Jęczmień na powiece

Witam. Jakiś czas temu zrobił mi się jęczmień na dolnej powiece. Od wczoraj znacznie nabrzmiał i zaognił się. Dzisiaj zauważyłam bardzo dużą białą, ropną grudkę na śluzuwce Chyba szykuje się do wyjścia ale ta grudka bardzo boli. Chciałabym wiedzieć przez jaki czas ona będzie. Tydzień? I jeszcze jedno-czy jak to ostatecznie pęknie to trzeba czymś przemyć oko. Czym bez recepty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jęczmień na powiece

Od wczoraj nagrzewam to i przemywam srebrem koloidalnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej byłoby pójść do okulisty, ewentualnie poprosić lekarza rodzinnego o receptę na Maxitrol.
Z domowych sposobów skuteczne jest ugotowane na twardo, trochę przestudzone jajo. Świetnie wpasowuje się w oczodół i skutecznie nagrzewa jęczmień ;).
Możesz spróbować delikatnie wydusić to, co się zebrało, ale warto potem użyć maści.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z pewnością lekarz byłby najlepszym wyjściem ale nie mam takiej możliwości. Popytam o jakąś maść bez recepty. Dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oko jest bardzo delikatnym narządem, obawiam się, że żadnej maści bez recepty nie dostaniesz. Spróbuj po prostu zapytać w aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam ciepłe okłady z rumianku. czasem mam ten sam problem i przechodzi po kilku dniach takich okładów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi okulistka poradziła jajko ugotowac na twardo oczywiście i przez ścierkę przykładać do oka, grudka się wygrzeje i da spokój :) oczywiscie jajo musi byc w skorupce, kilka razy trzeba to powtarzac ale efekt przyniosło plus oczywiscie masc z anybiotykiem czy cos w ten desen . zdrówka :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta grudka pękła ale w niej była tylko część ropy. Nawet nie połowa tego rdzenia. Trzon nadal siedzi między gałką a wewnętrzną częścią powieki. Obawiam się, że proces będzie się jeszcze kilkukrotnie powtarzał. No nic, nadal nagrzewam małą buteleczką z ciepłą wodą. Okropnie to żmudne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może to jest gradówka a nie jęczmień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej wybrać się do okulisty żeby zobaczył co się dzieje i odpowiednio zareagował. Wiem że z marszu trudno się dostać do okulisty ale można podjechać do szpitala studenckiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mojej cioci robili zabieg na gradówkę na NFZ w poradni przy Świętokrzyskiej. Potrzebne było skierowanie od okulisty (chyba od POZ też mogło być).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie tak słyszałam, że te wszystkie maści, kropelki z antybiotykami i nagrzewania tylko doraźnie rozwiązują problem-oprócz wzbogacenia kieszeni okulisty tylko maskują chorobę. Jedynym sensownym wyjściem jest wyłuskanie tego. Mi zostają tylko nagrzewania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ktoś może wie ile coś takiego kosztuje prywatnie? Może nie bardzo drogo skoro to tylko mały zabieg? I jakaś gwarancja to też chyba jest, że nie urośnie ponownie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obawiam się, że to nie taka mała kwota - na Świętokrzyskiej chcieli 400 zł. A na NFZ to ponad pół roku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Stres i konsekwencje (30 odpowiedzi)

Wszyscy wokol powtarzaja...................wszystko przez stres, lekarze - to przez stres,...

Żele intymne (12 odpowiedzi)

Hej dziewczyny. Jak to jest z tymi wszystkimi zelami intymnymi? Mianowicie chciałabym sobie kupić...

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......