Rozmowy w czasie jazdy

Temat dostępny też na forum: Na drogach Trójmiasta Motoryzacja
Spotkaliście się z przypadkami rozmów przez telefon (bez użycia zestawu słuchawkowego) w czasie prowadzenia pojazdów?
Wiele razy widzę takie przypadki, i to nie tylko zwykli ludzie to robią.
Im ważniejszy człowiek, który głosi kazania o moralności tym bardziej powinien się wstydzić a nie mieć pozę bezkarności i braku poczucia odpowiedzialności.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Często jadąc rowerem rozmawiam przez telefon w sytuacjach gdy muszę. Co w tym takiego dziwnego ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Jeżdżę autem z automatyczną skrzynią i rozmowa przez telefon w niczym nie przeszkadza
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 20

Re: Rozmowy w czasie jazdy

skrzyni to i pewnie nie przeszkadza ...
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

... daje radę, się zgarnie mózgi i bebechy wycieraczkami, i jakoś się do myjni dojedzie. Tylko woskować znowu trzeba, ech, taka strata czasu...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Teraz masz Anualną. Co na tirinho
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak samo, jak na rowerze nie przeszkadza.
Dopóki nie będziesz musiał gwałtownie skręcić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Nie wolno gadać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Nigdy nie widziałem, żeby ktoś dopuszczał się tak karygodnego występku!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Rozmowy w czasie jazdy

...nie dziwię się, jadąc motocyklem wielu z Was nie wie co sie dookoła dzieje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Jeszcze dodać brak sygnalizowania zmiany kierunku jazdy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rozmowy w czasie jazdy

jazda z automatem ma to do siebie, że nie trzeba wajchować przy zmianie biegów, no ale buractwo tego nie wie. Jedna ręka jest wolna a kierunkowskazy są po lewej stronie kierownicy, to dla udających że myślą. Pytam się co może przeszkadzać mi rozmowa przez telefon. Kiedyś w środkach komunikacji miejskiej były tabliczki "rozmowa z kierowcą podczas jazdy, zabroniona". Powieście sobie w autach takie cudeńka i nie rozmawiajcie z pasażerami
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 21

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Nie podniecaj się i nie wyzywaj innych od buraków, bo po tym Ty wychodzisz tutaj na największego buraka... ja jak muszę odebrać to mi nie przeszkadza w tym manualna skrzynia biegów i co z tego. Dla wielu trzymanie jedną ręką kierownicy i włączanie kierunkowskazów jest nie lada problemem, ba...dla wielu to jest problem, gdy mają dwie ręce wolne.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Rozmowy w czasie jazdy

tobie pewnie,że nie przeszkadza, jedną ręką trzymasz kierownicę, drugą zmieniasz biegi a telefon masz do głowy zamocowany gumą od weków. Gdybyś ćwoku wiedział, jak prowadzi się auto z automatyczną skrzynią to byś swojego kibla nie otwierał. Czytaj ze zrozumieniem i pomyśl nim coś napiszesz
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Może ty jeździsz kiblem, i do tego nazywasz się ćwokiem i nie podniecaj się tak dalej bo sobie automat zachlapiesz....a poza tym to masz nikłe pojęcie o jeździe autem...moje auto nie jeździ na lewo i prawo nie muszę trzymać kierownicy non stop.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Rozmowy w czasie jazdy

jakim trzeba być smętnym badziewiakiem
żeby stykło kasy na Golfa Ałtomata Vintage (1978)
a nie stykło na komórkę z głośniczkiem
albo na "ucho-BT" za dwie dychy?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Nadal nie rozumiesz na czym polega problem z rozmawianiem przez telefon przez kierujących. Nie chodzi tutaj o to, że nie ma jak trzymać telefonu, więc nie jest ważne czy jeździ się manualem, czy automatem. Problemem jest to, że duża część kierowców, podczas takiej rozmowy przez telefon, nie potrafi skupić się na jeździe, zewnętrzne bodźce odbiera z opóźnieniem, a to z kolei skutkuje dzwonami. Powtórzę jeszcze raz, nie ma tutaj znaczenia rodzaj skrzyni w samochodzie. Zestawy głośnomówiące zmniejszają zagrożenie, ale go nie eliminują. Jeśli ktoś się czuje na siłach, aby to robić, to nie ma sprawy, o ile ocenia owe "siły" racjonalnie. Szlag mnie trafia za to jak widzę ludzi, którzy ledwo poruszają się po drodze, a DO TEGO rozmawiają przez komórkę. Prościej wytłumaczyć się tego nie da.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

potrafię zrozumiec i jak napisałem nie przeszkadza mi rozmowa bo jedną ręke mam wolną w przeciwieństwie do manualnej, gdzie trzeba wykonać kilka czynności podczas jazdy. Jeśli argumentem jest rozproszenie uwagi, to już napisałem że równie dobrze dekoncentruje rozmowa z pasażerami. Oby nie pojawił się jakiś nawiedzony i nie wprowadził zakazu jazdy dla niepełnosprawnych, np bez kończyny. Co do ćwoka bez podpisu boli cię burku, że ktoś może jeździć nowym autem a nie wypierdzonym przaz dziadka niemca wieś wagenem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Rozmowy w czasie jazdy

potrafię zrozumiec i jak napisałem nie przeszkadza mi rozmowa bo jedną ręke mam wolną w przeciwieństwie do manualnej, gdzie trzeba wykonać kilka czynności podczas jazdy. Jeśli argumentem jest rozproszenie uwagi, to już napisałem że równie dobrze dekoncentruje rozmowa z pasażerami. Oby nie pojawił się jakiś nawiedzony i nie wprowadził zakazu jazdy dla niepełnosprawnych, np bez kończyny. Co do ćwoka bez podpisu boli cię burku, że ktoś może jeździć nowym autem a nie wypierdzonym przaz dziadka niemca wieś wagenem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Skąd ty wiesz czym kto jeździ?...niektórzy nie są wystarczająco sprawni ruchowo i kupują sobie "automaty", to ich wybór.....a jeżeli chodzi o rozmowę przez telefon, to jeszcze prawo w Polsce nie rozróżnia, czy auto ma automatyczną czy manualną skrzynię biegów....więc chcesz gadać bez zestawu głośnomówiącego to twój wybór, ale z powodu automatycznej skrzyni nie będziesz miał taryfy ulgowej ....ćwoku.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

No właśnie ćwoku nie wszystkich należy wrzucać do jednego worka, bo jest ktoś bardziej rozwinięty, a ktoś takim tępym gamoniem jak ty, wiec cos należy zmienić. Zestawy głośno mówiące, to znana historia, kto przeforsował w sejmie taka ustawę. Poczytaj sobie gamoniu i wówczas zabieraj glos.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Zgadzam się w 100% z "auto-mat'em".
Różnica pomiędzy skrzynią manualną a automatyczną, kiedy rozmawia się przez telefon, jest kolosalna, szczególnie podczas manewrów w mieście.
Oczywiście, że ustawodawcy nie chodziło (chyba...) o ograniczenie swobody ruchów - ale o rozpraszanie uwagi. Ale rozmowa przez zestaw głosnomówiący rozprasza w identyczny sposób, jak przez tel, w automacie. A zabroniona nie jest. Podobnie jak rozmowa z pasażerami.
Plus telefonu jest taki, że zawsze można się rozłączyć - a pasażerów nie zawsze da sie wysadzić :D

Palenie w aucie PÓKI CO (Unia działa!) też nie jest zabronione.
Aczkolwiek.. prowadzenie auta, trzymając peta w lewej ręce, z tel przy uchu w prawej, jest dosyc niewygodne. Szczególnie, jeśli dodatkowo trzeba coś na szybko zanotować :D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rozmowy w czasie jazdy

"Zgadzam się w 100% z "auto-mat'em".
Różnica pomiędzy skrzynią manualną a automatyczną, kiedy rozmawia się przez telefon, jest kolosalna, szczególnie podczas manewrów w mieście.".......nie ma żadnej różnicy, ponieważ zobowiązany jesteś korzystać z zestawu głośnomówiącego, do używania którego nie są potrzebne ręce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rozmowy w czasie jazdy

A po co zestaw, jak sam telefon ma funkcję głośnego mówienia i można go sobie powiesić na pasie? Ręce wolne, rozmowa jest nadal
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

...a to jakaś różnica, zestaw jest wbudowany czy zewnętrzny?...prawodawca obliguje Cię do korzystania z jaki oferuje zestaw głośnomówiący...a to, że większość telefonów ma taką funkcję wbudowaną to już inna inszość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

a badziewiactwo i w szrotach i w nówkach nie umie użyć żadnej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Kiedyś kolega pracował jako przedstawiciel handlowy 12-14 h za kółkiem to standard.
Razu pewnego pokazał nam swoje zdjęcie zrobione przez fotoradar a na nim : kolega z bułką w ręku zakąszający, picie w drugim ręku razem z petem i telefon przy uchu. Jak to zobaczyła koleżanka to myśli myśli i wypala : "To czym on to auto prowadzi???" :]
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Rozumiem stres itd ale taka jazda to proszenie się o nieszczęście dla siebie i innych.
Automat czy nie automat - dwie łapy powinny być na kierownicy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Po co ta dyskusja???Jak ktoś chce niech gada albo wpit....la bułka albo popija red bula albo pali szluga....Nie macie innych problemów?? Ja podaję pałę w aucie i też jest git!Ćwok który nie umie jeździć i tak przy..... doli nawet jak nie gada przez telefon...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Gieniu uważaj bo w czasie gdy kolega będzie cię obsługiwał (potem się zapewne zmieniacie miejscami) i ktoś was uderzy to skończy się jak w filmie "Drogówka" czego ze szczerego serca ci życzę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Nie oglądałem, ale pierwsze skojarzenie dotyczy szczękościsku ;)
Słusznie?
Może zatem niech kolega protezę wyciągnie i włoży do szklanki. Bezpieczniej będzie :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Jak zauważyłem, najwięcej rozmawiają przez telefon młode panie. Są i takie ,które jadąc do pracy rano malują sobie usta ,paznokcie ... , a nawet widziałem jedną ,która miała na sąsiednim fotelu otwarty laptop i coś tam wklepywała. Oczywiście podczas jazdy .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Żeby nowego tematu nie zaczynać:

Na drodze rowerowej Gdańsk- Pruszcz będą jakieś sygnalizacje świetlne na przejazdach przez Małomiejską i Starogardzką?
Przez wjazd do Zaroślaka będzie wyznaczony "przejazd dla jednośladów"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

to dlaczego przez CB mozna rozmawiac a przez komórkę nie???
bo CB jest na przewodzie? tak samo moge połączyc telefon z ładowarka samochodową.
Głupie te przepisy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rozmowy w czasie jazdy

A kto Ci powiedział, że można?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Rozmowy w czasie jazdy

A kto powiedział, że nie można?
"Komenda Główna Policji poinformowała, że aktualnie obowiązujące uregulowania prawne nie zabraniają korzystania z urządzeń nadawczo-odbiorczych typu CB radio podczas kierowania pojazdem."
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Jak gadasz przez CB nie musisz trzymać radia przy uchu.

Trzymasz tylko mikrofon, a i to niekoniecznie, bo są zestawy z włącznikiem na kierownicy.

CB to simplex. Albo gadasz, albo słuchasz. Telefon to d*plex (ten cenzor jest gupi mlotek, zeby wicinac d u p l e x, typ lacznosci radiowej). I jak jesteś matoł jak ten cenzor i nie umiesz włączyć trybu hands-free, to masz wyłączona z akcji prawą rękę i ograniczony obrót głowy.

Poza tym popularność CB ma się do popularności GSM jak 1:1000, czyli to nie jest zagrożenie masowe. Dlatego nie trzeba tego zakazywać i ścigać, tak jak nie trzeba zakazywać robienia na drutach w czasie jazdy, ani czytania map wielkoformatowych.

Jak by to zależało ode mnie, policja za telefonowanie z telefonem przy uchu odbierała by na miejscu i na zawsze prawko i samochód. I mogli by je sobie zachować na własność - taka premia motywacyjna. Kierowcom.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Rozmowy w czasie jazdy

"Poza tym popularność CB ma się do popularności GSM jak 1:1000, czyli to nie jest zagrożenie masowe. Dlatego nie trzeba tego zakazywać i ścigać, tak jak nie trzeba zakazywać robienia na drutach w czasie jazdy, ani czytania map wielkoformatowych.".................zakazane nie musi być, ale karalne jak najbardziej....tak samo cb, nie jest zakazane ale karalne już może być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Po raz n-ty, CB nie jest ani zakazane, ani karalne :)

@tX: chłopie, powstrzymaj się z takimi zapędami, to, że Ty nie masz/nie umiesz, nie oznacza, że inni mają cierpieć :P.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rozmowy w czasie jazdy

gsxr....czytaj ze zrozumieniem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rozmowy w czasie jazdy

@:-): Czytam ze zrozumieniem jak najbardziej, jeśli natomiast rzucasz hasło, nie dopowiadając co masz na myśli, nie miej do nikogo pretensji, że nie rozumieją :).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rozmowy w czasie jazdy

gsrx....cb nie jest zakazane, ale możesz (powtórzę: "MOŻESZ") być ukarany za jego używanie, zwłaszcza gdy powoduje to niebezpieczeństwo w ruchu drogowym....policja ma na to taki fajny artykuł (nie pamiętam w tej chwili dokładnie który to)....zagrożone jest to mandatem zależnym od "widzi mi się" policjanta od 50 do 500zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Że zależy od "widzi mi się " to się zgadza. Tym bardziej, jak od miesiąca żona mu nie dała ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ostatnio Pan policjant w Gdyni skręcał z 3-go maja w 10 lutego i przy uchu miał telefon.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pierwszy raz widziałeś kaprawego psa?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedzie samochód, wolniej od innych i utrudnia ruch. Gdy uda się go wyprzedzić okazuje się że kierowca rozmawia i trzyma w ręku telefon. Tak to często wygląda w praktyce.
Kuriozalne jest jak rowerzysta jedzie z telefonem przy uchu ale to też się zdarza. To tak samo wpływa na styl jazdy, prędkość i możliwość reagowania na sytuacje na drodze.
Niestety wiele osób przez takie zachowanie poniosło śmierć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Rozmowy w czasie jazdy

Zdarzało mi się podczas jazdy grać w szachy na tel., przepraszam. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też zdarza mi się rozmawiać, po prostu włączam w telefonie na głośnomówiący i kładę gdzieś na półeczce lub rzucam na fotek obok. Żadnego specjalnego zestawu do rozmów do tego nie potrzeba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...