Jak wybrać kolor ścian?

Nie możemy się dogadać z mężem w kwestii pomalowania salonu. Ja bym chciała na jasny błękit, on na szaro. Mnie się wydaje, że szary nie będzie pasował... może można to jakoś sprawdzić? Ktoś ma jakieś sposoby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

Szary salon? Brrrrrrrrrrr
Jasny błękit - zimny kolor...
Nie lepiej pójść na kompromis i wybrać trzecią opcję? Coś cieplejszego?
A jakiego koloru są meble?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jak wybrać kolor ścian?

Jest coś takiego jak kreator wnetrz, np na stronie Śnieżki, wrzucasz tam zdjecia salonu i możesz aranżować do woli, sprawdzając jaki kolor bedzie tym idealnym
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

jest jeszcze taki kolor jak szaroniebieski,, mi osobiście bardzo odpowiada i widziałam w kilku wnętrzach. chociaż głownie biurowych, pasuje do niego kanarkowy:) na jedną ścianę :) nie jest męczący ani nużący...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

To raczej kwestia jakie masz meble, podłogi itp.
Ja nie lubię niebieskiego na ścianach a szary jest teraz modny do nowoczesnych wnętrz.
Ja mam caffe latte, jest piękny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

To wyjaśniłaś.... Caffe latte.... Hahahahaha!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jak wybrać kolor ścian?

Ja bym na Waszym miejscu w kreatorze próbował co będzie pasować;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

niebieski kojarzy mi się z pokojem dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

Salon to miejsce gdzie macie się rozluźnić po całym dniu w związku z czym kolor na ścianach nie może być przytłaczający. Tym przede wszystkim musicie się kierować. Skoro podobają Wam się całkowicie inne kolory to idźcie na kompromis i spróbujcie je jakoś połączyć np. dodatkami, motywami ściennymi w jednym z tych kolorów. Usiądźcie razem i poszukajcie wspólnie jakiś pomysłów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

Szary i jasny błękit są podobne więc może niebieski gołębi (on jest właśnie lekko szarawy), a jednocześnie neutralny i powinien pasować do różnych mebli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

polecam kreator wnętrz na stronie producenta farb, ja korzystałam z tego na stronie Magnat Ceramic. Zwizualizowałam sobie wnętrze i szybciej podjęłam decyzję, jak pomalować salon.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

faktycznie, kreator wnetrz to dobre rozwiazanie - mozna na "sucho" sprawdzic jak się maja nasze pomysły do koncowego efektu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

Planuję pomalować Magnatem, ale jeszcze sie nie zdecydowałam na konkretny kolor. Chodzi mi po głowie turkus albo delikatna zieleń. Doradźcie, do pokoju w stylu glamour jaki najbardziej kolor pasuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jak wybrać kolor ścian?

W doborze odpowiedniego koloru ścian ważnym czynnikiem jakim należy się kierować są meble i kolorystyka dodatków. Chodzi o to, żeby nadać pomieszczeniu jedną, spójną kompozycję. Inaczej może powstać niezły galimatias.
A gdyby tak pójść na kompromis? Co powiesz na nie jeden ale dwa kolory na ścianach? Takim zabiegiem zdynamizujesz przestrzeń i nadasz jej ciekawego charakteru. Mam małą podpowiedź: istnieją dwa sposoby łączenia kolorów. Pierwszy z nich to kontrastowanie np. aksamitny burgund/muślinowy turkus, czerwień flamenco/lawendowy welwet. Drugi z nich polega na dobieraniu barw komplementarnych np. satynowy wrzos/batystowy fiolet, karmelowy zamsz/ odwaga. W Waszym przypadku proponowałabym bezmiar przestrzeni i na jednej ścianie bądź dwóch lodowy błękit / błękitny muślin (wersja odważniejsza). Efekt? Wnętrze z klimatem! Mam nadzieję, że dojdziecie z mężem do porozumienia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szarości to dobry wybór do nowoczesnych pomieszczeń. Często również służą jako kolor drupoplanowy, kolor tła dla bardziej intensywnej barwy. Możecie pogodzić Wasze preferencje i odnaleźć kompromisowe rozwiązanie malując salon na dwa kolory - ścianę, na którą pada słońce, bądź taką, którą chcemy wyróżnić malując np. na blue velvet, natomiast pozostałe ściany na jasną szarość, np. popielaty zefir. Można również pokuścić się o bardziej fantazyjne rozwiązanie i pomalowanie ścian pod kątem, tworząc przy tym geometryczny kształt. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak głównie w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Jeśli jednak zdecydujecie się na wybór szarości jako jedynej barwy, to warto zadbać o kolorowe dodatki, które nadadzą wnętrzu unikatowego charakteru. Wszystkie kolory najlepiej sprawdzać w docelowym pomieszczeniu, np. poprzez zastosowanie testera koloru.

Pozdrawiam,
Ekspert Dekoral
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla szarości tak, ale tylko tych jaśniejszych, np. stalowe magnolie od Śnieżki wydaje się okej. Ciemnoszare to tylko jako dodatek, nigdy pierwszo, ani nawet drugoplanowy motyw. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam na początku wakacji odnawiany pokój i nie wiem jaki wybrać kolor ścian itd. Myślałam nad szaro-fioletowymi. I jakie kolory mebli, dywanów itd. ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biały,w koło jest wystarczająco dużo kolorowych mebli ,zabawek ,kwiatów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pytanie dotyczące planowania remontu domu (3 odpowiedzi)

Jesteśmy w fazie remontu domu opartego na pomysłach na serwetce (północne Toronto, bliźniak z lat...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...