Gdzie w Gdańsku kupić ryby do jedzenia na surowo?

Chciałabym sama zrobić w domu sushi i potrzebuję bezwzględnie świeżej ryby (łosoś i tuńczyk), z marketu się nie nadaje więc może ktoś mi z was podpowie gdzie znajdę bezpieczne źródło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdzie. Łosoś i tuńczyk nie są transportowane do PL w stanie niezbędnym do jedzenia na surowo. Można użyć mięsa karasia, ale radziłbym kupować od rybaka z odłowów niehodowlanych. Można też tak pozyskać łososia bałtyckiego.

(Amatorka sushi jedząca surowe ryby, podziwiam. Ja sushi robię i jadam, ale surowych ryb to używam tylko do sashimi)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

W takim razie skąd biorą ryby punkty sushi których w trójmieście jest już całkiem sporo? Futomaki, nigiri, uramaki itd. są przecież z surowym tuńczykiem lub łososiem. U rybaków nie spotkałam tych ryb, tylko flądry, śledzie i dorsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

P****lisz. Każdy łosoś i tuńczyk z hali się do tego nadaje. Robię sushi od 6 lat i nigdy nikogo brzuch nawet nie bolał
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie słuchaj idiotow co ryby tylko w puszce widzieli albo w markiecie, tu masz adres do wędzarni i sklepu , Lowicka 3, Gorki Zachodnie inaczej Krakowiec dojedziesz tam od Stogów. Druga możliwość to Gorki Wschodnie z Sobieszewa w lewo bo nie pamiętam adresu. Jeszcze pozostaje przystan rybacka w Sopocie, w Orlowie, i Oksywiu .Z tego co mi wiadomi to Lososia nie ma za dużo w sprzedaży bo sa jakies limity połowowe i nie latwo go kupic , mowie tu o naszym dzikim łososiu Bałtyckim. Sprobuj może w Dolinie Radosci tam gość ma stawy z rybami i knajpe ale surowe ryby tez sprzedaje. Smacznego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ty wiesz, kogo obrażasz? A weź się...

https://www.youtube.com/watch?v=T9siMdDQtY4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sorki, ale BMtF jest dla mnie o niebo bardziej wiarygodny pod względem kulinariów (i nie tylko) niż jakiś przypadkowy internetowy troll.

Żaków nie znam. A z Łowickiej kilka razy korzystałem.
Drogo i d.. nie urywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Sam trochę pichcę i spora część Forumowiczów zna moją kuchnię i ją chwali.
Ale przy BMtF czuję się zaledwie początkującym czeladnikiem.

I znaczna część Forumowiczów również zna Jego kuchnię.

Pisząc o Nim "Nie słuchaj idiotow co ryby tylko w puszce widzieli albo w markiecie" mijasz się tak boleśnie z rzeczywistością, że wystawiasz świadectwo jedynie o sobie.

BTW: właśnie pożarłęm kawałek chleba wypieczonego własnymi mansonowymi ręcami.
Nie jadłem takiego od dziesiątek lat. Pierwsze skojarzenie było z kolejkami do małej prywatnej piekarni za komuny.
Ale i ono może być błędne, bo wówczas każdy chleb, inny niż społemowski, wydawał się rarytasem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale on nabluzgał, a potem napisał prawie to samo. Czyli, że łososia bałtyckiego da radę dostać oraz że po świeże ryby należy zgłosić się do rybaków. Nie umie czytać ze zrozumieniem czy co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Podziękujmy Unii..
To "dzięki" niej ceny dobrych ryb są kosmiczne, bo podaż jest znikoma.
Wieki temu można było kupić świeżą rybkę od rybaków w Sopocie czy Orłowie.
Kilka lat temu, kiedy mieszkałem w Sopocie, próbowałem. Bez szans, bo trza mieć niesamowitego fuksa.

Przetwórnie jak ta na Łowickiej to nie do końca to.
Owszem. Rybka jest o niebo lepsza niż ta ze sklepu. Ale cena nie jest szczególnie zachęcająca.
Wiadomo, że za jakość trza płacić.
Ale jakoś mam farta, że co jakis czas albo jakiś Klient albo ktoś ze znajomych podrzuci mi rybkę robioną "własnymi ręcami".
I jej jakość do ryby z Łowickiej ma się tak, jak ryba z Łowickiej do Tesco na przykład :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

sa∂yl
, ty się chwalisz czy zalisz.? czy ja gdziekolwiek napisałem ze GOTUJE? Zanim cos napiszesz to proponuje przeczytać .
Jak na razie to, największym Trollem okazujesz się ty. sa∂yl ale ty musisz mieć beznadziejne geny ze,......
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

@ 2x10xt

dla mnie EOT
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przepraszam podalem niezbyt dokładny adres , tu, jest dokładny namiar na to co szukasz.. Rębisz Piotr i Marek S.C. Sprzedaż Ryb
Gdańsk, 80-644, woj. pomorskie
Ulica: Żaków 3
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kto by chciał jeść surowe ryby?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ekhm...ekhm... Znasz może słowacki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko zależy od intencji tłumacza. I kontekstu. Tak że tego... ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

hala targowa rybna w Gdyni tuz obok hali targowej glownej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na pewno najlepszym rozwiązaniem będą ryby z dostawą do domu mamy gwarancję , że będą one świeże i nie musimy biegać po mieście aby je kupić To wygoda i komfort ja swoje zamawiam na https://rybny.online/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

My obecnie w restauracji współpracujemy z firmą As Thon Sp.z o.o z Chorzowa i zdecydowanie możemy ich polecić jeśli chodzi o ryby i owoce morza. Ogólnie na ich stronie (https://asthon.pl/) możesz dokładnie zobaczyć co mają do wyboru, ale wydaje mi się, że baza produktów jest świetna wiec faktycznie można na nich liczyć. Jednocześnie te produkty, które oferują to faktycznie nie mrożone tylko świeże propozycje więc tym się wyróżniają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Adaś, sprawdź sobie gdzie jest Chorzów a gdzie Gdańsk i pomysł jeszcze raz polecając tę firmę komuś z Gdańska kto chce kupić kilo łososia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kosmetyczka- jakie studia? (33 odpowiedzi)

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać?...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...

Własna firma? (43 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was prowadzi własna firmę i pracuje jako Wirtualna asystentka? Z tego co słyszałam to...