Ryba w curry i mandarynkach

Tym razem spróbowałem czegoś całkiem nowego. Do tej pory próbowałem ryby na słono i ewentualnie ostro. Przyszła pora na nutkę słodyczy - mandarynkowej słodyczy.

Tu film z wytwornego dania: https://www.youtube.com/watch?v=1x91Mb3mLUY

Składniki:
2 polędwiczki z dorsza bądź mintaja
6 mandarynek
100 ml białego wytrawnego wina
masło zwykłe i klarowane
2 cebule dymki
przyprawa curry
pół limonki
pietruszka

Sposób przygotowania.

Obieramy mandarynki. Z połowy wyciskamy sok (ja robię to ręcznie). Drugą połowę odkładamy po rozdzieleniu. Cebule dymkę kroimy w piórka. Polędwiczkę dzielmy na trzy części, obtaczamy w curry i smażymy. Robimy to tak, jakby ryba była obtoczona w mące.

Po usmażeniu rybę odkładamy na talerzyk. Na patelnie wkracza cebulka, którą podsmażamy. Gdy złapie lekko brązowy kolor wlewamy białe wino. Wszystko powinno wrzeć. Po lekkim odparowaniu wina dodajemy sok z mandarynki. Na koniec dorzucamy masło, które sprawi, że sos będzie bardziej aksamitny. Na koniec dodajemy mandarynki. Całość możemy przyprawić jeszcze raz curry, solą i pieprzem.

Rybę podajemy z ryżem białym, bądź basmati. Istnieją też wersje (droższe) z ryżem czarnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy nie jadłam takiego dania. Chętnie je przetestuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też przetestuję bo jak tak czytam to brzmi apetycznie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypróbowałam ten przepis i okazał się rewelacyjny! Też polecam to danie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ryba z mandarynkami? Muszę spróbować, bo wydaje mi sie to zupełnie niepasujące do siebie, ale może się okazać petardą skoro tak twierdzicie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dziwne, ale bardzo smaczne połączenie. Warto spróbować, to na pewno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Przedstawiciel Thermomix (70 odpowiedzi)

Szukam przedstawiciela thermomix z Gdańska. Ktoś zna??

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...