Gdzie kupię "zdrowego" kurczaka?

Od jakiegoś czasu wprowadzam w swoje życie małą rewolucję kulinarną, staram się zdrowiej odżywiać i bardziej interesować tym co mam na talerzu. Przeraziła mnie myśl o drobiu faszerowanym antybiotykami, hormanami, sterydami i bóg wie czym jeszcze, mam pytanie do forumek z Gdańska, gdzie jest opcja kupienia kurczaka z takiej prawdziwej hodowli, zywionego naturalnie bez wspomagaczy i jak się kształtują jego ceny? Tylko eko-sklepy czy w marketach znajdę? A może na rynku? Choć tam chyba bym miała wątpliwości czy wierzyć na słowo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię

Tez sie chetnie dowiem. Najlepiej w gdyni gdyby ktos wiedzial.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię

moi dziadkowie kupują od jakiegoś swojego sprawdzonego gospodarza,a ale na rynku w Sopocie

cena około 25 zł za całego kurczaka i oni go potem sobie sami porcjują

w Gdyni to nie wiem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię

Pamiętam ze kiedyś była miniafera na rynku na przymorzu ze babcie sprzedające "wiejską' śmietaną w słoikach tak naprawde przelewały do pojemnika śmietanę z reala, więc trochę się cykam :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię

Gdynia Grabówek - kiedyś był sklep na morskiej (koło lidla) ze zdrową żywnością i tam można było zamówić kurczaki i nie tylko (wędliny, wołowinę, wieprzowinę). Generalnie do momentu przprowadzki był to mój ulubiony sklep :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupię

Hehe, dobre z tą śmietaną :)
Ja też jestem ciekawa gdzie można kupić, najchetniej gdańsk gł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię

Kurcze, wychodzi na to ze się wszyscy trujemy i nikt nie wie :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię

na rynku na przymorzu kiedyś u dziadka chciałam kupić jajka miały być wiejskie, pierwsza paleta jaj "wystawowa" sprawiała takie wrażenie... a dziadek do pudełka pakował z dołu jajka z numerem 3 - a jak otworzyłam pudełko i mówię, że takich nie chce to mnie zwyzywał ..

więc z tą śmietaną to na bank prawda:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupię

nie ufam babciom na ryneczkach , nie kupiłabym jajek , mięsa, miodu itp- jaja od niedawna kupuję od sprawdzonej Pani ze wsi ( dzięki uprzejmości koleżanki z pracy ) , wiem , że można tez u niej zamówić taką wiejską kurę co jakiś czas ale jeszcze nie zamawiałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupię

Ja kupuje jajka ze sniezki z perlina a kurczakow tez szukam, i swiniaka,nie jest latwo jak sie nie ma znajomosci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię

No niestety z tymi jajkami na rynku to prawda, moja siostra miała pawilon z cytrusami na giełdzie na Rzesnej,i tam nagminnie widziała jak tam kupuja jajka na paletach a potem jak rozwozili towar klientom na rynek to stali tam ci ludzie i sprzedawali te jajka jako wiejskie. Tak samo ludzie chodzacy po domach oferujacy jajka jako wiejskie kupuja je na giełdzie. Takie te jaja wiejskie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię

Kurde nie wiedziałam ze to taki hardcore, chyba jakaś nisza na rynku :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie kupię

naprawdę nikt :D?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię

ja mam jaja wiejskie dzwon 505949530
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię "zdrowego" kurczaka?

na Dąbrowej jest kurczak z podlasia eko, w sklepie obok kumera, u kumera chyba też
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię "zdrowego" kurczaka?

czesc jesli jestes chetna na jajka wiejskie kure na rosól to tylko do mnie sie zwróc mam jajka wiejskie karmione ziemniakami kukurydza zbożami kapusta takze dzwon 505 949 530 jestem z okolic Żukowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię "zdrowego" kurczaka?

Mogę zaoferować sery wiejskie, masło, miody
j_wawrzyn@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię "zdrowego" kurczaka?

nie wiem co prawda czy to takie eko ale na hali w gdańsku głównym jest bardzo świeże mięso. czuć dużą różnicę w smaku, teksturze i zapachu porównując np do mięsa kupionego w markecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a czy mają certyfikat QAFP ? bo czytałam o tym tu http://www.dobrydrob.pl/ i własnie trzeba uważać na to targowe mięsko, jedni są uczciwi i dają wiejską kurę a są i tacy co chcą oszukiwać na mięsie.. a wiadomo dziecku byle czego nie dasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej pewnie w jakimś gospodarstwie, gdzie nie karmią go paszami, tylko normalnie. No i gdzie moze biegac swobodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na hali targowej w gdańsku stoisko 04 tam dostaniesz świeży drub a w listopadzie mają świeżutkie gęsi prosto do gospodarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to jest ,, drub,,? A może ,,drup,,?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie masz pewności jakiej jakości są jajka lub mięso. Szukaj sprawdzonych źródeł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie kupię "zdrowego" kurczaka?

Cześć, a ja polecam naturaikropka.pl
Zrobiłam pierwsze zakupy, zarówno mięso, chleb jak i warzywa mogę śmiało polecić. Reszty jeszcze nie próbowałam.
Pozdrawiam
Maria
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najzdrowiej jest kupować bezpośrednio z zakładów przetwórstwa drobiowego. My zamawiamy tutaj http://www.resdrob.pl i jesteśmy bardzo zadowoleni! Polecamy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czasami mam od znajomych ze wsi. Bo te bio kurczaki ze sklepów są dość drogie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wybieraj mięso z certyfikatem QAFP, sprawdzaj etykiety. O systemie jakości QAFP fajnie opisane jest tu https://dobrydrob.pl/bezpieczny-drob/system-jakosci-qafp-sprawdzony-drob/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej zakupić kurczaka od jakiegoś rolnika, który ma drób u siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...