Nękanie przez sąsiadów

Jak się do tego zabrać? Od czego zacząć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbieraj dowody i na policję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na policję? A nie do prawnika? Policja przecież w wielu sprawach jest bezradna, potrafi być bezczelna i naszarpać nerwów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

na policję jeżeli złożysz zawiadomienie to muszą się tym zająć. Do sądu to kolejny etap. Wcześniej mogą sąsiedzi np. dostać upomnienie, mandat... Możesz oczywiście po prostu ich pozwać ale raczej wcześniej się na policję zgłasza takie sprawy. Nie jestem ekspertką ale tak mi się wydaje. Oczywiście możesz się gdzieś skonsultować u prawnika w tej sprawie to ci lepiej doradzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzielnicowy, nam pomogl sasiedzi ciagle wypuszczali psa na grodek np 6 rano, wyl , szczekal i latali w szpilkavh po kaflach,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogą dostać mandat za niewłaściwą opiekę nad zwierzęciem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co z tymi, którzy psa trzymają na balkonie (2 i 3 piętro), przywiązanego smyczą do balustrady?
Teraz co raz cieplej a toto całe futrzate, czarne...
Siedzi z wywieszonym jęzorem ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

@lukrecja
udowadniasz swój stopień oderwania od rzeczywistości czy zbytniej wiary w ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za bardzo się wczuwasz ...
To rzecz pewna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A więc to tak- to tylko opary absurdu.
Ps jak nie wiadomo co napisać, to lepiej zamilknąć i może zostać wysłuchanym. To rzecz pewna. Słowo za słowo będzie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Dokładnie.
Ps
Nieumiejętne sztachanie się tymi... "oparami" niektórym rozsadza dekiel.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lukrecjo jeżeli widzisz że ktoś w tak nieludzki sposób traktuje psa zawiadom o tym Towarzystwo Opieki nad zwierzętami OTOZ namiary znajdziesz bez problemu w internecie. Nie wolno udawać że nie widzimy niewłaściwego traktowania zwierząt.. one same się nie poskarżą:(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie udaję, że nie widzę. Przeciwnie. Śmiało sygnalizuję właścicielom, że WIDZĘ.
Pierwszy, drugi raz... przyszło mi do głowy, że akurat tak się składa - trafiam na moment gdy pies/psy są na balkonie.

Ps
Moi sąsiedzi również tutaj zaglądają i poczytują forum ;)
Dla mnie jest to nie do pomyślenia by psa zamykać na balkonie i pozwalać piszczeć lub wiązać go do balustrady.
Rozważamy przygarnięcie psa a ja mam obawy czy wystarczy mu przestrzeni na podwórku, wokół domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W oparach absurdu-wikipedia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja moją psinę wyganiam na balkon za karę, gdy przeskrobie coś grubszego. Nigdy w upał ani w zimie, balkon ma 5m2 i w cieniu, razem z nią ląduje tam z nią jej kojec i ma kilka godzin na przemyślenie swojego zachowania (dzisiaj rozerwanie worka ze śmieciami i rozrzucenie ich po całym mieszkaniu). Po wieczornym spacerze wraca już do mieszkania. Działa bardzo dobrze. Natomiast nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy decydują się na psa, a potem trzymają go na ciasnym balkonie w upał albo mróz, bo "nie ma nas w domu cały dzień, a on niszczy meble"...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy masz może na myśli ul. Kartuską w Gdyni? Ostatnio przejeżdżałam tamtędy i widziałam takiego biedaka, ale nie wiem czy to normalna praktyka, czy może akurat na przykład myli podłogę... balkon 1m2, więc psiak jak w małej klatce... ale też nie będę leciała od razu na skargę, bo może to jednorazowy przypadek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niektórzy ludzie po prostu nie mają sumienia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


TRZEBA WZIAC SPRAWY TYLKO PRZEZ INTELIGENCJE LUB PRAWO JAK KTO WOLI W TYM KRAJU,ZYCZE POWODZENIA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TRZEBA WZIAC SPRAWY W SWOJE RECE,ZGODNIE Z PRAWAMI CZLOWIEKA,I BEZ MILCZENIA TAKIE SYTUACJE TRZEBA KROTKO,ZYCZE POWODZENIA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zbieraj dowody przeciwko nim, pisz skargi do zarządcy, zbieraj kopie tych skarg i jeśli nic w tej kwestii nie zrobią to idź na policję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy na czym polega takie nękanie. Niestety, takie wewnętrzne konflikty są trudne do rozwiązania i nie zawsze policja czy sąd są pomocne. Jeśli masz możliwość, to tak jak piszą: zbieraj dowody, rób wszystkiemu zdjęcia i nagrywaj. Potem przedstaw to na policji lub w sądzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

depilacja laserowa- opinie (263 odpowiedzi)

Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad depilacją laserową. Męczy mnie depilacja za pomocą...

Facet z Albani (39 odpowiedzi)

Od niedawna spotykam się z Albańczykiem. Wydaje sie na bardzo rodzinnego, ciepłego i szczerego...

Wielkosć członka (21 odpowiedzi)

Czy jakaś kobieta wysmiała kiedyś jakiegoś faceta z powodu jego małego knuta ? :D