O rzetelności prawackich portalików.

Jest tu na forum taki jeden, co podrzuca co chwilę linki z portalu wPolityce, dając dam jednocześnie do zrozumienia, że jest to portal, w którym są publikowane wartościowe artykuły, z którymi warto się zapoznać.

Zobaczmy więc, jacy ludzie PISują dla tego portaliku i doprowadzają naszego Ratlerka vel Owcę kilka razy dziennie do nieskrywanego orgazmu.

Otóż okazuje się, że portal wPolityce zatrudnia mężczyzn, którzy uprawiają najstarszy zawód świata, a za honorarium mogą napisać to, czego oczekuje płatnik i zrobić jemu dobrze wg jego woli.
Każdemu tak, jak chce.

Określenie dziennikarz jest w tym przypadku na wyrost, więc umówmy się że jest to COŚ o nazwie Jaromir Kwiatkowski.

Jaromir Kwiatkowski był na spotkaniu z Lechem Wałęsą w kinie Zorza w Rzeszowie. Na czyje zaproszenie tam był, nie wiadomo. Wiadomo jednak, że miał kilka zamówień na relację z tego wydarzenia.

Zobaczmy więc jak Jaromir Kwiatkowski opisał to samo wydarzenie dla dwóch różnych zleceniodawców.

Najpierw Biznes i Styl
http://www.biznesistyl.pl/biznes/polityka-i-biznes/4972_chcialo-chciec,-bedziemy-piekna-polske-miec.html
Artykuł można powiedzieć wzorcowy, bez ukazywania żadnych własnych odczuć. To czytelnik wyciąga sobie wnioski i buduje swoją opinię.

A tu to samo wydarzenie na zlecenie portalu wPolityce, jednego z filarów Machiny Propagandy Partyjnej w II PRL
http://wpolityce.pl/polityka/315755-walesa-odlecial-w-rzeszowie-nikczemnie-szydzi-z-ekshumacji-i-proponuje-czipowanie-dzialaczy-kod-musisz-miec-to-wlaczone-bo-nie-bede-cie-pilnowal-wideo

Wystarczyło powyjmować wyrazy z Partyjnej Księgi Propagandy i je powtykać je gdzieniegdzie w poprzedni artykuł, podlać wszystko zjełczałym sosem pogardy i już artykuł dla wPolityce gotowy.
Pojawia się więc nieśmiertelne dla prawackich portalików słówko 'odleciał'. I już jest, że 'Lech Wałęsa odleciał w Rzeszowie'. A zaraz potem leci 'nikczemny' albo, że 'sala łyka głupoty', 'masoni', 'laicka religia', 'żenada', 'demokracja a'la KOD' i cała masa innych stwierdzeń adekwatnych do poziomu percepcji czytelników prawackich portalików.

Drodzy Państwo, komu jeszcze ?
Może by tak jeszcze skrobnąć coś dla Newsweeka ?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

wiesz Skydiver nie wiem -ile ty masz lat
sadze ,ze mniej ode mnie..ja juz stara jestem

i amietam -jako mloda byłam --i dziwiłam sie niezmiernie -jak taki człowiek
jak Walesa moze byc uwazany za idola-toz ten facet nie dosc ,ze plecie ndrony,to jeszcze jest niesamowicie zarozumiałym bucem,burakiem i cebulakiem..jak to mozliwe ,zeby cłowiek który chwali sie ,ze nic nie wie i nie lubi czytac -słuchac innych --jak to jest ze takie cosie trfiły n sam szczyt????
teraz mama odpowiedz-miernoty bez skrupułów dotra wszedzie..takich miernot i pomyłek było wielu

ty moze nie wiesz--ja słyszałam jak on mówi i co on mówi na biezaco

zeby złodzieja dorwac nie trzeba bratac sie z drugim złodziejem ,który nie lubi tego pierwszego
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: O rzetelności prawackich portalików.

jakies wiadomosci o tym ile pan zarabia na tej politycznej działalnosci???

chłopie --ja ci wierze,ze ty szczery jestes
le niestety wielkich h(ch).. obstawiasz
co ty bedziesz z tego miał?
moze to samo ,co koledzy stoczniowcy
co to przed toba obstawiali

daj se spokoj ...to jest wszystko jedno wielkie bagno
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O rzetelności prawackich portalików.

> ja ci wierze,ze ty szczery jestes

Ech... naiwna....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Skydive
To jest część sprawienie działającego systemu propagandy kłamstwa. Tacy jak Zetjot ,Kumak, Toksyczny są elementami tej machiny. Dlatego trzeba ich klamstwa demaskowac i punktowac.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

wszedzie troche prawdy..troche kłamstwa
nie tylko w polityce..czytam sobie o odkryciach ..starozytnosci
to samo o klonowaniu

sporo latek temu juz przeswietlono ,wprowadzono robota..róznymi metodami...a tu ostanie wiadomosci --znowu ktos "odkrył"
owce kiedy sklonowano oficjanie?-pare lat temu,,to czemu czytałam o tym w ksiazce z 20 lat temu
ja cie ...
ale nas robia w ciula..na kazdym polu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@ isztar
>wiesz Skydiver nie wiem -ile ty masz lat

Ja tez jestem stary. W pełnoletność wchodziłem, gdy rodziła się III RP.

Ale wracając do tematu.
Czy nie zadziwiające jest, ze ci, którzy najgłośniej osadzają innych, sami są moralnymi karłami, albo po prostu jak pan Jaromir Kwiatkowski zwykłymi ...... , które zrobią dobrze każdemu za pieniądze.

Takie obecne filary propagandy peerelowskiej jak pani Dorota Kania, czy Pan Jachowicz, którzy są na tyle bezczelni aby mówić co jest moralne, a co nie, sami są posiadaczami prawomocnych wyroków.

Jak widać słabo jednak Partia płaci swoim propagandystom, skoro musza wchodzić w układy finansowe z Dochnalem albo dorabiać jako zwykle .... za pieniądze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Wałesa tez niczego nie robi za darmo
a co robi-to nie buduje

ale trudno--rodzine ma duza ,niech ma..

dobrze powiedział Łowca--entropia--
nie wiem czemu on nie widzi tego nieuporzadkowania u swoich
a to moze tak jak z rodzina--swojej ,chocby nie wiem co sie działo-bedziesz bronił
niektórzy tak maja..zona zdradza,córka sie łajdaczy ale jest cacy!

spojrz ogólnie--na razie jescze nie jestesmy szykanowani za poglady,500 plus nie dostajemy ale wedke mamy ..jak nie tu .to u sasiadów...islam nam nie zagraza.i jeszcz esie z nami licza i beda!!
uwierz mi beda
ludzie nie pzowola sobie na zbytnie podnoszenie cisnienia--buntuja sie przeciez cały czas
musza sie z nami liczyc
no i czekam na nowych

dziennikarzami i innymi komentatorami---a niech sobie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Isztar : wygrali wybory uczciwie. Nikt tego nie kwestionuje. Mają swoje 5 minut. Ale niech do diabła nie wmawiają mi że Kaczyński był twarzą Solidarności i obalił komunę, że 25 lat poszło z dymem i została Polska w ruinie, że Wałęsa był zdrajcą, że nie jestem prawdziwym Polakiem bo manifestuję z KODem.......Przede wszystkim, że tak nas podzielili.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

jedni i drudzy sa winni
ja osobiscie uwazam ,ze ani Wałesie ,ani Kaczynskim nie naleza sie główne laury
to jest bardziej skomplikowane
ci,co wiedza najwiecej siedza cicho,sa zagłuszani,albo nie zyja

pop..one to wszystko,razem z ta druga zmiana ,druga, trzecia RP

jestes prawdziwym Polakiem -to oddaj honor przynajmniej w sprawie ochrony suwerennosci, walki o samosatnowienie,niewzne czy ta czy inna partia--ale tu -wewnatrz kraju
a nie cudzymi łapami sterowanie --dla obcych interesów

napredce robione ,nieprzemyslane do konca ustawy i alkulacje..?
co byc zobił na ich miejscu-naród czeka na spełnienie obietnic?
z jednej strony wyborczy chwyt a z drugiej -mus
ci ludzie tez nie znaja zycia--oni słysza i moze po czesci chca dobrze
a czesc to slagany,a nie działanie z serca
niewiedza-jak problem od srodka wyglada

z drugiej strony--niejednemu tyłek uratowano
badzmy szczerzy

wolniej dałoby sie madrzej
zeby wesprzec -trzeba wejsc w srodowisko-poznac od srodka ,poradzic sie wszystkich ,którzy od lat z tym problemem maja do czynienia-oni robi aten bład-ze sie nie radza---oni wszystko wiedza

przeslismy z jednej skrajnosci w druga--
ale do diaska -od totalnej bezdusznosci i całowania tyłka UE i Merkel
przynajmniej ,od rozdawnictwa ziemi i kamienic
chcez ,zeby to w polskich łapach było? czy obojetne?

niech ma koscioł...tylko potem od nich wyrwac...

ja to widze tak-----burdel i kłotnie w domu
ale dom stoi i z zewnatrz mamy tylo jednego upierdliwego sasiada
ale to z pokolenia na pokolenie uzurpator--choc z poszczegolnymi członkamiw przyjazni jestesmy

dla mnie--naprawde--trzeba zrobic porzadek w kazdym srodowisku
totalnie ,nawet zaczynajac od siebie--obiektywnie ,uczciwie--cy ja mam racje --wobec wszystkich,wobec kazdego aspektu społecznego
czy ludzie których sie słucham sa szczerzy..itd
aprzede wszystkim naumiec sie --rozmawiac ze soba

jednosc przywrócic

jestesmy pełni wad wszyscy Polacy
ale i bardzo zdolni
--------------------
w czym ci wystawienie kolejny raz na krola Chrystusa przeszkadza?--nie ma przymusu kłaniania sie -jak nie chcesz,to jest symboliczne

nikt z poddanych nie buntował sie przeciw temu--kiedy Kazimierz wypowiadał słynne slowa -"wielka Boga Człowieka matko...za Krolowe panstw moich obieram.."

koscioł niech bedzie mocny ale niech sie w koncu oczysci
akurat w tym zgadzam sie z Natankiem....Lemanskim..
widzisz,,ja w reinkarnacje wierze..ale staram sie widziec dobre i tu tam ..bo to jest --pomiedzy wszystkim..to samo z prawda

dlategomnie tak wkurza--kiedy z jednej i z drugiej strony -jakjuz ganisz to całosc
acałosc nie jest zła
jak juz chwalisz -to całosc -a całosc nie jest dobra

ałesie mozna przypisac plusy dodanie i plusy ujemne,to samo Kaczynskim
KOD --ludzie plus dodatni..plus ujemny--cos tu nie graza kulisami:)
D

nowi --nieobarczeni ludzie sa potrzebni-
takie jest moje zdanie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Oooo, na to czekałem.
Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.
Kto się na to da nabrać ?
Jednym z testów na taką propagandę jest sprawdzenie czy dany kłamca występuje przeciwko religii. Okazuje się,że tak, to jest reguła bezwyjątkowa chyba.

Postkomuniści i komuniści mają oprócz genu kłamstwa także gen antyreligijności. To jest doskonały wykrywacz jakości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: O rzetelności prawackich portalików.

na co czekałes?
na odwage w mówieniu -w co sie wierzy?
na szczerosc?

powiedz jak bardzo ciebie boli,ze nie mozesz mnie inkwizycji wydac,co??

wspołczuje ci..zaprawde
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

nie budiet igrzysk z goła baba na stosie
nie ciesz sie!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Co tam Panie wPolityce ?

Ale mają tam odlot !

http://wpolityce.pl/m/polityka/319931-ujawniamy-opozycja-planuje-wprowadzenie-do-sejmu-bojowkarzy-kod-i-rozpoczecie-okupacji-gmachu-z-paleniem-opon-i-barykadami

1. do gmachu parlamentu wracają dziennikarze.
2. Ci zaprzyjaźnieni z opozycją wprowadzają pierwszych "bojówkarzy KOD"
3. kolejni wchodzą na zaproszenie polityków
4. otwarcie drzwi dla pozostałych
5. okupacja, budowanie barykad, palenie ognisk z opon, prowokowanie rozróby, być może z użyciem broni

Wu-ka (tak się podpisał autor, pewnie wstyd mu z nazwiska) zapomniał tylko, ze prowokatorami obecnego kryzysu byli Kuchcinski i Kaczyński.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

P. Brudziński też wystrzelił z teorią spiskową, ale figlarne kocurki z AntiFy szybciutko Ptysia Szemranego sprowadziły na ziemię;)

http://web.facebook.com/161wwa/?fref=nf&pnref=story
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

A ci ze scena i naglosnieniem to tak z teagazami przechodzili przed sejmem? 1000 kanapek zamowili, bo to przecież normalne. Sam zamówie z 2 tysie na jutro bo głodny bywam. Spontaniczne manifestacje zaklepane tydzień temu i facet, co trenował padnij-powstań. A dajcie spokój. Jak ktos to lyka to albo głupi albo zaslepiony nienawiścią albo oplacony. A blokowanie komuś drogi na grób rodziny to juz dno i 2 metry mulu. Standard swoloczy w przepoconych walonkach. Wątpię zeby ludzie masowo poparli takie zbydlecenie. Na pieniaczy i zadymiarzy głosuje zwykle margines
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>A ci ze scena i naglosnieniem to tak z teagazami przechodzili przed sejmem? 1000 kanapek zamowili, bo to przecież normalne.

A Kluby Gazety Polskiej dziś w Warszawie pod Pałacem przypomniały dawne gomułkowskie wiece poparcia dla Partii. No w końcu jedni i drudzy bolszewicy. Wszystko perfekcyjnie zorganizowane, wraz z przemowami partyjnych funkcjonariuszy i klakierami.

>A blokowanie komuś drogi na grób rodziny to juz dno i 2 metry mulu.

Faktycznie, pod warunkiem, że "ktoś" sobie grobów rodzinnych nie urządza tam, gdzie leżą Królowie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Aaa, moze za ostro sie wyrazilem. Nie tyle głupi powinno byc, co dziecinnie naiwny. Bo kto moze wierzyć, ze politycy walczą o wolne, niezależne i obiektywne media? No choć o sekundę refleksji proszę. Przecież polityk ma taka prace ze zależy mu na mediach przyjaznych a nie obiektywnych. O wolne media mogą walczyć obywatele i ngosy. Ale nie politycy. Politycy traktują tych demonstrantów jak mięso armatnie i skonczonych frajerow, a tamci dają sie tak traktować. Zreszta PiS swoich fanów traktuje podobnie. Bo PiS to taka troche lepsza wersja PO. Lepsza o tyle, ze nie moze sobie pozwolić na kradzieże na skale przemysłowa bo jest poddane wielkiej presji społecznej i medialnej. No i ma kilku ideowcow, czego w PO nie widziałem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: O rzetelności prawackich portalików.

A co jest w tym dziwnego że manifestacją polityczną sprzeciwu wobec poczynań władzy kierują politycy z opozycji?
Dziwne jest to, że nikt z poza obecnego układu politycznego nie chce wykorzystać tego momentu do jego obalenia.
Jest to czas dla nowych przywódców. Niewiele jest takich okazji.
Gdzie oni są?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>nikt z poza obecnego układu politycznego nie chce wykorzystać tego momentu do jego obalenia
Może się czai czekajac na dogodny moment, może mu się nie chce, a może od dawna pociąga za sznurki z tylnego fotela...
A może jak ja walczy z resztkami legalizmu w swoim własnym sumieniu i brakiem entuzajazmu do obalania legalnie wybranego rządu, mimo że ten ostatni zadziałał ostatnio jakoś tak niezbyt legalnie.
Nie wiem.
Ale w sumie... co może wiedzieć skończona frajerka z dziecinną naiwnością podchodząca do świata i ludzi, nawet tych z innych bajek.
Wielkie gie...
Może tylko śledzić serwisy prasowe z nadzieją, że jakoś uda się ten konflikt zakończyć bez nakręcenia emocji do punktu bez wyjścia dla żadnej ze stron. Tyle.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Jeśli będą nowe wybory obiecuję że zagłosuję na PiS
Dlaczego?
Bo to jedyna partia która działa zgodnie z moim interesem oraz dzięki nim zostaje mi więcej kasy w kieszeni. PO przez osiem lat tego nie potrafiła więc mój wybór jest oczywisty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Dlatego ja tez pójdę na wybory i zagłosuję na którąkolwiek z partii Zjednoczonej Opozycji. Pojdę, aby aby odsunąć od władzy partię, która okrada Naród Polski.
Wszędzie na świecie są wzrosty, a z Polski wypływają inwestycje, złotówka topnieje w oczach. Euro coraz droższe, a powinno być przecież słabsze. Z Polski wyparowują pieniądze, a na popyt wewnętrzny przecież liczyć nie można.
Zagłosuje przeciwko Partii, która Polaków nienawidzi i wypowiada nie pytając nikogo konwencje antyprzemocową.
Będę głosować przeciwko Partii, która obsadza na wszystkich stanowiskach miernoty. Po to by mogła to robić, musiała obniżyć wymagania, bo nie dysponowała nawet wykształconymi kadrami.
Zagłosuję przeciwko Partii, która skłóciła Polskę ze wszystkimi sąsiadami, a jej liderzy działają na rzecz Federacji Rosyjskiej.

PiS jest partią wysoce szkodliwą, dlatego wybór mój i tysięcy Polaków jest oczywisty.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O rzetelności prawackich portalików.

"Wszędzie na świecie są wzrosty" - he he he
chyba bezrobocia i długów

Eurem steruje Tusk i Merkel to do nich kieruj żale

" Będę głosować przeciwko Partii, która obsadza na wszystkich stanowiskach miernoty" i wszystko jasne
KOD - to bunt świń oderwanych od koryta!

A wiedziałeś że Rolls Royce w Polsce otwiera swój instytut badawczo rozwojowy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: O rzetelności prawackich portalików.

A ja lubię niższe podatki i spełnione obietnice
Podoba mi się obniżenie wieku emerytalnego
I podniesienie najniższych emerytur
Wprowadzenie nie do końca udanej akcji leki za darmo dla seniora ale idą dobrym tropem, poprzednia partia miała starych ludzi głęboko w tyle
Podoba mi się korzystniejsze rozliczanie ulgi podatkowej co w moim przypadku daje zwrot około 2 tysięcy rocznie - niby niewiele ale zawsze więcej niż PO
PiS podniósł kwotę wolną od podatku
I wraca do sprawdzonej formy szkolnictwa
W Polsce dzieci nigdy wcześniej nie były objęte tak powszechnym programem benefitow jak teraz
Powoli doganiamy zachodnie rynki pracy wprowadzając minimalną stawkę godzinową
No i dobierają się do tyłka osobom do tej pory nietykalnym

Nawet programy w tv nawet da się oglądać bo teraz jest więcej filmów historycznych i trochę ambitnych, polskich produkcji

A co sąsiedzi o nas myślą bo nie przyjmujemy takich uchodźców jakim by im odpowiadało to mam głęboko gdzieś
Tak samo jak kurs euro - mi płacą w złotówkach

Będę na nich głosować bo idą dobrą dla mnie drogą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>I wraca do sprawdzonej formy szkolnictwa

Ja pier*dolę...
A widzisz, W JAKI SPOSÓB wraca?
Bez komentarza.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@Mikro, mam dziecko w gimnazjum więc mam info z pierwszej ręki
Mam znajomych nauczycieli - dla nich niewiele się zmieni

U nas cały budynek zostanie zmieniony w podstawówkę -szkoła ta sama, obsługa ta sama, nauczycieli suma summarum będzie musiało być tyle samo, dzieci te same. Podręczniki już są na wyposażeniu szkoły.

Jedyne co zniknie to podwójna administracja i jedna dyrekcja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: O rzetelności prawackich portalików.

A co powiesz o podwójnym roczniku trzecioklasistów po gimnazjum i ósmoklasistów po podstawówce za dwa lata? Wszyscy dostaną się do wybranych szkół średnich?
Co powiesz o szkołach, które po wygaszeniu zostaną zlikwidowane?
Co powiesz o nauczycielach, którzy w wygaszanych gimnazjach, w których nie powstaną inne placówki, stracą pracę?
Co powiesz o tzw. darmowych podręcznikach, które trafiły do szkół 2 lata temu i pójdą na śmietnik?
Co powiesz o podstawach programowych, które dopiero są tworzone?
Co powiesz o tzw. rocznikach przejściowych, którym podstawa programowa zostanie zmieniona w środku cyklu nauki?
To wszystko jest łamaniem praw - ucznia, człowieka.
Zaczęto z d*py strony, to reforma pełna chaosu - bajzel, jaki się z tym teraz wiąże, to delikatne określenie.
Wiadomości z pierwszej ręki? To chyba jakiś żart. Piszesz o jakiejś jednaj konkretnej szkole, która akurat nie ucierpi. A co z wieloma, którym ta zmiana przewróci życie do góry nogami?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Nic już dodawać nie muszę. U Ciebie, Kocio, szkoła nie ucierpi. Szkoła mojego dziecka jest przeznaczona do likwidacji. Każdy inteligentny człowiek domyśla się, że w kolejnych latach dzieciakom będą się zmieniali nauczyciele, być może wychowawcy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Jasne, nic się nie zmieni, chyba w jednej szkole na milion. Nasza szkoła, według najnowszego pomysłu, będzie w funkcjonować w dwóch budynkach - w jednym klasy I-III albo IV, bo w zasadzie nie wiadomo, jak to będzie, a w drugim V-VIII. I nauczyciel będzie pędził na okienku do drugiej szkoły, jeśli będzie miał zajęcia w młodszej klasie. A podstawy programowe? A podręczniki? Nikt nic nie wie, a durna pani ministra ze swoim grymasem zwanym pomyłkowo uśmiechem, zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą. Bzdura. Dziękuję serdecznie za dobrą zmianę. Nie tylko w szkolnictwie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Dzięki za wsparcie, Vil-lette :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Proszę. Takiej beznadziejnej ministry nie pamiętam od lat. Nikogo nie słucha i bredzi o reformie. Jakiej reformie? Wraca PRL i tyle. A poza tym, jeśli już tak koniecznie chce coś zmieniać, to niech wprowadza to od klasy pierwszej a nie eksperymentuje na klasach idących już ustalonym wcześniej programem. Większej głupoty już nie można robić.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Powtarzam to samo, co Ty - jeśli zmiany, to od nowego rocznika. Jedno dziecko mam w szkole przeznaczonej do likwidacji, drugie w środku jednego cyklu będzie miało zmianę podstawy programowej. Zgroza :/
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Drogie Panie,

Wnukom i prawnukom będziecie mogły opowiadać, jaką to wspaniałym fachowcem od edukacji była pani Hall, albo pani Szumilas i jaki to poziom równy z poziomem Bałtyku osiągnęła polska szkoła. Gratulacje za merytoryczność.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Co widzisz tu niemerytorycznego? Czy musisz się wtrącać wszędzie? Pozjadałeś wszystkie rozumy, wszystko wiesz najlepiej? W bezczelny sposób odnosisz się do osób, które mają własne zdanie, ale przecież ZAWSZE inne, niż twoje, prawda? Jeśli uważasz się za wykształconego lingwistę, to przynajmniej ugryź się czasem w swój niewyparzony jęzor i nie ubliżaj innym, bo nie jestem: NAZISTKĄ, FASZYSTKĄ, GŁUPTAKIEM, HISTERYCZKĄ Z TEJ SAMEJ PARAFII etc. Daruj sobie odpowiedź, zrób gorącej herbatki, włącz wiadomości i popatrz, co tam nowego w polityce. Nie jesteś tu wszechwiedzący, a za takiego się uważasz :/
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

A czy ja wspomniałam wymienione przez Ciebie panie? Nie. Odnoszę się do obecnie wprowadzanej , pożal się Boże, reformy i do obecnej ministry. Nie mam nic przeciwko reformom jako takim, tylko powinny być one przygotowane i wprowadzane z głową. A ta jest wprowadzana na chybcika.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Właśnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Brawo za merytoryczne wypowiedzi! W zderzeniu z argumentami i wiedzą, demagogia łowcy nie ma szans.Brawo dziewczyny!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Dziękuję. Szkoda tylko, że my się podenerwujemy, a reforma i tak wejdzie w życie :/
Chyba, że stanie się jakiś cud.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Zapewne wejdzie, obecna władza nikogo nie słucha. I wszystko wie najlepiej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Ja tam się na edukacji nie znam, ale to co pisze Vi wydaje mi się proste i logiczne. Startując z nowym systemem nauczania od zera, nie trzeba praktycznie niczego zmieniać. Przecież w zerówkach czy klasach pierwszych zmiany potrzebne nie są żadne.
A samo to dałoby rok na przygotowanie programu dla klas wyższych.. na przyszłość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Nie wiesz co to jest merytoryczność ? Nie dziwię się, bo skąd miałabyć to wiedzieć, to wymagałoby przecież zachodu.

Merytorycznie - to znaczy zestaw wieloszczeblowośc systemu, oceń jego czasową efektywność, zbadaj opinie pracowników uczelni o absolwentach liceum, zbadaj efekty wychowawcze szkoły, no i na koniec weź się za program a szczegolnie zbadaj kanon literatury i naukę historii.
Efekt takiego badania jest jeden - okazuje się, że genialne dzieciaki przerobiono na koszmarnych debili.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Tez sie nie znam. Pamietam ze większość kolegów nauczycieli popieralo platformę, a tylko jeden starszy pan był za kaczorem. On zakładał ZChN na Pomorzu. Pamietam tez ze wszyscy uważali ze gimnazja to największy shit ever. Teraz ci dawni koledzy co popierali platformę nie wyjaśnia mi pewnie, czemu gimnazja nie są juz największym shitem ever. A starszy pan, jesli jeszcze żyje, pewnie nie wyjaśni mi czemu Niesiołowski, Marcinkiewicz i miś Kamiński zakładali zchn.
Życie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Kiedy łaziłem do podstawówki miałem lekcje historii z panią Marią Zimińską.
Witała nas zawsze mówiąc: bonjour mes enfants, a my odpowiadaliśmy: bonjour Madame.
Kiedy zaczynała się lekcja wyprowadzała nas z sali na korytarz, ustawiała w węża i uczyła tańczyć poloneza.
Tak po latach myślę sobie, że tego nie było w programie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Manson, a ja myślałam, że miałeś guwernantkę ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@ Łowco:
>Efekt takiego badania jest jeden - okazuje się, że genialne dzieciaki przerobiono na koszmarnych debili.

Wprowadzenie zmiany polegającej na wydłużeniu okresu nauki w jednym typie szkoły i jego skróceniu w innym tego nie naprawi. Kluczowy jest dobry program, a tego przecież nie da się opracować w 5 minut.
Zwróć też uwagę na to, że otaczająca nas rzeczywistość się zmienia. Kiedy ja chodziłam do szkoły, było dużo mniej zajęć niż teraz. Nie chodziłam na żadne korepetycje ani zajęcia dodatkowe, bo niczego takiego nie było. Do domu wracałam najpóźniej o 15-16. A po powrocie do domu nie siedziałam z nosem w tv, laptopie czy telefonie. Pobiegało się trochę po podwórku, a potem siedziało z nosem w książkach. Wyczytywało ciekawostki o świecie. Przeglądanie zwykłego atlasu było niesamowitą frajdą. Albo wyszukiwanie gwiazd na niebie. Teraz spróbuj dziecko czymś takim zainteresować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Nie pohamuję się tym razem: PROSTAKU! Nie napisałam, że nie wiem, co to jest "merytoryczność", tylko zapytałam, gdzie widzisz jej brak. Jest różnica? Jest. Daruj sobie definicje, mam słowniki, w razie czego, ale też własną wiedzę. Nie obrażaj mnie, bo guzik o mnie wiesz.
Nigdzie też nie napisałam, że uważam, że gimnazja są dobre albo złe. Napisałam, że na reformę potrzeba czasu, bo nie da się na kolanie wykonać planu, który ma być zrealizowany w ciągu kilkunastu miesięcy.
Teraz kwestia "debili" - to nie reformy szkolnictwa, tylko zmiana trybu życia, coraz szerszy dostęp do multimediów, ogłupianie grami, Fb i inne rodzaje komunikatorów zamiast spotkań na żywo, rozmów, dyskusji etc. doprowadziły do tego, że mamy pokolenie leni, które nie siedzą na trzepaku, nie budują doków na drzewach, za to spędzają czas przed monitorami i strzelają z karabinów do kolegów na ekranie.
Nie życzę sobie, żebyś mnie tykał, żebyś mi ubliżał, bo ani nie jestem głupsza od ciebie, ani gorzej wykształcona. Udowadniasz w KAŻDYM swoim wątku, że nie potrafisz dyskutować, bo sam nie znajdujesz merytorycznych argumentów (boszsz, cytuję Aradasha) i zamiast tego robisz jakieś porównania do polityków, rzucasz metaforami, które nijak się mają do sytuacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

"domków na drzewach" miało być...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

"tylko zmiana trybu życia, coraz szerszy dostęp do multimediów, ogłupianie grami, Fb i inne rodzaje komunikatorów zamiast spotkań"

To jest jedyny merytoryczny punkt w Twojej puli, świadczący o bezradności.
Przepraszam, a kto odpowiada za zmianę trybu życia i reakcje nań ? Krasnoludki ? To jest kwestia dla działań rodziców jak i polityków. Politycy postkomunistyczni likwidowali polską edukację.
Jak mogło być inaczej, jeżeli w TVPinfo właśnie słyszę panią Kopacz, która może nadaje się do kopania buraków, ale nie do funkcji publicznych. Jak można poważnie traktować polską politykę, jeśli uczestniczy w niej taka osoba? Zgroza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: O rzetelności prawackich portalików.

I właśnie sam sobie zaprzeczyłeś - wyżej napisałeś, że pokolenie debili jest wynikiem reformy szkolnictwa, a teraz, że odpowiedzialni za to są rodzice i politycy, bo jeśli to kwestia ich działań, to ich obarczasz odpowiedzialnością. To w końcu kto? Może jednak krasnoludki...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Oj kobito, kobito, potwierdzasz najgorsze seksistowskie stereotypy.

Nie wiesz, że to rodzice są odpowiedzialni zarówno za dzieci jak i za politykę, jaką prowadzą instytucje państwowe?
A przede wszystkim są odpowiedzialni za prawdę, bo odchodząć od prawdy, tracą u dzieci autorytet.
No i Ty też masz kłopoty z prawdą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Ty masz za to z głową. Ewidentnie. Bez odbioru.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>PiS podniósł kwotę wolną od podatku

Podniósł w taki sposób, że osoba z dochodem pomiędzy 6600 zł, a 11000 zł rocznie od każdych dodatkowo zarobionych 100 zł zapłaci ponad 32 zł podatku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Czyli tak jak za poprzedniej ekipy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Kocio, nie daj się ! Poproś w ostateczności o wsparcie łowcę.
Przecież macie tyle argumentów i zastrzeżeń do tego co było.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@jag
Nie zamierzam nikogo do moich racji przekonywać

Zobacz jak różnie można przeprowadzić tą samą reformę w różnych miejscowościach!

Wypowiadam się tylko i wyłącznie w swoim imieniu

Co do samych szkół. Tylko prezydent/burmistrz/wójt odpowiada za tworzenie bądź likwidację publicznej placówki oświatowej czyli samorząd.
Finansowanie jest centralne (z budżetu panstwa) a nadzór zapewnia powiat.

Dziewczyny, bardzo mi przykro że u Was to tak wygląda jak wygląda.
U nas to wygląda zupełnie inaczej i abstrahując do tego kto obecnie trzyma lejce, była to zmiana wyczekiwana i niemalże uproszona dwa lata temu ale u władz samorządowych.

Mam świadomość że zmiany dobre dla mnie nie zawsze muszą okazać się dobre np.dla mojego szefa

Nie zamierzam nikomu narzucać swojego zdania, przedstawiam tylko swój punkt widzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>Dziewczyny, bardzo mi przykro że u Was to tak wygląda jak wygląda.

Ano wygląda, ale nie tylko u nas - ten problem dotyczy szkół w całej Polsce, poczytałam trochę...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Nie da się przeprowadzić tak głębokiej reformy w 1 rok.
Finlandia przygotowywała zmianę w systemie edukacji przez 7 lat,
To wymaga przemyślenia programów, zmiany struktury zatrudnienia nauczycieli, przeszkolenia ich do nowych programów, wreszcie zmian lokalowych.

Bolszewicka Partia wcale nie miała w planie przeprowadzić reformę dobrze pod względem merytorycznym. Chodziło o to, by w połowie kadencji pochwalić się zrealizowanymi zapowiedziami. A ze cierpią na tym Polacy, to w sumie bez znaczenia. Na sile, po trupach, ale ma być zgodnie z Planem Reform Pierwszego Sekretarza i już !

Przecież klasa 7 i 8 to obecnie 1 i 2 gimnazjum. Co stoi na przeszkodzie,żeby uczniowie tych klas pozostawali w budynkach gimnazjalnych ? Obecnie Polska jest kilkanaście lat po wprowadzeniu gimnazjów, bardzo wiele powstało w tym czasie nowych budynków. Czemu nie można korzystać z nich w sposób dotychczasowy ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

To nie jest wprowadzenie czegoś nowego. To jest powrót do starego systemu który już funkcjonował.
U mnie dzieci zostają w tym samym budynku i to właśnie reforma wymusi korzystnie lokalowo zmianę - nazwy. Bo już teraz jest tam i podstawówka i gimnazjum.
U nas będą zatrudniać nauczycieli bo dzieci będzie coraz więcej

Przypomnij mi za czyje pieniądze powstały te nowe budynki?
Przypomnij mi z czyich podatków opłaca się nowych nauczycieli.
I tak szczerze - jeśli u Was likwidują szkoły to musicie wiedzieć że decyzje lokalowe podejmują samorządy a nie rząd.
Macie problem na poziomie samorządowym.
O lokalach decyduje prezydent

Czy pamiętacie jak PO zmusiła rodziców do wcześniejszego posypania dziecka do szkoły?
Zrobiła taką ekstra zmianę ze w jednej klasie do tej pory są dzieci z różnych roczników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>Czy pamiętacie jak PO zmusiła rodziców do wcześniejszego posypania dziecka do szkoły?
Zrobiła taką ekstra zmianę ze w jednej klasie do tej pory są dzieci z różnych roczników.

Kocio, nie rozmawiamy tu o przyklaskiwaniu jakiejś partii - mówimy o tym, co zostało na łapu capu, chaotycznie zaplanowane, postanowione i bez przemyśleń ma być wprowadzone w życie. W kwestii, którą przytoczyłaś powyżej, byłam przeciwna ówczesnej reformie, która wtedy została odroczona, dzięki czemu moje drugie dziecko nie poszło rok wcześniej do pierwszej klasy (to była moja decyzja, część dzieci z jego grupy poszła już "z rozpędu"). Nie ma dla mnie w tym momencie znaczenia, że jedna reforma jest autorstwa PO, a druga PiSu. Dla mnie ważny jest fakt, że te reformy nie zostały odpowiednio przemyślane, rozplanowane w czasie i że niosą za sobą bardzo duże nakłady finansowe, co wiąże się ze wzrostem naszego deficytu budżetowego...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

W przeciwieństwie do PO to akurat PiS ma czym się pochwalić.
Nic gorszego niż dalsze rządy bolszewickiej PO nie mogło nas spotkać.
Może tylko PObis czyli Nowoczesna mogła zrobić nam gorzej.
PO to partia gołosłownych kolesi, sprzedawczyków Merkel.
Sławomir Nowak - zapomniał ile ma zegarków, i jego żona której gabinet stomatologiczny przynosił przez 5 lat same straty - ten sam koleś pojechał teraz na Ukrainę i podobno pracuje za 500 euro miesięcznie jako konsultant. Aha, jaasne.

A taśmy "prawdy" i ustawa o nielegalnym podsłuchu.
Nikt już nie pamięta co było nagrane?

PO zaprosiła do nas muzułmańskich uchodźców to nie miała kasy na programy pomocowe dla Polaków .
Gdyby nie PiS to mielibyśmy teraz problem z terroryzmem u siebie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Kocio, ktoś Ci płaci za wypowiedzi? ;) ;P
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Sama prawda.

A w kwestii imigrantów:
Rząd sprowadził grupę bodaj 150 osób. Polaków z Kazachstanu.
Dotychczas leżało to w gestii i dobrej/złej woli samorządów.
Teraz rząd przejął patronat nad sprowadzeniem Polaków (tych, którzy oczywiście tego chcą) do Polski i umożliwieniem im startu w nowych warunkach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Stokroć bardziej wolę kolesi z PO aniżeli bandę niedouczonych kolesi z PiS, którzy twierdzą że patriotyzm mają we krwi i z największą powagą pytają się o nazwisko carycy Katarzyny.

http://www.youtube.com/watch?v=7EhlwhMtRP0

Idiota.

I nie podoba mi się, kiedy obecnie rządzący wyzywają protestujących przeciwko nim od komunistów i złodziei. Nie jestem komunistką ani złodziejką i nie życzę sobie, aby mnie obrażano.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>Czy pamiętacie jak PO zmusiła rodziców do wcześniejszego posypania dziecka do szkoły?
Zrobiła taką ekstra zmianę ze w jednej klasie do tej pory są dzieci z różnych roczników.

Pamiętamy. PO postąpiła zgodnie z zasadą Miltona Friedmana There Ain't No Such Thing As A Free Lunch.
Jeżeli do wyżywienia jest coraz więcej emerytów, którzy żyją z każdym rokiem dłużej, a jednocześnie pracujących jest mniej, to aby nie stworzyć z budżetu państwa piramidy finansowej należy dłużej pracować. Czyli wcześniej wchodzić na rynek pracy i później z niego wychodzić. Rozpoczynając bowiem edukację rok wcześniej i kończąc ją kilka lat później mamy szansę na to, by utrzymać w ryzach koszty niekorzystnych zmian demograficznych.

W Wielkiej Brytanii dzieci rozpoczynają obowiązkową edukację w wieku lat 5. Zupełnie nie uważam, ze nasze dzieci miałyby mieć gorsze predyspozycje rozwojowe niż dzieci brytyjskie. Tak naprawdę nie ma żadnych argumentów na rozpoczynanie szkoły w wieku 7 lat.

Obecni fantaści z Partii Bolszewickiej są wyznawcami ekonomii alternatywnej z wrogim nastawieniem do rozumu. Dlatego też nieuniknione koszty przeprowadzanych obecnie zmian przyjdzie nam ponieść w przyszłości, poniosą je nasze dzieci.

Doprawdy nie wiem, dlaczego PiS tak nienawidzi Polaków.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>W Wielkiej Brytanii dzieci rozpoczynają obowiązkową edukację w wieku lat 5. Zupełnie nie uważam, ze nasze dzieci miałyby mieć gorsze predyspozycje rozwojowe niż dzieci brytyjskie. Tak naprawdę nie ma żadnych argumentów na rozpoczynanie szkoły w wieku 7 lat.

A czy wiesz, jak wyglądają i ile trwają takie zajęcia 5-latków w brytyjskich szkołach? Znacznie krócej, niż naszych dzieci w zerówkach. A kwestia 7-latków ma znaczenie - tak zwana gotowość szkolna, związana z emocjonalną gotowością, poprawnością wymowy, zdolnością do abstrakcyjnego myślenia, liczenia, prawidłowego ułożenia ręki itd. JEST różnica pomiędzy 6-latkiem, a 7-latkiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Przecież nikt nie wymaga, aby 5-latek rozwiązywał zadania matematyczne non stop przez 8 godzin. Całe wczesnoszkolna edukacja to tak naprawdę mix zabawy, odpoczynku i nauki w odpowiednich dla wieku proporcjach. Wchodząc wcześniej w tryby edukacji nabierasz jednak wcześniej cech ułatwiających sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

"Jeżeli do wyżywienia jest coraz więcej emerytów, którzy żyją z każdym rokiem dłużej, a jednocześnie pracujących jest mniej, to aby nie stworzyć z budżetu państwa piramidy finansowej należy dłużej pracować. Czyli wcześniej wchodzić na rynek pracy i później z niego wychodzić. Rozpoczynając bowiem edukację rok wcześniej i kończąc ją kilka lat później mamy szansę na to, by utrzymać w ryzach koszty niekorzystnych zmian demograficznych."
@Skydiver powiem to wprost
Wchodzić na ten rynek na którym brakowało pracy?
A jak jest to za śmieszne pieniądze = śmiesznie niskie składki.
Umowy śmieciowe itd....
Wiesz czym to się kończy?
Takim sposobem można tyrać do setki a i tak nic z tego nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>Wchodzić na ten rynek na którym brakowało pracy?

Pracy brakuje dla tych, którym pracować się nie chce.
Nie ma w Polsce sytuacji, że dla kogoś, kto chce pracować nie ma zatrudnienia.
Poza tym, skoro na rynku będzie coraz więcej emerytów, a mniej pracujących, to pracy dla tych pracujących raczej nie zabraknie.

>Takim sposobem można tyrać do setki a i tak nic z tego nie będzie.

Dlatego najlepiej wcale nie podejmować pracy. To myślenie typowego roszczeniowego pisowskiego elektoratu, dla którego rozum to wróg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@Skydiver
To że mamy inne poglądy polityczne nie oznacza że możesz mnie obrażać.
Pamiętasz o "gorszym sorcie"? To proszę nie idź tą samą drogą.

Owszem, teraz praca jest - za najniższą krajową - nie dziwi mnie że nie ma chętnych w trzecim najdroższym mieście w Polsce.
Jeśli jest praca to czemu nie ma masowych powrotów emigrantów i ich rodzin?
Przecież oni za pracą emigrowali, nie dla pięknych widoków.

Nie wiem jak dla Ciebie, ale główną moją motywacją do podjęcia pracy są pieniądze.
Nie pracuję za darmo, dla idei pracy, tylko dla pieniędzy.
A ponieważ mam wiedzę i doświadczenie to nie pójdę do najniżej płatnej pracy. Języki znam, lotnisko blisko, bilety niedrogie.

Zwłaszcza że mam świadomość zależności między tym co zarabiam a moją przyszłą emeryturą. Umiem liczyć i potrafię przewidzieć skutki pracy za najniższą krajową na moją przyszłość.

Kiedyś jako młoda dziewczyna pracowałam rok w markecie. Pracy szukałam pół roku i dostałam ją tylko dlatego że ją wyprosiłam. To była moja pierwsza normalna praca - legalna nie na śmieciówce. Po roku pierwszy raz w życiu dostałam Pit-11. I kwoty na nim wpisane mnie zszokowały. Były dwucyfrowe. Usiadłam i zrobiłam obliczenia jakby wyglądała moja emerytura. To było jak uderzenie w twarz.

Kluczem do sukcesu nie jest żeby praca była - tylko żeby była praca za dobre stawki, a dobre stawki to większe wpływy jak w GB, Francji czy Germanii.

Nie trzeba wcale dzieci wypychać szybciej na ten rynek, a jeśli nawet to trzeb zadbać by praca zapewniła im utrzymanie i pozwoliła zadbać o samodzielną przyszłość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Moja wypowiedź nie ma nikogo obrażać, po prostu stwierdza fakt. No bo jak inaczej wytłumaczyć, jak nie wrogością do rozumu, działania zmierzające do tego by Polakom było gorzej. To są działania władzy, która przekonuje Polaków, ze robi dobrze.
Nie robi dobrze !!!
Jeżeli nie będziemy pracowac, nie będziemy mieli emerytury. Jezeli będziemy pracować krócej, będzie ona niższa. Tu nie ma cudów !!!!!

Każdy musi od czegoś zaczynać. Życie to nie jest pudełko z czekoladkami. Aby do czegoś dojść, trzeba zapier-dalać. Bez krwi, potu i łez nie ma efektów. Trzeba non stop uczyć się, aby być lepszym od innych. Jeżeli nie odpowiada ci to, co oferują pracodawcy to naprawdę nikt ci nie każe być pracownikiem. Sama bądź pracodawcą.

To, o czym pisze wynika z mojego doświadczenia. Sam pracowałem na etatach przez wiele lat. Nie zarabiałem wiele, ale nabierałem doświadczenia, dziś sam zatrudniam ludzi.

Nie można liczyć, ze ktoś za ciebie zarobi na twoja emeryturę. Na Państwo tez bym nie liczył.

Jeżeli na kogoś chcesz liczyć, licz na siebie.

Możesz wiec sobie nie podejmować pracy, uważając ze pensje są za niskie. W ten sposób nie posuwasz się ani o krok do przodu.

>Nie trzeba wcale dzieci wypychać szybciej na ten rynek, a jeśli nawet to trzeb zadbać by praca zapewniła im utrzymanie i pozwoliła zadbać o samodzielną przyszłość.

Konkrety.... proszę, czyli co trzeba robić by praca zapewniła im utrzymanie ? Przecież jak siedzą rok dłużej w domach na garnuszku rodziców, to raczej nie idą w kierunku zapewnienia sobie utrzymania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Kłania się w waszej dyskusji pomysł na Państwo. Czy liberalne, czy narodowo/socjalne ? Liberalna gospodarka jaką w Polsce prowadzono do ubiegłego roku przedstawia opinia Skydivera, zgodna zresztą z moją. Sprowadzam nasze podejście do Państwa, za pozwoleniem Skydivera, do jednego zdania : Państwo nie pomaga ale i nie przeszkadza, my pomagamy Państwu.
Wizja Polski którą wprowadza Kaczyński, oprócz zamordyzmu, to : Państwo przeszkadza, ingeruje ale i rozdaje.
Zgoda : nie wszyscy są przygotowani zawodowo i mentalnie do gospodarki liberalnej. Tworzy ona duże dysproporcje społeczne. Nie wszyscy dają po prostu radę, lub nie są przyzwyczajeni być zdanym na siebie.
Dlatego koncepcja liberalnej gospodarki nie sprawdziła się w Polsce. Zbyt dużo naszego społeczeństwa ma ciągle jeszcze postawę roszczeniową " bo nam się należy" .
Z "ofiar" liberalnej gospodarki PIS zrobił sobie elektorat wyborczy. Trafił do nich socjalnymi obietnicami, demagogią narodową. Wyprał im mózgi z resztek komórek odpowiedzialnych za wiedzę i przedsiębiorczość.
Dla ludzi którzy wiedzą że pieniądze nie rosną na drzewach, że aby dać należy wpierw "mać", którzy potrafią liczyć i ciężko pracować, oczywistym jest że pomysł Kaczyńskiego na Polskę się nie sprawdzi. Albo pogrąży jego samego , albo my jego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

O czym ty pitolisz?
Zalążki gospodarki liberalnej mieliśmy na przełomie lat 80 i 90 tych.
Kiedy wszędzie wyrosły tak wyśmiewane szczęki i łóżka polowe. Kiedy powstało MILIONY firm (baza teleadresowa firm, jaką sprzedawałem pod koniec lat 90-tych liczyła ponad 3 mln rekordów). Większosć padła, ale to naturalne w gospodarce liberalnej.
Od lat 90-tych trwało systematyczne obrastanie gospodarki koncesjami, zakazami i generalnie: biurokracją. Wolność gospodarcza była jedynie dla kolesi z uwłaszczonej nomenklatury i z plecami w Służbach.
Kto nie miał "zaplecza politycznego" mógł sobie co najwyżej zakład fryzjerski otworzyć. Poważne firmy, z liczącym się obrotem były i są nadal upolitycznione.
Zatem nie pitol, że gospodarka liberalna skończyła się w 2015r. Już dawno jej wówczas nie było.

> Czy liberalne, czy narodowo/socjalne ?

Nie wiem, co ma wspólnego narodowość z gospodarką. Wytłumaczysz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O rzetelności prawackich portalików.

I może od razu - jaka narodowość.
Bo skoro w tradycji Rzeczpospolita była zawsze wielonarodowa, a teraz jest narodowa, znaczy jakiś naród przejął monopol. Ciekawym, który to zacz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Początek gospodarki liberalnej datujemy od 1988 roku, wówczas Mieczysław Wilczek, minister w rządze tych przez was znienawidzonych komuchów z PZPR, stworzył ustawę o wolnej działalności gospodarczej. Rzeczywiście dało to wolną drogę do robienia biznesu róbta co chceta, ale w granicach prawa. Modyfikacje, czyli koncesjonowanie rozpoczęły się już od 2000 roku. Swoją firmę zarejestrowałem w maju 1989 roku i prowadzę ją do dzisiaj. Nie spotkałem się przez ten cały okres z ingerencją Państwa w to czym się zajmuję. To czym się zajmuję, było przed ustawą Wilczka objęte monopolem Państwa.
Odnośnie upolityczniania poważnych firm jak pisze Sadyl : jeżeli nie pakują się w sferę budżetową, właściciele nie maja ambicji angażowania się w politykę, nie biorą kredytów z państwowym poręczeniem, nie bywają na salonach, to nie groziło im upolitycznianie. Kapitał i biznes nie lubi rozgłosu. Ogólnie nie jest i nie było źle.
Z pojęciem narodowa gospodarka, wiążę narastającą wolę do reprywatyzacji, chociażby banków. Z narodową gospodarką wiążę także ustawę o obrocie gruntami rolnymi i leśnymi. Dopóki Sadylu jesteś tylko obserwatorem tego z zewnątrz, to nie czujesz różnicy jaką dane jest odczuwać na własnym majątku właścicielowi ziemi czy lasu. Tam gdzie Państwo zaczyna ingerować bezpośrednio we własność prywatną, możemy chyba nazwać to gospodarką narodową ? Jak inaczej to nazwać ? Może błąd tkwi w nazwie tego zjawiska, ale moja diagnoza sprowadza się do tego samego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Mów za siebie, dla mnie jest lepiej, mam więcej pieniędzy w kieszeni.
Tak samo jak wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej.
Umowy o dzieło czy zlecenie nie powinny istnieć.
Ja też się non stop uczę i wiesz co się okazało? Za dużo wiem ;)
Nie każdy fachowiec nadaje się na biznesmena. Ja się nie nadaję. Nie na naszym rynku. Praca za minimalne stawki na umowy cywilnoprawne nie wchodzi w grę jeśli chcesz zarobić na emeryturę.
Nie będę podejmować pracy która nie zapewni mi utrzymania. Rynki są otwarte, jak nie znajdujesz zbytu na jednym rynku, zaczynasz drenować inne. Uważam że podejmowanie pracy za minimalne stawki też do nikąd nie prowadzi a nawet zabiera cenny czas, w ten sposób też nie posuwasz się ani kroku do przodu a nawet możesz się uwstecznić.Ludzie biorą takie prace bo nie mają wyboru, rachunki się same nie zapłacą.

Co trzeba zrobić aby praca zapewniła im utrzymanie? Trzeba wzmocnić ich pozycję w negocjaci z pracodawcą. Tak aby była to umowa dwóch stron o równych pozycjach. Tak by nie było przymusu ekonomicznego brania tego co dają.Czyli taki socjal że na rachunki i jedzenie bedzie, a na fajki czy kino juz nie starczy.
I myślę że podnoszenie stawek powinno dążyć do podniesienia ich do europejskiego poziomu, bo ceny już takie mamy. Tak by Polska nie została Bangladeszem Europy.

Kiedyś rozmawiałam z Panią prezes o zarobkach pracowników, firma miała zlecenia i dobrze prosperowała, i zapytałam o pensję kierowców, dlaczego są takie a nie inne. Usłyszałam zdanie: jeśli są ludzie chętni do tej pracy za 1500 zł to nie widzę powodu aby płacić im więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@ Kocio:
>Czyli taki socjal że na rachunki i jedzenie bedzie, a na fajki czy kino juz nie starczy.

Pytanie, skąd wziąć pieniądze na taki socjal? Zabrać tym, którym jeszcze opłaca się pracować? Po to, żeby za chwilę zmuszeni byli ustawić się w kolejce po socjal? Większy socjal = większe obciążenia dla wszystkich = mniejsza opłacalność podejmowania pracy. Do niczego dobrego to nie doprowadzi.
Zwiększanie obciążeń przedsiębiorcom też nie rozwiąże problemu, bo może uniemożliwić rozwój firmom, które w sprzyjających warunkach byłyby skłonne płacić pracownikom lepiej. Dobrze działające firmy rozwijają się i z czasem oferują lepsze warunki. W przeciwnym wypadku muszą się liczyć z odpływem doświadczonych pracowników. Na to racjonalnie działający przedsiębiorca nie powinien sobie pozwolić.
Być może nie mamy zbyt wielu dobrze działających firm. Ale czy socjal sprawi, że zaczną one działać lepiej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Z głową w chmurach - Ty nie kombinuj jak oszczędzać ty kombinuj jak zarobić a moim zdaniem Polska ma potencjał by pozyskać środki z zewnątrz. Tylko dobrego manager potrzebujemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Kociu : i ty chcesz głosować na PIS ? Czy to nie oni są ciągle walczę z Komisją Europejska i poważają zasadność UE ? Od kogo zatem mieli by pozyskiwać te środki z zewnątrz ? Może chodziło ci o inwestycje obcego kapitału w Polsce ?
Wszystko to o czym piszesz, nie załatwi PIS. To są miernoty ekonomiczne, nie znające języków obcych. Słonie w sklepie z porcelaną, Misiewicze.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@ z głową

Skąd ta super znajmość ekonomii, jeszcze z w.XIX ?

O ukladzie gospodarczym nie decydują prawa ekonomii. lecz czynniki systemowe, które ustalają taki a nie inny podział dóbr, który nie ma nic wspólnego z ekonomią, lecz z dostępem do narzędzi politycznych i przy ich pomocy steruje gospodarką.
Polska gospodarka jest manipulowana przez organizacje zewnętrzne, realizujące tu swoje interesy, jest też manipulowana przez antyrozwojowe grupy interesu, blokujące rozwój wewnętrznego potencjału kraju.

Ogromną ilość środków finansowych można pozyskać, uszczelniając system i sterując nim tak by środki nie wypływały za granicę lub nie zostały przywłaszczane przez skorumpowane grupy interesu.

Przestań stosować stereotypowe, uproszczone formy interpretacji złożonej rzeczywistości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: O rzetelności prawackich portalików.

"Ogromną ilość środków finansowych można pozyskać, uszczelniając system i sterując nim tak by środki nie wypływały za granicę "
Z tymi hasłami PIS szło do wyborów : opodatkować sklepy wielko powierzchniowe i banki.
Miała być z tego kasa na programy typu +.
Nie udało się to, są za słabi w ekonomii i prawie. Udało się pozyskać więcej z uszczelnienia systemu VAT, zamarł handel importowanym paliwem bez podatku VAT i inne patologie związane z wyłudzaniem zwrotu podatku VAT.
Kto zaś racjonalnie gospodaruje budżetem w skali mikro czy kraju, nie powinien planować wydatków, na pokrycie których nie ma gwarancji pozyskania funduszy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@ Łowco:
>Ogromną ilość środków finansowych można pozyskać, uszczelniając system i sterując nim tak by środki nie wypływały za granicę lub nie zostały przywłaszczane przez skorumpowane grupy interesu.

Ogromną czyli jaką? Mamy aż taki potencjał, żeby wypłacić każdemu socjal, który wystarczy na rachunki i jedzenie?
Wszystkie wydatki publiczne w zeszłym roku to w przybliżeniu 1,6 tys. zł/m-c na głowę. Z czego 30% na emerytury i renty. Zdaję sobie sprawę z tego, że spora część pieniędzy publicznych jest narażona na niewłaściwe wydatkowanie. Ale to tylko argument za tym, żeby ograniczyć pulę publicznych pieniędzy do niezbędnego minimum.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@ z głową

Chyba  żyjesz w świecie alternatywnym.

Jaki socjał ? O czym ty do mnie rozmawiasz? Nie wyrywaj elementów z kontekstu bo to błędna metodologia. Pełny kontekst systemowy proszę.

Socjał to był rekwirowany przez skorumpowanych platfusów i transferowany do rozmaitych beneficjentów, takich jak Agora, Ga-, ga-, ga-zeta i cała masa innych aferzystów lub bezpośrednio na konta zagraniczne, w skali kilkudziesięciu miliardów rocznie. Proszę to przemnożyć przez dwadzieścia parę lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@ Łowco:
>Jaki socjał ? O czym ty do mnie rozmawiasz?

Moja pierwsza wypowiedź odnosiła się do tego, czy stać nas na socjal, czy nie. Taki, o którym pisała Kocio. Obawiam się, że nawet po pełnym uszczelnieniu systemu wydatki publiczne musiałyby wzrosnąć o znacznie większą kwotę, niż jesteśmy w stanie w ten sposób zgromadzić. A sam socjal nie zapewni rozwoju.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

>Ogromną ilość środków finansowych można pozyskać, uszczelniając system i sterując nim

Co za bzdury.
Jeżeli już, to te środki można oszczędzić, a nie pozyskać.
Skoro można oszczędzić, to trzeba to zrobić, pod warunkiem że koszty pozyskania oszczędności nie będą większe od samych oszczędności.

To trochę tak, jak gdybym powiedział mojej rodzinie, ze mimo że mam gorszą pracę, to będzie nam teraz lepiej, bo w końcu będziemy przecież więcej oszczędzać.

Jak na razie to, zgadzając się z jaq'iem, muszę stwierdzić, że sukcesy tzw Rządu na polu oszczędności są słabe. Ministra Finansów pogonili, w zamian nikogo mądrego nie mając. Ustawa o hipermarketach i bankach okazała się balonem, a bankster Morawiecki właśnie wycofał się z nowej koncepcji podatkowej.
Jednocześnie rośnie rzesza partyjnych misiewiczów, którzy zgodnie z zasadą Ojczyzny Dojnej pana dooody tego od dooopy Dody transferują do siebie środki z budżetu Państwa.

Gospodarka zalicza doły jeden za drugim. Złoty słaby, co ma kolosalne znaczenie dla kosztow gazu i paliw. Od Nowego Roku ostro w górę idą opłaty za gaz i prąd, co się przełoży na ceny wszystkich dóbr.

VAT miał zostać obniżony, a już chyba nikt o tym nie pamięta.

Tzw. Rząd zakłada w budżecie życzeniowe i wirtualne wpływy od nierealnych parametrów PKB, jednocześnie kolosalnie zwiększajac realne wydatki, które nie mają pokrycia w przychodach Państwa.

Stad tez nieprzypadkowa jest ostatnia wypowiedz Pierwszego Sekretarza Partii o tym, ze będzie on poświęcał wzrost gospodarczy dla swojej wizji Polski. To nic innego jak tłumaczenie miernej rzeczywistości i dopasowywanie ideologii do aktualnego stanu gospodarki.

O tym, że za politykę PiS-u płaci gospodarka wiedzą już wszyscy, łącznie z bolszewikami.
Jaka jest jednak wizja Pierwszego Sekretarza, tego chyba on sam nie wie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Nawet UE czerpie środki z zewnątrz - fundusze norweskie
Są takie prace gdzie zmieniając stanowisko na mniej płatne i mniej reprezentacyjne nominalnie zarabia się mniej ale relatywnie w kieszeni zostaje więcej :D
Do tej pory było przyzwolenie na drenowanie polskiego rynku i bardzo dobrze że PiS to zauważa i zamierza to zmienić.
A że wycofali się z reformy która mogła okazać się bublem to też dobrze, zrobią lepszą i wtedy ją wdrożą.
Co do prądu i gazu - w bogatych krajach to są nieznaczne wydatki w domowym budżecie, zwłaszcza prąd jest tani - pytanie jaki procent u nas ma Państwo w udziałach tych firm.
Umowę na dostawę gazu podpisywala poprzednia ekipa.
Jeśli ceny się nie podobają trzeba zgłosić się do byłej premier Kopacz.
Gospodarka zalicza doły? Pierwsze słyszę! Toć Tusk mówił nam o zielonej wyspie - coś mnie ominęło?
Akurat VAT podniosło PO, Kłamali że to tylko na rok, tymczasowa zmiana i jakoś latami tego nie zmienili choć mogli. Ty oczekujesz że to naprawi obecna ekipa? Wszyscy pamiętamy kto podniósł VAT i wiek emerytalny.
Złoty słaby cieszy eksporterów. To jest szansa na zdobycie nowych rynkow i zwiększenie produkcji tu. Przy tym trendzie pieniądze płyną do Polski. W przypadku importu pieniądze wypływają z kraju.

Efektem ubocznym wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej będzie wlaśnie zwiększenie wplywu do budżetu.

Mniej ośmiorniczek a pieniądze się znajdą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Nie znajduję adekwatnych argumentów do przedstawianych w wpowiedzi koci. Inna szkoła ekonomii i wartości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

Tu są adekwatne argumenty:

"Ciekawe też, że deficyt budżetowy na koniec października 2016 wynosi 24,6 mld zł. Z tego 17 mld z powodu programu 500+. Czyli gdyby go nie było, wynosiłby 7,6 mld zł. Rok temu w końcu października deficyt wynosił 34,5 mld. A programu 500+ nie było. Gdzie więc znikło 26,9 mld? A rok wcześniej ? A przez całe osiem lat gdzie znikało ? Czy dziwimy się coraz bardziej radykalnym działaniom odsuniętej od władzy sitwy? Czy dziwimy się, że tak bardzo chcą, by znowu było tak, jak było ?"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A teraz dochodzą do tych rachunków nowe wyliczenia.
Okazuje się oto, że budżet Polski poniósł, w ciągu 8 lat rządów PO, ponad 260 mld strat.
A gdybyśmy do strat doliczyli jeszcze straty z całego okresu tzw. III RP ?

Najpierw nie dostaliśmy reparacji za straty wojenne i okupacyjne aż do r. 1989. No to okazało się wskutek tego, że mozna nas golić do woli i bez konsekwencji. I tu trzeba dodać gigantyczne, wielobilionowe zadłużenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: O rzetelności prawackich portalików.

@Mikronezjo - tak!
Moje wypowiedzi są kupione korzystnymi dla mnie zmianami :)
A najśmieszniejsze jest to, że nawet na nich nie głosowałam.
I to się zmieni :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gazeta Polska to jedna z gazet nurtu propagandy reżimowej powiązana kapitałowo i personalnie z Instytutem Lecha Kaczyńskiego.
ILK to jak wiadomo partyjne hiperjądro biznesu propagandowego II PRL sięgające do czasów RSW Prasa Książka Ruch, jego odpowiednika w I PRL.
Reżimowa Gazeta wykupiła ostatnio w reżimowej telewizji reklamę. Oto ona :

https://youtube.com/watch?v=K20h8rxMfog

Czy ktoś wie o co chodzi z tą siatką z zakupami wysypującą się na ulicę ? Wyglada jakby przed chwilą niosła ją jakaś starsza osoba. Czyżby została właśnie przejechana na przejściu przez jakąś limuzynę ?

A potem gazety lecące z balkonu. I patrzy babcia i patrzą dzieci jak z okien lecą śmieci. Czy to oznacza, ze GP to gazeta tych, co śmiecą przez okno ?

A na koniec głos pana, który dostał właśnie od Chemtrailsa Szyszki 6 baniek państwowych banknocików na jakiś portal żubrach.

Żałosna i taka śmieszna jest ta II PRL.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Faktycznie dziwnie jakoś wyszło... Może to skrócona wersja? Reklamodawcy często tak robią - najpierw dają pełna wersję, a po kilku emisjach tną koszty i... materiał;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skrócili reklamę do pół minuty ?
To jak długo ta Gazeta oryginalnie leciała z dziesiątego piętra ?

Państwowa kasa krąży sobie pomiędzy Szyszką, żubrami, Srebrną a TVP.
Pełna transparentność.
Pomiędzy tymi ogniwami prywatne rączki pomieszane z państwowo-partyjnymi.

A gazety lecą przez okno, a cebule i marchewki sięgają bruku.
A Naród jest pod wrażeniem i wszystko kupuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Już nie będzie portaliku "wsieci", tylko "sieci prawdy" a może raczej "sieci Правды".
Okazuje się bowiem, ze portalik korzystał z nazwy, do której nie ma prawa, tak orzekł Sad Apelacyjny.
Nowa nazwa "sieci Правды" jest po prostu strzałem w dziesiątkę, oddaje idealnie bolszewicki background.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lewackie media to niby lepsze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mistrzowie rozrzucania łajna.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby ktoś nie kojarzył : redaktorem naczelnym Gazety Polskiej Codziennie, tej która przeprasza powyżej jest pan Tomasz Sakiewicz. Warto kojarzyć to nazwisko chociażby w kontekście prymitywnej propagandy, jaka miała miejsce wczoraj na antenie reżimowej TVP Info.

Słoma z butów wyłazi tam całymi snopami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...

a to na rano ;) (344 odpowiedzi)

tiaaa...a to na rano. jakie szczęście, że nikt wcześniej na to nie wpadł :)...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...