Pamiętaj o mnie, oferującej pochówki zwierzaków. Działają bardzo profesjonalnie. Gdy padł mój kot nie wiedziałam co mam zrobić, ale firma zajęła się wszystkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam karmę z Zooplus.pl
Szeroki wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

josera ma karmy odpowiednie i dla maluchow i dla starszych kotkow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Sucha karma (45 odpowiedzi)

Hej. Mam pytanie czy znacie markę Mills Farm? Karmię moją sunię suchą karmą, do tej pory...

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...