Materac na łóżko do spania - twardy - jaki?

Czy ktoś ostatnio kupował materac i orientuje się co jest godnego polecenia, bo ja kompletnie nie wiem jaki mam materac wybrać. Chciałabym raczej kupić dobry materac w rozsądnej cenie, żeby tak realnie przez kilka lat obyło się bez kolejnej wymiany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej średnio twardy albo twardy. Taki jest najlepszy dla kręgosłupa. jednak to już zalezy od konretnej osoby ponieważ jedna woli takie materace, druga takie.
Jeśli miałbym polecić jakąś firmę to byłaby to Sembella. Kliknij tutaj Na stronie jest ich katalog. Materace porządne, dobrej jakości. Wiele sklepów trójmiejskich ma je w ofercie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sambella miałem przez kilka lat, są niezłe, ale ostatnio miałem okazję testować w sklepie wspomniane Dormeo i półka wyżej jeżeli chodzi o wygodne, oczywiście na ile można tak powiedzieć tylko sprawdzając w sklepie, a nie śpiąc przez jakiś czas w domu. Zbliża mi się zmiana materaca, więc też sporo ostatnio sprawdzam. Na pewno warto weekend poświęcić i zrobić małe tourne po sklepach. Jeżeli chcesz wygodny i mieć spokój na lata to poniżej 2k raczej nie zejdziesz - obserwacje po miesiącu researchu ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

świetny materac w dobrej cenie, patrząc na stosunek cena/jakość, to Dormeo, zwłaszcza takie z technologią octaspring. super się dopasowują, mają odwracalny rdzeń, ma cyrkulację powietrza i pokrowiec, który można uprac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie jest to sprawa łatwa, zwłaszcza jak ktoś nie ma za bardzo możliwości przetestowania materaca na sobie, a to jest chyba najlepsze wyjście. Czytam o tym Dormeo, wszystko brzmi sensownie, mają ciekawą technologię sprężyn piankowych, czego jeszcze nie spotkałem u żadnego innego producenta, różne stopnie twardości, funkcję zapamiętywania kształtu... ale jednak boję się zamówić w ciemno... chyba muszę się wybrać do Gdańska i po prostu sprawdzić na własnej skórze, żeby później nie żałować. Jest ktoś, kto po testach miał negatywne wrażenia? Bo póki co nie trafiłem na żadną negatywną relację. Mam nadzieję, że nie będę pierwsza :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dormeo jest godne polecenia, dobre jakościowo produkty, nowoczesne technologie, a przede wszystkim wygoda. Wybierz się do sklepu, popróbuj różnych materaców, popytaj sprzedawców o porady. Jeżeli nie chcesz przejmować się transportem to zobacz w sklepie, który materac chcesz wybrać, a później zamów przez internet, bo mają darmową opcję dostawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

O, wreszcie jakaś odpowiedź, już straciłam nadzieję na jakieś rady. :D Tak chyba zrobię, wybiorę się tam do Top Shopu, bo wyczytałam, że oni tam sprzedają swoje produkty. Poczytałam o tej technologii octaspring i ma to sens, ale wiadomo, że trzeba sprawdzić na żywo i to jest najlepsze rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A może warto popytać o to znajomych? Z doświadczenia wiem, że jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najbardziej uniwersalny jest materac o twardości H2. Najwięcej osób na takim śpi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twardość uzależniasz od masy ciała, a w dalszej kolejności od własnego widzimisię :) Podejrzewam, że osoba ważąca 70kg za nic w świecie nie wyspałaby się na H5, ani nawet na H3 i 4 :D
http://www.comfortbe.pl - jak dla mnie najlepsze materace.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stanowczo odradzam zakupy w sklepie stacjonarnym lub internetowym Comfortbe.pl
Brak rzetelności terminów dostawy, materace po sztukowane z starych krzywych gąbek poczytacie inne fora
Szerokim łukiem od tej firmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobre materace ma producent fiki miki http://materacyk.pl/ u których zamawiałem swój do sypialni i już rok sprawuje się bez zarzutu. Najwygodniejsze są sprężynowe, ja mam taki z wkładem z łuski gryczanej który chroni przed wilgocią i roztoczami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto się zainteresować produktami Hevea, są dostępne np w sklepie Artbo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twardy materac? Nie bierz czegoś takiego, materac ma być miękki, nie rozumiem, dlaczego ludzie uparli się na twarde materace, że niby są zdrowe dla kręgosłupa - to jest mit. Najlepiej bierz termoelastyczny - to jest najwyższa klasa materacy i też jedna z najdroższych, ale jak szukasz czegoś dobrego i to na naprawdę wiele lat to będzie dobry wybór. Jest dużo producentów materacy, ale polecam ci serię THERMOGEL, ja kupowałem ten materac tu dreamsdesign.pl, to co fajne jest w tym materacu to specjalna warstwa termoregulacyjna. Niby nic, ale ale ona działa zadziwiająco ciekawie, bo utrzymuje idealną temperaturę ciała, czyli jak leżysz to nie jest ci ani za zimno ani za ciepło :) opisać to jest trudno, trzeba się położyć i przespać noc. Materac jest wart swojej ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam ze sprężynami kieszeniowym (na pewno nie bonelle:-)) i z pianką lateksową. Super są tez materace z termoelastyczna pianką Visco/Memory. Ma "pamięć kształtu" :D Sa to droższe pianki, ale przeciez materac mamy na wiele, wiele lat. Ja znalazłem dobra firmę i nie jest tak drogo jak u innych. Maja sklepy stacjonarne w kilku miejscach w Polsce. Mozna se poleżeć :-) http://www.azardi.pl Nie kupuj twardego materaca. Ja mam przepukliny i jak poloże sie na twardym to wstać nie potrafię :) to bujdy ze staryh czasów, że twarde dobre. Brrr. najlepsze pianki to lateks i visco. hejka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

xxxxx
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twardość materaca powinno się dobierać indywidualnie - do kondycji fizycznej czy do wagi. Nie zawsze twardy lub średniotwardy będą najzdrowsze. Odpowiednio dobrany materac może pomóc skorygować wady postawy - np. poprzez kilka stref twardości czy piankę dopasowującą się do ułożenia ciała. Teraz bardzo modne są materace z włókna kokosowego czy gryczanego - nie można się tez pochopnie podporządkować modzie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby określenie swoich potrzeb i pomyślenie czy na obecnym materacu się wysypiamy, czy nas coś boli po wstaniu z łóżka, a może później w ciągu dnia. Ja z całą taką listą "potrzeb" udałam się do salonu Senpo w Gdańsku i mogłam sobie poleżeć, posprawdzać itp. i chociaż byłam nastawiona na jakieś pianki, maty itp. to skończyłam z materacem sprężynowym kieszeniowym z lateksową warstwą - bo taki po konsultacji ze specjalistą w salonie okazał się najlepsza propozycją dla mnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupowalam ostatnio materac piankowy w całkiem fajnej cenie z firmy nap nap. ten mój model to NAP Cloud, ale był też sprężynowy NAP Spring i jestem bardzo zadowolona. Nareszcie się wysypiam bo miałam z tym wcześniej problemy. Super dopasowuje się do ciała i nie jest za miękki bo tego się obawiałam. Jest idealny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też rozglądałam się za materacem, wybrałam swój w Expercie snu. Doradzili mi odpowiedni model, bo wiadomo dla każdego nie będzie dobre to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli szukacie twardego materaca, to warto zainteresować się takim, który ma wzmocnienie z maty kokosowej. Ja mam właśnie taki, Norbert z Sheepo, załapałam się ostatnio na promocję, więc stwierdziłam, że to najlepszy moment na wymianę materaca. Jest naprawdę wygodny, ugina się tylko w miejscu nacisku - mój kręgosłup odpoczywa podczas snu i ja się wysypiam zdecydowanie lepiej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie najlepsze są materace dosyć twarde, na takich najlepiej się wysypiam. Jeśli szukacie na prawdę dobrego materaca w korzystnej cenie, to w art medic viscotherapy możecie kupić materace pienkowe z pianką 85g/m3 za niewiele ponad 2.000 i z gwarancją na 15 lat. W konkurencyjnych sklepach cena takich materacy osiąga pułap nawet 10.000 i do tego dostajecie tylko 10 lat gwarancji, więc oferta jest w żaden sposób nie porównywalna!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja ostatnio zakupiłam materac bonellowy i jestem bardzo zadowolony. Zakupu dokonałem na stronie: https://www.meblejana.pl/category/materace?horizontal polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Też przydałby mi się twardszy materac, mam problemy z kręgosłupem, planuję zmianę w przyszłym miesiącu. Gdzie można kupić ten materac o którym piszesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli dla dziecka to najlepiej lateksowy lub kokos i gryka te się sprawdzają, innych nie warto, zaoszczędzisz 50 zł a dziecku zrobisz krzywdę tu poczytaj https://dzieckuniekupisz.pl/2019/03/17/kup-dziecku-dobry-materac/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zasugerowałem się lateksem ostatnio i kupiłem swojemu 8 letniemu synowi z Fabryki Dobrych Materacy. Wysypia się do szkoły, skacze często po materacu i nic się nie dzieje z nim. Dla mnie dobra opcja za niską cenę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zerknij sobie na stronkę - Eversleep. W poprzednim tygodniu zamawiałam od nich materac i jestem bardzo zadowolona. Przesyłka dotarła do mnie w ciągu 24h, produkt się zgadzał a i dostałam mały gratis. Sprawnie i konkretnie - tak jak lubię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja mama ostatnio kupiła sobie na stronie https://dreamsdesign.pl/oferta/materace/kieszeniowe materac kieszeniowy i jest naprawdę zadowolona. Mówiła, że wszelkie ruchy czy zmiany pozycji osób śpiących na materacu są wręcz nieodczuwalne. Teraz dzięki temu materacowi wysokiej jakości jest każdego dnia w pełni wypoczęta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

żeby kupić dobry materac w rozsądnej cenie, trzeba czekać na promocje, bo w niektórych sklepach internetowych można wtedy zapłacić nawet 25% mniej. A przy dobrej jakości materacu który normalnie kosztuje 2 tyś to spora zniżka. Ja mam materac z Hildinga już kilka lat i polecam wszystkim. Oczywiście nie wszystkim pasuje to samo, więc trzeba poczytać i dobrać twardość do swojej wagi. W zeszłym tygodniu zamawiałam rodzicom materac Flamenco . Rodzice z racji wieku mają problemy z kręgosłupami ale są bardzo zadowolenia z zakupu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słuchajcie, a orientujecie się, czy można gdzieś kupić materace z owczą wełną? Dostałam taką pościel (poduszkę i kołdrę) ostatnio i szczerze mówiąc, zakochałam się! Śpi się naprawdę świetnie się śpi. A w chłodne wieczory, nie ma nic przyjemniejszego:) Dodam jeszcze, że materaz ma być na małżeńskie łóżko i raczej twardszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Zaglądnij na stronę sklepu Sheepo https://sheepo.pl z tego co pamiętam, większość ich materacy ma warstwę owczej wełny, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie:) Spokojnie można dobrać też odpowiednio twardy materac, te najtwardsze mają dodatkowo wzmocnienie w postaci maty kokosowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My z mężem to jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego materacu z białą gorczycą. Można się wyspać i obudzić jak nowo narodzony. Na czym polega cale masujące działanie materacu to fajnie opisują na materac z gorczycy opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam sklep sypialniaplus.pl i szczerze mówiąc bardzo się cieszę z teo zakupu! Naprawdę kupiłam za całkiem niewielką ceną mega wygodny materac. Także to był super zakup!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam problem z kręgosłupem lędźwiowym, więc wybrałam materac ortopedyczny i jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że nareszcie nic mnie nie boli po wstaniu z łóżka i naprawdę się wysypiam. Wcześniej miałam zwykły materac i nie był to najlepszy wybór, bo zapłaciłam za niego tyle, co za ortopedyczny, a jakość wypoczynku nieporównywalna. Ortopedyczny zamówiłam od eksperta snu: https://expertsnu.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze materace do spania nie są ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Utarło się twierdzenie, że im twardszy materac, tym lepszy dla kręgosłupa. Jednak nie zawsze jest to prawda. Zbyt twardy materac sprawia, że krew w miejscach ucisku nie krąży swobodnie, natomiast mięśnie muszą cały czas pracować, żeby utrzymać odpowiednią linię kręgosłupa. Ogólnie im lżejsza osoba, to na miększym materacu powinna spać. Na stronie sembelli jest sporo porad na temat tego jak wybrać odpowiedni materac;
https://sembella.pl/porady/9-jak-dobrac-odpowiedni-materac/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupowałem w FDM. Mają duży wybór i często jakieś promki. Warto się przejść do sklepu stacjonarnego poleżeć popatrzec albo zerknąć na ich stronę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem, jaki konkretnie materac będzie najlepszy, ale polecam szukać go sobie na stronie https://senpo.pl Wydaje mi się, że to bardzo profesjonalna strona z materacami, ale i również jeden z lepszych producentów. Trzeba sobie zerknąć na całą ofertę, bo może ona zaskoczyć swoją wielkością i dobrymi cenami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgodzę się z tym, że materac musi być idealnie dobrany do was. Dobrą opcją są materace, które same dopasują się do was, a takimi są materace termoelastyczne. Ja postawiłam na firmę Art Medic, proponującą materace z pianki Visco. Dopasują się one do kształtu ciała, jego ciężaru i zapewnią wygodny, zdrowy sen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Optimum materace maja swietnej jakosci materace przerozne w super cenach. My kupilismy piankowy dla synka i kieszeniowy dla nas do sypialni, spimy jak dzieci :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak materac który długo wytrzyma to bardzo polecam te z Hildinga my nasz mamy z kilka lat i nic się z nim nie dzieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tej firmy akurat nie znam. U nas w domu wszyscy śpimy na materacach termoelastycznych Comfortbe. Są bardzo wygodne, dopasowują się do pozycji ciała, nawet latem nie pocę się na tym materacu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wygodny materac to podstwawa dobrego snu. Przede wszystkim materac powinien być indywidualnie dobrany do osoby. Nie warto też na materacu bardzo oszczędzać, bo potem przełoży sie to na jakość naszego snu. Mi do gustu przypadły materace firmy Sembella, mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Wybrałam piankowy materac Sembella Comfeel Drift. Na początku nie byłam w 100% do niego przekonana, ale sprzedawca, pooinformował mnie przed zakupem, o czymś takim jak gwarancja satysfakcji. Najprościej pisząc miałam 90 dni na wymianę go na inny, gdyby ten okazał się dla mnie nieodpowiedni. Super sprawa! Ja na swoim materacu śpię już prawie pół roku i z gwarancji staysfakcji nie musiałam korzystać, ale tym wszystkim nie do końca przekonanym o właściwościach danego materaca polecam zakupienie go z gwarancją satysfakcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupowałam materac ostatnio i znalazłam w końcu odpowiedni w sypialniaplus.pl - mają spory wybór i szczerze mówiąc na prawdę zakup był trafiony bo w końcu doskonale śpię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My dla dziecka szukalismy materac ale takie pół na pół bym powiedziała żeby za twardy nie był, ale i nie za miękki. Trafilismy w Fiki Miki na fajny wybór materacy własnie. Ten Vera + wybrali,śmy, materac już z tych drugich- 160na 80. Dwuwarstwowy, ma nawet specjalny pokrowiec, który można ściągnąc i prać w pralce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj na e-goodnight.com Mi tam super doradzili i maja szeroki wybór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My śpimy na materacu z pianką geltex I dla nas jest mega wygodnyyy. Gdyby nie przek9nywujaca sprzedawczyni ze sklepu z meblami w lublinie, to pewnie kolejne 5 lat spalibysmy na wersalce :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja problem kupna materaca mam z głowy, bo z mężem doszliśmy do wniosku, że kupimy sobie łóżko kontynentalne. Łózko, które kupiliśmy jest sporo większe od naszego poprzedniego, ale było warto je kupić. Sypialnia ma teraz swój urok, a do tego cudownie się śpi. Mamy model Royal z Sembelli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam problemy z kręgosłupem i słyszałem że najlepiej z takimi problemami spać na twardym. Niektórzy mówią ze na średnio twardym. A to łóżko kontynentalne jakie jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Materac geltex, najlepszy wybór wart każdych pieniędzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W takiej sytuacji zwracałabym uwagę przede wszystkim na to, czy materac ma certyfikat jakości. Najpopularniejszy jest AEH, nadawany przez szwajcarski instytut. Taki materac przechodzi mnóstwo testów jakościowych i wytrzymałościowych ale też zdrowotnych, czyli jest pewność, że będzie zdrowy. Mam właśnie taki materac piankowy, jest dość twardy ale też wygodnie się na nim śpi. Model LOG marki Curem. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam odwiedzić sklep z materacami i "na własnych plecach" przetestować kilka modeli. My z Żoną po takiej wizycie zdecydowaliśmy się na 2 90 zamiast jednego 180. Oboje mamy sembelle, ja twardy z pianki Geltex, Żona bardziej miękki na sprężynach Smart Natura. Z czystym sumieniem mogę polecić te materace - dobrze wydane pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Materac na łóżko do spania - twardy - jaki?

Lateksowy hetman aqua H3. Będzie wygodny, jest oddychający i do tego jest bardzo elastyczny i co najważniejsze nie odkształca się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Materac na łóżko do spania - twardy - jaki?

Mamy w sypialni taki sam materac lateksowy. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam materace Curem. Jestem świeżo po zakupie piankowego materaca EXE i mi się mega podoba jeśli chodzi oo komfort spania. Ma 20 lat gwarancji więc jakby się coś działo zawsze można zgłosić reklamację ale myślę że to zakup na kilkanaście lat conajmniej. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również mam i żałuję, że wcześniej się nie zdecydowałam bo to najlepszy materac w tej kategorii cenowej. Exe ma w sobie wszystko co potrzeba, żeby się wyspać: piankę wysokoelastyczna, termoelastyczną, pokrowiec z bardzo przyjemnego materiału i to wszystko bardzo fajnie do sieibe dopasowane. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Materac na łóżko do spania - twardy - jaki?

Mamy materac vita relax z Agaty. Jest naprawdę fajny i przystępny cenowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Materac powinien byc przede wszystkim bezpieczny, na zdrowiu sie nie oszczedza wiec powinno sie patrzec na jakosc a nie cene (co sie czesto zdarza), ja wolalam odlozyc kase i wstzymac sie dwa miesiace z zakupem porzadnego materaca ze strony https://materacyk.pl/ niz kupic byle co w markecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja generalnie też przymierzam się do zakupu nowego materaca. Stary juz jest dośc wysłuzony i muszę sie rozejrzeć za czyms nowym. Oglądałam ostatnio materace w internecie m.in. na https://materacnawymiar.pl bo tam znajoma kupowała. Materac kieszeniowy będzie chyba ok, chociaż też astanawiami się nad materacem lateksowym lub kokosowym. Pewnie dobrze byłoby się poradzić kogoś doświadczonego jaki materac najlepiej wybrać. U mnie tez sprawdził się ochraniacz na materac i chyba dzięki niemu materac tak długo wytrzymał w dobrej kondycji :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My niedawno kupiliśmy materac z pianką sensipur. Jest wygodniejszy niż myśleliśmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam. Pianka sensipur jest świetna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam materac marki curem piankowy (model Log), który jest twardszy ale szybko można się przyzwyczaić, za to zdrowy kręgosłup i komfort nie do opisania. Kupiłam go pół roku temu i jestem bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki jest dokładnie poziom tej twardości?. Ważę 68 kg i nie chciałabym żeby materac był zbyt twardy ale też zależy mi na tym, żeby dobrze podpierał kręgosłup. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najlepszym sposobem byloby wybrac sie do sklepu, osobiscie polecam dr materac, bardzo maja fajne podejscie do klienta, a ekspert super doradzi, najbardziej podobalo mi sie ze mozna u nich przetestowac materace bez zadnego problemu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele na pewno zależy od naszych potrzeb oraz oczywiście możliwości finansowych. Jeśli chcecie postawić na jakość, ale niewiele wydać, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://www.mebletkaniny.pl/fdm-cat-270 . Jest tam bowiem wiele ciekawych propozycji dopasowanych do konkretnych potrzeb. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Profesjonalny sklep to podstawa. Ja podczas takiej wizyty dowiedziałam się, że najlepszy dla mnie jest materac piankowy. Dobrano mi piankę bultex. Dostawa do domu po 14 dniach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my mamy dobry materac dla synka z fiki Miki- Odeo +. Nie za miękki, nie za twardy, wygodnie mu się śpi. Zdrowy dla kręgosłupa, i nawet dla alergika się nadaje bo można z niego pokrowiec prać w pralce. Porządne materace mają w ofercie, z pozytywna opinia Instytutu Matki i dziecka w warszawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry materac dobierzesz w sklepie; sklep-mkfoam.pl, dla osób cięższych polecane są materace H3 lub H4.
Klikając w opcje twardości materaca uzyskasz ofertę na każdy portfel.
https://www.sklep-mkfoam.pl/Materace44/1/default/1/f_at_13_3/1
Załoga sklepu jest doświadczona i profesjonalna więc jeśłi masz pytania to zadzwoń do nich.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze trafiłem http://olusha.pl/ktory-materac-do-tira-wybrac/ jest mega wygodny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Materac na łóżko do spania - twardy - jaki?

Mam materac sovea , jest bardzo wygodny i dopasowuje się do mojego ciała jak leżę . Nie szuje żadnych nierówności a moje plecy są mi w końcu wdzięczne bo budzę się wypoczęta i nie cała połamana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ostatnio kupowałam materac przez Internet, u producenta https://materacezgor.pl/. Trochę się obawiałam ,ale teraz jestem bardzo zadowolona. Nie mogłam się zdecydować na jeden konkretnie, więc skontaktowałam się z doradcą z tej firmy, który mi bardzo pomógł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie polecam https://materacekolo.sklep.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowe łóżko kupiłem http://www.jamkatopolski.pl/lozko-na-co-zwracac-uwage-podczas-zakupu/ bardzo wygodnie się śpi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W moim wypadku- łóżko tapicerowane z allegro a do tego markowy materac z sembelli:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Materac na łóżko do spania - twardy - jaki?

Gdyby ktoś miał problemy ze znalezieniem wygodnego materaca dla siebie, to polecam wypróbować materac z wkladaem lateksowym Hetman Aqua. W naszym przypadku okazał się być to dobry zakup.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My jak kupowaliśmy łózko dla córki w sklepie https://www.anpol-meble.pl/lozka-dzieciece-i-modziezowe to również tam kupiliśmy materac, żeby córka miała wszystko od razu :) No i wszystko dostaliśmy razem nie było tak, ze najpierw było łózko a potem materac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twardy materac? Jak nie warzysz powyżej 100 kg to nie warto, lepiej sprawdzają się średnio twarde.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zdecydowanie polecam twardy materac. O wiele lepiej mi się śpi na takim, ale wiadomo, to kwestia indywidualna. Podczas zakupu materaca, nie zapomnij również o prześcieradle z gumką. Pranie materaca wymaga sporej ilości poświęconego czasu, więc ja zainwestowałam w prześcieradło z gumką z https://flhf.com.pl/asortyment/przescieradla/. Mam w domu małe dzieci, które czasami w łóżku coś wyleją, dlatego od razu muszę zabierać prześcieradło do prania. Wykonane jest ono z mikrofibry, dlatego szybko wchłonie wilgoć i nie ma problemu, że przedostanie się ona na materac. Polecam każdego zakup jeszcze zanim będziecie korzystali z materaca ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zakupiłam łóżko z naprawdę wygodnym materacem Zobacz w tym sklepie https://dobrasofa.pl/ to łóżko jest bardzo wygodne i dobre dla mojego kręgosłupa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twardy to h4 u mnie sprawdził się smart enduro z matą kokosową
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobre materace ma w ofercie Fiki Miki, zdrowe, bezpieczne, wygodne. Syn ma od nich materac z tych większych odeo +. chwale sobie bardzo bo ma nawet zdejmowany do prania w pralce pokrowiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pianka bultex, u mnie się sprawdziła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Materac na łóżko do spania - twardy - jaki?

Jeśli twardzszy materac to model Kapua Kula jest fajnym i niedrogim rozwiązaniem. Ja na takim właśnie od niedawna śpię i dla mne super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po pierwsze, należałoby określić, co kto przez co rozumie słowo twardy i miękki. Przecież to indywidualne odczucie. Do tego są materace, które w sklepie wydają się nam twarde, a w domu zamieniają się w miękkie. A jeżeli już wybieramy materac, to powinniśmy też określić, co chcemy poprzez materac uzyskać. Jeżeli mówimy - komfort, to co to oznacza? Jeżeli na chory kręgosłup - to jaki jest to rodzaj schorzenia? I przede wszystkim - istotna jest nasza masa ciała, to w jakiej pozycji śpimy etc., etc. Dlatego zapraszamy np. do kontaktu z naszym fizjoterapeutą https://sentomy.pl/kontakt-z-fizjoterapeuta/ - zawsze coś można uzyskać informacji, a przy okazji nabyć oczywiście też stosowny materac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na rozterki z twardością fajne rozwiązanie to materace o dwóch różnych stronach i twardościach np Cupido.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Być może w tym przypadku to nie jest najlepszy wybór, ale japońskie materace futon są naprawdę świetne. Chociaż nieco droższe i przynajmniej teoretycznie powinno się kłaść je bezpośrednio na podłodze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam materace na http://www.studiomaterace.pl
Duży wybór i profesjonalna obsługa. Podczas rozmowy telefonicznej, czy na massangerze wszystko wytłumaczą i doradzą. Ja osobiście korzystam z Prestige exclusive i był to trafny wybór. Przeszło rok używam i ekstra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście poleciałabym materace ze sprężynami kieszeniowymi. Zakupiłam materac active ze strony mks-meble, razem z innymi produktami z ich strony internetowej. Polecam go, sprężyny dopasowują się do ciała, nie odkształca się. Był to naprawdę dobry wybór. Materac jest dwustronny, posiada pokrowiec, twardość zależna jest od strony materaca. https://mks-meble.pl/dwustronny-materac-kieszeniowy-activearizona-160x200-cm-h3h4-lateks-kokos-p-15688.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla starszaczka naszego kupiliśmy materac 3 warstwowy z Fiki Miki, Odeo +. Znakomity jest, zdrowy, bezpieczny, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam cupido i jestem bardzo zadowolony mam dwie twardości w jednym materacu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Materac na łóżko do spania - twardy - jaki?

My na przywidzkiej kupiliśmy super materac renomowanej firmy Sembella i naprawdę muszę przyznać, że jest to bardzo wysokiej jakości materac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, też ostatnio zostałem postawiony przed wyborem materaca przez moją małżonkę, a jeśli żona każe to mąż musi się zgodzić hehe
finalnie mój wybór padł na materac Pasodoble, jest twardy i zawiera w sobie matę kokosową, która dodatkowo utwardza powierzchnie, zawiera 15 lat gwarancji, także w razie odkształceń jest możliwość gwarancji u producenta.

Od siebie mogę polecić SypialniePlus, w której dokonałem zakupu. Profesjonalna obsługa, podchodzą do klienta indywidualnie i są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta jakim byłem ja, a przede wszystkim atrakcyjne ceny w porównaniu do konkurencji

Za mną i małżonką wiele nieprzespanych nocy, a jeszcze więcej przed nami

https://sypialniaplus.pl/materace/56-387-hilding-pasodoble-5901595007663.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My kupiliśmy materac Sembelli w salonie na przywidzkiej. Miła obsługa i jakościowy materac.polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakiś czas temu tez zakupiliśmy ten materac z polecenia znajomych. Naprawdę fajny. Duży plus za to, że jest idealnie twardy i bardzo wygodny. Dodam, że świetnie sprawdza się dla osób cięższych i z wadami kręgosłupa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hilding Pasodoble jest śweitny! W zyciu nie spałam na lepszym materacu. My zamawialiśmy ze strony producenta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze od razu do materaca warto sobie dobrać odpowiedni podkład na materac, taki ochraniacz - https://ochraniacz-na-materac.pl/podklady-na-materac/29-90x200.html. Mało ludzi w ogóle wie o istnieniu czegoś takiego, a to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chcemy się pozbyć roztoczy i bakterii z miejsca, w którym śpimy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na przywidzkiej jest fajny salon my tam kupiliśmy materac Sembelli i jak dla nas jest git.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na zdrowy sen dobry materac nie jest ani miekki ani twardy tylko taki pomiedzy. dlatego kupilam sobie z polecenia kolezenki materac Fiki miki 160/80. jestem ogromnie z niego zadowlona. kręgosłup przestał mnie bolec, jestem wypoczęta jak nigdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto jeszcze kupić dla siebie ochraniacz na materac, moim zdaniem swietny jest ten https://ochraniacz-na-materac.pl/28-przescieradla-160x200 mam i nic się z nim nie dzieje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam materac ze zdejmowanym pokrowcem Sembelli i super sprawa nie potrzeba żadnych nakładek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My też mamy od nich materac na prawdę jest wyjątkowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowaliśmy się na zmianę łóżka http://www.jamkatopolski.pl/lozko-na-co-zwracac-uwage-podczas-zakupu/ zmiana zdecydowanie na plus,większy komfort.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla dziecka najlepszy materac jaki do tej pory mialam to Fiku Miku 160/80. jest to bardzo dobry materac dla kregoslupa. nie jest ani twardy ani miekki. jest w sam raz. nie znieksztalca sie, latwo sie go czysci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem Hilding Fandango. Mamy od jakiś 3 miesięcy. Kupiliśmy z polecenia znajomych, oni za to posiadają go już dwa lata. Nie widać na nim śladów użytkowania, po takim czasie nadal wygląda jak nówka. Z własnyc doświadczeń mogę powiedzieć, że jest baaardzo wygodny i mam wrażenie, że w jakiś sposób niweluje bóle kręgosłupa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam, też mamy Fandango i jest najlepszy! Kupowaliśmy bezpośrednio na ich stronie https://hilding.pl/ a konsultant pomógł nam dobrać model. Byłam zdziwiona, że ktoś przez internet dobierze do mnie twardość i wypełnienie, ale okazało się to strzałem w dziesiątkę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Sembelli modulie to wyjątkowy materac, komfortowy i estetyczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam Harmony, jakość i wygoda pierwsza klasa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy materac to od Hilding. Ostatnio zamawialem model Foxttrot bo tez lubie spac na twardszym. I jest naaaprawde twardy, ale mi to odpowiada. Wiec jak uwazasz ze kazdy materac jest da ciebie za miekki to Foxtrot bedzie odpowiedni ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wysokiej klasy materace znajdziesz w Centrum Materacy! Zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów znajdujących się w Bielsku-Białej i Jeleniej Górze lub sklepu internetowego http://www.centrummateracy.com Nasi doradcy Klienta z przyjemnością pomogą Ci dobrać materac dostosowany do Twoich potrzeb i wymagań! W naszej ofercie posiadamy materace piankowe, sprężynowe, a także ortopedyczne i wiele innych! Nie czekaj! Zadbaj o komfort i jakość swojego snu! Zapraszamy :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam od was materac i jestem bardzo zadowolona. Muszę też pochwalić obsługę klienta, bo byłam osobiście w salonie i super mi się rozmawiało z Panią, która mi doradzała. Bardzo pomogła. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja lubie swoj materac lateksowy. jest bardzo wygodny, strona materacyk.pl ma najlepsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze materae są z Hilding. Polecam sprawdzić ich kolekcje naturalną. Sam mam jeden i jest bardzo wygodny :) https://hilding.pl/kategoria/materace-naturalne/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również polecam modele naturalne od Hilding. Ja osobiście mam Aspre, ale jest wiele innych modeli, które testowałem i ten po prostu najbardziej pasował do moich upodobań itp. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście polecam materac średniotwardy z pianką kapua. Śpi sie rewelacyjnie i do tego rano człowieka nic nie boli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Materac jest zdecydowanie najważniejszy w całej sypialni, bo tylko dzięki niemu można się naprawdę dobrze wyspać!
Tylko które materace są na tyle komfortowe i w przystępnej cenie?
Sam jakiś czas temu szukałem podpowiedzi, choćby w Internecie...
Trafiłem na tę stronę http://fdm.pl/porady/jak-dobrac-odpowiedni-materac i udało się co nieco dowiedzieć a nawet w końcu dokonać zakupu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Ja z polecenia tutaj skorzystałem z Centrum Materacy. Byłem osobiście w salonie bo mam niedaleko, ale wiem, ze mają tez stronę www. Polecam bardzo. Pan który nas obsługiwał bardzo obeznany w temacie i z duża wiedzą. Doradził nam materac super dopasowany pode mnie i żonę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam porozglądać się w salonach, które sprzedają modele od Hilding. Mają bardzo wygodne materace. Kupując swój wybierałem właśnie model od nich i jestem bardzo zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobra rada ;) Też mam materac od Hiliding i mogę polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas sprawdza się materac kieszeniowy Amber Dream o twardości h4. Jakość bardzo dobra, a cena bardzo rozsądna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze materace to te kieszeniowe. Polecam zakupić na tej stronie https://meblohand.eu/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Materac z pianką Kapua super pasuje do łóżka do sypialni, do tego jest bardzo wygodny i co ważne ma zapinany na ekpress pokrowiec.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja lubie twarde ale maz woli poltwardy wiec taki kupilismy na stronie materacyk.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie polecam modele od producenta Hilding. Może nawet zamiast pełnowartościowego materaca wystarczy taki materac nawierzchniowy. Tańszy, a doda twardości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim faworytem jest sprężynowy Harmony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam średnio-twardy. Przerabiałem wszystkie już chyba twardości. Ciekawą opcją był twardszy materac i na niego taka mata - miękki niski materac - fajne połączenia. Ale od czasu problemów z kręgosłupem przeszedłem na twardsze - przy czym, jak miałem super twardy to też nie było ok. Jakiego nie wybierzesz i tak najlepiej zmieniać co jakiś czas. Dużo też zależy od łóżka.
Piotrek
https://raportkonsumencki.pl/fotel-uszak/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam Centrum Materacy w Bielko-Białej ;) Super obsługa klienta :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze materace produkuje Hilidng! polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie! Tutaj https://hilding.pl/produkt/materace-multipocket/hilding-flamenco/ jest ciekawy model, o którym na pewno warto się więcej dowiedzieć. Znajdziecie na tej stronie również wiele innych rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Jest tam bowiem wiele różnych ciekawych opcji do wyboru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

najlepsze dla plecow są lateksowe bo sie tak nie odksztalcaja polecam strone materacyk.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy twardy materac to Foxtrot od Hilding. Polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam materac od Sembelli, jest mega.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam ze sklepu Meblohand! https://meblohand.eu/kategoria-produktu/produkty/materace/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałem straszne problemy z kręgosłupem. Szukałem długo materaca, ostatecznie wybrałem materac ortopedyczny z 4 teardości Alvare https://alvare.pl/materace-termoelastyczne-160x200/materac-euforia-pro-160x200. Wyboru absolutnie nie żałuje. Mam materac już od 2 tygodni, kręgosłup nadal boli ale o wiele mniej. Przede wszystkim nie budzę się często w nocy lepiej się wysypiam i wstaje rano o wiele mniej połamany. Z dnia na dzień jest lepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://alvare.pl/materace-termoelastyczne-160x200/materac-euforia-pro-160x200
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Robiąc remont w sypialni postanowiłam wyłożyć wykładzinę dywanową na podłodze i to był dobry wybór. Polecam wykładzinę od faktor. sama taką zamówiłam i jestem bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja wole twarde maz miekkie :D ostatecznie mamy poltwardy :D zamowiony na https://materacyk.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

materacyk.pl ma super jakosciwo materace, duzy wybor i niskie ceny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My zakupiliśmy u nich materac dla synka , mają bardzo duży wybór , jeśli szukacie czegoś dla dziecka to polecam ten lateksowy https://materacyk.pl/produkt/materac-lateksowy-antyalergic-covers-model-ml1/ idealny dla alergików i malutkich dzieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

warto tutaj zerknąć https://www.baseny-materace.pl/pl/p/SPA-dmuchane-Jacuzzi-hydromasaz-6-os.-Bestway-santorini-nr-60075/608
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie można kupić pościel dobrej jakości ? (65 odpowiedzi)

Witajcie, mam pytanko - gdzie w Trójmieście ( najlepiej w Gdańsku ) można kupić komplet pościeli...

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (132 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

Jakie meble do salonu ? (141 odpowiedzi)

Jakie macie propozycje do wąskiego salonu 3,5 x 6 m. Podobał mi się ostatnio w internecie komplet...