Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Witam wszystkich chętnych do dyskusji na w/w temat. Proszę o szczere i prawdziwe wypowiedzi z nazwą firmy włącznie. Może będzie to w pewnym sensie bat na takie firmy i ktoś zareaguje na "wałki" i inne nieprawidłowości w tej branży (choć pracując w tym tyle lat wątpię). Liczę również na to, że "pracodawcy" zobaczą jak są postrzegani przez swoich pracowników. Piszcie o wszystkim: niewypłacanie w terminie, słabe stawki, itp. itd. Do założenia takiego wątku skłoniła mnie jedna z firm branżowych, która w rzeczywistości nie jest producentem biżuterii, a tylko zleceniobiorcą(szlif i poler). Napiszę o niej w późniejszym terminie, tak rzetelnie jak tylko mi się uda...
(...)
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Na tym forum już była mowa o niektórych firmach z tej branży. Opinie o nich można przecież znaleźć. Najlepszym ze sposobów są odwiedziny PIP i Urz.Skarbowego, pod warunkiem, że nie będą to wizyty zapowiedziane. A poza tym - niech się ludzie tam nie pchają. Żadnych dobrych warunków pracy, oraz płacy tam nie znajdą. W każdym z tych zakładów ludzie traktowani są " przechodnio ". Jak nie ty, to znajdzie się ktoś inny na twoje miejsce. I tak zazwyczaj się dzieje. Avalony ktoś musi obsługiwać. Szefowie zwykle pozbawieni ogłady i kultury, niech sami usiądą przy szlifierkach, oczywiście jeżeli będą potrafili coś z tej bryły bursztynu zrobić, no i niech wytrzymają w pyle i hałasie szlifierki chociaż 1 dzień. Trzeba zmienić zawód, a to jest już za mną.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

http://forum.trojmiasto.pl/poszukuje-info-na-temat-firmy-PRO-Silver-t313821,1,33.html

Dodam jedno: Trzymajcie się z dala od tej firmy... Gorsze niż szambo...
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Venus - lesniak - nie wiem jak teraz ale pare lat temu bylo kongo, placone pod stolem, brak umow.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Ty,revelation,jak zaczynasz temat to sam podaj przyklad a nie ze napisze potem,bo dla mnie to jest szczeniackie zachowanie i zachowujesz sie jak judasz,tylko podjudzasz tu ludzi a sam guano piszesz i tak naprawde nie wiadomo o co ci chodzi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 30

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Witam, po pierwsze: nie wiedziałem, że jesteśmy na TY; po drugie nie obrażaj mnie, ani nikogo, bo to świadczy o Twoim zachowaniu i Yntelygencji... Po trzecie, nie podjudzam ludzi, tylko staram się, aby na jaw wyszły ściemy i inne niecne praktyki właścicieli firm. Jeżeli Ci to nie pasuje, to zalecam nieczytanie wątku. Co do tego, że miałem napisać coś o jednej z firm - uznałem, że skoro ktoś już to za mnie wkleił, to po co ciągnąć to dalej, jak dziurawy worek z piaskiem( o ile rozumiesz aluzję(wiesz co to?)). Na temat tej firmy, o której chciałem napisać, jest już dużo na tym form (dotyczy to firmy PRO Silver). Myślę, że i Tobie nie podobałoby się otrzymywanie pensji w ratach, a uwierz mi głównie o to tu chodzi by napiętnować takie działanie i tym podobne praktyki... Zapraszam zajrzyj tam, a może coś zrozumiesz, może choć to, po co ludzie się nawzajem ostrzegają przed takimi i tym podobnymi firmami. Z resztą to forum po to jest, no ale skoro tego może nie rozumiesz, to polecam inne działy...
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego...
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

To faktycznie odpowiedziales rzetelnie hehe używasz słów o ktorych nie masz pojęcia. Skoro na temat firmy, która twoim zdaniem jest nie rzetelna zostało juz tyle napisane (choc ja widze zaledwie pare wpisów ktore absolutnie nic nie znacza ,bo równie dobrze sam mogles je napisać) to po co dążysz temat?boli cie,ze cie ktos cie oszukał to idz do sadu a nie stosujesz szykany na forum. Starasz sie zeby na jaw wyszły ściemy a,sam nic nie piszesz. Zaprzeczasz sam sobie. Wez się do roboty bo pewnie jesteś sfrustrowanym bezrobotnym który obwinia cały świat ze mu źle zamiast albo zmienić zawód skoro twoj ci nie odpowiada albo zacząć coś robić żeby było lepiej.pozdrawiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 35

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

widzę, że merytoryczna rozmowa z Tobą jest bezcelowa, więc sobie daruję dalsze dywagacje... Twój tok rozumowanie jest bezsensowny i wymaga dalszej nauki w szkole... Masz wspaniałą składnię zdania... Jak ktoś mądry kiedyś powiedział: cyt."Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla." Pozdrawiam.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Jeśli chodzi o składnię, too zobacz swoje wpisy. Zdania zaczynamy z dużej litery,źle postawione przecinki i generalnie interpunkcja kuleje. Nie powiem juz, o tych trzech kropeczkach hehe. To taki myśliciel jest z ciebie widzę. Co do cytatów, to jeśli już kogoś cytujemy, to piszemy, kto to powiedział. No, ale przecież ty nie wiesz, chciales zatuszowsc głupotę i frustrację.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 29

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Wow, jakiś ty inteligentny No name. Zachwycasz. Widać od razu, kto jest bardziej sfrustrowany. Normalnie No name budzisz podziw... pytanie tylko u kogo?
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Oj,przyda sie kilka slow prawdy o niektorych szefach takich firm bo to takie pijawki co krew wypija z biedaka i sladu nie zostawia traktuja ludzi jak przedmioty nie daja zadnych podwyzek chociaz wymagania stale rosna po 14 latach pracy w branzy moja pensja byla mniejsza od pensji sprzataczki 20groszy za gram gdy byl jakis przestoj to kazal nam wypisywac wnioski o urlop zamiast placic postojowe ,urlop dawal kiedy chcial i ile chcial a placil za niego tez kiedy chcial i oczywiscie ile chcial ,bywalo ze nie bylo ani urlopow ani pieniedzy ani premii czy nawet slowa ,,dziekuje'' za to sam 3 razy do roku byczyl sie na wypasionych wycieczkach z cala rodzina wmawiajac nam ze nie ma pieniedzy tak bylo w abk-styl
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Nie polecam abk-styl warunki prymitywne a wymagania jak przy zlocie i to za jalmuzne gdzie pracownik to nie czlowiek tylko tania sila robocza
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

dorzucam kolejny wątek branżowy
http://forum.trojmiasto.pl/Image-Silver-KOBIETY-do-firmy-jubilerskiej-t254580,1,33.html
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Z całym szacunkiem, zdanie zaczynamy z wielkiej litery. Duża może być głupota ;).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Proszę o wypowiedzi ludzi pracujących w korporacjach typu Silver-Amber jakie są warunki pracy i płacy. Fajnie by było, gdyby trochę więcej ludzi się zainteresowało tematem...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Czy ktoś coś wie o firmie "Jantar" z Oliwy/Żabianki ul. Bitwy Oliwskiej.
oczywiście chciałbym aby rozwinięto ten temat, co jak i dlaczego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Mam doswiadczenie zawodowe z Pro- Goldem, Image Silver i Amber-Art i niestety o kazdej z tych firm moge powiedziec to samo. Wyzysk pracownika za grosze, doslownie grosze, pensje nigdy nie wyplacane na czas, nadgodziny za free, narobisz sie jak wół a zastanawiasz sie czy 1szego dostaniesz pensje, czy moze dopiero za miesiac albo za dwa. nikogo to nie obchodzi, ze masz rachunki do placenia. Pensja jesli w ogole wyplacona to albo najnizsza krajowa albo umowa skonstruowana w taki sposob, zeby nawet w sadzie czy PIP nie moc domagac sie jakiegokolwiek odszkodowania. Wiekszosc tych firm to jedno wielkie g... Pracodawcy traktuja ludzi jak niewolnikow, niechj zasuwaja za marne grosze, albo opoznione pensje bo przeciez jasnie pan nie ma z czego wyplacic pensji, za to sam ma kase na fure, na byczenie sie na wczasach, czy inne wydatki. Smiechu warte. Sam zawod ciekawy, ale niestety pracodawcy skutecznie obrzydzaja go nam-pracownikom. Nie polecam, nigdy wiecej!
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

Zgadzam sie w 100% zawod nasz schodzi na psy .Mam 25 lat pracy w roznych firmach wszedzie wyzysk na maxa ,aktualnie chyba odejde z tego zawodu ,a mam kwalifikacje zlotnika- jubilera z gornej polki ,pare nagrod z konkursow i wystaw .... ..szkoda zal ale trudno ....nie wyrabiam psychicznie i finansowo tego wyzysku .
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

ciekawe o jakich nagrodach i konkursach mowisz bo ja tez od dobrych parunastu lat siedze w tej branży i nic mi nie wiadomo o takich eventach. Pochwal sie to moze uwierzę a tak zapala mi sie lampka ze to ściema.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Nieuczciwi pracodawcy w branży jubilerskiej itp.

No to chyba za krótko żyjesz, albo nie obracasz się w odpowiednich kręgach. Gdybyś się zainteresował, to byś znalazł, ale pewnie wolisz podane na złotej tacy. W tym wypadku nawet detektyw Poirot Ci nie pomoże.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Klub gogo-praca-****-moja opinia (4 odpowiedzi)

Dziewczyny nie polecam pracy w tych klubach. Poszłam do pracy jako promotorka klubu gogo,...

Wieczni poszukiwacze pracownika (312 odpowiedzi)

Ogłoszenia, które od kilku tygodni pojawiają się a mimo to odpowiedniego pracownika zatrudnić się...

praca na zmywaku (18 odpowiedzi)

Co sądzicie o tej pracy? W miarę możliwa czy lepiej szukać czegoś innego?