Samochód nie przeszedł badania mam 14 dni na poprawienie usterek-mogę jeżdzić?

Hej
Mam do zrobienia hamulec tył i przekroczone normy spalin.Pytałem się znajomych czy moge jeżdzić jeden mówi że nie mogę jezdzić drugi że mogę bo dowodu nie zabrali na stacji.To mogę czy tylko laweta do warsztatu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Samochód nie przeszedł badania mam 14 dni na poprawienie usterek-mogę jeżdzić?

14,dni możesz.jedziesz właśnie do warsztatu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Samochód nie przeszedł badania mam 14 dni na poprawienie usterek-mogę jeżdzić?

Co to za auto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Toyota
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdzie badają normy spalin ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Hondzie na Hallera koło fiata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak sie sprawy maja? Autko ogarnięte?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

> dowodu nie zabrali na stacji

A przegląd do kiedy masz ważny?
Jeśli ten wbity w dowód jest jeszcze ważny, to możesz jeździć jak najbardziej.
Jeśli nie, to robiąc Ci przegląd z wyszczególnieniem usterek do naprawy powinni dać kwitek z określonym terminem usunięcia usterek (czyli: do kiedy możesz jeździć). Jeśli nie dali, to teoretycznie tylko laweta.
Tlumaczenie "jadę do warsztatu" może sie udać, ale nie musi. Zależy od widzimisię policjanta.
Lepiej nie ryzykować, bo jak kiepsko trafisz, to psiarnia zatrzyma ci dowód.
Więcej bieganiny z papierologią a i stacje diagnostyczne później dużo ostrzej podchodzą do aut z zatrzymanym dowodem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a propos badań , podobno te robione na zachodzie są u nas respektowane, a co jeśli sprowadzamy auto z np: niemiec i tam przeglądy są co dwa lata, a u nas co rok (w autach starszych niż 5-letnie) - to gdy leci drugi rok niemieckiego to musimy robić przegląd czy nie ?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie masz badania ważnego nie możesz jeździć, policja zatrzymuje zabiera dowód ty robisz przegląd do UM po odbiór - nie ma tyle papierologii
jeżeli masz polskie tablice nic ci nie da niemieckie badanie techniczne, sprowadzając i chcąc zarejestrować samochód musi być dopuszczony wg polskich norm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czyli kupując (03/17) samochód 6-letni mający TUV ważny do końca roku i tak chcąc go zarejestrować muszę najpierw zrobić mu badania okresowe ?!

Przypadek drugi - robiąc przegląd auta w aso w Niemczech samochodu zarejestrowanego w Polsce, jaki ma to wpływ na ważność przeglądu technicznego ? dostajemy pieczątkę w dow. rejestracyjny ? :P Rok ,dwa , zero ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

Skąd wziąć dobre auto używane? (11 odpowiedzi)

Jak w temacie. Szukam kilkuletniego auta w dobrym stanie. Takiego, którym będę mógł pojeździć...

Mój pierwszy samochód (201 odpowiedzi)

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy...