Karma Alkee OPINIA

Przestrzegam wszystkich przed karmą firmy Alkee! Skuszona podczas wystawy psów, w Gdańsku zdecydowałam się zamówić worek. Chciałabym podkreślić, że była to karma w wersji HIPOALERGICZNEJ. Szybko pożałowałam swojej decyzji, a mój bokser bardzo ją odchorował. Najpierw pojawiła się wysypka alergiczna, zostały podane sterydy, mimo tego w skutek rozdrapania wdało się zakażenie - gronkowiec. Włączyliśmy antybiotyki, do tego doszła grzybica. Pies miał łyse plamki. Musieliśmy robić wymazy na posiewy z krostek, stosować antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, osłonowe na wątrobę, probiotyki oraz witaminy na sierść. Leczenie trwało ponad 6 tygodni, suplementacja trwa do dziś. Wydaliśmy ponad 1200 zł na wizyty u weterynarza oraz leki. Z początku nie winiłam producenta karmy, boksery jak wiadomo są alergikami. Dziś zmieniłam zdanie , to jest w 100% wina producenta. Karmę, która mi została oddałam przyjacielowi. Tydzień temu zaczął ją podawać. Jego pies jest dziś chory - ma ropne krosty. (Nie bokser). To nie jest zbieg okoliczności : ta karma to jakaś katastrofa ! Trucizna, która nie nadaje się, dla żadnego zwierzaka. Choroba drugiego psa potwierdza, że jest to karma toksyczna i bardzo, bardzo szkodliwa. Założyłam tutaj wątek, ponieważ firma usuwa niepochlebne komentarze na FB. Mam nadzieję, że choć kilka osób, które miałyby kupić to paskudztwo od tego odwiodę i ich zwierzaki na tym nie ucierpią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Karma Alkee OPINIA

> Karmę, która mi została oddałam przyjacielowi.

Po tym, co piszesz, zastanawiam się, jaka jest Twoja definicja przyjaźni ;]

A poważnie.. Jest to wręcz niewiarygodne.
Gdyby dotyczyło to jakiejś znanej marki, bardziej byłbym skłonny uwierzyć, że trafiła się jakaś podróba, robiona z g*wna gdzieś w garażu.
Ale w przypadku marki nowej/mało znanej, wchodzącej dopiero na rynek???
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Karma Alkee OPINIA

Myślałam, że to wyłącznie kwestia alergii mojego psa. Karma kosztowała 150 zł więc oddałam...
Jestem w szoku, że pies innej rasy, który nie ma kontaktu z moim, teraz choruje. Stąd moja złość na producenta.
Na ich FB pod moją opinią, znalazła się kolejna osoba z ropnymi krostami po tej karmie, u jej suczki... To już 3 psy.. Masakra :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Karma Alkee OPINIA

Nie wiem, na ile masz wk*rwa (co przekłada sie na determinację).. ale moze warto poszperać i pogadać?
Nie mam bladego pojęcia, czy karmy sprzedawane na rynku polskim muszą mieć jakieś atesty. Czy ta karma je ma. Jeśli tak, to do kogo sie zwrócić o analizę składu? PIH? Sanepid? PIWet?
Wydałaś w pip kasy na leczenie + cieprienie psa i Twój czas.
Jeśli jesteś wystarczająco zdeterminowana, to olej obsmarowywanie firmy po forach a załóż im sprawę z powództwa cywilnego.

Ja bym tak zrobił, ale ja jestem z natury wredny i upiardliwy :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Karma Alkee OPINIA

Nie wiem co to za karma-pierwszy raz słyszę o takiej.Ale współczuje Twojemu psiakowi i Tobie bo wiem co to za ból z taką alergią.Dlatego uważam,ze nie warto czasami kierować się takimi rekomendacjami.Ja swoim psiakom od samego początku kupuje karmy Iams w Auchanie i jestem bardzo zadowolona pomijając zadowolenie moich psinek.Porównaj sobie skład ze składem innych karm,porób psiakowi testy może akurat znajdzie się ten alergen,którego należy unikać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Karma Alkee OPINIA

ja wole kupować sprawdzone karmy, najczęściej zamawiam online na apetete.pl sprawdzony i godny zaufania sklep
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Karmiłem żadnych problemów wręcz przeciwnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój pies, który czasami drapie się po różnych karmach, wciąga już drugi worek i ma się kwitnąco
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daję swojemu psu. Czarna lśniąca sierść nie zauważyłem problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja dlatego zazwyczaj kupuje cokolwiek tylko z polecenia. karme od bozity tez polecila mi kolezanka i nie zalowalam tej decyzji a psiaki zajadaja sie nia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ooo moje psy tez ja bardzo lubią tylko my kupujemy bezzbozowa bozite .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Sucha karma (45 odpowiedzi)

Hej. Mam pytanie czy znacie markę Mills Farm? Karmię moją sunię suchą karmą, do tej pory...

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...