Trójmiasto do bani

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko odliczam dni jak będę mógł stąd wyjechać !!



Nad morzem jest fajnie, mówili. Czyste powietrze mówili.. Przyjechałem i .. masakra



- Komunikacja miejska jest tragiczna, zarówno w godzinach szczytu jak i poza nim.

- Wszędzie wszechobecna sól na chodnikach. Nigdy nie miałem tyle soli w mieszkaniu co tutaj. Chodniki odśnieżane jak już sól nie pomaga. Masakra jakaś. W tym śmiesznym tunelu pod dworcem można się zabić na schodach tak ślisko!

- Patlogia. Stojąc spokojnie i czekając na partnerkę w centrum, dwukrotnie byłem zaczepiany przez jakieś patologiczne typy, jeden idąc z dzieckiem w wózku i drąc się ze swoją "wybranką" rzucił w moim kierunku: "Co się gapisz, w ryj chcesz", druga - rozmawiając przez telefon przy Madisonie - podszedł jakiś patol i wydarł się "Buuu" wprost do ucha... do następnych przechodniów robił to samo..

- Słaba infrastruktura. Sklepy spożywcze? Sklepy całodobowe spożywcze ? Centrum miasta? zapomnij..

- Knajpy - kilka knajp na krzyż w centrum i to się nazywa rozrywką ?

- Mieszkam tu 3 miesiące. W tym czasie może 7 dni były słonecznych.. Masakra

- Non stop p***zi i wieje

- Pytałem się kilkukrotnie jak dojechać w jakieś miejsce w trojmiescie i za kazdym razem: o panie to daleko.. trzeba jechac tak i tak i tak i tak.. w efekcie 10 min jazdy haha.

- Okolice centrum miasta - jakieś pustkowia, ruiny, działki zarośnięte zielskiem,

- Parki i skwery kaczyńskich - mówi samo za siebie

- Dziurawe chodniki, dziurawe ulice, koleiny

- "Wysepki osiedla" - jedziesz po dzielnicach miasta i nic nic nic osiedle pozniej nic nic nic - osiedle - nic nic nic - osiedle

- Co chwile "dudni w uszach" jezdzac po trojmiescie i tych wzgorzach..

jedyny plus to powietrze które faktycznie jest bardziej czyste.. ale ponoć są jakieś beczki rakotwórcze w morzu i jakieś hałdy blisko



Ludzie dlaczego nie zmienicie miasta na lepsze? Współczuję wam z całego serca, że musicie tutaj być.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 63

Trójmiasto jest odizolowane w rzeczywistości, to aglomeracja zamknięta w swoich sprawach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciekawe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trójmiasto do bani

Zgadza się
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przytoczone przez ciebie wypowiedzi nie są mojego autorstwa. To że ich nie krytykuję nie oznacza że je popieram jak usilnie próbujesz mi to przypisač. Już nawet nie śmiem dopytywać o konkrety bo konkretów brak a jedyne na co cię stać to przypisywanie mi poglądów innych forumowiczów i przypieprzanie się do organizowanych przeze mnie ognisk. Żenada. Jeżeli o mnie chodzi to bez odbioru i wesołych świąt.

Ja Ciebie ani razu nie obraziłem. Ty zrobiłeś to w trakcie dyskusji. Ja piszę "Ty", Ty piszesz "ciebie". To tak w ramach porównania postawy rycerza walczącego z chamstwem i folksdojcza.
Poza krytyką nic tu nie robisz. Zatem brak krytyki odnośnie najbardziej obrzydliwych i oburzających wypowiedzi jest bardzo wymowny.
Przypieprzanie się? Nie znasz innego określenia? Żenujące wydaje mi się szukanie przyjaciół w internecie.
Prawda jest prosta. Pokazałem tu innego Ciebie niż Ty próbujesz przedstawić. Ty przyparty do muru i pozbawiony argumentów nie potrafisz nawet sie przyznać do błędu.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Można by
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ogniska były fajowe
ile żeśmy tam łatwych panienek nawyrywali
możnaby zrobić powtórkę;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przytoczone przez ciebie wypowiedzi nie są mojego autorstwa. To że ich nie krytykuję nie oznacza że je popieram jak usilnie próbujesz mi to przypisač. Już nawet nie śmiem dopytywać o konkrety bo konkretów brak a jedyne na co cię stać to przypisywanie mi poglądów innych forumowiczów i przypieprzanie się do organizowanych przeze mnie ognisk. Żenada. Jeżeli o mnie chodzi to bez odbioru i wesołych świąt.
Jeżeli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

"...jest wytworem Twojej zwichrowanej psychiki"
Ja nie obraziłem Cie ani razu. Widzę, że skoro prawda została objawiona i argumentów brak to jedyną bronią jest chamstwo. To chyba to samo chamstwo, z którym - jako wirtualny rycerz - miałeś walczyć.

"Ty ich masz, Ty organizowała ogniska żeby pozyskać znajomych"
Pisałem z tableta, w którym słownik przekręcał słowa. Myśle, ze nie trudno było się domyślę. Autor "ŻADKO" nie powinien poruszać tego tematu.

"Mamy 21 wiek i ludzie poznają się w różnych miejscach w tym także przez internet."
Trudno mi zrozumieć poszukiwanie partnera/partnerki przez internet ale jakoś mogę jeszcze to pojąć. Natomiast poszukiwanie przez dorosłego mężczyznę kolegów i znajomych przez internet to już dla mnie coś, czego zupełnie nie rozumiem i nigdy sie jeszcze z tym nie spotkałem.

"Znasz znaczenie słowa paranoja? Mógłbym odpisać coś równie chamskiego ale tego nie zrobię. Tak czy siak możesz sobie myśleć co chcesz."
A co jest chamskiego w tym stwierdzeniu? Ja - w przeciwieństwie do Ciebie - nie obrażam ludzi siedząc za monitorkiem.

„Obraz, który tu próbujesz namalować jest wytworem Twojej zwichrowanej psychyki i niezrozumiałej dla mnie chęci przedstawienia osoby mającej inne poglądy niż ty w jak najgorszym świetle.”
Ok, więc podsumujmy.
„postkomuna to zwykla banda zloczyncow, zlodziei kretaczy mordercow. postkomuna to jakas doza postideologizmu, a teraz działa zdradziecka banda szabesgojow folksdojczów ale nie pod przymusem jak za czasow wojny tylko z checi zysku”
Powyższy cytat to słowa, których Cross ani razu nie skrytykował, nawet w choćby najłagodniejszy sposób. Takich wypowiedzi jest bardzo dużo. Były tu przytaczane wiele razy. Jeśli się mylę to przytocz Twoje wypowiedzi, w których skrytykowałeś te obrzydliwe wypowiedzi.
Teraz widać, że to wszystko jest „wytworem mojej zwichrowanej psychiki”.
Przytoczone przeze mnie fakty są nieprawdziwe.
W jednym się z Tobą zgadzam. Ta dyskusja nie ma sensu. Nie jesteś poważnym rozmówcą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nic nie pokazałeś. Nie znasz mnie i nie wiesz jaki jestem. Obraz, który tu próbujesz namalować jest wytworem Twojej zwichrowanej psychyki i niezrozumiałej dla mnie chęci przedstawienia osoby mającej inne poglądy niż ty w jak najgorszym świetle.

"Ja nie mam kumpli, których poznałem w necie.
Ty ich masz, Ty organizowała ogniska żeby pozyskać znajomych.
Dla mnie to niezrozumiała paranoja."

To prawda. Ja organizowała :-) ogniska w czasach kiedy to forum było fajnym i przyjaznym miejscem. Mamy 21 wiek i ludzie poznają się w różnych miejscach w tym także przez internet. Zupełnie nie wiem dlaczego was wszystkich to tak bardzo boli.
"Dla mnie to niezrozumiała paranoja."
Znasz znaczenie słowa paranoja? Mógłbym odpisać coś równie chamskiego ale tego nie zrobię. Tak czy siak możesz sobie myśleć co chcesz.

"Jesteś taki jak ona."
Nie. Nie jestem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Moich kumpli? Ile jeszcze czasu i rozmów potrzeba żebyś zrozumiał? Ja nie mam kumpli, których poznałem w necie.
Ty ich masz, Ty organizowała ogniska żeby pozyskać znajomych.
Dla mnie to niezrozumiała paranoja.

Pokazałem tu dokładnie jaki jesteś. Ty przyprawy do muru nie wiesz już jak się zachować. Mężczyzna przyznały się do błędu i przeprosił.
Niebywałe, że strasznie drażnią Cię wulgaryzmy a zupełnie Cię nie ruszają obrzydliwe i odrzucając słowa ogniskowej koleżanki.
Teraz zapytasz o jakie chodzi? Wszystko napisano tu już dziesiątki razy.
Jesteś taki jak ona.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

"... cała ta dyskusja jest bezcelowa" - fakt
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Ty piszesz o byciu obiektywnym?"

Nikt nie jest całkowicie obiektywny. ja nigdy nie twierdziłem że jestem.

"Krytykujesz wszystko..."

Wszystko? Tylko twoich kumpli od rzucania obelgami.

"...facet lansujacy tezę, że zły właściciel pobił złodzieja, który włamał się do jego domu."

Znowu próbujesz przypisać mi wytwory swojej wyobraźni. Ja nie lansuje tu żadnej tezy. Ty coś sobie ubzdurałeś i teraz z uporem maniaka próbujesz przypisać to mi.
A teraz ad meritum jak to całe twoje bicie piany ma się do stwierdzenia że jestem przepełniony nienawiścią jak niedawno stwierdziłeś? Wiemy już że ani to że lubię Izę ani to że nie skrytykowałem jej wpisów nie jest tożsame z tym że popieram jej poglądy, jak to próbujesz wmówić całemu światu. Nadal czekam na wyjaśnienie skąd u Ciebie wniosek o tym że jestem przepełniony nienawiścią. Jeżeli nie masz żadnych konkretów na jego poparcie, a robisz takie uniki że pewnie nie masz, cała ta dyskusja staje się bezcelowa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ty piszesz o byciu obiektywnym? Niesamowite.
Jesteś w 100% jednostronny. Krytykujesz wszystko poza odrazajacymi, obrzydliwym i budzącym we mnie potępienie słowami. A dlaczego? Bo nie krytykujesz swojej forumowo-ogniskowej koleżanki.
O byciu obiektywnym pisze facet lansujacy tezę, że zły właściciel pobił złodzieja, który włamał się do jego domu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

I to już wszystko? Całe Twoje konkrety i branie odpowiedzialności za słowa? Nazwałeś mnie człowiekiem przepełnionym nienawiścią bo nie skrytykowałem wpisów Izy? Po prostu brawo Ty.

"Myślę, że od momentu kiedy krytykuje się wszystko poza tym jednym."
Spróbuj myśleć trochę bardziej obiektywnie. A przypinanie łatek idzie Ci słabiutko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Od kiedy to wstrzymanie się od głosu oznacza wyrażenie poparcia.

Myślę, że od momentu kiedy krytykuje się wszystko poza tym jednym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Dwa krótkie cytaty, których Cross nie krytykuje."

To ma byč według Ciebie podstawą do stwierdzenia że jestem przepełniony nienawiścią? Słabe te Twoje konkrety. Od kiedy to wstrzymanie się od głosu oznacza wyrażenie poparcia? Nie skrytykowałem wpisów Izy ale też ich ani jednym słowem nie poparłem więc nie wiem slæd u Ciebie ten upór żeby przypisać mi jej poglądy, jakiekolwiek by one były.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Konkrety misiu, konkrety. Zarzucasz mi coš na potwierdzenie czego nie masz zupełnie nic. W związku z tym dopytywany o konkrety bijesz coraz więcej piany. Tyle dobrego że choč nie rzucasz obelgami.
Co to jest jeżeli nie przypinanie łatki?
W jednym masz rację. Mężczyzna bierze takie rzeczy na klatę. Ty robisz uniki i bijesz pianę.

Misiu, zmartwie Cie ale ja nie jestem zwolennikiem tęczowych klimatów.
Ja już konkrety podawałem tu wiele razy. Będziemy to ćwiczyć tyle razy co kwestia kolegów, których mężczyzna szuka w necie?

ECS słuzy tez do straszenia, do wmawiania ludziom ,ze to pomnik walki o" atrapa na zgliszczach przemysłu i złodziejstwa
postkomuna to zwykla banda zloczyncow, zlodziei kretaczy mordercow. postkomuna to jakas doza postideologizmu
a teraz działa zdradziecka banda szabesgojow folksdojczów

Dwa krótkie cytaty, których Cross nie krytykuje. Słowa, których nie skrytykował choćby najłagodniej i choćby raz. Słowa obrzydliwe, odrażające i któe powinny powodować potępienie.
No ale skoro wypowiada je Twoja wirtualno-ogniskowo przyjaciołka to jest ok i jest to jedynie wyrażanie opinii.

Zły człowiek pobił złodzieja, który włamał sie do jego domu, prawda?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Biorę odpowiedzialność za wszystko co piszę. Dowody? Przeczytaj, przeanalizuj, wyciągnij wnioski. Wszystko zostało napisane. Znalazłeś sie w sytuacji bez wyjścia więc musisz lawirować. Mężczyzna by sie chociaż przyznał do błędu, Ty nie."

Konkrety misiu, konkrety. Zarzucasz mi coš na potwierdzenie czego nie masz zupełnie nic. W związku z tym dopytywany o konkrety bijesz coraz więcej piany. Tyle dobrego że choč nie rzucasz obelgami.
Co to jest jeżeli nie przypinanie łatki?
W jednym masz rację. Mężczyzna bierze takie rzeczy na klatę. Ty robisz uniki i bijesz pianę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

obić z gęby d*pę to kolokwializm. Dla nie zorientowanych uproszczony zwrot oznaczający podawanie informacji nie mającej pokrycia w faktach.
Ja też jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej postawy. Bijesz pianę prawie jak Skydiver. Nie wyobrażasz sobie pewnie że można coś napisać i po pierwsze wziąć odpowiedzialność za swoje słowa a po drugie mieć dowody na ich pokrycie.
Podziwiam twoją wrażliwość i zwykłą ludzką przyzwoitość.

Po raz pierwszy przytoczę taki teoretyczny przykład. Na forum internetowym facet próbuje przypiąć komuś niesprawiedliwą łatkę. Niestety nie jest to takie proste. Dopytywany o konkrety zaczyna kluczyć i robić uniki. Taka maxowa uczciwość.

"Widać jesteśmy skrajnie różnymi ludźmi..."

Oj tak. I całe szczęście!

Nie ma takiego powiedzenia. To Twoja chamska interpretacja. To w ramach walki z chamstwem w necie jak rozumiem. Brawo.
Biorę odpowiedzialność za wszystko co piszę. Dowody? Przeczytaj, przeanalizuj, wyciągnij wnioski. Wszystko zostało napisane. Znalazłeś sie w sytuacji bez wyjścia więc musisz lawirować. Mężczyzna by sie chociaż przyznał do błędu, Ty nie.
Nie próbuje Ci przypiąć żadnej łatki. Każdy teraz zobaczył jaki jesteś naprawdę.
Winny jest ten co pobił włamywacza, a nie włamywacz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Trójmiasto do bani

Mieszkam w centrum Gdańska na Głównym Mieście. Chciałbym żeby tu było kilka knajp na krzyż, ale niestety jest ich dużo więcej. O skali zainteresowania Gdańskiem świadczy fakt, iż znalezienie miejsca parkingowego w centrum wieczorem w weekend graniczy z cudem. I większość miejsc zajmują przyjezdni, wśród nich gro ludzi z Warszawy. Skoro to takie nieatrakcyjne miejsce to nie rozumiem zainteresowania z ich strony. Zgadzam się, iż Kraków jest o wiele bardziej atrakcyjny turystycznie, ale mówienie o Warszawie jako o metropolii w porównaniu do Gdańska to najdelikatniej mówiąc konfabulacja. Przystanki rodem z PRL, tramwaje z minionej epoki, pseudo metro, brak obwodnicy z prawdziwego zdarzenia i można by jeszcze długo wymieniać. Chyba, że za oznakę nowoczesności przyjmiemy dowrzec centralny i port lotniczy Okęcie. Każdy mierzy własną miarą ale chyba w tym wypadku ocena ociera się o śmieszność.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Liceum-jakie polecacie? (10 odpowiedzi)

Hej. Potrzebuje namiary na dobre liceum zaoczne,ponieważ chciałabym maturkę dokończyć. Czy macie...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Pilotów 21 (13 odpowiedzi)

Inwestycja uzupełnia zabudowę rozwiniętej infrastrukturalnie dzielnicy. Przyszli mieszkańcy na...