Gdzie po obrączki?

Temat dostępny też na forum: Wesele bez ogłoszeń
Potrzebujemy na szybko zamówić obrączki - byliśmy w galerii w yes itd ale ceny są jakieś wysokie. Rzeczywiście za obrączki trzeba wydać około 2 tys zł ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2tys za parę obrączek to nie jest wygórowana cena. Na targach ślubnych rozmawialiśmy z paniami z Apartu i przykładowe modele (bez kamieni), które nam się podobały, kosztowały minimum 2tys za SZTUKĘ. Biorąc pod uwagę nieciekawe opinie na temat ich obrączek oraz tylko 3-letnią gwarancję, cena jest z kosmosu.
Ostatecznie zamówiliśmy obrączki u Pana na przeciwko Galerii Bałtyckiej (Grunwaldzka 146). Pan wykona Wam dowolne obrączki, nawet z własnego projektu. Można również przynieść własne złoto do przetopienia. Pan bierze 190zł za 1 gram, a nie od sztuki. My mamy małe palce (rozmiar 11 i 19), więc dużo ważyć nie będą. Pan oszacował, że zapłacimy ok. 1700zł za parę. W piątek je odbieramy, więc wtedy poznamy właściwa cenę. Gwarancja dożywotnia, tzn dopóki ten Pan będzie żył :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja też polecam zakład jubilerski vis a vis Galerii. Pan złotnik naprawdę fachowiec...:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odebralismy dziś obrączki od złotnika na przeciwko Galerii Bałtyckiej :)
Obie ważyły 8,41g. Zapłaciliśmy 1600zl.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ja niestety absolutnie odradzam Pana Suchowiera (Grunwaldzka 146). Obrączki wstępnie wycenił na 2200 zł, potem cena skoczyła do 2800, a cena finalna 3200 zł!!! Ta rozbieżność to chyba lekka przesada. Kontakt dość utrudniony (nieodbieranie telefonów, brak odpowiedzi na mejle). Gdy w końcu obrączki dotarły do nas, okazało się, że na "dzień dobry" mają rysy. Pan Suchowier stwierdził, by iść do pierwszego jubilera, wyczyści od ręki-byliśmy u kilku, u każdego trzeba było czekać kilka dni. Uprzedzam pytania "czemu nie oddaliśmy do czyszczenia?". Już przy zamawianiu przedstawiliśmy sytuację, że mieszkamy za granicą i nie będziemy w stanie być w najbliższym czasie w Gdańsku, "gdyby coś". Pan jubiler zapewniał, że wszystko wyszło idealnie. Niestety bardzo się zawiedliśmy, a szkoda, bo czytaliśmy głownie dobre opinie na temat owego zakładu. Także niestety nie polecamy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

witam, moim zdaniem niestety yes, kruk czy apart mają najdroższe i najgorszej kategorii złoto. Różnica pomiędzy ceną obrączek w aparcie a u jubilera o około 1500 zł więc warto sie zastanowić ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ja z kolei mam obrączki z Aparta, przepiękne i złego słowa nie mogę powiedzieć. Zapłaciłam za nie ( za parę) 1000 zł, a wcale nie są wybrakowane i nic złego się z nimi nie dzieje. Nie miałam też własnego złota, a wzór przez nas wybrany też nie jest najprostszy, więc trochę kruszca poszło. Po prostu trzeba patrzeć na to, jaką próbę złota się wybiera. Jeśli ktoś decyduje się na próbę wyższą niż 333, która jest kosmicznie droga, to nic dziwnego, że potem narzeka, bo im wyższa próba, tym bardziej miękkie i podatne na uszkodzenia złoto. Tak więc wcale nie zależy to od salonu ;-) Ja w każdym razie polecam Apart ;-)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mamy obrączki z Apartu ponad 7 lat (białe złoto, bez żadnych kamieni),. Kosztowały 1100 zł za obie. Jesteśmy zadowoleni. Złego słowa nie powiem. Czekaliśmy 2 tygodnie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Będziemy musieli tam udać się w przyszłym tyg. Ślub planujemy na początku września, więc już najwyższa pora zacząć coś działać w tym kierunku.
Zastanawiamy się nad dwiema opcjami. Pierwsza to obrączki klasyczne a druga opcja, to z jakimiś wzorkami. Czytam sobie na forach czy blogach typu http://modanaslub.pl/tanie-zlote-obraczki-slubne/

Kolejne pytanie, czy grawerowaliście od wewnątrz czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wzorki na obrączkach się ścierają, mat również. W Aparcie możesz je odnowić raz na rok, tylko przez 3 lata.
My będziemy mieli grawer wewnątrz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

My zamawialiśmy http://www.danceandmove.pl/obraczka-wazna-czescia-ceremonii-slubnej/ wykonanie bardzo dobre.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewne sprawy zalezą od salonu. Mianowicie:
1. Powiększanie obrączek. W Aparcie powiększają tylko niektóre fasony. 2 i 3-kolorowych nie powiększają, fasony z kamieniami tylko niektóre. Z takimi informacjami poszłam do Pana na przeciwko Galerii. Otrzymałam informację, że on powiększy każdy fason.
2. Gwarancja- wspominałam już o tym. W Aparcie tylko przez pierwsze 3 lata, u Pana złotnika gwarancja dożywotnia.
3. Próba złota i jego cena. W Aparcie oferują obrączki w probie 333 oraz 585. Uważam, że ceny obu prób są wysokie. U Pana złotnika wykonamy obrączki tylko w wyższej próbie i w dobrej cenie (190zł za gram).
4. Sposób płatności. W Aparcie płacimy za obrączki od sztuki. Nie ważne, czy jest ona w rozmiarze 8 czy 28. U Pana jubilera płacimy od grama. W przypadku małych palców jest to bardziej opłacalne.
5. Kwestia białego złota. W Aparcie białe złoto jest rodowane. Mam 2-kolorowy pierścionek zaręczynowy od nich i po 5 miesiącach białe rodowane złoto zrobiło się żółte. Biorąc pod uwagę tę uwagę, Pan złotnik część z białego złota wykona z domieszką palladu, zamiast rodować.
6. Własne złoto, własny projekt. W Aparcie chyba nie można przynieść własnego złota ani zaprojektować własnych obrączek, choć mogę się mylić. U Pana złotnika obie rzeczy wchodzą w grę.

Dodam, że w Aparcie robili problem z wymianą rozmiaru pierścionka zaręczynowego. Strasznie nieprzyjemna obsługa (Galeria Bałtycka).
U Pana złotnika od razu otrzymaliśmy informację, że wzory na obrączkach się ścierają- rzetelne podejście do sprawy, bez mydlenia oczu. Podobnie jest z matem (ale to akurat wiem z autopsji).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Cóż, widocznie ja miałam szczęście, bo tak jak Miśka trafiłam idealnie i nie narzekam :) Z moim modelem naprawdę nic się nie dzieje, nie mam więc powodu, żeby komukolwiek odradzać zakup tam ;-) A cena, którą zapłaciłam, też nie wydaje mi się wygórowana, no i z obsługi też byłam zadowolona. Ale dobrze, że podzieliłaś się swoją refleksją, bo im więcej opinii, tym większa możliwość rozeznania i wyboru. Każdy poleca po prostu to, z czego jest zadowolony ( chyba że ma na celu reklamę, ale mi akurat do tego daleko ;-)

Ja swoich obrączek nie zamieniłabym na żadne inne i u nikogo :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

goldex na zaspie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

My mamy zwykłe klasyczne, grawerowane od środka. Nic sie na razie nie ściera.
Z Apartu mam również pierścionek zaręczynowy (białe złoto z brylantem). Też nie narzekam, nic sie nie dzieje. Na pierścionek czekaliśmy parę tygodni (koło 4), bo ten co wybrałam był super, ale mój ówczesny przyszły mąż spytał czy oczko nie mogło by być większe, bo ledwie je widać ;p Pani powiedziała, że nie ma problemu, można zamówić z większym oczkiem (płatne dodatkowo 500 zł) ale trzeba będzie poczekać. Tak więc czekaliśmy. Byłam zadowolona z obsługi i z pierścionka, więc i po obrączki poszliśmy do Apartu, choć obejrzałam też w kilku innych miejscach, ale były za drogie, wtedy w Aparcie wychodziły taniej. W dodatku wtedy była akurat promocja na wszystkie obrączki, więc jeszcze zaoszczędziliśmy 10 % plus ja miałam kartę stałego klienta (jak kupiliśmy ten pierścionek to dostałam) i na kartę był dodatkowy rabat 5 %, tak więc od ceny wyjściowej mieliśmy 15 % taniej i na prawdę wtedy nam sie opłacało z Apartu kupić. Ale może teraz ceny obrączek są za wysokie, teraz nie śledzą tego tematu ;p

Co do gwarancji to wolałam w salonie Apartu te 3 lata niż u kogoś prywatnie niby dożywotnio, ale jak złotnik padnie na zawał za 3 miechy to poi gwarancji ;p
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie ta dożywotnia gwarancja tez nie przekonała, bo wyszłam z założenia, że Apart mimo wszystko będzie istniał dłużej niż jakikolwiek jubiler dożyje ;-) Najważniejsze, żeby każdy był zadowolony nie tylko przy zakupie i wycenie, ale i po jakimś czasie już od noszenia, a na ten akurat temat mogę się wypowiedzieć, bo ślub mam już za sobą ;-)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do Anastazji: Na grawer warto się zdecydować, to fajna pamiątka. My zamiast oklepanego szablonu pt. imię + data mamy ważną dla nas sentencję, która definiuje nasz związek. A co do rodzaju obrączek- zależy od Waszych upodobań. Klasyczne złote do wszystkiego pasują, ale nie każdemu się podobają. Jeśli ktoś nosi dużo pierścionków, taka obrączka może "zginąć" w ich gąszczu, a moim zdaniem powinna się wyróżniać.

W takim klasycznym prostym fasonie najładniej prezentuje się żółte złoto, którego ja akurat nie lubię i nie noszę. Nasze obrączki są dwukolorowe, z delikatnym wzorkiem i matem, więc teoretycznie powinny wyglądać tragicznie, ścierać się, zużywać, rdzewieć i Bóg wie co jeszcze :D Nic takiego się nie dzieje, a robię w niej wszystko, łącznie z praniem, zmywaniem i pracą w ogródku ;-)

To jednak zbyt poważna decyzja, by sugerować się zdaniem forumek ( również moim :P) Zdaj się na własne odczucia i gust :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz dokupić http://mesign.pl/poszukiwania-drewnianego-pudelka-na-obraczki/ fajny dodatek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Briju w Tczewie ;) na stronie int mają duży wybór obrączek i niskie ceny :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wniosę tylko do tematu, że w Fashion House W.Kruk otworzył mały punkt outletowy, gdzie na dzień dobry uzyskacie 30% rabatu od ceny z katalogu/regularnego sklepu. Punkt jest w 1/3 długości centrum(wejście od strony latarni morskiej). Budka na środku korytarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedźcie do Gdańska do Pana Jacka Sikorskiego. To doświadczony złotnik, który ma ogromny asortyment bizuterii. Od lat u niego kupujemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam a jaki jest adres tego pana? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Goldmark Wejherowo - zrobili nam w 10 dni (klasyczny, prosty wzór). Też mieliśmy ten problem ale super szybko i ładnie wiec polecam dla tych,Kótrfzy chcą mieć expresowo. No i ceny znacznie niższe niz w galeriach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mu kupowaliśmy w Gemmari w Gdyni, przy 10 Lutego. Bardzo duży wybór i świetne doradztwo. Ceny o połowę niższe niz w sieciówkach, a wybiera się dosłownie wszystko, poza wzorem, wyborem graweru, czcionki, decyduje się o szerokości, grubości, wyborze soczewek, tak aby obrączka nosiła się jak najwygodniej. A do tego niespodzianka przy odbiorze - dożywotnie czyszczenie. Czekaliśmy około 2-3 tygodni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podepnę się do pytania - gdzie obrączki w Gdańsku?
Na razie rozważamy poważnie Yes bo niestety mniejsze zakłady w tygodniu otwarte do 18:00 a w soboty nieczynne i nie mamy nawet jak pójść obejrzeć :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pojedz do Goldmark w Wejheroeie- nam zrobili w ciągu 10 dni wiec jak ktoś nie łapie sie na te sieciowkowe bo mało czasu zostało tonajlepiej u lokalnych. My jesteśmy rok po ślubie i jesteśmy zadowoleni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jubiler Kardamo przy Świętojańskiej w Gdyni :) Tanie i ładne obrączki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jubiler Karat na grunwaldzkiej we wrzeszczu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Jubiler Karkosik, maja też strone internetową, wysyłają w jeden dzień. Tanio w porównaniu do reszty :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my kupowaliśmy na Morskiej w Gdyni, mały sklepik obok
big burgera, 5mm obrączki w próbie 585 - 1300 zł (para). fachowa obsługa i krótkie terminy. Naprawdę polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My kupiliśmy swoje na https://swiatobraczek.pl/ najpierw zamówiliśmy srebrne a później wymieniliśmy na złote. Zapłaciliśmy 1200zł za parę obrączek ze złota próby 585.Czekaliśmy na zamóienie 2 tygodnie, bardzo przyjemny kontakt. Ślub za miesiąc więc cieszę się że udało nam się załatwić tak sprawnie obrączki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jubiler Kardamo w Gdyni przy Świętojańskiej, do 2 tys bez problemu powinniście dostać jakieś ładne obrączki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My zamówilismy w Kruku, proba 585, 4mm za niecale 1700. do konca sierpnia jest tam promocja na obraczki. Te ktore kupilismy normalnie kosztuja 2200 za pare.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co powiecie na kupno obrączek w sieci? Jest dużo taniej i jest większy wybór Przykładowo, ten salon jubilerski na https://www.virago.sklep.pl/ oferuje obrączki w bardzo zróżnicowanych cenach i wzorach warto się pokusić i tam zaglądnąć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie mam zamiaru się reklamować ale napiszę pare zdań na temat obrączek.
Obrączki z sieciówek i dużych jubilerów ro często te same obrączki produkowane przez jednego producenta z 3 dostępnych w Polsce(mówię tu o największych zakładach produkcyjnych) wszystkie one robią obrączki na podobnych maszynach i takie obrączki NIGDY nie dorównają wyglądem do obrączek od początku robionych ręcznie z walcy( polecam obejrzeć zagraniczne filmy na ten temat na youtube) w naszej pracowni oferujemy takiw obrączki dodatkow u Nas każdy kamień ma wiercone koryto ręcznie nie maszynowo jest to kolosalna różnica w wyglądzie i trwałości.
Podsumowując obrączki z sieciówek i jubilerów sprzedających w internecie to praktycznie towar niższej jakości a najlepsze że złotnicy robiąc sami muszą robić taniej bo jak to w aparcie może być taniej.Obrączki w sieciówce tym się różnią od takich od złotnika że w tym procesie sieciówka tylko zapisuje i nic przy tym niw robią zlecają to zewnętrznej firmie która robi przykładowo dwukolorowe obrączki na maszynach w 3 godziny,podczas gdy ja robię to około 12-15 godzin.
Niezły paradoks prawda? ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obrączki mają super w sklepie sundiamore.pl. Również fachowa pomoc sprzedawców w doborze odpowiednich propozycji. Więc faktycznie można liczyc na to, że z taką pomocą uda się cos ładnego dopasować, w czym potem cale życie będziecie się dobrze czuli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak Pana znalezc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak Pana znalezc? Prosze o namiary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z różnicami w wyglądzie i jakości obrączek wykonywanych ręcznie oraz maszynowo się zgodzę jednak z dużym uznaniem dla tych maszynowych! obrączki maszynowe są wykonane z dużo większą dokładnością, dzięki technologii CNC można wykonać dużo precyzyjniejsze zdobienia i idealnie równo zakuwać kamienie. Co najważniejsze obrączki maszynowe są bezszwowe a walcowane jak sama nazwa mówi to zagięty profil i zalutowany. Sam już nie robię obrączek ręcznie tylko właśnie zlecam takiej firmie. Z resztą i tak sam Pan nie wie o czym pisze bo obrączki maszynowe robione są szybciej niż w 3 godziny a w sieciówkach są droższe ponieważ sklepy te mają dużo większe koszty działalności niż Pan (reklama w tv, powierzchnie w centrach handlowych, wielu pracowników- taki model biznesowy).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam Apartu dwa razy rok po roku na reklamacji. Fakt że pierścionek zareczynowy A nie obraczki. Płacisz większość za marke niż za złoto. Masz czas więc warto porównać cene obrączek z apartu np u jakiegoś zlotnika I przedstaw mu wzór tych obrączek A gwaratuje Tobie że zapłacisz o wiele mniej A waga I wzór będą takie same .

Najlepszą opcją jest zamówienie sobie obrączek w niewielkiej pracowni jubilerskiej:
https://gpwirk.pl/obraczki-slubne-ze-znanej-sieciowki-czy-pracowni-jubilerskiej/

Będzie znacznie taniej oraz obrączki będą lepszej jakości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam pracownię "zrobmy obraczki" - można tam samemu wykonać obrączki nawet nie mając doświadczenia. Podczas warsztatów można samodzielnie stworzyć własne obrączki. Nie ma problemu z wyborem odpowiedniego terminu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetne obrączki są w Centrum Kowale w sklepie Amour, piękne wzory a ceny naprawdę bezkonkurencyjne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zakupiłam obrączki w firmie https://www.cupicha.pl/ najlepszy jubiler. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli szukacie obrączek i biżuterii na ślub, to zajrzyjcie tutaj https://www.gdziewesele.pl/ona-i-on/pomorskie/bizuteria
A gdybyście potrzebowali pomysłu na grawer, bądź zastanawiacie się, czy warto go zrobić, to zachęcam do przeczytania tego artykułu https://www.gdziewesele.pl/blog/wszystko-co-warto-wiedziec-o-grawerunku-na-obraczkach Wszystko jasne i przejrzyste :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas obrączki ślubne kupione w ofercie https://lisiewski.com, sporo mają ciekawych opcji w katalogu, profesjonalna obsługa, można liczyć na ich podpowiedzi i pomoc przy wyborze konkretnych obrączek. Szybko realizują zamówienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim polecam nie szukać w dużych sieciach jubilerskich ale w mniejszych sklepach. Niezrzeszonych w duże sieci. Z uwagi na korzystniejsze ceny. Duże sieci mają ceny zdecydowanie zawyżone i często biżuteria jest niższej próby niż biżuteria którą można znaleźć w mniejszych sklepikach jubilerskich.
Jeszcze korzystniejsze ceny można znaleźć w sklepach jubilerskich internetowych, gdzie często można liczyć na promocje typu darmowy grawer na obrączkach.
Wiele pieknych modeli ma Marko https://www.marko.pl/obraczki
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A my mamy zwyczajnie z Kruka z Klifu i są naprawdę mega ! Chociaż widziałem kiedyś jak jedna z moich Par Ślubnych sama wykonała swoje obrączki. Były tak jakby mniej okrągłe :P ale miały swój oryginalny charakter. Pracę wykonali w specjalnym zakładzie jubilerskim w Niemczech.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chcesz kupić ładną biżuterię, warto skorzystać z oferty online - szeroki wybór produktów po atrakcyjnych cenach i częste promocje. sklep jubilerski Prestiż spotyka się z entuzjastycznymi recenzjami od Internautów więc możesz spróbować tam poszukać swoje wymarzone ozdoby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

słaba reklama
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...