TBS ZAKUP

Witam wszystkich,

Proszę o poradę w kwestii zakupu mieszkania z TBS,
czytałam wiele informacji na ten temat i mam mętlik w głowie,
najbardziej mnie interesuje kwestia czynszu oraz prawo własności,

z góry dziękuję z pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: TBS ZAKUP

Nie wiem czy Pani zamierza wejść w program TBS tak jakby od początku czy też odkupić partycypację od partycypanta programu? W obu przypadkach trzeba spełniać pewne warunki tj. np. zarobki na poziomie wyższym niż najniższa krajowa czy wpłata na partycypację, w tej chwili nie jestem pewny ile ale ok 25% wartości nieruchomości. Musi Pani spełniać te same warunki co poprzedni użytkownik nieruchomości. Ja bym się w to nie pchał. Płaci Pani czynsz, wynajem a mieszkanie i tak nie będzie Pani. Program jest tak skonstruowany aby Pani, Pani dzieci a nawet być może wnuki wciąż spłacały tą samą nieruchomość. Dodam tylko że sprzedaż partycypacji według Polskiego prawa jest nie legalna bo nie można sprzedać czegoś co nie należy do nas, dlatego w ogłoszeniach umieszcza się tzw."odstąpię". Proszę pamiętać że nikt nie ma prawa żądać od nas pieniędzy za poniesione koszta, w tym przypadku urządzenie mieszkania itp. To tak jak bym sprzedawał samochód który posiadałem przez 5 lat za np. 10tyś i dodał 5 tyś za koszty napraw i serwisów które między czasie poniosłem. Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: TBS ZAKUP

bardzo dziękuję za informacje,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzoproszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

może kiedyś się zreflektują i pozwolą wykupywać, co myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Partycypacja to obecnie 30%. W urzędzie przy ul.Partyzantów wiszą ogłoszenia wolnych lokali, które można (o ile się spełnia kryterium dochodowe od razu wziąć.
Nie każde mieszkanie można odstąpić. Te ze starą partycypacją nie, te z nową- tak. Przy oddaniu mieszkania do zasobów TBSu, zwracana jest wpłacona kaucja i partycypacja. Co do wykupu- niby już jest ustawa umożliwiająca wykup mieszkania TBS, ale zależy to od zgody TBSu na sprzedaż.
Czynsz z zaliczką na wodę ciepłą, zimną, ogrzewanie to ok.950zł za mieszkanie ok 64m2.

Polecam stronę tbs24, jest tam wiele przydatnych informacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w którym miejscu na Parytazntów wiszą te ogłoszenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Bloki 11 przy ulicy Żeglarzy - jak się mieszka? (5 odpowiedzi)

Chciałabym kupić tam mieszkanie. Wiem ,że są tam bloki z mieszkaniami socjalnymi , które mają złą...

dom: kupić od dewelopera czy samemu się budować? (20 odpowiedzi)

Tak się zastanawiam - jaka opcja lepsza? Dodam, że nie mamy działki więc najpierw trzebaby było...

Budowa domu w bliskich okolicach trójmiasta (14 odpowiedzi)

Witam Was, Powaznie rozważam lub wręcz prawie podjąłem decyzje o budowie domu w okolicach...