Rozliczanie usługi opróżniania i transportu nieczystości ciekłych

Gmina Szemud dalej nie poprawia swojej sytuacji. Zmiana rozliczania wywozu szamba to kolejna kpina.
Richert do tej pory bierze 140 zl za beczke 10m3, w gminie trzeba zapłacić 10.37 zl brutto za m3 = 103.70 zł za 10m3 + 80 zł za transport firmie wywożacej, czyli dodatkowo 40 zł za beczke!! Dodatkowo 2 firmy, które znajduja sie na koncesjonowanej przez gminę liście to firmy zajmujące sie Toi-toi, a nie wywozem nieczystości z szamba przydomowego. Cyrk na kółkach. Najpierw akcja ze śmieciami, teraz szambo, ciekawe czym nas jeszcze zaskoczą na wiosnę :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe co się stanie kiedy ktoś skorzysta z firmy spoza tej listy. Czy wybór firm koncesjonowanych nastąpił poprzez jakiś przetarg? Istnieje jakieś umocowanie prawne takiego rozporządzenia? Może być ono niezgodne z ochroną konkurencji, może należałoby zgłosić to do UOKiK.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg mnie nic sie nie stanie, nie bylo przetargu, pewnie na liście znajdują się tzw Przyjaciele Krolika :-) Ja korzystam dalej z poprzedniej firmy, zbieram rachunki za wywoz nieczystosci, zeby miec ewidencję. Pewnie probują znaleźć sposob na tych, ktorzy nieczystości w ziemię wpuszczają, ale jak na razie to sie dzieje kosztem uczciwych...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://forum.trojmiasto.pl/Przydomowe-oczyszczalnie-sciekow-a-plan-zagospodarowania-t884277,4,33.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Przyłączenie Bojana do Gdyni (123 odpowiedzi)

Patrząc na obecny kształt gminy, przynależność Bojana do gminy Szemud wydaje mi się przestarzała....

Zbiorniki retencyjne (7 odpowiedzi)

Dlaczego dwa zbiorniki retencyjne przy rondzie ul. Warszawskiej i Gryfa są nieczynne? Wszędzie...

Koinonia Jan Chrzciciel: zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu naukowym (3 odpowiedzi)

Szanowni Państwo, W związku z rozpoczęciem projektu, poświęconego problematyce perswazji...