S-6 NOWA OBDODNICA.

CZY TO KONIEC ROZWOJU BOJANA.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Nie, droga nie zakłóci rozwoju biegnie obok. Większego hałasu niż tego od płyt nie będzie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Zakloci. Droga przebiegnie prawie przez centrum bojana. W bojanie stana magazyny, centra dystrybucyjne, fabryki a mieszkancy uciekna od halasu i spalin. Tak jest wszedzie wzdluz takich tras. To jest nie do uniknienia. Obecne domy stana sie ruderami albo zostana sprzedane za grosze.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje takiej zabudowy, popatrz na plany potem strasz. w Niemczech jest więcej takich dróg i nie przeszkadzają w rozwoju podmiejskich wiosek. Idąc twoim tokiem myślenia wokół obwodnicy nikt nie powinien budować osiedli. Pod Warszawą wygląda podobnie jak u nas za kilka lat, domy powstają. Bojano to kiepskie miejsce na magazyny i centra logistyczne(gdyby ktoś wpadł na pomysł zmiany planu zagospodarowania przestrzennego).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

cywilizacja jest potrzebna, szybciej dojedziemy do pracy, ja mam już dość korków, są one wszędzie przy drogach dojazdowych do Bojana jestem ZA
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Skoro tak potrzebujesz cywilizacji, to czemu wyprowadziłeś się poza aglomerację miejską?

Ja przeniosłem się do Bojana kilkanaście la temu, w poszukiwaniu ciszy i spokoju. Nie są mi na rękę poutwardzane drogi, myjnie, biedronki i inne wg niektórych niezbędne do życia "udogodnienia" w tym miejscu. Niestety boom spowodowany łatwo dostępnymi kredytami hipotecznymi spowodowął sprowadzenie się w te okolice mnóstwa osób które nie umieją się odnaleźć w wiejskiej rzeczywistości i lobbują by zrobić z Bojana kolejną dzielnicę Gdyni. Bo dla nich jedyny urok wsi, to fakt że mogą pochwalić się znajomym że mają dom z 1001 m2 działką (a to że na 30 lat kredytu to nieważne).

Niebawem zakończę transkację sprzedaży i z żalem wyprowadzam się stąd. Mam nadzieję że w nowym miejscu które wybrałem, nie sięgnie mnie ta "cywilizacja" przez następne 30 lat.

@ssr

Plan zagospodarowania ma to do siebie, że lubi się zmieniać...10 lat temu nie było mowy o tym żeby w Bojanie powstała Biedronka. Plan zagospodarowania nie zakładał w ogóle takie ewentualności. Wtedy też mówiono że Bojano to kiepskie miejsce na dyskont...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Za ile sprzedales dom i jaki duzy ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Nie ma zjazdów z S6 w Bojanie, w Koleczkowie jest, wiec to Koleczkowo ma gorzej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Może na emeryturze fajnie jest mieszkać w polu, ale mając dzieci chodzące do szkoły i dodatkowe zajęcia i dojeżdżając do pracy fajnie mieć udogodnienia. W Bojanie jest jeszcze wiele pół hen daleko od centrum, gdzie nawet na rowerze trudno dojechać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Mylisz się, przewidywał przebieg trasy obecnie nazywanej S6, a okolice kościoła przeznaczone były na usługi i handel. W Szemudzie do niedawna mieli mapę z lat 90 i obecny plan niewiele się różni. Jedyna różnica to planowana droga tuż przy otulinie Parku (pod lasem za Majora Bojana).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

dubel - do usunięcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

racja, na taką zabudowę bardziej będzie się nadawało koleczkowo -gdzie będzie zjazd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

czyli taka hutnicza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

czyli nowa hutnicza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

bardziej chodzi o spaliny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

czy ktoś zna dokładne daty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

podobno pis nie ma kasy ,wiec będzie puzniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Póki co wszystko wskazuje na to, ze odcinek S6 Trasa Kaszubska bedzie w terminie a odsunieta w czasie bedzie Obwodnica Metropolitalna (problem z decyzja srodowiskowa) i S6 na odcinku Lębork-Słupsk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Oto szczegóły:

Harmonogram Inwestycji

Planowany harmonogram prac i czynności związany z etapem przygotowania i realizacji Inwestycji aktualny na dzień 28.09.2016r:

termin podpisania Umowy na wykonanie Koncepcji Programowej 13.03.2015r.
termin ogłoszenia przetargu w systemie Projektuj i Buduj 30.09.2015r.
termin spotkań informacyjnych listopad, grudzień 2015r.
termin wykonania Koncepcji Programowej 04.2016r.
termin odebrania Koncepcji Programowej 07.2016r.
planowany termin podpisania Umowy z Wykonawcą robót w systemie Projektuj i Buduj 04.2017r.
planowany termin wykonania Projektu Budowlanego 02.2018r.
planowany termin uzyskania Decyzji ZRID 07.2018r.
planowany termin rozpoczęcia ustalania wartości odszkodowań dla wywłaszczanych nieruchomości 07.2018r.
planowany termin rozpoczęcia robót 07.2018r.
planowany termin oddania do ruchu 11.2020r.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

A jak ktoś chce się przejechać to już można:

http://trasakaszubska.pl/?page_id=409
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Poki co nie bralbym tego na powaznie do konca... niestety odtatnie wypowiedzi ministra Szmita nie napawaja optymizmem co do budowy S6. Swiatelkiem w tunelu moze byc to, ze kilka dni temu WSA cofnal decyzje srodowiskowa dla OMT. Nie ma co sie oszukiwac brakuje kasy a na pierwszy ogien zostala wzieta budowa S6 i OMT. Optymistyczna opcja jest taka, ze powstanie S6 na odcinku Gdynia-Lebork i fragment OPAT do portu. Pid znakiem zapytania jest OMT i S6 Lebork-Slupsk. Niestety ministerstwo zmienilo priorytetety
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

bez paniki nim ruszy ta urzędnicza machina kilka pokoleń minie, prędzej antek wojne wywoła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Jak informują media, obecny rząd widzi inne pilniejsze drogi, więc Bojano może spać spokojnie.Jeszcze długo nie pojedziemy nową S6
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Akurat az takim pesymista bym nie byl, bo S6 na terenie woj. zachodniopomorskiego buduje sie. Z tego co wiem odcinek S6 trasa kaszubska powstanie w deklarowanym terminie. Gorzej z odcinkiem S6 Lebork-Slupsk. No i komplikuje sie budowa Obwodnicy metropolitalnej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Trasa kaszubska będzie na pewno w terminie. Obwodnicy metropolitalnej nie będzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Skąd takie info?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Przyspieszyli:

http://szemud.pl/artykuly/zmiana-harmonogramu-dla-budowy-trasy-s6/

Pół roku szybciej podpiszą umowę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

To jest stare info... najnowsze jest takie, ze Ministerstwo chce przesunac w czasie budowe S6 na terenie woj. pomorskiego. Poki co nabrali wody w usta, ale ostatnie wypowiedzi ministra Szmita potwierdzaja, ze S6 nie jest juz priorytetem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

i dobrze .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Wiceminister Szmit wczoraj zapewnił że trasa S6 na pewno będzie. Źródło Głos Koszaliński
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

.... Tylko nie powiedział kiedy... W terminie proponowanym na pewno nie będzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

już PiSałem, możecie spokojnie dyskusję przełożyć w czasie, kiedy wnuki dorosną.
http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2016/11/co-dalej-z-trasa-kaszubska-i-obwodnica-zukowa-radni-powiatowi-chca-wyjasnien-od-poslow-pis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Poseł Stanisław Lamczyk (PO) póki co uspokaja.

- Rozumiem, że ostatnie wypowiedzi ze strony Ministra Infrastruktury wywołały niepokój, ale moje informacje z bieżących spotkań wskazują na to, że inwestycja ta będzie realizowana. W grę wchodzą bowiem środki unijne, których nie można przeznaczyć na inny cel niż to przedsięwzięcie mówi poseł Lamczyk.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Nasi włodarze już działają w tej sprawie:

http://szemud.pl/artykuly/trasa-kaszubska-s6-konwent-samorzadowy-powiatu-wejherowskiego/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Nie tylko nasi włodarze. Całe pomorskie jednoczy się w sprawie budowy S6:

http://www.gp24.pl/opinie/a/list-do-pani-premier-w-sprawie-ekspresowej-s6,11474888/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

obudzcie sie , zadnej trasy S6 nie bedzie bo juz nie ma tych pieniedzy za ktore miala byc zbudowana. I jacy nasi wlodarze , ten list powyzej napisal jakis dziennikarz z podrzednej gazety , co on moze wskorac . Jedyna informacja jaka mozna uzyskac jest taka , ze trasa napeeewno bedzie , ale kiedy , nie wiadomo. Smiech
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Jak to sie zmienia, przed wyborami wspierali mieszkańców będąc przeciwko budowie, po wyborach sa za budowa zgodnie z przyjetymi wariantami. Nikt juz nie pisze, ze ograniczono do minimum ekrany akustyczne zgodnie z nową ustawą. 50-70 tys. aut na dobę.....Bojano jako MOP.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Może trzeba powołąć stowarzyszenie którego celem będzie powstrzymanie budowy s6 lub odsunięcie jej od Bojana
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Tak ,jestem za .....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

to jest nas troje :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Jestem za. Całkowita rezygnacja z S-6. Niech sobie budują na własny koszt ci którym to pasuje.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

powinni ja zbudowac i to jak najszybciej
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

kurka. Przeciez mozna wyprowadzic sie w Bieszczady. Zamiast cieszyc sie, ze z duzym prawdopodobienstwem bedzie droga ekspresowa to teraz 3 debilow najlepiej by ja zablokowalo. Cale szczescie, ze takie osobniki nie maja mocy decyzyjnych
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Kto pisze o blokowaniu, poruszylem temat ekranów i zmiany podejścia urzędników, co do "debilow" to pozostawie bez komentarza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Jest nieoficjalna informacja, ze Trasa Kaszubska jednak zostanie wybudowana w terminie. A wiec 2020 r. oddanie do uzytku. Huurrra
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Debilem jest ten kto nie rozumie, ze droga dla Bojana to same straty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

wiele strat ,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Konkretnie... JAKIE STRATY??!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Spadek wartości dzialek budowlanych do zera przy samej trasie. Nie ma osób chcących mieszkać z samochodami nad głową.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Takie działki się przekształca z budowlanych na przemysłowe i też się dobrze sprzeda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Chyba się nie da skoro w planie zagospodarowania jest pod budownictwo. A domy też spadaja do zera i co wyburzysz dom? Jednym słowem to jest jak wyrok śmierci albo nowotwór złośliwy nieuleczlalny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

tzn. że szczęśliwi będą ci co już się wybudowali i prócz autostrady będą mieli za sąsiadów fabryki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Trzeba bylo budowac sie gdzie indziej. Od ponad 10 lat wiadomo ktoredy miala przebiegac S6 a teraz biadolenie. Tylko jak kupowalo sie dzialki za grosze tego juz sie nie napisze!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Oby zbudowali ja jak najszybciej bo od czytania waszych wypocin zygac sie chce
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Kto budował w pobliżu tylko do siebie powinien mieć pretensje.
Nikt normalny by tego nie zrobił. A teraz narzeka że ma nastąpić coś co od dawna było wiadomo że będzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Jak 15 lat temu kupowalem działkę to nic nie wiedziałem. Wpakowalem oszczędności całego mojego życia w ten dom pracujac po nawet 15 godzin dziennie. Oszczedzalem nawet na jedzeniu nie wspominając o podróżach. Teraz przyszła taka chwila że muszę go sprzedac bo mam plany inne na życie. I co ja mam teraz zrobić? Zero odzewu od dwóch lat. Czasami ktos zadzwoni i sie pyta pośrednika którędy trasa będzie przechodzić a pośrednik ze 40metrow obok. I na tym koniec zainteresowania.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

To faktycznie d*pa :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Ale wiesz, że Bojano nie powstało 10 lat temu? I że ludzie budowali się tu wcześniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Chyba dłużej niz 10 lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

Możecie spokojnie świętować, drogi S6 nie będzie to już wiadomo. Między bajki można sobie włożyć "zapewnienia" posła Klawitra o jego działaniach by drogę wybudowano tak twierdzę po jego dzisiejszych wypowiedziach w Radio Kaszeby
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

No to jestes w bledzie! S6 bedzie. Z tym, ze poki co zostanie ograniczona do odcinka Gdynia-Lebork czyli Trasy Kaszubskiej, ktora zostanie oddana najpozniej w 2021 r. Pozostale odcinki ze wzgledu na mniejsze natezenie ruchu beda budowane pozniej. Obwodnica Metropolitalna raczej nie powstanie zbyt szybko ze wzgledu na uchylona Decyzje Srodowiskowa przez Sad.
Skoro nie masz jakiejkolwiek wiedzy to nie siej fermentu!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

http://www.gazetakaszubska.pl/70057/ruszy-budowa-trasy-kaszubskiej-decyzja-ministerstwa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

to powiedz to p.Klawitrowi który w dniu dzisiejszym na antenie Radia Kaszeby prosił aby nie pisać interpelacji do ministerstwa ponieważ, rozmowy prowadzone przez niego przyniosą lepszy efekt. Póki co drogi nie będzie i proponuję odsłuchać wypowiedź na antenie przytoczonej stacji.
"Jan Klawiter podsumował rok swojej pracy w sejmie"
Nie pisz o sianiu fermentu. Wiedźmin się znalazł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

do anonima
Tylko wówczas gdy jest zjazd a w przypadku Bojana go nie ma. Dlatego jesteśmy w czarnej pupie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: S-6 NOWA OBDODNICA.

http://www.dziennikbaltycki.pl/motofakty/a/ekspresowa-s6-i-jej-wplyw-na-srodowisko,11665214/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Informacje znalezione na jednym z portali:
http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,21386773,bez-szans-na-budowe-drogi-s6-ministerstwo-obstaje-przy-swoim.html#BoxLokKrajLink
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba ktos ma klopoty z ortografia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy wspomniana trasa bedzie przebiegac w poblizu ulicy Tartacznej?
A jesli nie, to gdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo blisko. Dokładnie pare metrow przy tym domu na sprzedaż za 460tys
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety, nie wiem, ktory jest za 460 000.
Czyli wracajac do meritum - ma przebiegac blisko, tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wejdz na otodom to znajdziesz na ulicy tatarczanej dom i będziesz wiedział
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie tego dotyczyl temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pytałeś się czy będzie blisko ulicy tatarczanej, więc ci napisałem gdzie dokładnie będzie przebiegać. pare metrów od tego domu przy tatarczanej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozważania co do trasy przebiegu S-6 bezprzedmiotowe, Drogi nie będzie bo nie ma kasy. Amen. Poczytajcie , jak władza sprzedaje obligacje nabywcom zagranicznym a na jaki procent Polakom i zaspokoiła już podobno 44% długu!. I wszystko jasne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poki co przetarg wstrzymany. 14 lutego mial zostac ogloszony II etap przetargu, ale nie zostal ogloszony ze wzgledu na brak zgody MIiB i nie wiadomo kiedy bedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Budowa-Trasy-Kaszubskiej-coraz-bardziej-zagrozona-n110271.html?strona=5#opinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jednak trasa kaszubska będzie:
https://stooq.com/n/?f=1164180&c=1&p=0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy bedzie wcale jeszcze nie jest pewne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

GDDKiA dostała zielone światło od Wiceministra na budowę trasy kaszubskiej
http://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/59868-trasa-kaszubska-powstanie-w-najblizszych-latach-reszta-drogi-s6-po-roku-2021-samorzadowcy-rozczarowani
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"pare metrów " odległość jak "rzut okiem" czy w ch.... plany są można sprawdzić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rządowe tak dla trasy kaszubskiej

http://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rzadowe-tak-dla-budowy-polowy-Trasy-Kaszubskiej-n112993.html
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo PiS. W końcu :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Nowa kryta hala w Bojanie (3 odpowiedzi)

Witam, czy to prawda że jest pomysl na wybudowanie nowej,krytej hali w Bojanie? Z góry dziekuje...

Zbiórka na sztandar szkoła podstawowa w Koleczkowie (4 odpowiedzi)

Poszukiwani Sponsorzy na Nowy Sztandar dla ZSP Koleczkowie Z okazji święta Patrona -...

MBA w Gminie Szemud (18 odpowiedzi)

Wójt z naszych pieniędzy wydał ponad 43 tysiące za swoje studia MBA w Krakowie. Czy ktoś z UG...