Nerwica i depresja - jak wyjść z tego stanu ???

Witam,

Czy są osoby na forum,które zmagają lub zmagały się z nerwicą i depresją ????

Jak sobie radzicie w stanach lękowych,nerwicowych????
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

Witaj,

Rozumiem, że zmagasz się z nerwicą i depresją, dlatego szukasz wsparcia i doświadczeń innych osób w podobnej sytuacji. Zmaganie się z nerwicą i depresją może być trudne i wymaga wielu różnych strategii.

Oto kilka ogólnych wskazówek, które mogą być pomocne:

1. Sztuka terapeutyczna: Malowanie, rysowanie, tworzenie rękodzieła czy pisanie mogą być świetnym sposobem na wyrażenie swoich emocji i przetworzenie doświadczeń związanych z nerwicą i depresją. Sztuka terapeutyczna pozwala wyrazić to, czego nie zawsze da się wyrazić słowami.

2. Przygoda z naturą: Czas spędzony na świeżym powietrzu i w kontakcie z naturą może mieć korzystny wpływ na stan psychiczny. Spacer w lesie, relaks na plaży czy nawet ogrodnictwo mogą działać uspokajająco i redukować napięcie.

3. Muzykoterapia: Muzyka ma ogromną moc w wpływaniu na nasze samopoczucie. Słuchanie ulubionej muzyki, granie na instrumencie lub tworzenie własnej muzyki może być terapeutyczne i pomóc w złagodzeniu objawów nerwicy i depresji.

4. Mindfulness i praktyki uważności: Praktyki uważności, takie jak mindful breathing, mindful eating czy mindful walking, mogą pomóc w zatrzymaniu się i skupieniu na teraźniejszości, co może być pomocne w redukcji lęku i stresu.

5. Terapia zwierzętami: Kontakt z zwierzętami, zwłaszcza z psem lub kotem, może być niezwykle terapeutyczny. Zwierzęta mogą dostarczyć miłości, pocieszenia i odwrócić uwagę od negatywnych myśli i emocji.

Pamiętaj, że nie ma jednej uniwersalnej strategii, która działałaby dla wszystkich osób zmagających się z nerwicą i depresją. Ważne jest eksperymentowanie z różnymi metodami i znalezienie tych, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i preferencjom. W każdym przypadku warto także uzyskać wsparcie od specjalistów zdrowia psychicznego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niektóre rady są bardzo przydatne, dziękuje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyjście z nerwicy i depresji wymaga kompleksowego podejścia obejmującego terapię psychologiczną, wsparcie społeczne oraz w niektórych przypadkach leczenie farmakologiczne. Terapia poznawczo-behawioralna może pomóc w identyfikowaniu i zmianie negatywnych myśli i wzorców zachowań prowadzących do nerwicy i depresji. Terapia może skupić się na poprawie relacji interpersonalnych, co może również przynieść ulgę. Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta, sen i techniki relaksacyjne mogą także przyczynić się do poprawy stanu psychicznego. Ważne jest również poszukiwanie wsparcia społecznego od przyjaciół, rodziny i grup wsparcia. W przypadku ciężkich objawów depresji lub nerwicy, ważne jest skonsultowanie się z profesjonalnym terapeutą lub psychiatrą w celu uzyskania odpowiedniej pomocy i leczenia, na przykład za pośrednictwem strony https://psychologuj.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oto kilka porad, które mogą pomóc w radzeniu sobie z nerwicą i depresją. Jednak ważne jest, aby zawsze skonsultować się z profesjonalistą zdrowia psychicznego, który może dostosować podejście do indywidualnych potrzeb:

Znajdź wsparcie społeczne:

Rozmawiaj z bliskimi osobami o swoich uczuciach.
Nie bój się poprosić o pomoc od przyjaciół, rodziny lub partnera życiowego.
Znajdź profesjonalną pomoc:

Skonsultuj się z psychoterapeutą, psychiatrą lub innym specjalistą ds. zdrowia psychicznego.
Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) może być szczególnie skuteczna w leczeniu nerwicy i depresji.
Dbaj o zdrowie fizyczne:

Regularna aktywność fizyczna może pomóc w poprawie nastroju poprzez uwalnianie endorfin.
Zadbaj o zdrową dietę i regularny sen.
Praktykuj techniki relaksacyjne:

Ćwicz medytację, jogę lub głębokie oddychanie.
Próbuj technik relaksacyjnych, takich jak progresywne rozluźnianie mięśni.
Ustal realistyczne cele:

Dziel cele na mniejsze kroki, aby uniknąć poczucia przytłoczenia.
Celebruj nawet najmniejsze postępy.
Unikaj izolacji społecznej:

Staraj się utrzymywać kontakt z innymi ludźmi, nawet jeśli to wymaga wysiłku.
Uczestnicz w aktywnościach społecznych, które sprawiają Ci przyjemność.
Zarządzaj stresem:

Ucz się technik radzenia sobie ze stresem, takich jak planowanie czasu, priorytetyzacja zadań i delegowanie obowiązków.
Skorzystaj z technik relaksacyjnych w sytuacjach stresujących.
Unikaj substancji psychoaktywnych:

Unikaj nadmiernego spożywania alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, które mogą pogorszyć stan psychiczny.
Edukuj się na temat swojej choroby:

Zrozumienie nerwicy i depresji może pomóc w radzeniu sobie z objawami.
Współpracuj z profesjonalistą, aby lepiej zrozumieć swoje wyzwania i dostosować leczenie.
Bądź cierpliwy:

Proces wyjścia z nerwicy i depresji może być stopniowy i wymaga czasu.
Bądź cierpliwy ze sobą i doceniaj postępy, jakie osiągasz.
Pamiętaj, że każda osoba jest inna, a to, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla drugiej. Warto eksperymentować z różnymi strategiami i dostosować podejście pod opieką profesjonalisty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słuchanie internetowych psychologów nie jest najlepszym pomysłem. Zdecydowanie najpierw wizyta u lekarza dopiero później szukanie pomocy w internecie.

Masz różne metody radzenia sobie ze stresem, teraz jak grzyby pod deszczu wyrastają firmy zajmujące się Hooponopono. To metoda medytacji, którą możesz zrobić samemu, nie musisz wydawać pieniędzy na specjalne firmy. Ja dowiedziałem się o tym parę lat temu z tego artykułu https://faktysatakie.pl/hooponopono/ . Stosuje to bardzo rzadko, gdyż zazwyczaj na stres najbardziej pomagają mi po prostu spotkania ze znajomymi, ale czasem w niedzielę usiądę z bliskimi i przeprowadzimy taką krótką medytację.

Czy to działa? Nie mam pojęcia, nigdy nie miałem stanów lękowych a co najwyżej nerwicę i dużo stresu wywołanego przez pracę. Obecnie jest tego dużo mniej, czy to zasługa hooponopono? Raczej nie, ale dobrze się po tym czujemy i fajnie oczyszcza atmosferę w rodzinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że najlepiej poszukać profesjonalnej pomocy; porady w internecie bywają pomocne, ale tutaj stawka jest zbyt wysoka :) W przypadku depresji warto nie poddawać się negatywnym myślom, starać się obiektywizować swoje myśli, wyjść z własnej głowy i spróbować spojrzeć na siebie z obiektywnej perspektywy osoby trzeciej (ale jak wiadomo łatwo się mówi). Ale tak czy inaczej terapia albo i leczenie farmakologiczne sa niezastąpione... https://leki.pl/poradnik/depresja-jak-sobie-radzic/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno najlepiej jest się zgłosić do lekarza, który zaproponuje odpowiednie leczenie. Jednak nie warto szukać takich informacji w internecie, tylko iść do specjalisty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że jedynie psycholog wg mnie może pomóc. Nerwica to zbyt delikatna sprawa i trzeba się udać do specjalisty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry. Zainteresowałam się Pani postem. Tak samo meczy mnie nerwica, lęki i depresja i nie mogę już dać rady ze sobą. Modlę się, ale jakoś nie widzę poprawy. Jak to możliwe, że u Pani natychmiast zadziałało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedy jestem zestresowany, pomaga mi sport. Uprawiałem sport chaotycznie i nie mogłem trzymać się rutyny. Ten artykuł pomógł mi zrozumieć sport i zbudować reżim: https://doctorpro.pl/blog/how-many-times-a-week-should-you-exercise
Teraz sport jest dla mnie odrębnym rodzajem przyjemności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W razie problemów ze zdrowiem warto zgłosić sie do lekarza specjalisty.

podnóżki fryzjerskie Ayala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki za wszystkie przydatne informacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest dużo profili na mediach społecznościowych, które mogą ci pomóc ustabilizować się trochę. Polecam doktora nerwicę na instagramie
Ja sam miałem problemy i z jednym i z drugim, ale dopiero udanie się do szpitala i porządna terapia przyniosły jakiekolwiek wymierne rezultaty. Na to jednak trzeba poświęcić więcej czasu i energii... Naucz się zaglądać w siebie, medytując czy spisując swoje uczucia i przemyślenia w jakimś zeszycie. Wszyscy jesteśmy zabiegani, a takie pochylenie się nad sobą chociaż kilkanaście minut dziennie sprawia że uwalniamy się już od napięcia tak, że wgl nie ma porównania. polecam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam wizytę u specjalisty, mi to bardzo pomogło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Produkty z CBD naprawde spoko dzialaja, jesli chcesz cos sprawdzonego, to wejdz sobie na sklep DeepCbd :) maja spory wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku, gdy miałam stany niepokoju pomagała mi ashwagandha.

https://natvita.pl/blog/ashwagandha-czyli-indyjski-zen-szen-korzysci-dla-zdrowia-b72.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się z tym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Często choroba wymaga nie tylko leczenia farmakologicznego, ale i psychoterapii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Peeling do skóry głowy (6 odpowiedzi)

hej zastanawiam się jaki peeling do skóry głowy możecie polecić

spotkanie z osobami zajmujacymi sie rekodziełem (45 odpowiedzi)

Tak pomyslalam sobie, ze fajnie by bylo nawiazac kontakt z osobami ktore zajmuja sie roznymi...

problem z dzieckiem sąsiadów (456 odpowiedzi)

Witam,2,5 letnie dziecko sąsiadów bardzo często biega po mieszkaniu krzyczy w późnych godzinach...