Hałasujący najemcy studenci w bloku - co robić?

Temat dostępny też na forum: Chełm
Za ścianą mamy nowych imprezowych lokatorów od nowego roku akademickiego. Co z nimi robić aby uciszyć?
popieram tę opinię 56 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Też miałam taki problem..imprezy zaczynały się koło 18-19 i trwały to 13-14 dnia następnego i tak 5-6 dni w tyg.! Proszenie nic nie dawało, a łupanie i krzyki były nie do zniesienia :/ do tego stali pod drzwiami (mieszkaliśmy na przeciwko siebie)palili, krzyczeli, coś się szarpali...podziałała tylko rozmowa z właścicielem - po miesiącu musieli się wyprowadzić.
popieram tę opinię 226 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ojciec (...) byłby z Ciebie dumny.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 324

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Twojemu ojcu drzyj ryja nad głową to na pewno go będzie duma rozpierać.
popieram tę opinię 241 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

(...) ciekawe jakbys chodził do pracy na 8.....
popieram tę opinię 187 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Chodzę na 7 do pracy(...)
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 187

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ja chodzę na 7, wstaję o 5 i jakoś mi to nie przeszkadza, a towarzystwo też obok mam imprezowe ;>

Nie podoba się ==> wyprowadź się do lasu, tam będziesz miał ciszę i spokój :)
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 513

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ma prawo mieć u siebie spokój, bucu.
popieram tę opinię 310 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Dziękuje za udzielenie mi tego prawa. Póki co mam jednak swój zestaw praw i możesz mi - delikatnie mówiąc - skoczyć :)

Z gorącymi pozdrowieniami :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 150

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

to Policja ci powie, "twoje prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa innych" - czyli każdy ma prawo do spokoju we własnym domu a hałasujacych sąsiadów można wyeksmitować nawet z własnościowego mieszkania. Od imprez są lokale
popieram tę opinię 196 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Skończy się kozaczenie na 500 złotowym mandacie i będzie płacz
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

jestem tym wynajmującym i to od 4 lat. O tym , że była Policja dowiedziałam się po czasie . Proponowałam sąsiadom mój numer telefonu i zaznaczyła , że przyjadę w każdym momencie jak zgłoszą problem z lokatorami ku mojemu zdziwieniu nie wzięli go. Jako wynajmująca mieszkanie nie przebywam w wynajętym mieszkaniu i jeśli sąsiedzi nie o tym fakcie nie powiadomią to nie masz szans na jakąkolwiek interwencje. Tez mi zależy by w mieszkaniu była względna cisza , ale muszę mieć wiedzę i szanse by zająć stanowisko.
Zgłoszenie takiego faktu na uczelnie może poskutkować wywaleniem z uczelni.
Dajcie szansę właścicielom mieszkania i powiadomcie ich o takich zdarzeniach , nie wszyscy przejdą obok tego obojętnie
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Obyś się z tym skakaniem nie przejechał, zapraszam do mnie, tydzień i będziesz na bruku, sprawy w sąsie, itd...Ja się z podobnymi nie pie...krótko i na temat
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

korekta: w sądzie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Bo jesteś parol i wrzód na zdrowym spoleczenstwie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

I tak się kończý najazd okolicznych wsi na Gdańsk! Skuteczne będzie parę mandagtów nałożonych przez wezwany patrol policyjny.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Chcesz imprezować to ty się wyprowadź do lasu. Co tu dużo mówić, już każdy może studiować, to i hołota też to robi i takie są właśnie efekty
popieram tę opinię 177 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ja?

Ja się już wyimprezowałem w akademiku swego czasu. Skończyłem jakieś 5 lat temu studia i mam w miarę dobrą pracę i nie mam czasu już na takie atrakcje, a szkoda:)

Ale nie stałem się moherem i nie przeszkadza mi mała imprezka raz na jakiś czas. Mieszkam w mieście i nie narzekam na hałasujące:
- samochody, autobusy i tramwaje
- karetki pogotowia
- samoloty
- dzieci sąsiadów
- roboty budowlane nieopodal
- bzykających się sąsiadów
- imprezki studenckie
- inne nie wymienione powyżej

Wot, taki ze mnie sąsiad idealny :)
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 152

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

widocznie wiecznie pijany albo naćpany jesteś i nie jarzysz skoro ci to nie przeszkadza
popieram tę opinię 81 nie zgadzam się z tą opinią 26

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

a co nas obchodzi gdzie sie naimprezowales i jaka masz prace, chyba masz jakis kompleks ze sie tym chwalisz na forum
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

no właśnie "imprezka raz na jakiś czas". A CODZIENNIE imprezka by ci przeszkadzała?
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

boisz sie miec wlasne zdanie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Szczyl z ciebie i tyle... Minie ci trochę latek i zmienisz swiatopogląd:)
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Wyprowadze sie wtedy do lasu, w czym problem :)

Szczerze mówiąc to cholery bym dostał gdybym oczekiwał w dużym mieście ciszy i spokoju, niczym starowinki ŻĄDAJĄCE ciszy nocnej i zamykania knajp na starówce, bo ma być cisza i spokój ;)
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 84

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

To wskocz palancie do pralki i się wywiruj jak brakuje ci hałasu.
Co wy tam ćpacie jak wszystkie sklepy z dopalaczami pozamykane?!
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

prawo jasno mówi: zarówno w dzień jak i w nocy obowiązuje cisza
ludzie pracują na nocne zmiany i w dzień śpią, są małe dzieci które śpią w dzień, osoby starsze czy niepełnosprawne. Tym bardziej nie wolno wieczorami i w nocy.
Zarówno za hałasy dzienne jak i nocne prawo przewiduje za każdym razem 500zł mandatu oraz groźba eksmisji.

Teraz rozumiesz mądralo?
popieram tę opinię 96 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Przypomne sasiadom jak beda robili remont, albo przyjada do nich znajomi z dziecmi ;)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Remontowac mozna - każdy czasem musi.
Ale godziny głośnych prac i remontów określa zwykle regulamin wspólnoty/społdzielni i np niedziela i sobotnie popoludnia maja byc bezremontowe.
Więc jeśli sąsiad zacznie kuć i wiercić w sobotę popołudniu lub w niedzielę albo w dzień powszedni o 21 to się wkurzę.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

A co mnie to obchodzi, że ktoś musi robić sobie remont? Nie życzę sobie remontów w moim otoczeniu, proste.

Kolega wyżej napisał wyraźnie, że zgodnie z prawem cisza obowiązuje całą dobę! Drugi kolega napisał, że jak ktoś chce hałasować i zakłócać spokój to niech się wyprowadzi do lasu :)
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 25

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Nie ma co z tobą dyskutować bo to nie ma sensu. Brak u ciebie po prostu rozsądku.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Praca pracy nierówna, jak jesteś robolem to i pewnie Ci nie przeszkadza...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

A dlaczego to on ma się wyprowadzić? To nie on zakłóca spokój i odpoczynek innych sąsiadów. I to nie on jest dla nich uciążliwy. Więc dlaczego to on ma mieć kłopot z przeprowadzka? Chyba Ci się pojecia pomieszały paniusiu ( bardzo młoda najprawdopodobniej).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

ty się wyprowadź dzikusie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

czyste s...o... w tym kraju tylko kwas ci na mordę wylać, dopiero wtedy coś dotrze do tego twojego cebulackiego pustego łba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ciekawe, jak twój jest dumny z ciebie, .żałosne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

a gdzie ta impreza? bo chetnie wpadne:)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 20

Ja mam ten problem od wielu lat, policja, skargi do spółdzielni a właściciel nic z tego sobie nie roni. Nie ma na niego bata.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Można zgłosić problem do zarządcy bloku (spółdzielnia, wspólnota) oraz zgłosić problem do kolegium tj. na policję.
Jeśli studenciaki zostaną ukarani i sprawa pójdzie na uczelnię będą potulni jak baranki.
popieram tę opinię 65 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

mialem ten sam problem. wzywanie policji nic nie dalo, bo studecni zrzucali sie na mandat i imreza trwala dalej.Z pomoce przyszedl mi dzielnicowy,ktory pouczyl mnie,ze moze skierowac wniosek dalej czyli do sadu grodzkiego, ale ja musze zeznac jako siwadek. Zgodzilem sie.
Na rozprawie opislaem wplyw halasu na zycie mojej rodziny. Studencji dostali niezla grzywne i od tego czasu jest spokj.
popieram tę opinię 188 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ja tego nie rozumiem - przecież można się bawić na poziomie. To zaraz trzeba się porzygać, hałasować i roz.....ć wszystko wokół bo inaczej nie ma fajnej imprezy?...Współczuję
popieram tę opinię 134 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Niestety ja też taka bylam... Przyszla raz policja i mi przeszło.
popieram tę opinię 74 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

właśnie czasem trzeba ukierunkować młodych,bo sami myślą że jak se popiją porycza to znak że dorośli są
szkoda tylko tych co musza sie z nimi męczyć
popieram tę opinię 68 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

a co zrobić jak sąsiad na perkusji napier...a w bloku?rozumiem,że jest u siebie,ciszy nocnej przestrzega,ale wracając po ciężkim dniu z pracy chyba każdy chciałby choć trochę spokoju popołudniu/wieczorem...
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

no takie są uroki mieszkania w bloku
jedyne wyjście kupić sobie domek
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 68

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

nie tak mistrzu, Ty sam się dostosuj do otoczenia, inaczej nie nadajesz się do ludzi albo nadal mieszkaj na wsi, tam nie słychać ryku
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 24

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Widzisz chłopcze, jest jeden problem. Studenci nie kupili sobie mieszkania w tym bloku , a ja tak... Więc, to oni poowinni się dostosowac wynajmujac mieszkanie, a jak nie pasuje, to zrzucić sie na domek na wsi... bedą mogli balowac do woli:)
popieram tę opinię 93 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

porozmawiaj z dzielnicowym, w dzień również masz prawo do spokoju a perkusista niech sobie wygłuszy mieszkanie albo wynajmie garaż
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

a ja hałasuję ile wlezie, robię wszystko na złość i nic... nikt nie chce przyjść, nawet policja :D
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 70

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

No, a jutro wracasz do szkoły. Pozdrów od forumowiczów panią pedagog i kolegów z klasy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

a świstak siedzi i zawija........
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Gdy były sądy grodzkie może było inaczej ale teraz są sądy karne i w sądzie bez świadka sędzia wmówi Tobie że Twoja ocena była subiektywna. To, że nie spałeś całą noc przez hałaśliwych sąsiadów to tylko twoja wina i główny lokator albo hałasujący zostanie uniewinniony.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

świadkiem może być kto kolwiek z rodziny, znajomy czy inny sąsiad. Ew przyłapani na gorącym uczynnku przez policję czy straż miejską :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

witam,
jestem w tej samej sytuacji. Uciazliwi sasiedzi zlozyli doniesienie na policje ze byly niezasadne wezwania. Teraz czeka mnie przesluchanie na policji jako wzywajacej, na podstawie art 66. Mamy 4 miesieczne dziecko i halas, tupanie, skakanie jest nie do zniesienia. czy przedstawiales jakies nagrania halasu w sadzie?ja dysponuje nagraniami. dzieki za pomoc
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

ty stary komuchu. nie ma czegos takiego jak kolegium. jestes zwyklym peerlowcem wiec nie gadaj glupot.
jest policja i sad rejonowy
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 29

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

krotko z tematem... wpierdzielic im... miałem ten sam problem, prosilem prosilem i wkoncu jednego za buzke, drugiego pozostali pelna konsternacja i teraz 22 spokoj jest, ewentualnie w wekend po uprzedzeniu jest troche glosniej:-)
popieram tę opinię 82 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

bardzo dobrze popieram :-) :-) :-) to samo chciałem napisać !!!
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

poczytaj o imisji dzwieku.
wiedz ze nie ma czegos takiego jak cisza nocna a w kodeksie jest zaklocanie spokoju - art. 51 czy 52 wiec mozesz dzwonic na policje nawet o 18 tej jesli sasiedzi sa glosno i opolicja musi przyjechac.
poinformuj wlasciciela - moze nie wie co sie dzieje
poinformuj zarzadce budynku - dowiedz sie jaki jest regulamin
napisz do us - moze sasiad nie placi podatku z wynajem.
jest wiele sposobow.
a zdania typu ze jak chces miec spokoj to sobie kup domek ignoruj. ktos kto mieszka w bloku czy kamienicy musi zachowac sie cicho a nie ten kto chce miec cicho ma sie wyprowadzic.
popieram tę opinię 79 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

To nie takie proste. Trochę szerzej należy spojrzeć na problem. Są sąsiedzi, którzy przybiegają o 19 bo ktoś musi dziurę wywiercić w ścianie, o 23 pukają do drzwi, bo słyszą próbując śpiąc, że ktoś tv ogląda lub zwracają uwagę, że w mieszkaniu głośno, bo akurat gościmy teściów/brata/kolegę i rozmawiamy (nie imprezujemy) po 22. I co wiercący, oglądający tv czy przyjmujący gości zakłóca ciszę? Niektórzy są nadgorliwi aż nadto, podchodzi to pod manipulację i mobbing. Podałem autentyczne przykłady, z życia wzięte. Takim ludziom słusznie proponowany jest zakup domu. Na niewielki hałas trzeba być w mieszkaniu przygotowanym niestety.
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 32

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

ja to bym się do nich dołączył:) może dlatego , że mam 20 lat?:D
Chciałbym mieć takich sąsiadów , a mam stare pryki....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 51

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

u mnie akurat stara baba urzadza disco wszystkim wokół
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Do: abc

To odsuń wreszcie swoje gumowe ucho od mojej ściany i zajmij się swoim nudnym życiem, jak wolisz mogę zaserwować specjalnie dla ciebie techno jak ci moje disco przeszkadza, które na pewno nie jest podczas ciszy nocnej. Zapraszam do konfrontacji, z pewnością ty nie masz sobie nic do zarzucenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

wieczorem przyciszyć tv albo słuchać na słuchawkach, proste?
imprezy rodzinne bez balangi - jak to jest rzadko, wystarczy uprzedzić sąsiadów grzecznie i starać sie zachowywać jak najciszej a nie nachlać i głośno sie zachowywać nie kontrolując siebie.
wiercenie dziury w ścianie - po 20-tej zabronione jest, zresztą jak wiesz że masz za scianą staresze osboby czy małe dzieci wystarczy wcześniej zapytać czy nikt nie śpi o tej porze bo potrzebujesz trochę pohałasować. Trochę życzliwości nikomu nie zaszkodzi
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Tak na słuchawkach oglądać tv albo z 0,5m bo jaśnie sąsiad się zdenerwuje. Napisane jest przecież, że żadne imprezy rodzinne, tylko zwykła rozmowa rodzinna. A dlaczego ktoś ma uprzedzać sąsiada, że będą goście? Wtedy z założenia taki sąsiad układa sobie w głowie, że będzie hałas i stawia nas w roli agresywnych hałaśliwców. To paranoja.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Mylisz się.
W regulaminach wspólnoty jest zazwyczaj zapis o tym, że imimisja dźwięku z telewizora czy innego urządzenia audiowizualnego nie może być na poziomie słyszalnym w innych lokalach mieszkalnych (ZWŁASZCZA NOCĄ!).
Podobnie zapisy dotyczące ciszy nocnej po 22.00 są standardem w regulaminach - uchwałach wspólnot mieszkaniowych.

Tak więc czy ci się to podoba czy nie - po 22.00 ma być cisza, a art.51 KW nie stanowi, że przyjmowanie hałaśliwych teściów i znajomych nie może być wykroczeniem. Zwłaszcza jeśli zostanie wezwana policja w nocy i okaże się, że towarzystwo jest na rauszu.

Skoro prowadzą głośne hałaśliwe rozmowy słyszalne i uciążliwe dla mieszkańców innych lokali jest to takie samo naruszenie dyspozycji art.51KW, jak imprezowanie czy przestawianie mebli w środku nocy.

Nie ma znaczenia czy ktoś w nocy imprezuje czy w inny sposób "krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny". Co to znaczy "rozmowa rodzinna"? Komu to oceniać i w oparciu o jakie przesłanki? Dla kogoś zwykłą "rozmową rodzinną" może być awantura kanalizująca rodzinne emocje czy zażarta dyskusja na tematy polityczne w czasie której poziom emocji może sięgać zenitu ;-) Skoro ta zwykła "rozmowa rodzinna" jest słyszalna dla kogoś za ścianą znaczy, że autorka posta po prostu kłamie.

Głośno prowadzona rozmowa może być bardziej uciążliwa niż słuchanie muzyki.
Wszystko zależy od stopnia głośności (nie zawsze kontrolowanej przez podpite towarzystwo zwłaszcza w środku nocy), pory doby, częstotliwości (co innego nocna "nasiadówka" raz na jakichś czas, a co innego traktowana jako norma i standardzik) itp.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

oczywiście - słyszę czasem gdy sąsiad kotlety rozbija, gdy pies szczeka, dzieci krzyczą, gdy sąsiad właczy glośniej muzykę bo leci jego ulubiony kawałek, mieszkamy w blokach i glos się niesie..... ale jeśli te ulubione kawalki lecą przez godzinę tak że mi podłoga drży i w brzuchu dudni, sąsiada pies wyje z nudów 8 godzin a drugi sąsiad napierd*** wiertarką udarową przed 22-gą to szlak mnie trafia.
Nie zapomimajmy, że w dzień dzwięki slychać inaczej. Wieczorem ruch uliczny cichnie, w domach ludzie szykuja sie do spania i ten sam dzwiek (np glosna rozmowa) jest zupelnie inaczej odbierany.
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Znam takich "kulturalnych inaczej", co to niby "bułka przez bibułkę" i tylko gości przyjmują wieczorami "bez imprezowania i bez muzyki".

Dwa-trzy razy w tygodniu bez względu czy to piątek, świątek czy niedziela. Też tylko niby popijają winko, dyskutują i pokrzykują od czasu do czasu szurając przy tym meblami, trzaskając od czasu do czasu drzwiami, tupiąc po panelach i obijając się o ściany i wszystko wokół, bo dyskutujący Polak po alkoholu nerwowy bywa, a i do toalety jak idzie, to tylko mu się wydaje, że bezszelestnie ;-(

Hałasy (np. rozkładanie wyra o 2.00 w nocy) i rozmowy podniesionym głosem słychać na całej klatce i w sąsiednich mieszkaniach. Tacy niby kulturalni, a to że robią to od północy do 2-3.00 w nocy uważają za normalne standardowe zachowanie. Chamy i tyle.

Naucz się dziewczynko kultury i empatii, a potem usprawiedliwiaj swoje mało kulturalne zachowania na forach i nie dziw się, że ludzie w nocy zwłaszcza w dzień powszedni (ale nie tylko) chcą spać, a nie oczekiwać czy primaballerina znowu będzie dzisiaj po północy raczyć ich pijackimi bełkotami i prowadzonymi podnieisonym tonem dyskursami swoich znajomych czy rodzinki.

Teściów przyjmuj w godzinach cywilizowanych do 22.00, bo głośne rozmowy w nocy zakłócają w nocy spokój innym mieszkańcom w takim samym stpniu jak inne hałasy. Skoro ktoś ci zgłasza problem, że hałasujesz to znaczy że jesteś słyszalna w sposób w nocy niedopuszczalny i przeszkadzający innym spać!

Skoro planujesz prowadzić nocne życie, a wiesz że ściany są cienkie - to zainwestuj w wygłuszenie swojego mieszkania (zwłaszcza pomieszczeń w których imprezujesz) i zwróć uwagę znajomym, że to nie obora i inni ludzie muszą się wyspać, aby rano wstać do pracy czyt. p.....e alkoholiczne i inne z pewnością wyjątkowo istotne "spory o uniwersalia" albo niech ściszą o kilka tonów albo jak się nie mogą powstrzymać niech nie piją.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Jednym słowem - powiadom władzę ludową!

Podkabluj - zyskasz w oczach władzy i sąsiadów :) Śmiało, KABLUJ do US, no i na pocztę, bo abonamentu też nie płacą :)
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 47

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

pomyliło ci się krzesło z krzesłem elektrycznym. Chcesz balować, idź do pubu....za drogo?....idź do pracy....popracuj trochę to będziesz chciał odpocząć.... a jak odreagować - to idź do pubu albo na disco. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku, ale skoro prosby nie pomagaja półmózgom trzeba reagować na kretynizm.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

MAm ten sam probnlem, tylko mieszkaj piętro wyżej i wrzucają mi butelki i nie dopoałki do ogródka. Pozbierałem wszytkie butelki i niedopałki z popielniczki i wysypałem im to na wycieraczke. Od tej pory 0 problemu.
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Musieli być załamani i zszokowani twoim sprytem
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 29

tobie ss to pewnie trzeba spuścić tradycyjny polski wpitol...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

jak nie umieją żyć wśród ludzi to niech mają akademik pod ziemią!!!
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Porozmawiać z sąsiadami czy zgodzą się przed sądem złożyć zeznania z których będzie wynikało, że zachowanie studentów też im przeszkadza i zakłóca spoczynek nocny wówczas jest szansa na uciszenie studentów lub zmusi to ich do wyprowadzki. W innym przypadku nic się nie zmieni a policja ci nie pomoże a może wręcz zaszkodzić bo to studenci na ciebie będą donosić a mądry dzielnicowy im przyzna rację. Tak więc jedynie sąsiedzi są na Twoją obronę. Policję możesz wezwać ale tylko wtedy gdy jest u nich głośno i nie uciszą się gdy patrol przyjedzie. Najczęściej jednak jest tak, że policjanci podjeżdżają pod okno mieszkania. Nieraz z włączonym kogutem. Następnie wysiadają po czy trzaskają drzwiami radiowozu. Zaczynają się rozglądać przeciągać się, poprawiać umundurowanie to trwa długą chwilę. Robią to po to aby w danym mieszkaniu się uspokoiło. Podchodzą do drzwi mieszkania przykładają uch i nasłuchują. Mówią do siebie jest cicho ale wchodzimy. Studenci w mieszkaniu przekonują policjantów, że kładli się spać a złośliwy sąsiad po was zadzwonił. Następnie policjanci wychodzą z mieszkania idą do radiowozu i podają dyżurnemu, że libacji nie było a gdy przyjechali pod budynek było cicho w podanym mieszkaniu. Tak więc jedynie możesz szukać pomocy u sąsiadów, którzy potwierdzą, że studenci po nocy imprezują.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Sprawa będzie trwała 1-2 lata, a studentów po 1/2 roku już nie będzie.
Zostanie umorzona. Jak będziesz miał szczęście, to pierwsza rozprawa będzie po kilku miesiącach- no chyba, że wezmą zwolnienie. Jeszcze musisz wykazać kto hałasuje, a nie że studenci. Mieszka tam kilka osób.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Następnego ranka po ostrej imprezie, zakręć skysynom wodę (jeśli możliwe), a do zamków wpuść superglue. Zdechną z pragnienia, albo wyjdą przez okno. Zamki/drzwi też będą do wymiany. To da im do myślenia.
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

to co proponujesz nazywa się nękaniem i jest karalne
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 26

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Żadne nękanie, tylko jednorazowa akcja.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Dobre..:)Prawie zdechłem ze śmiechu.....:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

zadzwoń na policję, po kilku interwencjach właściciel lokalu pewnie wymówi im umowę a jak nie to pójdą z torbami na grzywnach ;-)

ogólnie studenci teraz to bydło, w ciągu miesiąca potrafią zniszczyć mieszkanie, dlatego wysoka kaucja to podstawa
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Jeśli chcesz sprawę załatwić humanitarnie,to tylko policja,straż miejska i sądy.Wcześniej oczywiście kontakt i rozmowa z włascicielem lokalu.
Druga wersja załatwienia sprawy wymaga posiadania odpowiednich znajomych.No i jak to mówiła jedna babka w skeczu kabaretu Ciach:"
bania, bania, bania i kujawiaczek ...i powtóreczka"
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 4

Mentalność ludzi w bloku...

- remont we własnym mieszkaniu przez miesiąc ( kucie ścian, wiercenie itd. ) - OK.
- remont u sąsiada - najchętniej zabić tego kto tłucze tym młotkiem.
- imieninki , urodzinki - u siebie jak najbardziej, u sąsiada najlepiej policje nasłać,wyzywać itd.
- dziecko - u siebie "A niech biega, skacze i rzuca zabawkami o podłogę" a sąsiedzi niżej chętnie by zatłukli.
- papierosy - ja palić mogę a ten skurczybyk spod 5 co mi będzie kopcić w domu?!
- sex - młodzi OK , dewotki wysyłają egzorcystów.
- imprezy studentów - wyszalałeś się sąsiad za młodu ? To teraz siedź cicho.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 39

Re: Mentalność ludzi w bloku...

kolega po zawodówce rozumiem ?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Mentalność ludzi w bloku...

Nie, to pan profesor, co nie może pracować w hałasie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

ja też miałam taki problem na moim piętrze, mieszkanie wynajmowały dwie studentki, imprezy od wtorku do niedzieli, często zaczynające się o 2-3 w nocy!!! wszyscy śpią a tu nagle głośna muzyka w środku nocy...

jestem na prawdę tolerancyjna, pamiętam czasy akademików i często u nas też są imprezy, ale chyba mieszkając w bloku trzeba przestrzegać pewnych standardów zachowań

proszenie pomagało ale na krótko, tak samo wyłączanie korków z tego mieszkania... w końcu po jednej z imprez jak zarzygana była cała klatka schodowa, winda, zdewastowane ściany, drzwi, obrazy itd (dodam ze blok jest nowy) zawiadomiliśmy właściciela, który zrobił "nalot" - po tygodniu studentki się wyprowadziły....
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

trzeba to zrobić samemu lub poprosić zaprzyjaznionego karka.
mała rozmowa na boku powinna załatwić sprawę. ej troche inwencji :-)
nie daj sie stłamsić małolactwu !!!
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Na szczescie nie mam takich problemow ale kilku kolesi (karkow) powinno zalatwic sytuacje, ew Policja, poinformowanie wlasiciela o skierowaniu sprawy do sadu przeciwko niemu (w koncu to on jest wlascicielem) takze powinno definitywnie zalatwic sprawe. Poza tym poinformowanie US o nielegalnych dochodach powinno tazke zalatwic sprawe. Oczywiscie nalezy tylko powiedziec sasiadowi, ze jezeli chce dalej nielegalnie czerpac dochody to niech uspokoi studentow. Mysle, ze tazke nieodmowi )))
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

ale problem

spray i raz po raz po kazdej imprezce opierdzielic im drzwi sprayem z napisem typu " Meta alkoholowa" i ...

albo zaczną pilnowac drzwi, albo wlasciciel dobierze sie im do portfela. Dobry łomot nie działa tak dobrze jak sieganie do portfela.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

guma i wąskie drzwi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Są dwie strony medalu.

Jeżeli są to w porządku ludzie, to wystarczy się dogadać :) i powiedzieć, kiedy te imprezy mogą być, albo prosić żeby uprzedzali przed imprezami. Czy też powiedzieć, że do tej godziny mogą się drzeć, ale potem prosimy o dwa tony niżej. Zawsze można dojść do porozumienia.

Natomiast, muszę przyznać że dziś studiować może każdy, przez co studiują również ludzie niższej kultury, nie mówiąc o inteligencji. Kultura studencka stała się kulturą masową, więc niestety sąsiadami mogą być osoby, które studiują Imprezologię na Uniwersytecie Lansu i Melanżu. Z takimi dogadać się nie da, bo jak się wezwie Policje, będzie grozić to oni tylko staną okoniem i swój cenny czas zmarnują na uprzykrzaniu wa, życia. Wtedy uciszenie to jak już tutaj czytałem rozmowa z właścicielem albo dzwonienie po policję :/

Sam jestem studentem, więc wiem jak to różnie bywało u różnych znajomych. Policja i krzyki to najgorsze wyjście bo nawet jeżeli mamy dobrą wolę, to studenci raczej z góry przylepią nam łatkę społecznej mendy ;) dlatego po pierwsze rozmowa. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Zakłócanie spokoju sąsiadom, niezachowywanie ciszy nocnej, a także naruszanie prawa sąsiadów do spokoju i wypoczynku stanowią wykroczenie.



Zgodnie z art. 51 § 1 Kodeksu wykroczeń: Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.



Ponieważ nadmierny hałas stanowi wykroczenie, proponuję za każdym razem wzywać policję, kiedy sąsiedzi nadmiernie hałasują i zakłócają zwłaszcza ciszę nocną. Jeżeli po upomnieniu przez policję sąsiedzi nadal będą zakłócać spokój, policja powinna sporządzić wniosek o ukaranie sąsiadów i złożyć go w sądzie grodzkim. Sąd może orzec wobec tych osób areszt ograniczenie wolności lub grzywnę.



Proszę pamiętać, że po zgłoszeniu wykroczenia polegającego na hałasowaniu, które zakłóca spokój, jest ścigane z urzędu, a policja jest obowiązana podjąć niezwłoczną i skuteczną interwencję. Policja ma obowiązek podjąć interwencję po zgłoszeniu, a także skierować wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego, jeżeli stwierdzi hałas zakłócający spokój.



Jeżeli policja nie sporządza wniosku o ukaranie sąsiadów, to do sądu grodzkiego może Pani złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez sąsiadów wykroczenia z art. 51 § 1 Kodeksu wykroczeń. Po takim pisemnym zawiadomieniu policja powinna wszcząć odpowiednie postępowanie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

następny mądry prawnik zaoczny. Twoje rady to jak walczenie z psami robiącymi na trawniki. Paragraf jest, tylko wszystkie trawniki z****ne.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 14

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Zgodnie z art. 51 § 1 Kodeksu wykroczeń: Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Jasne.. tylko, że mi osobiście przeszkadzają dzieciaki drące mordę na podwórku - w moim subiektywnym odczuciu jest to "wybryk zakłócający spokój" - i co? W d.u.p.e z takim paragrafem bo nikt na to nie zwróci uwagi ;]
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Wynajmuje mieszkania studentom. Z mojego doświadczenia wynika, że możecie im naskoczyć. A najlepsi są Ci uczeni od art. 51 i 107. Nic z nich nie wynika. Z mojego punktu widzenia też lepsi są spokojni najemncy, ale o ta takich trudno. Dzwonieni do mnie jako właściciela w nocy nic nie daje - komórki z numerów sąsiadów i nieznanych są wyciszone. Kablować do skarbówki też mogą- mam podpisana umowę. Zresztą większość takich donosów wynika z zazdrości. A każda reakcje wywołuje odpowiedż. Sąsiadowi z dołu przeszkadzają studenci -a sam podłączył wyciąg z wiatrakiem pod kanał wentylacyjny- a tego też nie wolno. Trzymał rzeczy na klatce- musiał zabrać.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 39

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Zgadzam się.
Gadki typu " podać właściciela do skarbówki " to nic innego jak zazdrość, że ktoś może mieć dochód bo życie mu się tak potoczyło, że ma dwa mieszkania.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 20

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Student studentowi nie równy. Wynajmuje wraz ze znajomymi mieszkania od początku studiów i powiem jedno nie wolno od razu nastawiać się negatywnie trzeba najpierw spokojnie porozmawiać. Wiadomo, ze młody człowiek zawsze będzie chciał się zabawić. My mamy na to taką metodę, ze w dzień kiedy chcemy zrobić imprezę robimy spacer po sąsiadach uprzedzamy zanosimy coś słodkiego i prosimy żeby nie dzwonili na policje. Kiedy my jesteśmy w porządku to i inni będą. A Pani/ Panu proponuje na spokojnie porozmawiać w końcu prawda jest taka, że ci młodzi ludzie mogą po prostu nie wiedzieć jak bardzo Państwu przeszkadzają. Młodość musi się wyszaleć.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 12

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Tiaa jasne, jak ten sąsiad frajer z "Project X" :-) Też chciał być miły, to popieścili go paralizatorem. Wzywać od razu policję i nie patyczkować się z burakami bez kultury.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

od tego jest dzielnicowy, jak nie pomorze to można zadzwonić na Straż Miejską lub Policję i nie ma to znaczenia czy to jest dzień czy noc, bo każdy ma prawo do wypoczynku w domu. Od imprez są dyskoteki i puby.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

I żadnych remontów ani tramwajów!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Oni też raczej na wiele się nie zdadzą. Będą tylko pouczać.

Może Ty im zacznij przeszkadzać, gdy oni mają sesje ? :P
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Od razu policje wezwac. Jesli policjanci sa normalni zrobia z tym porzadek. I lepiej od razu ustalic reguly "nowym". Moj facet chcial byc uprzejmy, osobiscie zwrocic uwage (1 w nocy) i prawie zostal pobity. W koncu wezwal policje i tamcie sie zmyli do czasu kiedy policja przyjechala. (Zeby sasiedzi nie wiedzieli pod ktorym numerem mieszkamy, czekal na policje u ochrony).
W kazdym razie zgloszenie przyjete, odnotowane i grozby tez (ochroniarz byl swiadkiem). Nic tylko czekac na nastepny raz ;)
Z kolei rodzice chcieli tez byc uprzejmi (mieszkanie pod nimi jest lokalem uzytkowym). Bardzo czesto sa tam imprezy calonocne nie zwiazane z dzialalnoscia. Moze i sa to jakies "osobistosci". Policja nigdy nie ukarala ani ich ani rodzicow za bezpodstawne wezwanie. Raz przy mnie policjanci powiedzieli ze owszem, slysza, ale nie ma muzyki wiec nastepnym razem rodzicom wystawia mandat za bezpodstawne wezwanie. Wczesniej byli w tamtym mieszkaniu i milo sobie porozmawiali z paniami (co tez bylo u nas slychac).
U dzielnicowego okazalo sie ze nie chocby ma zadnej notki sluzbowej po tych interwencjach. Czyli jakby ich nie bylo... jednak do policji tez trzeba miec szczescie;/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Jeśli wynajmują to najlepsza będzie rozmowa z właścicielem.
Jeśli nie lubisz rozmawiać lub nie chcesz a pracujesz to możesz na sieci poszukać płyty zemsta CD i puszczać ja w pętli gdy nikogo nie ma w twoim mieszkaniu koniecznie ustawiajac kolumny w pobliżu ściany niemiłych sąsiadów.

Na palenie na klatce najlepiej pomaga oblanie wodą palacza z informacja ze tu nie wolno palić! Musisz napełnić kubeł po śmieciach zimną wodą i dodatkowo ją wychłodzic lub wrzucić do niej przed aplikacją sporą ilość lodu. A następnie palacza oblać na gorącym uczynku i najlepiej wtedy wezwać policję do delikwenta który mógł zapruszyć ogień ale to otwarta wojna.

Studenci też muszą kiedyś spać a robia to najczęściej w sobotę od około 6 do 17 oraz w niedzielę w podobnej porze o ile nie wyjechali więc wtedy można do nich wpaść z wizytą po szklankę cukru na pogaduchy czy też zapytać czy mają TV sieć plstry na odciski i milion innych rzeczy zawsze uprzejmie i radośnie. Znam rodzinę która tak skutecznie pozbyła się studenta singla sprowadzającego ladacznice który był właścicielem mieszkania.

Można też jeśli lubicie kabaret wynająć chudego bolka jakieś chucherko który trenuje boks czy też cokolwiek innego ze sportów walki. Gdy studenty zaatakują chudego bolka mocno się zdziwią.

Można też pokusić się o sprawdzenie gdzie delikwenci studiują. Nawet najgorsza uczelnia niepubliczna wywali studenta z wilczym biletem za naruszenie norm pożycia społecznego. '

Kolejna metoda to zakup/wypożyczenie ostrego psa najlepiej takiego który rzuca się na wszystko co się rusza i wyprowadzanie go zawsze gdy studenci palą na klatce oczywiście zawsze bez smyczy i kagańca. W podsumowaniu w razie draki można stwierdzić ze pies to przybłęda gdyby nogawkę wyszarpał.

Czytałem też o pewnej emerytce która każdorazowo gdy studenty zakłócali jej spokój smarowała drzwi do ich siedziby kałem no ale nie wiem czy to skuteczne no i emerytka podobnmo zbzikowana była jakaś więc na to gwarancji nie daję.

Wszystkiego dobrego bezpartyjnym wykształconym zdrowym i pięknym:-) Reszta niech się ciąga po błocie do skutku.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Wszyscy piszący tutaj że maja prawo do "zabaw" piszą bzdury. Po części mam już taki jeden problem za sobą. Kolejność postępowania jest taka:
-rozmowa (ta oczywiście przynosi mały skutek)
-wezwanie kilka razy policji (jeśli "studenci" są oporni nie przynosi to żadnego skutku - policja ma na to wywalone, nie wystawiają mandatów, przynajmniej w Gdańsku)
- następny krok to kontakt z właścicielem - może nie zadziałać bo właściciel jest na poziomie najemców (mój przypadek)
- i tu zaczyna się najważniejszy punkt - pomocni sąsiedzi! - jeśli potwierdzają istnienie problemu piszemy pisma do administracji budynku z żądaniem załatwienia problemu - sąsiedzi się podpisują. Spółdzielnia nie wiele może, ale pisemka jedno za drugim się zbierają - wlaściciel-ignorant na nie nie odpowiada, pisma mogą przydać się w przyszłości w sądzie.
- jednocześnie wybieramy się do dzielnicowego - jest to najważniejsze ogniwo załatwienia problemu - niestety wszystko zależy od niego, może chcieć olać problem. On jest tutaj królem wszystko zależy czy mu się chce ( Na Białej raczej się nie chce)
- jeśli dzielnicowy nie może "dotrzeć" do hałaśliwych najemców polecam wizytę u komendanta komisariatu do którego należymy - bez skarżenia się po prostu prosimy o załatwienie sprawy.

U mnie podziałała wizyta dzielnicowego poprzedzona pisemnym zawiadomieniem o popełnianiu wykroczenia na komisariacie (podpisują się sąsiedzi), następnie po braku reakcji pismem do kom. wojewódzkiego (nie polecam tego kroku - myślę że wizyta u kom. na komisariacie to lepszy pomysł, albo przynajmniej pismo do niego). Dzielnicowy w sumie zjawił się po trzech miesiącach od mojej pierwszej wizyty u niego!!! - ale zrobił swoje, skierował wnisek o ukaranie sprawców wykroczenia do sądu rejonowego (dawny grodzki) i od tego momentu zapanowała cisza - a najemcy byli wyjątkowo chamscy i beszczelni - zapłacili grube pieniądze, nawet nie musiałem się stawiać w roli świadka w sądzie.

Nie jestem spokojny bo nie zamierzam z każdym nowymi "studentami" przechodzić przez to samo. Ogólnie sytuacja jest tragiczna drodzy prawowici lokatorzy - najemcy mają większe prawa niż wy. W Polsce zamienianie budynku mieszkalnego w hotel-akademik-dom wczasowy to na razie "norma".
Moim zdaniem kluczem jest tutaj brak uprawnień administracji budynków do narzucania sankcji na wlaściciela-najemcę. To administracja powinna załatwić całą sprawę, przecież to ADMINISTRACJA! Gdyby miała takowe uprawnienia, nawet drobne, problem nawet by nie powstawał.

Takich mieszkań w Polsce przybywa, na moim osiedlu 20% to mieszkania wynajmowane, problem będzie narastał.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Przy okazji, nie wkurzają mnie remonty sąsiadów, nocne kąpiele, czy co tam jeszcze. Problemem jest to że guaniarze mają w d*pie sąsiadów, a prawo jeszcze im pobłaża. Nie bawi mnie mieszkanie przez najbliższe dziesięciolecia w sąsiedztwie bezstresowo wychowanych "gwiazdorów". Za parę lat się wyprowadzę i nie ma mowy, że kupię mieszkanie, w którego bliższym i dalszym sąsiedztwie będzie "coś pod wynajem".

Myślę też że z czasem coś się zmieni w prawie, bo inwestowanie pieniędzy w mieszkania pod wynajem to stosunkowo nowa praktyka w Polsce - mieszkań przybywa dopiero od kilkunastu lat, a w większym tempie od kilku. Cena tych z sąsiedztwem-najemcami będzie spadać - bo będzie coraz mniej chętnych na nie, a ja zapewne nie jestem pierwszy.

Dobrze byłoby zacząć nagłaśniać problem, wymieniać się doświadczeniami - internet jest potęgą - a nie dawać się terroryzować dzieciakom.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ktoś się orientuje czy straż miejska jest bardziej skora do wystawiania mandatów za zakłócanie ciszy nocnej?
A może ktoś wie jak zmusić wzywaną policję do ich wystawienia?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

straz miejska raczej nie jest bo gdy ludzie przewaznie halasuja (po 22) to oni juz nie pracuja
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

moje doświadczenie: Sąsiad, zaczął imprezę przed świętami BN, i bez względu na porę dnia, dzień tygodnia - imprezował do marca.
Próbowalem porozmawiać, probowałem dyskutować, w końcu przy jakiejś okazji złapałem sasiada powiedziałem że dostaje ostatnie ostrzerzenie. Nie zrozumiał. Trudno. Policja była 2 razy w ciągu dnia, 1 w nocy. Od rana od nowa zawody, szklanki mi skaczą, niedzielne śniadanie zamienia się w koszmar. Więc Policja przyjechała 2 razy w dzień, 2 razy wieczorem/w nocy.
W poniedziałek był dzielnicowy w ramach wywiadu środowiskowego, wieczorem z tej okazji sąsiad zaprosił znajomych i dalej świętować wizyte ... więc cóż począć 112. Policja przyjeżdza, po chwili kolejny radiowóz z pieskiem antynarkotykowym, po chwili kolejny radiowóz (większy) i przeniesienie impry na 24 do aresztu.

Efekt po 7 telefonach na policje, sąsiad mówi mi dzień dobry i ma dozór policji. Spokój aż miło. Można? Można
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Jest to jakiś sposób, ale ciężko go zastosować przy długofalowych i nieregularnych wybrykach. A podczas tych wezwań mandat wystawili?

Faktem jest że na początku człowiek ma opory przed dzwonieniem pod 112.

Poza tym ze "studentami" masz taki problem, że nawet jak usadzisz jedną ekipę, to za pół roku wprowadza się następna i zaczyna się wszystko od zera.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

czy moge prosic jak takie pisma mialyby wygladac?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

witam,
ja mam ten sam "problem" ale od drugiej strony. Jestem wlascicielem mieszkania i co chwile mam telefon lub mail ze spoldzielni ze jedna sasiadka ma problem z tym ze w mieszkaniu sa studenci. rozmawialem z najemcami i przeprosili za sytuacje przyanli sie do jednej imprezy ktora byla na samym poczatku (chyba mieli parapetówke) ale te monity ze spoldzieli sie nasilaja. poporsilem o to zeby zajela sie tym policja lub straz miejska przeciez ja nie jestem ojcem czy mam wychowywac studentow. chce byc fair tylko nei wiem co mam zrobic studentki sa naprawde ok placa na czas ze swieczka szukac a tutaj taka sasiadka. po za tym zrobilem wywiad srodowiskowy mam fajnego sasiada pan po 60 i rozmawialem z nim to poweiedzial ze lokatorzy sa ok i impreza byla raz.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Pogadaj z resztą sąsiadów, przecież jest ich tam więcej, jeśli potwierdzą, że jest cicho to co za problem? Nikt ci nic nie zrobi. Byłeś w spółdzielni? O czym konkretnie były monity ze spółdzielni? Tłumaczyłeś jak wygląda sytuacja? Rozmawiałeś z "trudną" sąsiadką?
Co to znaczy że "poprosiłem o to żeby zajęła się tym policja", co na to organy? Jaki efekt? Piszesz trochę nie jasno.
A może jednak laski nie są takie łatwe w pożyciu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ja jak miałam podobny problem jeszcze na studiach to z samego rana puszczałam na fula techno jak tamci mieli kaca
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

No i słusznie się domyślałem, "kenzoedi" już się nie odezwał, wielce prawdopodobne jest że to on jest tym "trudnym". Ma pretensje że jego najemcy nie mogą robić co im się podoba w mieszkaniu, a lokatorzy-sąsiedzi się "zawzięli".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Hmmm. Ze studentami to jest trudno cos poradzić.
Zależy jacy się trafią... Mój znajomy zrobił afajny patent. Przystosował swoje 3 pokojowe mieszkanie dla studentów w taki sposób, że na pokój przypadało po 1-2 osoby, od których zbierał kasę w wysokości mniej więcej jak za akademik. Jedną z tych osób był specjalnie przez niego wybrany student, który miał miejsce za friko, ale był jego nadzorcą nad resztą. Więc gość zaglądał tylko co jakiś czas i był spokojny, bo tamten rzeczywiście się starał i sam wywalał niepasujący element poza społeczność :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

No tak, w porządku właściciel właściwie załatwia problem, jeśli jest on nieodpowiedzialny, to robi się ciężko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Mi się wydaje, że nie bardzo jest na to jak zaradzić. Najlepiej chyba zmienić mieszkanie, jeśli się je wynajmuje, albo próbować jakoś je wyciszyć ewentualnie... Kiedyś sama wynajmowałam mieszkanie w takim większym bloku i byli tam na piętrze tacy lokatorzy, na których wszyscy narzekali bo po prostu ciągle hałasowali... W dzień jakieś krzyki, w nocy imprezy... Próbowaliśmy wszyscy jakoś z Nimi rozmawiać, ale nie przynosiło to większych efektów. Nie było na nich po prostu żadnego sposobu. W końcu stwierdziłam, że wyprowadzę się w inne, spokojniejsze miejsce bo nie chciałam mieć kłopotów ze snem. http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/poskromienie-mieszczucha,59371 - tu ktoś opisuje że przez problemy ze spaniem miał potem kłopoty w pracy. Zdecydowanie wolałam nie próbować jak to będzie w moim przypadku :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Tak, zmienić mieszkanie.zarąby-sty pomysł. Świeżo kupione, wyremontowane od podstaw i kredyt na 20 lat. Człowiek się będzie przeprowadzał, bo bydło nie potrafi się zachowywać.Na bank
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

1. Rozmowa z najemcami - oczywiście efekt będzie marny
2. Rozmowa z właścicielem - jak jest na poziomie najemców to efekt też marny. Poza tym właściciela interesuje tylko to czy płacą a zachowanie to nie jego problem.
3. Wezwać policję, Straż Miejska nie zajmuje się takimi sprawami albo jej się nie chce.
4. Policja najpierw pouczy, jeśli impreza trwa dalej - wzywamy policję ponownie - policja wystawi mandat TYLKO I WYŁĄCZNIE jeśli podaliśmy swoje dane przy zgłaszaniu - nie musimy tego robić a policja musi podjąć interwencję po zgłoszeniu anonimowym.
5. Jeśli najemcy nie przyjmą mandatu to sprawa idzie do sądu - osoba zgłaszająca będzie musiała stawić się jako świadek.
7. Poinformować o tym, że była interwencja DZIELNICOWEGO, poprosić aby odwiedził najemców a najlepiej skontaktował się z właścicielem - jest SZANSA że to pomoże.
6. Wystosować pismo do spółdzielni mieszkaniowej - są regulaminy, cisza nocna itp., do przestrzegania których wszyscy mieszkańcy są zobowiązani - UWAGA - obowiązkiem spółdzielni jest egzekwowanie ich przestrzegania - NIESTETY lenistwo i brak inicjatywy to standard, ale zawsze coś.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Przeszedłem przez wszystkie etapy o których tu piszesz. Interesuje mnie kwestia poruszona w ostatnim punkcie. Wiadomo, że administracji spółdzielni się nie chce - ale jakie faktycznie mają narzędzia egzekwowania łamania regulaminu. Może coś wiesz na ten temat?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Złożenie pisma do spółdzielni podpisanego przez 1 sąsiada lub paru sąsiadów (a tutaj nie zawsze jest zgodność bo wiadomo w dużym bloku nie musisz wiedzieć co się dzieje trzy piętra wyżej lub niżej, a ludzie nie lubią nic podpisywać) oraz najlepiej już po interwencjach policji (o to zawsze się pytają w spółdzielni, bo chcą aby policja to załatwiła sama) skutkuje tym, że:

1. Spółdzielnia po wystosowaniu pisma do policji w sprawie potwierdzenia czy faktycznie były interwencje, można też poprosić Dzielnicowego, aby jak ma czas skontaktował się z Administracją czy Prezesem Spółdzielni będzie szybciej, wystosuje do WŁAŚCICIELA i tylko i wyłącznie do niego pismo z upomnieniem. Najemcy ich nie interesują. Jak właściciel jest OK to poskutkuje.

2. Spółdzielnia przy braku poprawy i reakcji ma prawo wykluczyć właściciela członka spółdzielni z członków - wyższy czynsz będzie trochę płacić.

3. Jak problem jest na prawdę duży i brak jest nadal reakcji to Spółdzielnia ma prawo zlicytować mieszkanie - ale to długa droga, trzeba mieć już w ręku wyroki sądowe za zakłócanie ciszy, świadków itp., proszę również pamiętać, że policjanci to też świadkowie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

No tak, to to wiem. Cwaniaczek właściciel na takie pisma po prostu nie odpowiadał. I tyle. Spółdzielnia nic mu nie zrobiła. Na dodatek w mieszkaniu które wynajmuje czterem osobom "zarejestrowaną" ma jedną. I za tyle płaci czynsz, o czym spółdzielnia wie i też nic nie zrobiła - gościu dostał pisemko, nie odpowiedział na nie i nigdy nie zjawił się w spółdzielni.
Natomiast działa w 100% współdziałanie sąsiadów. Potrzeba NIEWIELE WYSIŁKU i trochę wytrwałości:
-do bólu wzywamy policję - ale tu jest problem bo w nocy jest to męczące - chcę spać, a nie czekać aż przyjedzie patrol. (po każdej imprezie możemy też składać zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia, podpisane przez kilku sąsiadów - też do bólu - nazbiera się ich tyle, że w końcu dzielnicowy się ruszy i "zamknie" sprawę)
-po paru imprezkach w kilku sąsiadów składamy wniosek o ukaranie do rejonowego sądu (dawne grodzkie, kolegia), trzeba się będzie stawić za rok na rozprawie, żeby potwierdzić zeznania . Papierek przedstawiamy "studentom" - od tego momentu każde wezwanie policji będzie tylko nabijać im wysokość kary w sądzie (te są b. wysokie) - musieli by być idiotami żeby "fikać".
-trzeci sposób to to samo tylko via dzielnicowy (opisałem to wyżej).

Policja to biurokraci, których trzeba zalewać pismami (ale wiarygodnymi)

Można też wszystkie te sposoby stosować razem. I jeszcze raz powtórzę - to wszystko nie kosztuje wiele wysiłku.

Jak sytuacja się powtórzy z nową "ekipką" najemców, powtarzamy procedurę.
Po trzech takich akcjach, a pewniej po dwóch, właściciel-ignorant będzie dbał o to żeby wynajmować mieszkanie kulturalnym najemcom.
Warto też wiedzieć, że patologiczny duet najemcy-właściciel (jeżeli z takowym mamy do czynienia) panicznie boi się współdziałania sąsiadów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Problem jest w tym, że sąsiedzi często potrafią tylko narzekać pod nosem, a jak trzeba podjąć konkretne działania to nie ma chętnych bo to jest wysiłek.
Pisma spółdzielni są ważne nawet jak właściciel ma to gdzieś, jeśli sprawa poszłaby dalej do sądu to jest dowód na to, że były skargi a spółdzielnia upominała właściciela, tylko ten nie reagował. Poza tym proszę również pamiętać o tym, że egzekwowanie przez Spółdzielnię regulaminów jest jej obowiązkiem, jeśli tego nie robi można też i do niej wystosować pismo przedsądowe najlepiej przygotowane przez kancelarię prawną. Zapewniam, że to podziałało.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Jeszcze wracając do sprawy, proszę osobiście zadzwonić i udać się do Dzielnicowego. Jeśli były wcześniej interwencje sprawdzi to u siebie czy były i czy były potwierdzone. Może wtedy sam odwiedzić najemców i właściciela - też czasem podziała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Kwestie z dzielnicowym opisałem wyżej (jeszcze pod nickiem "gdańszczanin") - efekt piorunująco skuteczny.
Zgadza się że często sąsiadom się nie chce, czasem wolą przemęczyć temat. Ale to od nich wszystko zależy, już dwa podpisy na papierku, a nie jeden to potwierdzona skarga - a więc nie do obalenia. Dlatego napisałem posta z poradą ponieważ wbrew pozorom problem można rozwiązać całkowicie - ale tylko przy współdziałaniu sąsiadów. A na początku człowiek ma opory..., bo to policja, bo to sąd (rejonowy
). Trzeba przełamać opory i zacząć ofensywę "papierkową".

Ciągle nie wiem co może (musi) spółdzielnia, nawet pod naciskiem sądu. Ja wiem o dwóch narzędziach - wykluczeniu z członkostwa w spółdzielni i zlicytowanie mieszkania właściciela - przyznasz że to drugie nierealne. Poza tym tu już wchodzi w grę rozprawa w sądzie, a więc czas i koszta... Składanie pisemnych zawiadomień na komisariat, albo żądanie ukarania w sądzie rejonowym nic nie kosztuje i wymaga tylko trochę cierpliwości i niewielkiej pracy.

A ilość pism do spółdzielni jest na pewno ważna, w przyszłości może to być gruby "hak" na właściciela-ignoranta. Zbieram sobie takie pisemka :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

W sumie tylko i aż tyle. Tj. wykluczenie z członkostwa i licytacja mieszkania. Sprawę o licytację wystosowuje Spółdzielnia - nie jest to mało realne, był taki przypadek na Oruni na nowym osiedlu i to niedawno. Natomiast oczywiście trwa to i było parę wyroków za zakłócanie ciszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Tutaj przydały by się proste narzędzia administracyjne, a mieszkania pod wynajem powinny podlegać innym prawom niż rdzenne-lokatorskie. To że najemcy mają prawa na równi z lokatorami, jednocześnie nie maja ich obowiązków, jest chore.
Np. po kilku pisemnych, potwierdzonych zgłoszeniach o problemach z najemcami, spółdzielnia powinna mieć prawo podnieść czynsz o 300-500 zł, na trzy miesiące, za uciążliwość. Jak sytuacja się powtórzy, to na pół roku, itd. - spokój byłby murowany i nikt by nawet nie próbował hałasować. W tej chwili studenci "wjeżdżają" do bloku z nastawieniem, że robią co chcą i niech się inni martwią, i że nikt im nic nie może zrobić.
Spółdzielnia nawet nie jest w stanie wyegzekwować od właściciela podania prawdziwej liczby najemców, i czynszu za taką ilość.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Chętnie przyłączę się do tej inicjatywy, był taki projekt jakiś czas w Sejmie aby za zakłócanie ciszy nocnej i dziennej podnieść kary ale to przepadło, bo posłowie widać w blokach nie mieszkają. Przy okazji Policja na Chełmie działa sprawniej niż na Białej, ale mandat w wysokości 200 czy 300 zł przy dużej liczbie imprezowiczów to jeszcze za mało (zrzuta i po sprawie). Szkoda, że mandatu nie otrzymuje właściciel, to też załatwiałoby sprawę, bo wiadomo nikt nie chce płacić. Zastanawiam się co JESZCZE można zrobić bo problem wynajętego byle komu mieszkania mamy od paru lat i jak są lokatorzy ok to jest spokój a jak nie to po prostu koszmar. Oczywiście właściciel jest tylko od kasowania - reszta go nie interesuje a pisma z upomnieniem (3) ze Spółdzielni wyrzuca do kosza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Jeśli o mnie chodzi, to powinno się zdjąć ciężar egzekwowania ciszy nocnej i w ogóle nieuciążliwego użytkowania lokalu z policji i przenieść go na administracje budynków, dając im odpowiednie prawa i narzędzia.
A teraz właściciel może mieć wywalone, a najemca jest nietykalny.
Nie słyszałem o tym projekcie w sejmie, ale tu przydałoby się raczej egzekwowanie sankcji, niż ich podnoszenie.
Zapomniałem napisać o olbrzymim plusie sposobu ze skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu rejonowego (najlepiej via dzielnicowy) - "taryfa opłat" wynosi tam kilka tysiączków na łepka, więc jak się "studenci" dowiedzą, to nogi im się ugną. Tylko że tu niezbędne jest podpisywanie papierków przez więcej niż jednego poszkodowanego.

Ogólnie mam identyczną sytuację jak Ty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Zgadzam się z tym, niestety tak nie jest. Poza tym w naszym przypadku najemcy bardzo szybko się zmieniają, jak są problemy i nie przyjmą mandatu to za parę miesięcy (oczywiście już nie będą tutaj mieszkać) to trzeba będzie łazić po sądach z grupą idiotów i jeszcze zwalniać się z pracy. Mając nad głową nowych już... Cieszę się, że nie tylko mi przeszkadza chamstwo i krzyki, z drugiej strony to smutne. Nawet zastanawiamy się nad przeprowadzką, ale nie ma gwarancji, że w nowym miejscu również nie będzie biznesmena z najemcami z którym będziemy mieć wspólne ściany. Taka patowa nieco sytuacja.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Nie zgadzam się z Tobą. Miałem w bloku wyjątkową ekipę gnojków - policja, pisma do spółdzielni, próby kontaktów z właścicielem nie dały nic. Po piśmie na komendę i przyjeździe dzielnicowego (po miesiącu), jak pisałem wcześniej sprawę skierował do sądu rejonowego, nastała cisza. Kolesie zapłacili grubą kasę. Poza tym opieszałość sądu działa na twoją korzyść bo kolesie wiedzą, że sprawa "wisi", więc nie mogą sobie pozwolić na fikanie.
A co Cię obchodzi że ekipy się zmieniają - nie twoje zmartwienie - piszesz skargi na komendę - niech policja i właściciel się martwią komu wlepić karę. Zresztą prawnie to właściciel ma informować organy kto mieszkał i kiedy w lokalu.
Ale musisz dogadać się z sąsiadami, żeby potwierdzili twoje wnioski - u mnie po prostu podpisywali się pod moimi pismami. Sąsiedzi + wytrwałość. Do sądu pójdziesz raz, albo dwa, albo wcale (ja nie byłem - blessing dzielnicowego chyba zadziałał).
A może masz w porządku dzielnicowego - pójdź pogadaj z nim. Z policją trzeba trochę wytrwałości i bez nerwów. Myślę że trochę popadłaś w beznadzieję - ja Ci podałem skuteczne długotrwałe rozwiązanie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Doprowadź do sytuacji żeby to właściciel miał problem, a nie Ty. Zobaczysz jak zmięknie gdy dzielnicowy zainteresuje się jego mieszkaniem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

A tu się nie zgadzam wcale z tym. Dzielnicowy dzwonił wielokrotnie do właściciela oraz złożył mu parę wizyt w domu, i ZERO reakcji ze strony właściciela. Na jednych to podziała na innych nie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Czy przeczytałaś moje posty w całości? Dzielnicowy nie ma gadać, tylko skierować wniosek do sądu rejonowego o ukaranie sprawców. U mnie jego gadki też nic nie dały.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Dołaczyć do balowiczów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Młodzież sie musi wyszaleć. Też kiedyś byliśmy młodzi.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ja cię rozumiem, ale jest pełno lokali z muzą do wyboru do koloru. Można tam drzeć ryja i skakać do rana. Tam mogą się wyszaleć. Dlaczego muszą robić to w zwykłym bloku, który aż podskakuje od decybeli?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

pogadać z właścicielem mieszkania, ew. policja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Oczywiście można porozmawiać z właścicielem, ale może tak być że właściciela to nie obchodzi. Jeśli mieszkanie jest spółdzielcze to złożyć pismo do spółdzielni z prośbą o interwencję - lepiej aby podpisali się również inni sąsiedzi, wówczas administracja kontaktuje się z właścicielem - czasem pomaga i to szybko.

Wezwać policję - wezwanie może być anonimowe a policja ma obowiązek podjęcia interwencji. Jak ktoś odważny to może podać dane, można porozmawiać z dzielnicowym, jak się dzwoni potem z prośbą o interwencję zawsze można się powołać, że dzielnicowy sprawę zna i mówił żeby dzwonić i już. Trzeba działać i tyle, u nas pomogło jak się zebrali wszyscy sąsiedzi plus policja plus spółdzielnia - młodzież już nie mieszka i wrócił dawny spokój. Zobaczyć na klatce schodowej o 2 w nocy wkurzonych sąsiadów w piżamach - bezcenne i jaka integracja.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Głośny sąsiad? Jest sposób!

Sąsiad organizuje głośne imprezy? Może ma nieustannie szczekającego psa? Przeszkadzać może też zapach z działki obok. Za takie zachowania polskie prawo przewiduje srogie kary. Grzywna może sięgnąć nawet 500 zł!

Na początek warto wiedzieć, że nie ma w prawie czegoś takiego jak cisza nocna. To, że nie powinniśmy hałasować między 22 a 6 rano, jest czysto umowne. Nie regulują tego żadne przepisy. Jednak na techno i basy w środku nocy od sąsiada mieszkającego za ścianą jest sposób. Po pierwsze można wezwać policję lub straż miejską.

- Policjanci mogą nałożyć mandat karny osobie zakłócającej spokój, porządek publiczny lub spoczynek nocny w wysokości do 500 złotych. Za ciszę nocną - spoczynek nocny przyjmuje się czas pomiędzy godziną 22 a 6 rano. Oczywiście nie ma tu znaczenia, czy jest to dzień powszedni czy świąteczny - mówi asp. Paweł Pławecki z Komendy Rejonowej Policji w Warszawa Praga-Południe.

W tym wypadku policja działa w oparciu o kodeks wykroczeń i jego art. 51, który mówi, że nie można zakłócać porządku publicznego, spoczynku nocnego lub wywoływać zgorszenia. Pod te przepisy można podciągnąć hałasowanie, śmiecenie czy nawet emitowanie nieprzyjemnych zapachów.

Co ciekawe jeśli mamy problemy z sąsiadem, który jest za głośny w ciągu dnia, to nie powinniśmy wzywać policji, ale... Inspekcję Ochrony Środowiska. Od października 2012 r. zostały też zmienione dopuszczalne normy hałasu. Zamiast 45-55 decybeli w nocy i 50-65 decybeli w dzień, teraz można hałasować do 68 dB w dzień i 60 dB w nocy.

Osobną kwestią są przepisy lokalne. Gmina może nakazać, że na wydzielonym terenie nie można organizować zabaw czy koncertów po godz. 22. Głośna ostatnio była sprawa ciszy nocnej w Wałbrzychu. Tamtejszy samorząd zarządził, że od 1 stycznia 2013 roku sklepy, punkty gastronomiczne i usługowe mogą być otwarte tylko w godzinach 6-23, a w weekendy wyjątkowo sale weselne i kluby muzyczne działają tylko do 3 w nocy. Lokalni przedsiębiorcy i część mieszkańców szybko ogłosiła, że uchwałę rady gminy zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego. Ostatecznie samorządowcy zawiesili wejście nowych przepisów w życie na pół roku.

To jednak przypadek ekstremalny. Co jeśli mamy problem tylko z jednym sąsiadem, który pomimo odwiedzin policji, upomnień a nawet mandatów dalej nie daje nam w nocy spać?

Wtedy pozostaje nam skorzystać z art. 144 kodeksu cywilnego. Mówi on o granicach korzystania ze swojego prawa własności w ramach współżycia społecznego. W skrócie oznacza to, że nie można narażać sąsiadów na szczególną uciążliwość. I nie ma tu znaczenia, czy ktoś działa w oparciu o wszystkie możliwe pozwolenia i zaświadczenia.

- Procesowaliśmy się z firmą, która w lokalu mieszkalnym dostała zgodę na prowadzenie pubu. Problem w tym, że zaczęto tam organizować także wesela. A te jak wiadomo o 22 się nie kończą. Nasz klient nie mógł sypiać w ogóle w weekendy. Sprawa trafiła do sądu i ją wygraliśmy. Lokal może być otwarty tylko do godziny 22 - mówi Mirosław Błach, dyrektor biura kancelarii Błach Kancelaria Prawna.

Osobną kwestią jest to, co może być uciążliwe. Dla osoby przechodzącej obok piekarni zapach wypiekanego chleba będzie przyjemnym doznaniem. Dla mieszkańca budynku obok może być to już problemem.

- Przepisy odnoszące się do nadmiernej uciążliwości nie są doprecyzowane. To mniej więcej tak jak stwierdzić, że jakaś kobieta nie jest piękna. O gustach się nie dyskutuje. Warto podkreślić, że ustawa mówi o nadmiernej, a nie zwykłej uciążliwości. To zawsze sąd decyduje, czy taka uciążliwość jest nadmierna czy nie - dodaje mecenas.

I tak na przykład w 2009 roku Sąd Najwyższy uznał za prawidłowy wyrok o zakazie wjeżdżania i parkowania samochodów ciężarowych, składowania węgla, opon oraz złomu, a nawet wykonywania usług wulkanizacyjnych na wolnym powietrzu na działce sąsiadującej z osiedlem domków jednorodzinnych. To właśnie jego mieszkańcy zaprotestowali przeciwko tego typu uciążliwemu biznesowi, który zakłóca ich spokój. Jak widać, skarżyć można się w sądzie nie tylko na zbyt głośnego sąsiada.

- Warto również przytoczyć precedensowy wyrok z 2007 roku, w którym Sąd Najwyższy uznał za prawidłowe orzeczenie zakazujące prowadzenia domu przedpogrzebowego w budynku mieszkalnym usytuowanym w dzielnicy willowej. Okna sali pogrzebowej wychodziły na tę stronę domu sąsiadów, z której znajdowały się okna ich pokoju dziennego i sypialnie - mówi Mirosław Błach.

Trzeba pamiętać, że jeśli uciążliwy sąsiad wyrządził nam jakąś krzywdę, to możemy ubiegać się o odszkodowanie. Na przykład, jeśli elewacja naszego domu zrobiła się czarna, bo komin za płotem jest za niski, to możemy w sądzie prosić o zwrócenie kosztów ponownego malowania.

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli nasze okna zostaną odcięte od światła, bo deweloper przed naszym budynkiem postawił kolejny blok albo sąsiad postanowił zarobić na gigantycznym billboardzie. Zgodnie z prawem w ciągu dnia musimy mieć zapewniony minimum dwugodzinny dostęp do światła. Z tego powodu możemy ubiegać się o odszkodowania związane ze spadkiem wartości naszego mieszkania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

A co mogę zrobić jeśli lokator u góry w godzinach 24 -5 rano przesuwa meble, stuka, puka, wymienia chyba rury w łazience, kąpie się 5 razy czyli woda leci cały czas oraz namiętnie korzysta z WC po czym oczywiście rąbie drzwiami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

skoro masz burdel nad soba to bedzie gorzej, musisz czesciej wzywac policje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Pogadać można owszem ale jak lokatorzy udają, że ich nie ma i nikomu z sąsiadów nie chcą otworzyć drzwi to zostaje policja, straż miejska już do tego typu spraw nie przyjeżdża.

Nie otworzą policji to właściciel dostanie wezwanie na komisariat, pewnie poda wówczas dane najemców. Policja wyśle wezwania do najemców na ich adresy - czyli do rodziców i uwierzcie - to zadziałało.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Zadzwońcie po prostu na policję. I tak wykrywanie przestępców im nie idzie, to tyle chociaż ich, że spiszą sąsiada za hałasy. Jeśli sąsiedzi nie są degeneratami tylko po prostu hałaśliwymi imprezowiczami nie liczącymi się z ludźmi wokół wizyta policji na ogół odstrasza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

U mnie generalnie rzadko ktoś hałasuje. Przed laty nade mną mieszkali sąsiedzi "studenci" balangujący po nocach, po pijaku wciskali domofon nie ten guzik co trzeba w środku nocy itp. Do południa odsypiali. No to ja kiedyś włączyłam o 9.00 głośno wieżę z subwooferem i wyszłam z domu na jakiś czas. Starałam się też z rana mylić guziki w domofonie.. Z koleżanką dowiedziałyśmy się jaki mają nr stacjonarny i też dawalysmy po sygnale rano... Długo już tam nie mieszkali
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Dogadujesz się z innymi sąsiadami, żeby nie mieli do Ciebie pretensji, i zaczynasz "imprezę", gdy tamci kończą. Wystarczy radio albo TV na pół gwizdka, żeby im się sen słabo układał i z czasem zrozumieją albo się wyniosą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

w ryj! nie pomaga, to powtórka, w ryj! nie pomaga? to znowu w ryj!
kiedy zacznie bac sie otwierac drzwi listonoszowi to znaczy, ze pranie po durnym łbie zadziałało.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Potwierdzam! Jak już bali się mi otworzyć, wystarczały dwa kopy w drzwi i był koniec imprezy. Dwa miesiace pozniej się wyprowadzili.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Wykręcasz imprezowiczom korki.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Najpierw konieczna jest perswazja w oparciu o motywy ekonomiczne, bo przecież tacy sąsiedzi obniżają wartość lokali w budynku. Potem perswazja w oparciu o motywy matematyczne - każdy ma urodziny, imieniny, rocznice swoje, brata, siostry, mamy czy taty, więc zabrakloby dni w roku na imprezowanie.
Jeżeli to nie zadziała, to robimy łomot do drzwi na cały budynek i zapowiadamy wezwanie policji.
Jeśli to nie działa wzywamy policję i dajemy jej dyskretne wsparcie. Jeżeli to nie podziała za pierwszym razem, to podziała za drugim, jeśli policjanci okażą się inteligentni i okaże się im wsparcie.

Jak widać proces jest dość złożony i wymagający konsekwencji i uporu. Ale dzięki temu na osiedlu panuje już spokój i sąsiedzi są wdzięczni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Pałę i lać i niech się nauczą że to nie las tylko cisza nocna od 22-06
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

A nie słyszałeś, że w lesie tez należy zachować ciszę?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Spoko niech sie bawią. Ja miałem taką metodę: kiedy oni odpoczywali, spali odpoczywali po imprezach skacowani, albo kiedy zakuwali w stresie bo przez zabawy zapomnieli, że zbliża się sesja Ja odwracałem wielkie kolumny głośnikowe w kierunku sufitu, puszczałem ciężką muzę i wychodziłem z domu na wielogodzinny spacer, lub odwiedziny znajomych....... efekt? wyprowadzili się!
ps. zawsze tak robię z upierdliwymi!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

"Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"...istny wyścig debili.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

a próbowałeś najpierw porozmawiać...?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Pójść i porozmawiać, wyznaczyć granice. U mnie w klatce mamy system informacyjny. Jak ma być impreza wywieszamy kartkę, a jak ktoś za często imprezuje wyzywamy policję. Zresztą hałąs studencki to nie zawsze imprezy... porozmawiać nie zaszkodzi, tylko trzeba jak z normalnymi ludźmi, bo inaczej będą studenci złośliwi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przede wszystkim bądźmy rozsądni i uczciwi

Czasem człowiek może się zapomnieć. Ja wiem, że młodzi ludzie robiący imprezy kilka razy w tygodniu to męczarnia. Ale w moim przypadku imprezy odbywają się raz na miesiąc MAKSYMALNIE i to w kuchni, kóra nie sąsiaduje z żadnym mieszkaniem. Czasem się puści muzykę w pokoju i nie zauważy, że już 22. Wtedy przychodzi sąsiad (o 22.03) i zamiast kulturalnie zwrócić uwagę na muzykę, podciąga rękawy i zaczyna grozić albo bójką (wtf...) albo policją. Zawsze jak nam zwracał uwagę (max 3 razy w ciągu roku) od razu wyłączaliśmy sprzęt i przenosiliśmy się do innego pokoju. A ten dziad szuka tylko pretekstu do jakiejś awantury. To już jest nie w porządku. Co więcej, raz zamiast podejść i zadzwonić do mieszkania, zadzwonił do właścicielki z pretensjami. Strasznie chce nas wykurzyć z wynajmowanego mieszkania, ale sam do końca nie wie za co.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: przede wszystkim bądźmy rozsądni i uczciwi

miejsce imprez jest w klubach, a nie w mieszkaniach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Poczekać do sesji i się odegrać:)

A tak na poważnie:
- porozmawiać z nimi ale nie na zasadzie że będą mieli prz...ane bo to zupełnie nic nie da, a wręcz odwrotnie. Mimo że cenie sobie spokój i ciszę wiem że młodzi od czasu do czasu muszą się wyszumieć(oczywiście nie 24/7) - w moim przypadku skończyło się na rozmowie że nie tylko oni tu mieszkają i są tacy którzy o 5-tej muszą wstać a dźwięki pseudo rapu w wykonaniu polskich gwiazd na pewno nie działają kojąco w nocy.
Z sąsiadami mamy niepisaną umowę że informujemy się o imprezkach i że może być głośniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Takie rzeczy to tylko w "erze", życie jest jednak bardziej brutalne, ogólnie rządzi zasada, wolnoć Tomku w ...... oraz nieśmiertelne "TKJ" (teraz k...a ja). W poprzednim miejscu zamieszkania delikatne rozmowy, prośby nic nie dawały, i nie dotyczyło to studentów, tylko gościa co mieszał tam od xxx lat, od takie chamstwo w państwie. To samo ma się z parkowaniem aut na osiedlu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

jeśli upomnienie nic nie dają podpytać innych blisko mieszkających sąsiadów czy im nie przeszkadza i iść grupą wtedy ma to większą siłe rażenia że nie przeszkadza tylko Tobie a innym też. Jeśli to nie podziała warto zadzwonić do wspólnoty lub spółdzielni a oni mogą upomnieć właściciela który wynajmuje tym osobnikom te mieszkanie a między czsie dzwonić na policję..to niestety czasami jedyny wyjście by móc się PRZESPAĆ WE wLASNYM MIESZKANIU,mandat na kilkaset żlotych trochę ostudzi emocje ,powodzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

Ja wezwałem policje z imienia i nazwiska. Fakt 4 razy, ale dostali po mandacie a właściciel kolegium. I mam w nosie co inni myślą. Wstaje o czwartej do roboty i niekreci mnie łupanie za ścianą. Dom mieszkalny to nie akademik. Chca balangi to do knajpy albo wypad do akademika. Nadmieniam, że zarządca wspólnoty nic nie zrobił i trzeba było działać samemu. Ubezpiecz mieszkanie od ewentualnych szkód i wal na policje. Dostaną mandat nie będzie za co chlać. Jak się beda mścić to dzwoń już do kryminalnej, to przyjadą po cywilu i rozmowa bedzie inna. Podstawa to się nie bać, nie mogą GUANiarze rządzić całym blokiem
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

My tez mamy ten problem, niestety ciezko jest cos zdzialac jak jestesmy osamotnieni w walce... od 4 mscy przeszkadzaja nam studenci na dole, zaczelo sie od glosnych imprez, na to pomogla policja, boja sie mandatow (jeden conajmniej dostali), ale na co dzien sa bardzo uciazliwi i zlosliwi - glosne rozmowy do pozna, smiechy, rzenie, wrzaski, trzaskanie drzwiami, szuranie wszystkim co sie da. we wlasnym domu nie da sie odpoczac. probowalismy rozmawiac z nimi, przez spoldzielnie z wlascicielem mieszkania, wszystko na nic. oni maja to gdzies, wlasciciel ma to gdzies, spoldzielnia twierdzi, ze tylko moze kontaktowac sie z wlascicielem. przyjazdy policji pomagaja na krotko - zazwyczaj wyczają ich wczesniej i uciszaja sie na chwile, policja twierdzi, ze nic nie slyszy. po odjezdzie nocne posiadowy trwaja dalej. i slyszymy jak wrzeszcza, ze nas za*ebią. strach z domu wyjsc czasem, boimy sie o auto. rozwazamy sprawe w sadzie, ale po rozmowie z prawnikiem wiemy, ze trzeba miec solidne dowody, a tych nam brakuje. pod nimi nikt nie mieszka (jest lokal uslugowy), z mieszkan obok nie slychac, wiemy to po swoich sasiadach. a nad nimi tylko my. bedziemy zbierac swiadkow, nagrania, poprosimy o notatki policyjne, chyba tylko tak mozna odzyskac spokoj w domu i nie zwariowac...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

odpowiedz jest prozaiczna: dzwonic po policje, do skutku :)
przyjadą panowie 2x, 3x, 4x, uciszą, poucza, przyjadą 10 raz, to im dosrają taki mandat, ze bedzie cichutko jak makiem zasial ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: hałasujący najemcy studenci w bloku co robić?

albo zadzwonić do właścicieli mieszkania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hałasujący najemcy studenci w bloku - co robić?

Ja bym im przystawił głośniki do ściany w ciągu dnia z jakąś ciężką muzyką na kilkadziesiąt godzin. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

powiem szczerze, tak robiłm ale po czasie przestaje skutkować ;) pozdro jakieś inne sposoby gdy sąd nie pomaga?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobra perswazja nie jest zła :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja jako członek stowarzyszenia Mieszkanicznik, nie wyobrażam sobie nie wyciągnąć konsekwencji z takiego postępowania moich lokatorów. Przestrzegam Kodeksu Etyki Mieszkanicznika i wiem, ze moi najemcy mają wobec mnie szacunek. Po prostu współpracujemy, nie walczymy ze sobą. Dlatego rzadko zdarzają mi się większe problemy z lokatorami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli to wynajęte mieszkanie to można zaproponować właścicielowi wygłuszenie od swojej strony. W takiej sytuacji najczęściej proszenie sąsiadów o cokolwiek mija się z celem. Płyta korkowa 40 mm powinna skutecznie wytłumić hałasy. To jest inwestycja na lata, która na pewno się zwróci w postaci spokojnego snu i ciszy w mieszkaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wystrój mieszkania (88 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

Rejkojmia i ubezpieczenie (3 odpowiedzi)

Witam , pół roku temu kupiłem mieszkanie i wychodzi mi wilgoć. Izolacja fundamentu jest źle...