Tak

Temat dostępny też na forum: IX LO
Powodem tego ze szkoła ta jest powszechnie krytykowana z powodu wygórowanego poziomu nauki jest to ,że nauczyciele wymagają od uczniów IX tyle co od conajmniej topolówkowiczów, a jeśli się szybko nie przestawisz na ich system to mozesz miec powazne problemy...Nie polecam tej szkoły osobom o słabych nerwach i wierze we wlasne mozliwosci bo ta szkoła moze was zniszczyc.Jeśli jednak lubisz wyzwania ,rygor i stres idź do tej szkoły !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Tak

Really ? Wg mojej wiedzy poziom jest jak we wszystkich liceach, watpie zeby ktos mial tam problemy z "duza" iloscia nauki ;p
Jak czytam ze nie ma sie czasu uwolnego i trzeba sleczec na ksiazkami to zastanawiam sie kto to pisze ? Przeciez to liceum a nie Studia na Harvardzie ;p.
To co szkodzi szkole to zdecydowanie pesudowojna pomiedzy Topolowka a 9. IX ma ambicje na bycie najlepsza szkola licealna w Gdansku tyle ze nic nie robi aby tak sie stalo. Zawsze wytlumaczenie jest takie same, slabi/leniwi uczniowie. Kadra nauczycielska uwaza sie w wiekszosci za alfe i omege. Sa jak zwykle swiete krowy na ktore sypia sie gromy i nikt z nimi nic nie robi bo to nauczycielka-znajoma dyrektorki albo pani z 30 letnim stazem wiec na pewno ma racje ...
Na wyposazenie szkoly nigdy nie narzekalem bo "widzialy galy co braly". Szkola nie ma porzadnego zaplecza sportowego wiec trudno nawet o zwykly apel.
Swoja przygode z 9 uwazam za jedna wielka lipe. Rownie dobrze moglem wybrac podrzedne liceum z tym samym skutkiem. Nie musialbym nasluchiwac jak to kiedys bywalo lepiej. Kiedys najwyrazniej trafily sie w szkole roczniki i osoby ktore powygrywaly olimpiady i rozslawil szkole tyle ze oni w pewnym momencie "wybyli" ze szkoly i nikt nie przyszedl na ich miejsce. Najgorsze to i tak byly utyskiwania niektorych nauczycieli ktorzy nas doslownie zadreczali opowiesciami jak to kiedy miewali uczniow niesamowiece ambitnych czy zdolnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Tak

a co u Ryby? buahaha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tak

Trzeba było iść do V w Oliwie :)
Ciekawe co na temat tej szkoły powiecie hm...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tak

Wybaczcie, ale jaka wojna pomiędzy IX LO a Topolówką ? III LO jest najlepszym liceum w mieście, 2 w województwie i 30 w Polsce, natomiast IX to odpowiednio 15 i 279 ( wg rankingu Perspektyw). Z Topolówką może konkurować V czy II, ale nie IX, no błagam :) Jestem obecnie uczennicą III LO, mam znajomych w 9. Usłyszałam od nich o niekompetentnych polonistkach (a, umówmy się, osoby te geniuszami czy wybitnymi humanistami nie są), niesympatycznych, wręcz znęcających się psychicznie nauczycielach - w tym przodowały bodajże panie od biologii i matematyki. Z koleżanką również będącą na bio-chemie oprównywaliśmy materiał i podręczniki - hmm, ujmijmy to tak - wymagają ode mnie 1/3 więcej czystej pamięciówki, przy czym skala ocen jest inna ( w Topolówce 2 jest od 51 %). Wyposażenie podobno tragiczne - nie wiem, nie widziałam. Absolutnie NIE idealizuję mojego liceum (też ma swoje wady i kilku koszmarnych nauczycieli), lecz wydaje mi się, że podejście jest zupełnie inne, a poziomu nie można porównać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Tak

Brawo magdal :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Tak

Dziękuję, nawet jeżeli to sarkazm :)
Starałam się dość obiektywnie i jasno wyrazić moją opinię, bazując na opowiadaniach koleżanek oraz kolegów z 9 i porównując je z moją szkołą. Cóż, upraszczając... orły tam nie poszły, tyle.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Tak

to nie był sarkazm ,napisałaś prawdę i tyle .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hahah , genralizowanie opierające się na kilku osobach , brawo . Poziom twojej argumentacji jest nizszy niż twoje mniemanie o tej szkole ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

kadry i płace, księgowość - nauka (3 odpowiedzi)

Powiedzcie mi, jak najlepiej nauczyć się kadr i płac oraz księgowości samemu w domu? Idę co...

Jakie rozwiązania płatnicze wybrać dla przedsiębiorstw finansowych? Odpowiedzi tutaj. (3 odpowiedzi)

Witam wszystkich! Zależy mi na platformie do wygodnych operacji finansowych. Czy ktoś poleca...

(rodzice ucznia kl. 1) - opinia (3 odpowiedzi)

Dzień dobry. Myślę, że nie ma co wiele opisywać z naszej i syna strony, iż w przypadku naszego...