Jakie ogrzewanie?

Czeka mnie wymiana pieca w domu, zastanawiam się nad takim na pellet, ale totalnie nie wiem na co zwracać uwagę, czy ktoś z Was posiada i może powiedzieć jak wrażenia, czy drogo go wynosi ogrzewanie itp.?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie ogrzewanie?

pellet, ok. , producent pieca np.Galmet, Defro. Dużo czyściej niż groszek, dużo mniej popiołu i około 30% wyższe koszty niż groszek.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie ogrzewanie?

Zwróć uwagę szczególnie na kotły z podajnikami. To super wygodne bo w takim zasobniku magazynujesz sobie pellet - a od właśnie pojemnosci tego zasobnika zależy, ile dni będzie mógł pracować twój kocioł. Zgadzam się z przedmówcą, sprawdz Galmet i kocioł, np. EKO GT-KPP (z podanikiem jest). Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie ogrzewanie?

tak zgadzam się piec z podajnikiem to komfort akurat opalam pelletem ale czasami dozuje i ekogroszek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie ogrzewanie?

W moim domu zastosowałem ogrzewanie na piec CO obsługujący pellet. Uznałem bowiem że to paliwo z przyszłością o dobrych właściwościach cieplnych i ekologicznych, a koszty jakie generuje nie są wysokie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie ogrzewanie?

a ja myślałem że "paliwo" przyszłości to OZE i pompy ciepła. Ja ogarnąłem ogrzewanie właśnie takim polskim urzadzeniem (Spectra) i z wyliczeń wyszło mi 1610 zł w roku, w porównaniu do kotła c.o.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie ogrzewanie?

Oczywiście PC to super, eco itd, ale trudno porównywać to rozwiązanie z przywołanym pelletem. Koszty inwestycyjne są 10razy większe. Również myślałem o PC, ale wiadomo wykończenie domu wykańcza... :) Pozostałem przy kotle na pellet kupuje za pośrednictwem portalu zakupowego http://www.gielda-paliw.com/pellet-cena.html i dobrej jakości mozna kupić juz od 600zł/t. Z perspektywy 2 lat uważam, że dobrze wybrałem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepiej na ekogroszek niż na pellet. Eko jest lepsze i bardziej efektywne. Osobiście palę Czarną Perłą z http://ktkpolska.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaka podłoga do mieszkania? (45 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...