Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Temat dostępny też na forum: Sport
Witam, proszę o polecenie dobrego klubu do trenowania bjj w Gdańsku, może być ewentualnie w Gdyni. Ciężko znaleźć coś konkretnego w internecie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Wpadaj do Vatahy w Gdyni - http://www.jkd.pl a w Gdańsku masz Złomiarzy - http://www.zlomiarzteam.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Dzięki wielkie! Patrzałam właśnie na oferte Złomiarzy, dużo zajęć mają i cena też niska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Soki, ale to trąci mi krypto reklamą :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

To może poleć coś od siebie w takim razie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Trenuje inny styl ale na górze tego forum jest okienko i obok przycisk szukaj.
W okienko wpisujesz - bjj - i otrzymujesz spora listę tematów o interesującym Ciebie stylu i sekcjach w Gdańsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Szkoda, że jeszcze nie napisałeś mi, że w googlach mam tego szukać :) a jeśli chodzi o Twoje "okienko u góry", to słabiutka ta wyszukiwarka, bo tylko jeden klubik się wyświetlił z bjj...no ale cóż. Nie potrzebuje listy klubów, bo to już dawno znalazłam, tylko chcę jakiejś porady. Gdzie warto a gdzie nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

To nie moja wyszukiwarka i nie jest wcale słabiutka
Powiadasz że jeden klub Ci się wyświetlił ?
Specjalnie dla Ciebie przejrzałem wątki, które pokazuje wyszukiwarka i oto co znalazłem

Gdynia
Energy Club Gdynia
Vataha Gdynia

Gdańsk
Centrum Armada
Akademia Sarmatia
Akademia Technik Walk
Forfit Gdańsk

W w/w klubach trenuje się BJJ, Jeśli ktoś jest zainteresowany może znaleźć szczegóły w wątkach z wyszukiwarki.

Powiadasz że potrzebna Ci była porada.
Wpadaj do Vatahy i Złomiarzy - to jest porada ?

Swoją drogą po co kobieta chce trenować styl skupiający się na walkach w parterze ?
Chcesz startować w walkach ?
Jeśli ma być to samoobrona to bardziej przydatne są techniki w stójce i sprint czyli uwalniamy się i uciekamy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Weź idź sie leczyć haha gość chce rade a ty mu mówisz ze ma iść na bjj niewiem do forfitu haha stolec wiesz chłopczyku :) jesli chodzi o Gdańsk to polecam złomiarzy z tego co wiem lepszego klubu do bjj nie znajdziesz:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Nie patrz na jakieś fitness kluby gdzie przy okazji prowadzą zajęcia bjj bo tam poziom jest zerowy. Tak jak napisałem w trójmieście do polecenia jest Vataha i Złomiarze. Jest jeszcze Sarmatia ale to jest klub bardziej nastawiony pod mma.

Najlepiej wpadnij do obu na trening ( pierwszy jest free ) i zobaczysz gdzie ci lepiej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Bjj chce trenowc, bo wiaze to z moimi planami na przyszlosc - i nie chodzi mi o startowanie w zawodach. I nie chodzi mi rowniez o to zeby przed kims uciekac, tylko zeby kogos obezwladnic. A fajne w bjj jest to, ze nie ma uderzen. Szukalam jakiejs sztuki walki gdzie nie leja sie po twarzach tylko jest technika i chwyty. Moze sie mylilam wybierajac bjj, nie wiem. Ale na pewno treningi na cos sie przydadza i chociaz pocwicze troche nad forma i rozciaganiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Nie chcesz startować ale masz potrzebę. OK.

W bjj może nie być uderzeń ale w życiu realnym są i to chyba najczęściej. W związku z tym wypada mieć opanowane trzymanie gardy i wyprowadzenie tzw kontry.
Obezwładnianie jest super ale żeby kogoś obezwładnić trzeba go umiejętnie chwycić a nie łatwo jest chwycić kogoś kto zadaje szybie uderzenie i cofa rękę. Tu najlepiej jest wyprowadzić kopnięcie. Dobrze trafionego przeciwnika łatwiej się obezwładnia :-)

Walki w parterze preferowane w bjj w zwykłej samoobronie to już ostateczność.

Szkolenie powinno obejmować wszystko, elementy boksu, pady, kopnięcia, bloki, dźwignie oraz walki w parterze.

Jeśli nie ćwiczyłaś do tej pory sztuk walki i idziesz w ciemno to moim zdaniem bjj nie spełni Twoich oczekiwań. BJJ sprawdza się w walkach na ringu ale jako samoobrona nie koniecznie.

Kondycję i rozciągniecie trzeba ćwiczyć codziennie ale nie są do tego koniecznie ćwiczenia w klubie. To można robić za darmo we własnym zakresie.

Napisz na bielnar@interia.pl to podam Ci namiar na sekcję w Gdańsku gdzie ćwiczę.
Nie twierdzę że zajęcia będą Ci pasowały ale pierwsze zajęcia są gratis, więc można przyjść i sprawdzić.
W grupie jest już jedna dziewczyna :-) Też ma pewne plany może nawet takie jak Ty :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Akademia Technik Walk, Złomiarz i Wataha. I mówie Ci to jako kobieta, która ćwiczyła JJb. Warto zaryzykować. Pozdrowionka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

JJb...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Krav Maga daje w najmniejszym czasie najwieksza skutecznosc w obezwladnianiu i jest nastawiona na walke z wiekszym i silniejszym przeciwnikiem (bardziej techniczna niz kapap na przyklad) - łokcie kolana , dzwignie obezwladnienia i podstawy parteru.

ogolnie w trojmiescie brak jest
Israeli Krav Maga - ktora jest mocno ofensywna i skuteczna w walce (dobra stojka i parter) .

Natomiast to co jest w Gdanksu nadaje sie do potrenowania przez rok (jesli startujesz od zera ) masz podstawy stojki parteru i samoobrone , po roku warto sie zdecydowac co Cie bardizej kreci np stojka : Muay Thai , parter BJJ np , dolozyc Boks do tego np (albo wszystko na raz jak masz czas ;) .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Gdzie w Gdańsku trenować BJJ???

Znakomite podejście !
Nie słuchaj tego barana powyżej. BJJ jest idealne do samoobrony dla kobiet. Polega głównie na wykorzystaniu techniki i nie wymaga siły zwłaszcza w sytuacji w parterze (niestety w stòjce/wymianie ciosów kobiety są raczej na przegranej pozycji)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Wrozka Justyna z Sopotu - prosze o pomoc w odnalezieniu kontaktu (23 odpowiedzi)

Witam :-) Ponawiam swoja prosbe o pomoc w odnalezieniu kontaktu do wrozki Justyny z Sopotu. To...

szkoła językowa - angielski (40 odpowiedzi)

Chodziłam przez rok na angielski dla początkujących do britisch school ale nie jestem bardzo...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?