Klimatyzacja czynnik 1234yf

Witam, czy jest ktoś zorientowany gdzie w Trójmieście wymienią mi czynnik klimatyzacji w samochodzie z 1234yf- (ten słynny nowy) na 134a -(ten starego typu) ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a orientowałeś się czy w twoim przypadku w ogóle wymiana taka jest możliwa? Bo z reguły wiąże się to z przeróbką klimatyzacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaką przeróbką? :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też się nie znam, brałem auto ze starym czynnikiem, więc nie wnikałem, ale zacytuję z innego forum....

"nie ma takiej możliwości inne przewody , inna chłodnica, całkowicie inny kompresor.
Zamieniając czynnik ryzykujesz uszkodzenie kompresora , całkowicie inaczej działa kompresor , ilości gazu muszą być inne kwestia rozprężania i konstrukcji samych przewodów."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ogólnie przy nowym czynniku różnią się tylko złącza. Jak ktoś ma dorobione przejściówki to nowy układ nabije starym czynnikiem.

A czemu nikt tego nie chce robić? Bo mogą być problemy, nie jest to zgodne w przepisami poza tym może być afera jak później w innym warsztacie ktoś nie będzie wiedział, że jest stary czynnik w nowym układzie..

Ps: 2zł gram czynnika kosztuje np. w ASO HYUNDAI, znając życie można ponegocjować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ASO Nissan koło Poznania wymienia bez problemu bo dzwoniłem, w Trójmieście niestety tego nie robią. Do Poznania raczej nie będę z tym jechał bo koszt paliwa plus usługa to mi wyjdzie tyle samo co u nas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piszesz, że u nas nie robią.....ale koszt u nas taki sam praktycznie jak z przejazdem do Poznania.....to robią u nas czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas nie wymieniają nowego czynnika na stary , a koszt dojazdu do Poznania to wychodzi prawie tyle co u nas napełnienie nowym czynnikiem (najtaniej-Janisz Pruszcz Gdański 1,50zł za gram)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Mój pierwszy samochód (201 odpowiedzi)

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy...

Мандат (3 odpowiedzi)

Witam, chcę wiedzieć, jaki procent jest doliczany do mandatu za parkowanie. Niedawno przypomniało...

Najtańsze oc dla... gdzie? (82 odpowiedzi)

Witam Posiadam prawko od roku i kilku mies., mój brat od 2 mies. ja jestem właścicielem...