Islam - świat oczami koranu

Z tego co zauważyłam to różnice kulturowe są znaczne i przeciwstawne jeśli chodzi o nasz świat i ich świat.
Nasz świat nigdy nie będzie ich światem i oby ich świat nie przejął naszego..
Po pierwsze islam to nie jest tylko religia. Koran bardzo precyzyjnie mówi co należy robić i kiedy. Wyznacza dobowy rytm życia, ma wpływ na to co jesz, kiedy jesz, jak często się myjesz i na kogo głosujesz w wyborach (np. zakaz głosowania na niewiernego)
Bardzo dokładnie mówi jak należy postępować z niewiernymi, ich majątkiem oraz kobietami (które są elementem majątku jak konie, kury, pieniądze i dzieci). Z drugiej strony nakazuje o te dobra dbać i je chronić więc bardzo łatwo jest obrócić kota ogonem (nomen omen :)

Islam propaguje kłamstwo jako wartość pozytywną i udziela dyspensy byle tylko oszukać wroga (a więc z założenia każdego kto islamistą nie jest) Słowo mówione jest dla nich niewiele warte. Chyba że mówisz niepochlebnie o proroku – wtedy jest kara śmierci.
Zawarcie małżeństwa jest tak samo ważne jak zakup samochodu czy innego elementu majątku, którego można się w każdej chwili pozbyć, zbyć czy wyrzucić. Oczywiście żaden element majątku nie ma prawa do wniesienia sprzeciwu od decyzji pana właściciela.
Małżeństwo nie ma nic wspólnego ani z sakramentem ani tym bardziej z miłością - to umowa czysto handlowa.
Seks bez małżeństwa nie jest w koranie dozwolony. Idziesz do imama, płacisz złotówkę i masz żonkę na jeden raz, i załatwione! potem trzy razy mówisz rozwód i już nie masz „żony”.
Aha! gwałt na niewiernym/niewiernej to nie seks, więc jest całkowicie legalny i można ru*szać do woli! Można nawet powiedzieć że to religijny obowiązek tak jak pielgrzymka do mekki - bo różne są odmiany islamu i różna ich interpretacja :)

Muzułmanie bardzo często wykorzystują niewiedzę lub brak pojęcia o zwyczajach obcokrajowców byle zyskać to, na czym mu akurat zależy. Taka osoba usiądzie nawet z tobą do stołu i będzie się zajadać schabowym z uśmiechem na ustach i popijać wódkę jeśli ma w tym swój ukryty, zbożny cel. Bo wtedy koran zezwala na łamanie zasad.
Może nawet wyprzeć się swojej religii – to jest dozwolone w koranie – o ile oczywiście kłamie (np. w razie zagrożenia życia lub gdy działa w celu osiągnięcia korzyści przez koran nie zakazanej), niestety w drugą stronę to nie działa.

Kradzież na niewiernym to religijny obowiązek, dlatego uchodźcy ciągną socjal aż furczy i śmieją się z głupich niewiernych bo im wszystko fundują i ułatwiają.
Muzułmanin ukradnie ci krowę z pola i wmówi że to twoja wina bo nie dbałeś, za słabo pilnowałeś, więc twoja strata i twoje zaniedbanie :D
Niewierni i kobiety to ludzie gorszej kategorii – tak jest napisane w koranie wprost i bez owijania w bibułkę. Podejmowanie pracy u niewiernego (gorszej kategorii) to ujma na honorze i jeśli nie musi to on dla innowiercy pracować nie będzie, najwyżej córkę albo„żonę” wyśle…tylko będzie je musiał doglądać co by mu kto majątku nie popsuł…najwyżej się trzeba będzie popsutego pozbyć
Mordowanie niewiernych to też nie grzech a nawet religijny obowiązek..
Dzieci z automatu to urodzeni muzułmanie, tak mówi koran choć trochę pokrętnie bo każe wskazać tą lepszą religię (a mówienie źle o islamie - wiecie czym grozi - szybką dekapitacją :))

Integracja zupełnie nie jest możliwa jeśli chodzi o islam bo jest wprost zakazana przez koran.
I kto twierdzi że islam jest religią pokoju albo religią sprawiedliwości społecznej, chyba nigdy koranu nie czytał.

To, co teraz wyczyniają islamiści to jest realizacja zapisów z ich świętej księgi a kto tego nie widzi niech uważnie poczyta koran i wszystko stanie się jasne jak słońce, są wersety o demografii i jak toczyć wojny bez rozlewu krwi, jak oprzeć się przyjmowaniu obcej kultury, poczytajcie...
Wy ich miłujcie i przyjmujcie po chrześcijańsku – oni już wam się odwdzięczą – po muzułmańsku, jak koran nakazuje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

W sumie to tak samo jak chrześcijanie, którzy też wymagają od innych zasad, a sami robią co chcą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

wdr

Pleciesz nielogiczne głupstwa: otóż chrześcijaństwo precyzyjnie i jednoznacznie mówi w Biblii, co jest dobre a co złe, a to co ty z tym zrobisz pozostawia twojej wolnej woli i sumieniu, a karę pozostawia Bogu. Przecież to jest tak proste, że trzeba dużo złej woli lub uprzedzeń by tego nie dostrzec.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tu warto dodać,że chrześcijaństwo podaje tylko parę ogólnych zasad w myśl których należy postępować. Szczegóły pozostawia twemu rozeznaniu i nie tworzy rozbudowanych "regulaminów" jak w Koranie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kilka ogólnych zasad a i tak mają je w du..ie, do tego głosili je hipokryci, w efekcie czego całe chrześcijaństwo uległo degrengoladzie... (inne religie podobnie) - rozwój zasad etycznych społeczeństw nie nadążył za rozwojem przemysłowym , efektem są fanatyczni wariaci religijni wszelkiej maści i "niewierzący" bez zasad z kultem pieniądza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

wdr
Nie potrafisz poprawnie analizować - stosujesz sprawdzone metody fałszowania faktów:
1. fałszywe symetrie - "jedni warci drugich"
2. wielkie kwantyfikatory prowadzące do ideologii panświnizmu - "oni wszyscy tacy sami".

Przy tego typu ideologii kręcisz się jak pies za wlasnym ogonem. A jest to ideologia samousprawiedliwienia i alibi dla własnych grzeszków.
Bo żeby móc analizować trzeba wyraźnie określić swoje założenia teoretyczne i sprawdzać na danych - inaczej wychodzi ble, ble, ble.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Religia to tylko szkielet na bazie którego powstaje kultura, do tego dochodzą jeszcze obyczaje, przekonania, normy społeczne, moralność i wszystko to, co składa nam się na ukształtowanie konkretnej społeczności.
Kto jak kto, ale Niemcy powinni wiedzieć czym się kończy zbytnia różnorodność etniczna. A teraz chcą zrobić powtórkę, tylko sprytnie zamiast karabinu używają pieniędzy. Dlaczego im tak bardzo zależy na ściąganiu do Europy jak najwięcej ludzi i to tak różnych kulturowo?
Moim zdaniem Niemcy wiedzą że Rosja chce wejść w konflikt militarny. Najpierw Niemcy, trzy lata temu odmówili Włochom pomocy i dofinansowania straży przybrzeżnej, potem Putin zabrał się za Ukrainę, następnie Merkel zaprosiła wszystkich imigrantów do siebie i nadal ich tu ściągają, bo granic przecież nie zamknęli. Moim zdaniem Niemcy dostali jakiś cynk że Putin szykuje się do wojny a emigranci będą wykorzystani do stworzenia żywego muru - żywej tarczy w razie konfliktu zbrojnego i do tego celu są przeznaczeni.
Uciekają przed biedą na pontonach, cieszą się że dostają fajne mieszkania i mają za darmo jedzenie - a tak naprawdę nie ma nic w życiu za darmo - tylko jeszcze o tym nie wiedzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widzę drobny błąd logiczny:
Skoro Szkopy chcą wykorzystać "białych inaczej" jako żywe tarcze, to w jakim celu cisną na Polskę czy Węgry, aby obdzielić nimi równiez nasze kraje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Myślę, że skala i szybkość odzewu ich troszeczkę zaskoczyła
Drugie - chodzi o rozmycie odpowiedzialności
albo zwykłe działania pozoracyjno - rozeznawcze

a może chodzi o zwabienie jak najwiekszej ilosci muzułmanów, następnie szczucie na nich autochtonów
i doprowadzenie do wewnętrznej eksterminacj rękoma ludu

jesli chodzi o pieniadze to niemcy potrafia liczyć, o bezinteresownosć ich nie podejrzewam

a gdyby chodziło tylko o demografię i ręce do pracy to jest ich dosć dookoła
Włochy, Hiszpania, Portugalia -tam naprawdę nie ma pracy
do tego Rumunia, Polska, Chorwacja, Litwa itd. a nawet Rosja
albo azjaci -czemu nie Indie, Korea czy Bangladesz?
jest z czego czerpać
i nie oszukujmy się ale afrykanie czy arabowie jakoś nie są uważani za wzór pracownika
więc co innego musi być tu na rzeczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Is fecit, cui prodest...

A jakie państwo wymiernie zyskało na eksporcie islamskich radykałów do Europy? ;>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powodem zaproszenia imigrantów były rachuby na tanią siłę roboczą wzmocnione przez wypaczoną ideologię multi-kulti połączoną z politpoprawnością. Brak wyobraźni i poczucia realizmu doprowadził do katastrofy, która ich przerosła, gdy politpoprawność zderzyła się z realiami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

@Kocio
Co rozumiesz pod pojęciem Niemcy.... ? rząd czy obywateli ?

Tydzień temu byłem właśnie na południu Niemiec przejeżdżając przez dziesiątki miasteczek i wiosek prawie w każdym widziałem po kilka transparentów "nie chcemy imigrantów" , oni mają tam taki sam problem jak u nas że rząd ma w d..pie to czego chcą obywatele i ma swoją chorą wizję realizowaną przez Merkel , z tym że u nich problem jest tym większy że oni nie bardzo mają na kogo tą władzę zmienić - w stronę nacjonalizmu pójść nie mogą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@woder:

> oni mają tam taki sam problem jak u nas że rząd ma w d..pie to czego chcą obywatele

Akurat pod tym względem rząd Pisiorów jest "populistyczny" i zbiega się z oczekwianiami społeczęńśtwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

@sa∂yl

nawiązałem w swoim wywodzie do "naszego" jak to piszą co PO niektórzy - POprzedniego rządu , nazywanie obecnego rządu "populistycznym" też jest jednak nadużyciem - tak zgadzamy się (my i oni) co do dość istotnej kwestii imigrantów i może kilku pomniejszych kwestii , ale wiele więcej to "nas" z "nimi" (tymi przy żłobie) nie łączy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jop.
Znowu na obrzydzenie ci buzi dam :D
Bo dobrze to ująłeś.
Świnie odstawione od koryta kwiczą o upadku demokracji, populizmie, czy wręcz faszyzmie w wykonaniu PiS.
No ale sorryy... suweren przemówił.
Dwa gnoje z sąsiedniego forum nie umieją się odnaleźć. Niby większość jest za.. ale jest to zagrożenie demokracji.
Zabawne by to było, gdyby mikrocefale zauważały ten "drobny dysonans logiczny"
Na szczęćie.. mikrocefale nie czytają tej gałęzi Forum,

Z tobą mogę się spierać o różnice. Mam z kim,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Parafrazując wdr ... mam dziś dzień dobroci dla "chłopów" :)
Biblia! Czytać i klękać przed prostotą i kunsztem opisywania w kilku słowach prawdy o życiu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@wdr - a kto spraszał emigrantów? obywatele czy rząd?
Oczywiście że nie chcą u siebie tylu obcych, nie o takie niemcy ich rodzice walczyli...
Zamieściłam post by zobrazować i poruszyć temat różnic kulturowych
w naszym rozumieniu religia i inne aspekty życia są jak najbardziej rozdzielne i jest to dla nas oczywiste, nie przepadamy za ostentacyjnym demonstrowaniem religijności (miesięcznice smoleńskie, afera o krzyż itd.) no nie podoba nam się to,
z drugiej strony słychać głosy nawołujące by importować sobie ludzi którzy nie uszanują tych norm i jak tylko osiedlą się w dostatecznej liczbie, nie tylko zaczynają zakazywać praktykowania innej wiary ale również narzucać własną.
Na chrześcijańskich Filipinach - gdzie na południu kraju jest mniejszość muzułmańska - w tym roku zaczęły się ostre rozruby, chociaż muzułmanie byli tam od zawsze - tylko w mniejszej liczbie. Nowy prezydent trzyma ich ostro za twarz ale nie zmienia to faktu że prowadzi to do konfliktu wewnętrznego właśnie na tle religijnym.
Dziwi mnie to, że najbardziej przychylni przyjmowani "uchodźców" są ludzie, którzy w pierwszej kolejności stracili by wolność/życie w starciu z poglądami importowanych gości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam
Mowie po polski ale nie bardzo dobrze, wiec napisalem po angielski a potem tlumaczilem przez google translate.

Po pierwsze, wszystko, co napisałeś powyżej, jest całkowicie nieprawidłowe (z wyjątkiem dwóch, 1. możesz ukryć swoją wiarę przed śmiercią, ale nie jest zobowiązana, 2. wszystkie dzieci rodzą się jako muzułmanin, ponieważ jest to ostatnia i jedyna prawidłowa religia od Boga w tym momencie {Kuran 3:19} ).
"Dzięki" ludziom takim jak ty, niestety ludzie zaczynają odczuwać nienawiść do siebie nawzajem i mogą wystąpić problemy wśród ludzi różnych narodowości i wyznania.
I to naprawdę dotyka mnie też, ponieważ jestem również muzułmaninem, a zwłaszcza włosami przypinającymi części twojego postu o żonie jak zwykłą rzeczą lub zabijaniem niewierzących. Jeśli twierdzisz, że coś istnieje w Islamie, w Kuran proszę przynieść swoje dowody, w przeciwnym razie przestań wstrzymywać nienawiść między różnymi wyznaniami. Kochamy chrześcijan, a także ludzi innych religii i / lub bez wiary, szanujemy ich. Zaprzeczam wszystkim rzeczom, o których wspomniałeś jako prawdziwego muzułmanina. Zapewniam, że wszystko, co napisałeś, jest całkowicie błędne i uprzejmie prosi wszystkich, aby nie wierzyli. Mam nadzieję, że przyniesie pani przeprosiny.

Dziękuję Ci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Kochamy chrześcijan, a także ludzi innych religii

Na ile Cię kojarzę, to jesteś normalnym człowiekiem. Zarabiasz na swoje utrzymanie.
Takim ludziom nikt w Polsce nie odmówi pobytu. Bez względu na wyznanie lub jego brak.
Sam znam muzułmanów, którzy są w Polsce od wielu lat. I nikt normalny się ich nie czepia.
Podpalenie drzwi pod meczetem przy Polankach to był przejaw idiotyzmu, nie dyskryminacji.

Polacy nie chcą muzułmańskich hord darmozjadów, żerujących na zasiłkach socjalnych.
I o takich osobach pisała Kocio, zakładając wątek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dwa pytania, Piotrek. Proszę o rzeczowe, konkretne odpowiedzi, a nie lanie wody.
1. Co to są i o czym mówią tzw. "wersety miecza" w Koranie?
2. Ile lat miała żona Mahometa, Aisza w momencie ślubu, a ile w momencie rozpoczęcia przez Mahometa współżycia seksualnego z nią?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Kruku:

Nie czepiaj się.
Biblistą nie jestem, ale i w Niej znalazłoby się parę wierszy niezbyt "grzecznych" wobec innych religii.

Wieki temu czytałem Koran. Chyba nawet dokładniej niż Pismo Święte.
Spodobała mi się w nim precyzja.
Mam raczej ścisły umysł i wolę "czarno na białym" niż humanistyczne lanie wody do dowolnej interpretacji.
Mimo czytania, pozostałem niewierzący.
Ale nie dziwi mnie szczególnie rzesza byłych chrześcijan, nawracających się na islam i wstępujących w szeregi ISIS.

Kościół chrześcijański sie sypie. Próbuje nadążać za lewackimi modami.
A islam jest niezmienny i rzeczowy.
Zatem znajduje coraz większe grono zwolenników.
Także tych piźniętych:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

@sadyl

Dzieki, Proszę nie mieszać Islamu z isis, Nie ma żadnego związku między tymi dwoma. ISIS są tylko częścią dużej gry politycznej.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Nowym Testamencie na pewno nie. To jest objawienie doskonałe i ostateczne. Na temat Starego Testamentu musiałbym pisać dłużej, ale też słabiej go znam. Generalnie jest tak, że Bóg przeniósł na barkach jednego narodu cały plan zbawienia świata. Niósł go przez świat brutalny, już zniszczony grzechem. Dlatego czasem nie było miękkiej gry. Poza tym tam jest sporo symboliki, zwłaszcza w pierwszych księgach. Kain i Abel... To niekoniecznie musieli być Kain i Abel. To są imiona znaczące, których w Biblii pełno. Można jednak zgodzić się z faktem, że gdzieś kiedyś na ziemi pojawił się człowiek, który jako pierwszy zamordował drugiego człowieka. I o to w tym chodzi.
Zaznaczam jednak, że chrześcijanina obowiązuje przede wszystkim Nowy Testament, gdzie słabych punktów nie ma.
Zaś Koran niestety odzwierciedlał samopoczucie Mahometa. Zaczyna się faktycznie sielanką, ale potem tego człowieka spotkały różne krzywdy i przykrości, które doprowadziły do radykalizacji jego nauki. Niestety, według muzułmanów, w przypadku sprzeczności wersety późniejsze kasują te wcześniejsze.
Ale może dajmy się koledze wypowiedzieć. Jak da radę przedstawić wersety miecza jako przesłanie miłości, to będzie mistrzem. Może zweryfikuje też moją wiedzę na temat osobliwych zachowań moralnych i seksualnych Mahometa, o co zapytałem go w 2. pytaniu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

@Kruku:

Nie chodzi mi o akademickie rozstrząsanie każdej z Wielkich Ksiąg.
Islam, podobnie jak Chrześcijanstwo, ma w pip różnych nurtów.

ISIS zabija lub katuje islamistów, którzy wg nich, nie są "dość islamscy".

Problemem są ludzie a nie religia.
Konkretni ludzie, którym odpierdziela. I czy robią to pod szyldem islamu, czy pod szyldem lewicy, większego znaczenia nie ma.

Póki co.. najwięcej ofiar na świecie noszą ideologie komunistyczne. Hitlerowski socjalizm przy tym pikuś.
Plus walki etniczne, ale raczej sprowokowane z zewnątrz. Jak w przypadku byłej Jugosławii, którą Szkopy rozwaliły, aby nie doszło do Trójmorza, czy walk w Afryce, kiedy zniknął lub lub zmalał zamordyzm okupanta.
99% organizacji terrorystycznych na świecie ma lewackie podłoże.
Ku-Klux-Klan należy do wyjątków. ALe nie był organizacją terrorystyczną.

Ludzie, o podobnej wizji świata, zrozumieją się, bez względu na religię.
Z resztą jest (i będzie) niewypowiedziana wojna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

@the raven

Odpowiadam konkretnie

1. Jakie wersety masz na myśli, jeśli możesz mi nazwać parę wersetów, mogbym komentować?
2. Dokładny wiek Hz. Aisza w czasie małżeństwa nie jest znana, badania mówią w wieku od 10 do 19, możesz zbadać siebie. Ale stosunek płciowy następuje zawsze po wieku dojrzałości (Przeczytaj dalej tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Puberty).

Nie rozumiałem związku pomiędzy postem Kocia a Twoimi pytaniami.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2. Upierał się nie będę. Wiedzę czerpię z internetu, który aż huczy, ze Mahomet wziął Aiszę za żonę, gdy miała lat 6, a współżycie rozpoczął z nią, gdy miała lat 9. Kilka cytatów wraz z podaniem autora:

"Przekazał ojciec Hishama: Chadżidża zmarła trzy lata przed tym, jak Prorok wyruszył do Medyny. Przebywał tam przez dwa lata lub może więcej, a następnie poślubił 'Aiszę, kiedy ta była sześcioletnią dziewczynką, a skonsumował małżeństwo, kiedy osiągnęła dziewięć lat'." Sahih Bukhari 5:58:236

"Przekazała Aisza: że Prorok ożenił się z nią, gdy miała sześć lat, a skonsumował małżeństwo kiedy miała lat dziewięć i była z nim przez dziewięć lat (czyli aż do jego śmierci)." Sahih Bukhari 7:62:64

"Aisza (Allah był z niej zadowolony) przekazała, że Apostoł Allaha (niech pokój będzie z nim) poślubił ją, gdy miała siedem lat, a on zabrał ją do swego domu, kiedy miała dziewięć lat, a swoje lalki zabrała ze sobą. Kiedy Prorok zmarł, miała ona wtedy osiemnaście lat." Sahih Muslim 8:3311

1. Chodzi mi o 9. surę Koranu, tzw. At-Tauba. Na przykład takie zdania:

"Bóg kocha tych, którzy Go boją się. Po upływie świętych miesięcy, zabijajcie niewiernych wszędzie gdzie ich napotkacie, bierzcie ich w niewolę, oblegajcie im miasta, ze wszystkich stron stawcie na nich zasadzki. Jeżeli się nawrócą, i odprawiać będą modlitwy, zapłacić powinni haracz święty: zostawcie ich w pokoju. Pan jest miłosierny i łaskawy."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

--"2. Upierał się nie będę. Wiedzę czerpię z internetu, który aż huczy, ze Mahomet wziął Aiszę za żonę, gdy miała lat 6, a współżycie rozpoczął z nią, gdy miała lat 9"

To nie jest prawda

W wieku 6 lat byli po prostu zaangażowani. W ich kulturze to było i jest angażuje się każdą dziewczynę w młodym wieku, aby zagwarantować, że nie będzie się żenić z kimś innym. Ale mogą poślubić, gdy miała dziewięć lat, jeśli w tym wieku osiągnęła już wiek dojrzewania.

2. Attauba oznacza żałowanie
Wspominasz Kurana (9: 5).
Jeśli Bóg "nakazał muzułmaninowi zabijanie niewierzącego", nie wspomniałby o tym w wersie o nazwie Nawrócenie. Ten werset dotyczy tylko tego czasu i miejsca, w którym niewierzący atakowali i walcząc z muzułmanami. Ale ten sam werset mówi, że zostawiają ich samych, jeśli żałują. A jeśli czytasz tylko następny wiersz {9: 6} Bóg wszechmogący mówi, że im udzielono ochrony, jeśli którykolwiek z nich potrzebuje ochrony.

Czy kiedykolwiek chciałbyś chronić kogoś, jeśli naprawdę jesteś zmuszony go zabić? Oczywiście nie, czytaj i zbadaj dokładniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie Piotrze. Ja wiem, że każde zdanie Koranu dotyczące walki z niewiernymi możesz przedstawić jako wezwanie do walki duchowej. Tylko że tam jest tego bardzo dużo. I to jest niepokojące. Wiem też, że są łagodni muzułmanie. Boję się tylko tego jak oni się zachowają kiedy rządy obejmą ci mniej łagodni. Koran daje wam taki wybór: zabijać niewiernych, nawracać ich siłą, nałożyć podatek na tych, którzy się nie nawrócą.
Wiesz, jak jest różnica między Jezusem a Mahometem? Jezus nakazał kochać nieprzyjaciół, a Mahomet nakazał ich zabijać albo nawracać albo łaskawie tolerować jeśli będą płacić specjalny podatek.
Droga Jezusa jest trudna, wręcz niewykonalna, ale moim zdaniem jedynie słuszna i warta tego, by przynajmniej się starać.
Nie chcę popisywać się nie moimi przemyśleniami, ale sur Koranu, które budzą wielki strach i niepokój jest co najmniej 109. Wiele z nich jest wymienionych w tym artykule:

http://www.bibula.com/?p=85267

A boję się Was na przykład dlatego. Oto rozmowa z muzułmaninem ze Szwecji. Wcale nie mówimy zatem o ISIS. Jeśli sami muzułmanie twierdzą, ze taki jest islam, to ja bardzo dziękuję, ale nie skorzystam.

https://www.youtube.com/watch?v=I6SX9H4luRY

Z Panem Bogiem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

najwieksza bzdura --jak wymyslił człowiek--aby zniewolic drugiego człowieka--,ze

Boga trzeba sie bac!

kazda religia jest wielka manipulacja
to mowie ja--była katoliczna,bezapostazyjna

w kazdej religii jest tak wiele sprzecznosci i demonów,straszenia i niesprawiedliwosci,ze sorki ale rozwolnienia ze strachu mozna dostac

niemozliwe ,zeby Cos ,Co straszy --kochało,cos --co kaze -kochało
to wszystko mozna rozbic o mur

poganstwo i szmanizm ma wiecje wiary w Stworce i ,ze wszystko jest z tego wielkiego Ducha
niz katolicyzm i islam i buddyzm
moze Zen nie do konca
-----------------

dla robaka jestes Bogiem

pomysl----jestem wolny...nie mma zadnego Boga bozkow,,nie mausze nic a moge...zawsze mam prawo do naprawy
nigdy nie umieram...JESTEM
odrzucam lek,przymus bycia w zborze i przymus chodzenia na msze,bicia pokonow
łajania sie za grzechy
zyskujesz spokoj a twoje dna ma etyke w genach---i dziej sie samo--wiesz,gdzie jestes ok,,a gdzie czujesz cos nie tak

w koncu jesters wolny
stworzony do wolnosci
do miosci RODZACEJ SIE Z PODZIWU
nie ze strachu
to trzeba poczuc..nie da sie tego opisac--
bo wiecej jest pierwotnego ducha w zdzble trawy niz w biblii...naprawde
sama sie tym zdziwiłam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

@! Iska:

Za ideologię, która była powodem do powyższego wpisu, Cię uwielbiam.
A wszyscy, którzy łapią się literówek czy wręcz nie rozumieją Twoich wpisów, niech spadają na drzewo.

Człowiek zwycięży, nie media i nie technologia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiesz, przykro mi, że zostałaś byłą katoliczką jeszcze zanim stałaś się katoliczką. Bo zupełnie nie zrozumiałaś, o co tam chodziło.
Bo Bóg nie może nikogo potępić. Jest miłością doskonałą. Samym światłem. W miłości doskonałej nie ma miejsca na potępienie, a w świetle nie ma miejsca na ciemność. To człowiek może się potępić, jeśli świadomie miłość odrzuci. Okej?
I nie musisz kajać się za grzechy. One zostały zabrane na krzyż. To chyba jeszcze zdążyłaś przyswoić na religii. Problem jest taki, czy je na ten krzyż oddasz czy kurczowo się ich chwycisz i będziesz chciała zostawić przy sobie. Bo jak zostawisz, to dusza z grzechem na zbawienie się nie może załapać. A że oddanie grzechów i zostawienie ich musi się wiązać z uświadomieniem ich sobie i z bolesnym żalem to oczywista sprawa. Jezus od Ciebie w zasadzie dwóch rzeczy: przyjęcia Jego miłości i oddania mu Twoich grzechów.
Jeśli to naprawdę zbyt wiele to nic nie poradzę. Może szamani chcą mniej. Może kontemplacja źdźbła trawy jest łatwiejsza. Nie wiem, nie próbowałem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Kruku:
zarąbiście to wszystko tłumaczysz na gruncie religii.

Chciłbym bardzo z Tobą pogadać poza Forum.
Nie musisz podawać namiarów. Jeśli zechcesz, to bez problemu mnie znajdziesz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Uhm. Sam miałem kiedyś ochotę pogadać lub popisać poza forum o polityce. Chodziło mi wtedy o Morawieckiego, którego nie tyka ani gazeta wyborcza ani gazeta polska. Zastanawiam się dlaczego tak jest, a Ty coś tam o nim wspomniałeś. Ale to bym musiał się zarejestrować i napisać na ten turkusowy priv. Pomyślę o tym. Jest trochę zakrętów życiowych u mnie. Powiedzmy, że dawniej byłem bardziej towarzyski. Chyba czas zacząć to zmieniać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój nr tel znajdziesz w każdym wątku "ogniskowym"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zara poślę smsa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kruku---przeczytaj to,co napisałes do mnie
i obacz--ile w tym Twojej osobistej oceny o mnie

czy o to chodzi--w rzowoju duchowym,bysmy innym wygadywali co maja czynic--czy sami o swoj rozwoj dbali--kazdy

z anim nastał katolicyzm---to na Ziemi sama najgorsza patologia chodziła?
stolica tej religii jest Watykan---a tam odbywaja sie czarne msze i jest kolebka pedofilii---taka organizacje mi zachwalasz?
ja dziekuje --wychodze

drzewka i rzeki sa moim obrazem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jezus JASNO mówi o tym wszystkim i kto prosi o dar zrozumienia, rozumie...
W nas jest Jego Świątynia!
Człowiek nie potrzebuje pośredników, którzy "wykupią" go od Boga.
Bojaźń boża nie polega na strachu przed Bogiem!...

"51 od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona.

52 Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli." Łuk. 11

Ego eimi!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem nic o czarnych mszach. Wiem o intronizacji lucyfera. Z tego, co mi wiadomo miała miejsce w roku 1963.
To musiało się niestety dokonać. Mało tego, co najmniej od 2 tysięcy lat wiadomo, że Kościół pozornie przegra. Musi przegrać, bo reprezentuje inny świat. To będzie ukrzyżowanie. Tylko, ze potem zapowiedziane jest zmartwychwstanie. Ja nie tylko wiem, co masz na myśli, ale też bardzo nad tym ubolewam. Pociesza mnie myśl, że w ostatecznym rozrachunku być może załapię się na udział w dobrej drużynie.
Ty wiesz, co "oni" zrobili na 100-lecie Fatimy? Wkręcili papieża w msze przy czarnym ołtarzu i czarnych świecach. A wszystko to pod wizerunkiem Jezusa ulegającego ostatniemu kuszeniu "zejdź z krzyża" i mającemu ręce skierowane w dół, co kojarzy się z satanistycznym krzyżem Nerona. Widać to np. w 12 minucie i 14 sekundzie filmu.
Ja to doskonale widzę i bardzo przeżywam. Ale tak musi być. To już ostatnia prosta. Nie wiem co i nie wiem jak to się stanie. Za pomocą symboli wyjaśnione jest to tak, że Niewiasta (czyli Kościół) dostanie skrzydeł (nastąpi ingerencja samego Boga) i zostanie przeniesiona na pustynię w bezpieczne miejsce (czyli ocaleje, ale będzie oczyszczony i składający się tylko z tej pierwotnej miłości).

https://www.youtube.com/watch?v=R0W2QkN6mYk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Islamski podbój się rozkręca. Trzeba będzie dać temu odpór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kazda religia nawiecej daje tym co sa nagorze whierarchi i wykorzystuje zwyklych ludzi na dole tej drabiny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czyli jak jestem sam sobie kaznodzieją - to jestem ru**ającym i ru**anym jednocześnie !?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zazdraszczam.
Od dziesiątek lat nie sięgam, żeby samemu się wydupczyć ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba było spróbować w przenośni , a nie dosłownie ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wdr przestań pierniczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To tak nie działa. Zwróć się do administratora forum może coś wskórasz , a propos masz coś do powiedzenia w sprawie zabobonów wszelakiej maści , czy tak tylko chciałeś zaistnieć ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Następna zaobserwowana różnica kulturowa....
W naszej kulturze, podczas ewakuacji, przyjęło się że, w pierwszej kolejności - dba o bezpieczeństwo kobiet i dzieci
Podczas stanu wojennego w pierwszej kolejności ewakuowano kobiety, dzieci i starców - i to były pierwsze duże fale uchodźców
W tamtej kulturze jest odwrotnie. To męscy, dorośli potomkowie są bardziej cenni i to o ich życie bardziej dba się niż o życie kobiet i dzieci, które zgodnie z księgą, nie są podmiotem a przedmiotem.
Zaiste dziwne to narody, których mężczyźni na pontonach ewakuują się z "placu boju" pozostawiając na miejscu kobiety i dzieci... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

... oni się nie ewakuowali tylko przybyli na "plac boju" , a tak abstrahując zawsze ktoś musi/chce być przed kimś innym... tam "facet" przed kobietą , a "u nas" bogaty przed biednym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Kosmetyczka- jakie studia? (33 odpowiedzi)

Chciałabym w przyszłości zostać kosmetyczką. Podpowiedzcie mi- na jakie studia się zapisać?...

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

Muzyka lekka, łatwa i przyjemna czy... ? (10 odpowiedzi)

https://www.youtube.com/watch?v=l6djoOEjwNY Zaglądam, z ciekawości na Festiwal Opolski...