Poszukiwana ekipa remontowa

Witam,

Razem z mężem jesteśmy wlasnie w trakcie kupowania mieszkania na rynku wtórnym.
Związku z tym poszukujemy ekipy remontowej, która ma przełomie wrzesnia/pazdziernika - zależności od szybkości przekazania kluczy przez poprzednich właścicieli, wykonała by gruntowny remont "nowego" mieszkania.

Co należało by wykonać pokrotce:
- wymiana drzwi w każdy pomieszczeniu łącznie z futrynami,
-ułożenie w każdym pomieszczeniu paneli, - na ścianach - tapety bądź malowanie
-przeróbka łazienki i kuchni - kafle instalacje wod-kan oraz instalacje elektryczne
- dodatkowo instalacje elektryczne w pozostałych pomieszczeniach

W szybkim terminie - góra aby remont trwał 3 tygodnie.
Szukam solidnej firmy, która zna się na rzeczy i nie zrobi "byle jak" ale też takiej która nie zazyczy sobie sobie ceny z kosmosu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

będzie ciężko.
po pierwsze trzy tygodnie -mało
po drugie trzeba wybrać :
1 tanie papraki
2 porządnie w normalnych ,rynkowych cenach
nie ma cen z kosmosu
są ceny rynkowe,tylko jak porównacie je do stawek pana Kazia ,który robotę rozgrzebie,weżmie zaliczkę i zniknie ( wcześniej podawszy cenę o połowę niższą,bo i tak mu wszystko jedno jaką poda,aby tylko załapać się na zlecenie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego szukam ekipy remontowej, która składa się z więcej niż 1 osoby, żeby mogła wykonywać wielopłaszczyznowo wszystkie zadania., wiec 3 tygodnie to spory okres czasu. Znamy się trochę na budowlance, jednak ekipa, z która stale współpracowała, niestety ma ten okres zajęty.

Co do cen wiem wiem, że są rynkowe, jednak niektóre firmy zawyżają sobie okrutnie.
No i wiadomo spisujemy odpowiednia umowę w które określamy wszystko szczegółowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ania ,jestem zbyt zmęczony ,by pisać kolaboraty.
zastanów się - remont gruntowny i 3 tygodnie
wielopłaszczyznowo- czyli jeden kładzie tapety, drugi idzie za nim i robi bruzdy na przewody,trzeci wyrywa drzwi itd
sama łazienka z rynku wtórnego (tak aby zachować reżim technologiczny) to min 2 tyg
żadna ekipa nie zrobi porządnego remontu mieszkania z rynku wtórnego w 3 tyg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,

Popieram Pana Budowlańca - Inwestorzy ale musicie patrzeć realnie "Zakres prac - termin"
Uno - Demontaż starych choć by futryn to nie zdjęcie opasek i nożem wycięcie pianki.

Tak informacyjnie - proszę metraż mieszkania podać :)

Pozdrawiam Serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

metraż mieszkania to 54 metry.
Zdajemy sobie sprawę, że remont może trwać dłużej, ale jednak nie chcielibyśmy, żeby ciągnął się miesiącami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To Bóg was skarał kupnem mieszkania w bloku PRL ? Kupiliście jakieś badziewie za 150 tysi, podnieceni Gdańśkiem, plus dołożyćie na remont minimum 100 k, nie lepiej było w Deweloperce kupic ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po pierwsze nie wydamy 100 tys na remont, po drugie nie kupiliśmy "badziewia", za 150 tysięcy podnieceni Gdańskiem bo mieszkamy tutaj od 40 lat, po trzecie może kupując w deweloperce zaoszczędziła bym trochę, ale w perspektywie lat wydałabym więcej na dojazdy itp.
po czwarte - od ponad 20 lat pracuje jako nadzór niektórych deweloperów i krew mnie zalewa jak oni to budują a potem żądają nie wiadomo jakiej ceny za metr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To 20 lat pracujesz z deweloperami i nie masz żadnej znajomej ekipy budowlanej ?

To powiedz mi co takiego jest takiego podniecającego na.... np. Chełmie że ludzie wołają o 1000 zł za metr więcej niż na deweloperskich osiedlach oddalonych o 15 minut dalej (mówię o dojeździe publicznym) ?

Żelbeton, głośne zimne ściany, kosmiczne koszta ogrzewania na starych kaloryferach + horrendalne koszta "ZARZĄDU" ...

Gdzie tu logika, żadnej nie widzę, ale może nie jestem zmanierowany branżą budowlaną...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaka podłoga do mieszkania? (43 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

Meble ogrodowe z surowego drewna (6 odpowiedzi)

Właśnie zakupiłem meble ogrodowe z surowego chyba sosnowego drewna. Pewnie wypadałoby je czymś...

Jakie dzrwi, aby rozwiązać problem hałasu z klatki? (3 odpowiedzi)

jak w temacie, mieszkanie w bloku na gdańskiej żabiance, problemem są głośne klatki i głośno...