Jazda DK6 Gdynia - Wejherowo

Temat dostępny też na forum: Motoryzacja
Ostatnio prowadziłem samochód na DK6 odcinku Wejherowo - Gdynia - Wejherowo. Jestem przerażony kulturą jazdy ludzi. Większość samochodów jeździ tylko lewym pasem, gdzie prawy jest wolny. Taki kierowca powinnien zjechać na prawy pas, lewy pas służy do wyprzedzania. Dużo osób wyprzedza takie samochody prawym pasem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

szczęście w nieszczęściu że oba pasy są w tym samym kierunku ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ludziom się spieszy ... na cmentarz!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O znow anna się odyzwa ta od lalusia heheh no tak anno jestes wielkim kierowca niedawno zdałas i juz sie wypowiadasz. Moze za tydzień zostaniesz egzaminatoremnkat B.
Szkoda tylko ze jeszcze nie jezdzisz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Poszukaj większego idioty niż Ty.
To, że ktoś nie jeździ niena oznacza, że nie widzi co się dzieje..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

lewy pas służy do wyprzedzania na drodze ekspresowej lub autostradzie, to jest cały czas teren zabudowany gdzie max prędkość 70 km/h więc sobie może jechać jak chce
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Anno ja cie obrazam? Wyzywam? Wiec oczekuje tego samego..... Myslisz ze obrażanie innych zrobi tu z ciebie gwiazde? Nie rozumiem cię. Moze dla ciebie jestem idiota ale potrafię zadbac o moja kobiete

Jak masz kogos urazić to prosze odemnie zdaleka jezeli jesteś taka madra to zacznij sie madrzyc w swiecie rzeczywistym a nie wirtualnym. Uwazam cie za osobe z ogromnymi kompleksami która szuka tu tzw rozmowcy przyjaciela
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

aż dziwne, że nie jesteś asystentem wróżbity Macieja! Niebywałe..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

"lewy pas służy do wyprzedzania na drodze ekspresowej lub autostradzie, to jest cały czas teren zabudowany gdzie max prędkość 70 km/h więc sobie może jechać jak chce"

@~mondry prawo jazdy znalazłeś w paczce po chipsach?

Ustawa Prawo o ruchu drogowym
Art. 16.

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

anonim - brawo dla Ciebie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

bezedura, czyli taką Niepodległości w Sopocie wszyscy łamią przepisy kodeksu ruchu drogowego który przytoczyłeś haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W zasadzie tak choć jest jeszcze logika i interpretacja przepisów. Jak prawy pas masz wolny to Twoim obowiązkiem jest jazda tym właśnie pasem. Jazda w takim przypadku lewym pasem jest wykroczeniem. Niestety Policja bardzo rzadko kara mandatem kierowców, którzy jazdę prawym pasem uznają za ujmę na honorze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawy pas jest czasem bardzo "zaorany" przez autobusy i samochody ciężarowe, lewy pas często jest zajęty przez osoby któe muszą skręcić za 17km w lewo i boją się, że później się nie "wcisną".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Fotoradar (3 odpowiedzi)

Czy w Sopocie w tunelu ul Powstańców Warszawy przy Sheratonie jest fotoradar ? Jadąc w kierunku...

[Gdzie?] Uzywane auto w miare uczciwie? (25 odpowiedzi)

Szukam uczciwego salonu w Trójmieście, gdzie mozna kupic uzywane auto i zostawic w rozliczeniu...

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...