Mop parowy

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Drogie mamy, noszę się z zamiarem zakupu mopa parowego. Mogę przeznaczyć na niego max do 150 zł. Chciałabym zakupić taki z dodatkowym pojemnikiem na detergent. Czy są tu jakieś mamy, które użytkują tego typu mopy i mogą coś więcej o nich powiedzieć? Opłaca się taki kupić czy lepiej pozostać przy tradycyjnym wiadrze z wodą i szmatką? :) Jak wygląda podłoga po umyciu, mokra jak po zwykłym mopie? Wypowiedzcie się na ten temat :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam jedną z prostszych parownic Karchera czyli model 1.020. Dla mnie parownica z pojemnikiem na detergent jest zaprzeczeniem istoty parownicy. To jest najpiękniejsze - nie ładuję w dom chemii, np. nie używam płynu do czyszczenia fug po którym 3 dni boli mnie jeszcze głowa tylko zakładam specjalną końcówkę i jadę samą wodą a wszystko schodzi.

U mnie w zestawie jest:
- turboszczotka - mała okrągła szczoteczka która świetnie sprawdza się przy trudnych zabrudzeniach, szczególnie z powierzchni chropowatych takich jak fuga, kafle które nie są na wysoki połysk itp itd Końcówki występują w dwóch kolorach czerwonym i czarnym dzięki czemu można mieć jedną końcówkę np. do zastosowań łazienkowych a drugą do innych - lub dowolnie inaczej ;)
- końcówka mały mop ;) czyli końcówka o szerokości ok 10 cm na którą ubiera się szmatkę z gumką. Sprawdza się przy myciu powierzchni, na których ciężko byłoby wymanewrować mopem o standardowej szerokości. Np. kafle przy kominku, półki z kafli, wanny itp itd
- mop - po prostu końcówka do mycia podłóg na którą możesz ubrać szmatkę jak przytniesz kawałek ręcznika do opowiedniego wymiaru nie muszą być to szmatki dedykowane. Dzięki temu że w rączce możesz regulować czy chcesz dać dużo pary czy mniej pary producent w instrukcji pisze że na ustawieniu malo pary można myć również podłogi drewniane. Testuję od ponad dwóch lat z podłogami nic się nie dzieje.

Wady?
- model który kupiłam jest jednym z najprostszych - nie ma zewnętrznego zbiornika na wodę ani nawet sygnalizacji że woda się kończy (po prostu para przestaje lecieć ;) ). Przez brak zewnętrznego zbiornika żeby kontynuować pracę podgrzewam wodę w czajniku i może nie wrzątek ale taką ok 60-70 deg C wlewam do zbiornika (po prostu nie wleję do gorącego zbiornika zimnej wody bo boję się że trzaśnie). W sumie dla mnie nie do końca wada - kwestia przyzwyczajenia ;)
- w tym modelu nie ma włącznika (ponoć niektórym to przeszkadza) trzeba pamiętać żeby odłączyć urządzenie od prądu po zakończonej pracy
- parownica średnio daje sobie radę np. z kamieniem pod prysznicem. Może gdybym wycierała kabinę po użyciu, albo sprzątała regularniej to efekty byłyby lepsze.

Zalety:
- jeśli chodzi o codzienne sprzątanie to poza chemią do mycia kabiny, domestosem - u mnie nie ma potrzeby posiadania innej chemii w domu
- w domu nie pachnie chemią a jest czysto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wlej do starego spryskiwacza ocet i popryskaj kabinę octem, po chwili potraktuj parą i super efekt, nie trzeba domestosu. Dla mnie wadą tego karchera jest właśnie końcówka do mycia podłogi. Mnie strasznie denerwuje i się "odkręca", jak miałam kiedyś starego h2o mopa za 100 zł do podłóg był lepszy. Karcher fajny, schodzi parą nawet stara farba z kafelek bez żadnego wydilku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam odkurzacz do sprzątania na mokro i sucho od tej słynnej firmy co robi profesjonalny sprzęt z oczkami - Haerson : ) Można nim prać, odkurzać, zbierać wodę, czyścić płytki podłogowe - wszytko. Kosztował trochę więcej niż taki z marketu, ale mam długą gwarancję na niego, dostęp do zamiennych części producenta - więc jak padnie to zawsze można naprawić a nie kupować nowy. Moja córa go uwielbia za te oczka co ma, mówi że jest jak nono z teletubisiów. Wygoogluj sobie "Haerson Numatic George". Ale najważniejsze jest to, że spełnia swoje zadanie wzorowo - żadnych plam po soku na dywanie już nie mamy, kredki i mazaki z obicia foteli zniknęły, fugi w kafelkach czyste. Dostałam go na parapetówkę w nowym domu od znajomych i sama byłam zaskoczona jego mocą, jest super :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :) (12 odpowiedzi)

hej, może ktoś na tym forum zna się na rzeczy albo może polecić mi jakieś informatyczne forum...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...