Śmiecenie sobie pod domami w Baninie

Cześć, chciałabym się zapytać o taką sprawę. Czemu mieszkańcy (nowi jak i już starsi) wyrzucają swoje odpadki organiczne (mam tu na myśli skoszoną trawę, ścięte krzaki itp) dookoła swoich posesji - ale już nie na swojej działce?
LUDZIE, DO TEGO SŁUŻĄ KUBŁY ALBO WORKI NA ŚMIECI.
Czemu zaśmiecanie Banino (no i działki obok siebie-nie WASZE)?
Mam tu na myśli ulicę Saturna/Tuchomska i przyległe lokale.
Obserwuję jak mieszkańcy naprzeciwko np. tej działki, na rogu tych ulic najnormalniej w świecie śmiecą mokrymi gdzie popadnie, tworząc nawet kopce.
Twoja działka będzie czysta ale już na przeciwko może być syf, masakra jakaś. Zauważyłam to też w innych lokalizacjach.
Poczytajcie sobie tą uchwałę: UCHWAŁA NR XVII/188/2015 - XVII SESJA RADY MIEJSKIEJ W ŻUKOWIE z dnia 24 listopada 2015 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Żukowo

cyt: 3. Odpady, o których mowa w ust. 2, z wyłączeniem wymienionych w pkt 8, 9 i 10, należy zbierać
w pojemnikach i workach określonych w rozdziale 3.
4. Właściciele nieruchomości są obowiązani do wyposażenia nieruchomości w opisane w niniejszym
regulaminie pojemniki do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymania tych pojemników w odpowiednim
stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym

Ja zgłosiłam sprawę do Urzędu Gminy do odpowiedniego referatu bo tak być nie może. Nie może.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 2

Popieram, skoszoną trawę wyrzuca się obecnie do pojemnika na odpady mokre, ale widać niektórzy nie kumają, że do tego też one służą. Najpóźniej w grudniu trzeba też oznaczyć pisemnie nowe pojemniki. (Zamiast mokre powinien być napis BIO).

Poruszony słuszny temat w słusznej sprawie.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosze sie przejsc Halna ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na Halnej nie ma nigdzie z tym problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Śmiecenie sobie pod domami w Baninie

Ostatnio wyrzuciliśmy tuje do mokrych, nie wybrano nam śmieci! Po naszej interwencji dowiedzieliśmy sie, ze iglaki owszem należą do mokrych, ale mają potem z nimi problemy na wysypisku - nie chcą ich przyjmować. Suma sumarum wyjęliśmy te tuje z kubła, ale po interwencji wybrano i kubeł i tuje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

a zwróciła Pani im uwagę. Bo pewnie forum nie czytają ale ma Pani rację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

u mnie jest jedna niezabudowana działka i sąsiad tam ciągle trawę wyrzuca, jak mu zwróciłem uwagę, to powiedział, że on tu "dłużej mieszka" wiec ma prawo... zaczął ją po prosty wyrzucać dalej od mojego domu, żeby mi muchy pod płotem nie latały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Śmiecenie sobie pod domami w Baninie

Proponuje pilnować swojej d*py. Gdyby właściciel działki miał z tym problem, to napewno zwrócił by uwagę na ten fakt.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 18

w normalnym kraju to byś dostał taki mandat od Policji ,że bys pilnował swojej d.y mądralo. Dzicz cholerna
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Policja hehe. Tacy właśnie są teraz mieszkańcy w baninie, tylko patrzą żeby komuś d*pe obronić, chodza i patrzą co kto ma na działce, kto co robi. I na forum wylac swoje zale. PRZYKRE.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Niektórzy mieszkańcy Banina po kilka lat mieszkali w Szwecji lub Niemczech czy innych krajach i wiedza co to znaczy nie sr*.ć psem komuś pod furtka , nie wywalać śmieci do lasy i nie syfić komuś trawą na jego działce bo to czyjaś własność. Kto ma Twój syf sprzatać? Trawę można zebrać do worków i wywiozą ale szkoda kasy na worek lepiej rąb.....ć komuś na działkę . Żałosne to.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Żałosne jest to co wypisujesz na tym forum. Po pierwsze tu jest Polska, jak komuś się to nie podoba to po co wracał żegnam. Po drugie podkreślam ze to nie wasza działka. Macie jakieś dziwne poczucie odpowiedzialnosci za kogoś. Wynika to pewnie z jakiegoś nidowartosciowania życiowego.
Proponuje założyć moherowe berety, żebyście byli rozpoznawani na ulicy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 30

Własnie Ty jestes takim Pisowskim beretem skołtuniałym niestety. Dlatego mamy bajzel jaki mamy bo każdy patrzy tylko , nie moje to olać! Sam spadaj . Szkoda czasu na rozmowy z Tobą dzikusie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

"Mamy" i znowu ta chora odpowiedzialność. Człowieku zrozum TO NIE JEST TWOJA DZIAŁKA! Przecież ten człowiek może być w porozumieniu z właścicielem. A wy nie potrzebnie aferę rozkrecacie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13

~JM, Jak ktoś Ci obrobi dom lub zajuma koła od samochodu, to nie chodź i nie pytaj, czy ktoś coś widział, bo jak trafisz na mnie, to powiem, że TO NIE MOJA WŁASNOAŚĆ więc nic nie widziałem i nie interesowałem się wynoszonymi meblami - ot takie Twoje myślenie...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widzę ze wasz poziom inteligencji jest zbyt niski żebyście odróżnili pomoc od nadgorliwosci.
Trawę porównać z obrobieniem domu haha.
Janusz porównań. Haha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

Inteligencją raczej nie można nazwać wyrzucanie swoich śmieci za płot do sąsiada ;)
No ale jak widać tutaj nie przetłumaczysz, a potem nie dziwota że taki syf dookoła w Baninie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odp nie związana z treścią wypowiedzi.
Ale spoko, jrzeczytaj jeszcze parę razy to może wkoncu zrozumiesz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

JM poczytaj swoje posty z minusami , jakoś ludzie nie popierają Twoich mądrości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Śmiecenie sobie pod domami w Baninie

Ja również zgłaszałam ten problem w gminie. Ciesze się, że inni także go dostrzegają.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drodzy mieszkańcy, właśnie wysłałem do Urzędu Gminy pismo aby co niektórym osobom nie szanującym ładu i środowiska pomóc posprzątać te odpady organiczne ze swoich posesji - które są wyrzucane gdzieś poza nieruchomość. Kto was tak nauczył? W takich śmieciach chcecie żyć?

http://oi65.tinypic.com/2nq8sbm.jpg

tu zaznaczyłem dla Gminy gdzie te śmieci się znajdują.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To niech ktoś szanowny z gminy ruszy tyłek że stołka i przyjedzie na tą drogę i samym stanem drogi się zainteresuje bo tu tylko chwasty błoto i dziura na dziurze tragedia co do dojazdu totalna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co gminie do drogi prywatnej? Z gminy nikt nie ruszy się tylko po to aby zobaczyć prywatny kawałek ziemi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1


Jak palisz śmieciami w piecu to też nie przyjdą? Tak to można porównać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba nie bardzo wyszło Ci porównanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


dlaczego nie? czy ochrona środowiska w jednym i drugim przykładzie się różni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kto na Saturna wyrzucił choinkę w donicy na końcu szeregów po prawej???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech jeszcze patrol policji postawią i mandaty wlepiają za to że wszyscy slalomem jeżdżą bo dziura na dziurze hahaha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z samochodami stawianymi pod płotem sąsiadów to też śmieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hahaha szczególnie na Saturna :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo słuszna uwaga. Niestety z niektórymi tak już jest.... U siebie chcą mieć czyściutko ale wokół siebie niekoniecznie... Niestety nie tylko z tymi ścinkami jest problem... Np. na familijnym osiedlu - tam gdzie rolnik ma swoje pola, ludzie urządzili sobie istne wysypisko śmieci... Wszędzie walają się butelki, jakieś worki ze śmieciami.... WSTYD!!! Niestety nie udało mi się jeszcze takiego delikwenta złapać na gorącym uczynku... A szkoda... Moglibyśmy sobie wtedy porozmawiać o podstawowych zasadach życia w cywilizowanym społeczeństwie...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzicz się wprowadziła
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2


a może dzicz się zadomowiła, a ludzie kulturalni i dbający o środowisko się wprowadzili?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co to za kupa darni rośnie przy ul. Saturna? Co to za zwyczaje k**wa? Kto zanieczyszcza i to na nie swojej działce?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ścięta trawa za płot, opakowania po fajkach komuś pod płot, pies prowadzi pana i takie to Banino! A na Sołtysa wybrać Pana ,,Ui".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak dla mnie debilizm :-) Przecież gmina odbiera takie odpady nawet jeśli ktoś nie prowadzi segregacji. A od maja nawet raz na tydzień.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z mm. Na familijny - wstyd wszędzie śmieci, nikt nie podniesie nie wyrzuci. Za niedługo to osiedle będzie wyglądać jak wysypisko. Ale cóż ważne że maja czysto w ogródku.... i reszta ich nie interesuje. Szkoda że ludzie nie umieją dbać o dobro wspólne....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale cudze potrafią niszczyć jak się trafi na głupka to nawet modrzewie na cudzej działce potrafią zniszczyć
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...