Trójmiejskie buractwo

Dlaczego jest tutaj tyle kłótliwych, nieprzyjemnych ludzi?

Jedni nie potrafią odpowiedzieć dzień dobry, drudzy kłótliwi, trzeci wyzywają i/lub są agresywni a jeszcze inni wtykają nos w nieswoje
sprawy??
Powiadają, że kaszubi tacy są, ale nie lepiej żyłoby się wam z większą życzliwością wobec siebie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Twoja wypowiedż wyrażnie zdradza ,że niestety posiadasz duży niedobór serotoniny...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ludzie z dużym brakiem serotoniny wcale się nie odzywają :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Dlaczego jest tutaj tyle kłótliwych, nieprzyjemnych ludzi?"
Fakt, kiedyś tego nie było. Przyjechało za chlebem z Polski różnego rodzaju dziadostwa i naniosło swoich negatywnych cech na teren. Podobny problem jest z pseudo uchodźcami w krajach zachodnich, którzy uważają że coś więcej im się należy.
Ogólnie to, od kaszubów to się odpierd lol i wracaj do swojej krainy życzliwych, uśmiechniętych ludzi bo kolejny kolonizator pomyśli że jesteś autochtonem ponurym, malkontentem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

W innych miastach też jest wielu napływowych ludzi, jednak tutaj:
w sklepach / targach / punktach usługowych dość często spotykam się z niezbyt uprzejmą obsługą, nie mówię tutaj o kłanianiu się w pas po prostu zwykłe dzień dobry, dziękuje, proszę, przepraszam, do widzenia - dlaczego tylu osobom nie przechodzą te wyrazy przez gardło !? nagminne są również sytuacje typu:
- "Pan nie patrzy na te owoce tyle wszystkie są takie same" - przy zerkaniu na truskawki na hali targowej.
- "Pan sobie kupi to po mnie, bo ja jestem w ciąży i mi się należy wejść przed panem" - baba niby w ciąży wparowała do osiedlowego sklepu >> dygresja nie chodzi o fakt przepuszczania kobiet w ciąży przed kolejkę, tylko o sposób komunikacji tej pani
- Brak kultury na drodze, mam wrażenie, że przepuszczenie kogoś kogo blachy nie zaczynają się na G jest ujmą dla kierowcy.

Chamstwo jest wszędzie, jednak to tutaj jest to nagminne. Spotkałem też świetnych ludzi, poza tym pracuje z ludźmi na poziomie, niektórzy się urodzili tutaj, niektórzy przyjechali i często od nich słyszę odpowiedź "cóż kaszubi tacy są".
Na dzień dzisiejszy lepiej pojechać gdzieś poza miasto w wolnej chwili niż wyjść tutaj pospacerować czy pójść gdzieś.

Nie lepiej jest przestrzegać podstawowych zasad kultury, być uprzejmym aby żyło się lepiej, przyjemniej?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

jasne. kaszubi tacy są. górale tacy są, kociewiacy, warszawiacy, ślązacy, ach ten polski kocioł. Wszędzie dobrze gdzie, nas nie ma. Najlepiej widać to, na obczyźnie, byle dalej polak od polaka bo, się zagryzą, sprzedadzą za kilka euro i oczywiście polak to, pijak i złodziej. Proszę nie powtarzaj głupot jeszcze się nie znamy a już kłócimy. Najlepiej rozpocząć naprawę od siebie i zmiana otoczenia, ja nie mam takich problemów a odstępstwa od normy nawet w najlepszych rodzinach się zdarzają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałem kontrakty około roczne w Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach, Rzeszowie, Nowym Targu i Lublinie, jednak doświadczenia zachowań w każdym z tych miast są w normie, tu jednak nie i zastanawiam się dlaczego, co ma wpływ na wyższy poziom buractwa niż w innych miastach?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

cześć, ja mam podobna historie jak Ty, miasta inne głównie na południu, ale do Gdańska trafiłem w 2001. Moje pierwsze wrażenia były takie same. Szok, ludzie zimni i jacyś nieprzyjemni. Teraz przywykłem i już tego nie dostrzegam. To raczej powierzchowny obraz jak sie po latach okazało. Bez obrazy, pisze szczerze. Aha, jestem tu zameldowany, płace podatki, mam mieszkanie, auto na blachach GD, i w sumie zacząłem czuć sie dumny ze tu mieszkam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dlatego ze obecnie kazdy ma pretensje roszczeniowe a wiele osob szanuje swoja prywatna przestrzen wiec dochodzi do awantur
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie tutaj niestety są baardzo często gburowaci. Jeśli ktoś ma wybór Czy zamieszkać w trójmieście ? - zdecydowanie NIE!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

a gdzie jest kraina szczęśliwości w której wszyscy są zawsze uśmiechnięci ? Cała Polska jest szara, nijaka do tego polityka jeszcze dzieli ludzi na lepszych, gorszych z opcją taką czy, inną
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzicie to, co chcecie widzieć.

Ja widzę gros uśmiechniętych ludzi dookoła.
Nie żyję w enklawie. "Ciężka" Orunia.
A ledwo co wróciłem z "ciężkich" Kaszub.
I spotykałem wyłacznie sympatycznych ludzi.

Przypadek? Czy może z wami jest coś nie tak? ;>
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kraina szczesliwosci to skrajnosc. Wystarczy byc normalnym, nie zagladac do portfela, odpowiadac na dzien dobry, mowic prosze, dziekuje. Po prostu być kimś innym niż prostakiem. Ten nadmorski wiatr kulture wywiał z 3miasta?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

kaszubskie przysłowia ..pewnie dla medrkowania stworzone
nie zas z zycia wziete
Kaszëba mô cwiardą mòwă, ale mitczé serce.
Bëlné słowò mało kòsztëje, a skòpicą wiele mòże dobrégò zrobic.
Bëlné słowò òtmikô serce....

poza tym-
Nie gadôj, jaż ùzdrzisz

A Trojmiasto to nie tylko pobliscy autochtoni
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Jak-bardzo-gdanscy-sa-gdanszczanie-n101527.html
--------------------------
tak poza tematem
brak mi słów na obecna administracje forum
rzady tutejsze nacechowane sa niebywała niekompetencja,stronniczoscia....itd
to najdelikatniejsze ujecie
to tak jakby powiedziec "cholera" i dostac 10 lat wiezienia..podczas gdy zboje łamia karki i dostaja po tygodniowym karniaku
z jednej strony słuzy mi to
poniewaz forum straciło na atrakcyjnosci jak Paryz multikulturowy do wydania z swietnosci Louisa de Funes

a z drugiej--az swierzbi zeby naskarzyc wyzej
nie pozdrawiam powyzszych

reszte tak:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ile szczebli ma twoja drabina?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczająco.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to szacun.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Trójmiejskie buractwo

Sadyla? :-))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co Sadyla ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zbierasz gwozdzie Młocie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sadyl stracił wenę
czytaj pieniążki na alkohol
co jemu jak i forum wyjdzie na zdrowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zawsze możesz mi postawić flaszke... chociaż nie upadłem jeszcze na tyle, żeby z lewactwem pić ;]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez gwałtownych ruchów. Tymczasem blefuj -------> 4:53 ;)

http://youtu.be/7HewXdbpm9I
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Własna firma? (43 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was prowadzi własna firmę i pracuje jako Wirtualna asystentka? Z tego co słyszałam to...

Kącik zdrowo Infantylnych cz.2 (2358 odpowiedzi)

https://forum.trojmiasto.pl/Kacik-zdrowo-Infantylnych-t991133,1,30.html

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...