Głazy na drodze

Witam,
Ostatnio zauważyłem bardzo niebezpieczną rzecz. Otóż właściciel posesji PRZY ULICY CYPRYSOWEJ ułożył głazy na pasie drogi, powiększając sobie przestrzeń do uprawy trawniczka. Kamienie tarasują przejazd na drodze, uniemożliwiając swobodne wyminięcie się samochodów, stanowią zagrożenie dla pojazdów i pieszych. W związku z tym mam następujące pytanie:
czy właściciel ma prawo układać kamienie na pasie drogowym? Ogrodzenie działki jest w granicy (siatki wszystkich domów biegną w jednej linii). Cel Jest jeden nikt ma nie poruszać się samochodem zbyt blisko ogrodzenia.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli z powodu umieszczonych w pasie drogowym kamieni dojdzie do wypadku, kolizji, lub uszkodzenia mienia sprawca tego zagrożenia będzie odpowiadał z art. 86 par 1 Kodeksu Wykroczeń za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa lub porządku w ruchu drogowym.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 3

można śmiało walić, i iść do sądu 100 proc wygranej.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie to dokładnie jest? , mam zawieszenie do wymiany.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może po prostu uszanuj to, że ktoś chce zadbać także o twoją okolicę i zamiast błota chciało mu się zrobić trawnik.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 26

Wolę jak ktoś dba o moje bezpieczeństwo a nie o trawnik, który i tak wyrośnie. Co to za argumenty - ludzie ruszcie głową!!!
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 15

Nie ma się nad czym zastanawiać i trzeba to zgłosić na policję albo do gminy zadzwonić. Kiedyś na mojej ulicy była podobna sytuacja, gmina szybko zareagowała!!! Trawnik koleś to może sobie w ogródku swoimi siać !!!!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8

Anonim2 ,, to Ty chcesz by ktoś dbał o Twoje bezpieczeństwo ???? Sam nie potrafisz ? ręce mam coraz niżej jak czytam takie komentarze. Jeśli taki głaz wymusi na Tobie byś zwolnił, to myślę, że zadba nie tylko o Twoje bezpieczeństwo, ale również czyste sumienie. Ciekawe czy dotrze to do Ciebie !!!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ręce opadają jak czytam sposób rozumowania -Benia :(
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

.... no tak jak myślałem, nie dotarło. Ale się łudziłem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mądry ~Benio wyjaśnij ciemnocie takiemu jak ja cel ustawienia głazów na granicy drogi :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Anonim, definicja szacunku, od tego musisz zacząć. Jak już to ogarniesz, to będzie Ci łatwiej . Wtedy te paragrafy, nakazy, przykazy przestaną być tak istotne i podejrzewam, że te głazy nie byłby potrzebne już. Może nawet byś potrafił się uradować, że żyjesz w przyjaźniejszej i bardziej estetycznej przestrzeni :). Bez odbioru.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

BENIO - Masz źle pojęte pojęcie szacunku. Brak szacunku do cudzej własności i bezpieczeństwa mieszkańców wykazał koleś stawiający SOBIE GŁAZY - bo taką miał ochotę - bezmyślnie !!!

SZACUN DLA CIEBIE - za logiczne myślenie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Żadne głazy nie maja prawa leżeć to chyba powinno być jasne dla wszystkich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

to niech postawi głazy w granicach swojej działki/trawnika, ale ani centymetra na jezdni :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

absolutnie popieram taką wypowiedź . Za całą infrastrukturę odpowiedzialny jest urząd gminy Żukowo i do nich należy kierować swoje niezadowolenie . Do czego podobne żeby przyjmować nowy plan zagospodarowania terenu na którym nie ma przemyślanych dróg ,chodnika czy ścieżek rowerowych .Czemu można było wyznaczyć szerokie ulice i chodniki po drugiej stronie Banina , czemu asfaltuje się drogę w lesie (Borowiecka) , czemu pozwala się pazernym deweloperom budować szeregi przyczyniając się do bezmyślnego przeludnienia bez zapewnienia infrastruktury . Wieś Banino staje się sypialnią bez charakteru .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

popieram wypowiedź którą zamieścił "anonim" . Zbyt mało dbamy o zieleń ,jeździmy za szybko po dziurawej księżycowej i okolicznych drogach zdecydowanie za wąskich . Płacimy taki sam podatek za grunty a jakaż jest różnica w Baninie po stronie Biedronki (np. Sosnowa ,Borowiecka itd)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale o co chodzi? Przecież to już taka maniera nowych sąsiadów. Pełno takich wynalazków na pszennej i księżycowej. Jak ktoś ma coś do naprawy to śmiało. A płaci i tak gmina jako właściciel terenu. później ewentualnie będzie szukać ustawiacza takich szykan i go rozliczać.
Ps. Bramy na teren drogi w ruchu też nie mogą się otwierać a dużo już tego widziałem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czytając takie głupie wpisy nie dziwię się, że taki syf jest na każdym kroku. Ktokolwiek chce coś zmienić, żeby nasza wieś piękniał spotyka się zaraz z takimi ... szkoda klawiatury na określenia.
Błoto, wyboje lepsze niż trawnik? Tu chodzi o wewnętrzną uliczkę osiedlową, którą jeździ paru mieszkańców, a nie Pszenną, Rolniczą, czy podobną ulicą.
Swoją drogą cieszę się, że nie mam takich sąsiadów jak autor posta, którzy zamiast przyjść pogadać i wyjaśnić sytuację to obsmarowują na forum. Co się porobiło z tym Baninem ...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5

Corr, masz problem z czytaniem ze zrozumieniem!!! Nikomu nie przeszkadza trawnik, peoblemem są głazy w które może ktoś wjechać i samochód rozwalić!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

takich głazów jest wiecej - zobaczcie co sie dzieje przy posesji na przeciw nowej szkoły
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

kamienie zostały ułożone na gruncie nie należącym do gminy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

To w takim razie - jeżeli nie jest to droga gminna to jest to droga wspólna i każdy z właścicieli ma w niej jakiś udział.
Czy koleś ma zgodę innych współwłaścicieli drogi na ustawienie głazów?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

w tej okolicy nie ma współwłasności
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli droga niczyja? Gratuluję inteligencji :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

A mnie jakiś kij wjechał w płot i śpię..dolił, łajza jedna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

... to prawda jest coraz gorzej. Nie mieszkam tu co prawda od dawna, ale już te kilka lat wystarczyły by zobaczyć tendencję. Rozumiem ustawienie takich głazów i jak najbardziej je popieram. To jest konsekwencja braku szacunku do ludzi. Tak, piszcie piszcie, że to niezgodne z prawem. Ale jak do was dotrzeć inaczej ? Do tych bezmyślnych mózgownic, które do funkcjonowania w swojej najbliższej społeczności, potrzebują nakazów, przykazów, zakazów a nie zdrowego rozsądku. Przykładów jest masa, od szybkiej jazdy pod oknami, wyprzedanie miedzy domami, paskudzenie psami pod płotami sąsiadów.... itp itp,. Ręce opadają.....
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

To właśnie takie ustawianie głazów komplikuje życie a przede wszystkim jest niebezpieczne!!! Nikt nie spodziewa się na drodze spotkać tego typu przeszkody. Gratuluję wyobraźni!!! Ciekawie będzie jak spadnie śnieg :)
Proponuję co niektórym uważnie przeczytać swoje akty notarialne i dokładnie zapoznać się z granicami swojej działki, które powinny kończyć się wraz z płotem a nie uzurpować sobie prawo do części drogi przy swojej posesji bo droga jest wspólną WŁASNOŚCIA :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

trzeba po prostu napisac pismo do gminy i do zarzadu dróg powiatowych w kartuzach o sprawdzenie czy te głazy ustawiiane sa w pasie drogowym ..jesli tak sprawa do prokuratury i grzywna
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mam nadzieję, że sprawca niefortunnych głazów czyta to forum, gdyż jeżeli głazy nie zostaną usunięte do poniedziałku to sprawę kieruję do Gminy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10

Kieruj se sprawę nawet do samego prezesa trolu.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

A co powiatowi do tego.?
Człowieku, co prokuraturze do tego.?
Masz jakieś kompleksy.?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ten pan od układania głazów, ma też inne wesołe pomysły, np. rozsypał żwir (piach) po budowie garażu na utwardzoną drogę. Teraz gdy poda deszcz, to jest zabawnie, błoto po kolana.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To żeś teraz pojechał. Musisz mieć kolana poniżej linii kostek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oby to był żwir :) to była glina!!!! , zabrakło pieniędzy na kontener a i na kamienie też nie starczyło aby utwardzić drogę . Każdy z sąsiadów zamawiał wywrotkę kamieni i droga jakoś wyglądała a teraz to błoto po kolana!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkasz na tym osiedlu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

granice dzialki nie powinny sie konczyc wraz z plotem... płot powinien byc cofniety przynajmniej metr od drogi takze ten skrawek badz co badz nalezy do wlasciciela posesji... nie bronie tu nikogo bo nawet nie mieszkam w Baninie ale u mnie tez jest taki gagatek co postawil plot rowno z granica i niejednokrotnie płot byl poprostu rozwalony bo ktos go zahaczyl, malo tego potem ma wielkie pretensje do gminy, ze co roku musi malowac płot bo spychacz odsniezajac zwala mu snieg na ogrodzenie... pytanie gdzie ma go zwalic skoro jego płot stoi prawie, ze na drodze?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

To niech gmina zapłaci mu za zwalanie śniegu na jego teren i nie będzie problemu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej niech gmina zrobi porządek z działkami i ustali ich wymaganą szerokość, wyburzy samowolę budowlaną oraz wywłaszczy właścicieli, który mają działki za blisko drogi...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wywłaszczyć to można ciebie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

gmina nie bedzie płacić... droga jest w trakcie budowy (kladzone sa plyty) i to tylko 3 sztuki po szerokosci (logicznym jest ze dwa auta sie nie mina) kazdy czlowiek trzezwo myslacy bierze pod uwage takie rzeczy jak dojazd chociazby do wlasnej posesji a nie wali płot na styk z plytami i to sam naroznik.... przestana odsniezac i tak to sie skonczy... zacznie sie łopatologia na wlasna ręke
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co za bzdury wypisują niektórzy. Granica dzialki to granica czyjeś wlasnosci za którą płaci podatki. A może płot postawić nie na granicy działki tylko w salonie albo w kuchni przed lodówką.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak widzisz głęboka komuna nadal głęboko siedzi w głowach sporej części i nie rozumieją pojęcia "własność prywatna". Szkoda klawiatury na tłumaczenie, bo i tak nie dotrze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

no wlasnie, nie dotrze.... bijcie sie o te dwa metry ale potem sie nie dziwcie, ze nie macie jak dojezdzac do wlasnych domow albo ze macie sniegu po pachy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wytycz drogę przez swój ogród to wtedy porozmawiamy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

to juz lepiej w salonie albo w kuchni.... zapewne wieksza odleglosc od granicy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ludzie sami sobie robia problemy... zbawi cie te 2 metry kwadratowe trawnika? czy wolisz jak czlowiek moc wjechac i wyjechac do swojego domu? kwestia dogadania z gmina, odtraca ci podatek za ten kawalek ziemi czy cokolwiek.... ale tacy jak Ty stana okoniem i bronia swego jakby to bylo bog wie co bo przeciez to moje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gminna podatku tobie nie obetnie. Jedynie co można zrobić to oddać pas w formie darowizny. Na nic innego gmina nie pójdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najlepiej zaorać drogę, posadzić kwiatki - a problem niszczenia płotu i odśnieżania zniknie jak ręką odjął. Skoro droga nie ma wystarczającej szerokości to samochody trzeba zostawić w rowie i dalej iść na piechotę do domu... zachciało się autem na własną działkę wjeżdżać...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam się, czy te pisane powyżej mądrości piszą ludzie którzy mieszkają na tym osiedlu i wiedzą o czym piszą, czy tez piszą bo nudno. Facet głazy postawiał, na drogę piach wyspał, wodę z rynien na drogę odprowadza i to jest normalne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem o jakim osiedlu mowa, ale problem jest znany z innych ulic Banina, rolnicza, księżycowa, źródlana... widać taka lokalna tradycja - rzucić głaz na drogę, niech się inni martwią. A problem leży w za małej szerokości działki drogowej, bo jak inaczej nazwać sytuację, że 2 auta się nie mogą minąć, bez wjeżdżania komuś w płot? Jeżeli działka jest za wąska to trzeba zrobić z niej jednokierunkową ulicę - jak jest możliwość. Jak nie - wykup gruntu od właściciela działki i poszerzenie drogi. Przecież każdy musi mieć dojazd do drogi publicznej, a że jest wąsko - wina gminy i geodetów wyznaczających działki.

Podobna sytuacja jest na rolniczej na nowych płytach - albo kamienie leżą prawie na płycie albo płot jest równo z płytą ustawiony. I weź tu się miń...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdy jest za wąsko, to może po prostu zwolnij lub zatrzymaj się, przepuść jadącego z przeciwka, pomachajcie sobie mijając się i wszyscy będą zadowoleni. Mieszkańcy, bo nikt im nie będzie pędził pod oknami na złamanie karku, a piesi, bo nikt ich nie ochlapie. Jeśli dojedziesz 15 sekund później do domu, to świat się nie zawali.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lusterkiem mamy sobie przybić piątkę? najlepiej wyjść, wypić kawę, zagrać w makao... Gratuluję podejścia...
Oczywiście, że zwalniam (nawet na pszennej) i uważam na pieszych, ale jak droga ma 4 m szerokości, do tego z jednej strony płot a z drugiej kamień... chyba wezmę lodówkę turystyczną, namiot i śpiwór, inaczej się nie da minąć z autem z naprzeciwka w takich warunkach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tych kamieni to wszędzie mają nastawiane. Na rolniczej jak jedzie auto z naprzeciwka to z łatwością można w nie przydzwonic bo Belmondo miał kaprys żeby sobie trawniczek zrobić,a droga wąska jak dla wozu drabiniastego
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No właśnie. A Janusz z Grażyną chcą mieć autostradę pod sam dom
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ci mieszkancy co stawiaja sobie kamienie, robia to najczesciej ze strachu, ze pewnego dnia jakis rozpedzony wariat rozwali im plot, wjedzie do ogrodka, albo przywali w domu.
A te kamienie jednak co niektorych wyhamowuja.
Tak wiec pretensje miejcie glownie do siebie i innych kierowcow zbyt szybko jezdzacych oraz do urzednikow gminy i starostwa, ktorzy zafundowali ludziom drogowy chaos.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

A skąd taki pomysł, że płot powinien być cofnięty przynajmniej o metr??? Ot fachowiec się odezwał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzi o głazy nie o trawnik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawa jest prosta, jeżeli kamienie są w granicach posesji to jak najbardziej mają prawo i samochody NIE POWINNY jeździć po ich prywatnym terenie. Jeżeli wystawiają poza zarys działki z aktu notarialnego to znaczy, że układają na drodze i to już do prokuratora bo stwarzają zagrożenie na drodze.
Nie ma trzeciej opcji.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

No jo debile naustawiaja kamienie a kałuż nie ma jak ominąć zorganizujmy się i wywalamy to badziewie w p**** na podwórka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

usuńmy tez płot przed Twoim domem, żeby ominąć kałuże ... jakie tu wszędzie jest kurde pokrętne myślenie ....
zakazywać mogę - mi zakazywać nie wolno
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja mam za płotem rozjeżdzone wszystko, doły i raz jeden kretyn wjechał mi w metalowy płot i z wiał. To jest dopiero kultura. Sami jesteście kmiotami , zapier........cie jak durnie po Baninie i nie łaska zwolnić by wymijać. To samo z kałużami , kretynki jeżdzą z impetem ochlapując pieszych.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak masz coś rozjeżdżone za płotem to nie powinno cię to interesować a jak masz taki problem z płotem to proszę zamontować kamerę a nie ustawiać te pieprzone kamienie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

Typowa postawa nowych baniniaków - to co za płotem to mam w d... Może być syf, błoto, chaszcze po pas, ale mnie to nie interesuje, bo to nie moje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

absolutnie nie pochwalam ochlapywania pieszych, zeby nie było, ale w baninie jest tyle wody na pseudodrogach, że chcąc nie chcąc, chlapie się na wszystko i wszystkich ....oczywiście trzeba zachować właściwą prędkość ... czyli minimalną !!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Nie powinny jeździć"? No to ciekawe. Ale w razie wyższej konieczności (czyli wg widzimisię) mogłyby? Ciekawe podejście do kwestii własności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bonzo a pisałem ,że mam kamienie, pisze tylko ,że mam uszkodzony płot i bagno i nie dziwie się tym co układaja kamienie. Może Tobie pod płotem powinien ktos meksyk zrobić to zdanie zmienisz
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...