Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Słuchajcie dostałam maila od babki z Nigerii,że chce kupić ode mnie suknię ślubną,jest gotowa przelać kasę itp.Czy miałyście taki przypadek i nie jest to jakieś oszustwo?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Witam serdecznie chciałem zapytać czy odzyskała pani pieniądze bo ja też się dałem nabrać na spora sumę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jolcia D.
2011-02-08 09:16:35
Słuchajcie dostałam maila od babki z Nigerii,że chce kupić ode mnie suknię ślubną,jest gotowa przelać kasę itp.Czy miałyście taki przypadek i nie jest to jakieś oszustwo?
ja tez dostałam takie wiadomosci ze przelała mi juz pieniadze tylko mam wpłacic za przesyłke 200 eura jak napisałam ze jak przelewa na pay pal to pieniądze automatycznia sa na koncie to cisza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie ta sama osoba, tej samej treści mail, dot. Sukni ślubnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Katarzyna
2020-05-12 20:34:12
Uwaga na kolejnych oszustów:
"Witaj, jestem gotowy dać ci 210 za przedmiot, jestem tutaj, aby dokonać legalnej i bezpiecznej transakcji z tobą Mam nadzieję, że zrobisz to samo ze mną ?. chciałbym poinformować, że kupuję go dla mojej rodziny w Stanach Zjednoczonych, więc będę odpowiedzialny za odbiór i dostawę, mam już firmę spedycyjną, która zajmie się transportem, firma kurierska przyjedzie do Twojej lokalizacji, aby odebrać od ciebie przedmiot po dokonaniu płatności, uprzejmie wróć do mnie z pełnym imieniem i nazwiskiem i adresem, aby przekazać go firmie spedycyjnej w celu obliczenia opłat za wysyłkę dla mnie.
Imię:
Kierunek:
Miasto:
Stan:
kod pocztowy:
Kraj:"
wysłane z e-mail: karolinaannabelle@yahoo.com
Witaj, jestem gotowy, aby dać ci 700 za przedmiot, jestem tutaj, aby dokonać legalnej i bezpiecznej transakcji z tobą Mam nadzieję, że zrobisz to samo ze mną ?. chciałbym poinformować, że kupuję go dla mojej rodziny w Stanach Zjednoczonych, więc będę odpowiedzialny za odbiór i dostawę, mam już firmę spedycyjną, która zajmie się transportem, firma kurierska przyjedzie do Twojej lokalizacji, aby odebrać od ciebie przedmiot po dokonaniu płatności, uprzejmie wróć do mnie z pełnym imieniem i nazwiskiem i adresem, aby przekazać go firmie spedycyjnej w celu obliczenia opłat za wysyłkę dla mnie.
Nazwa:
Kierunek:
Miasto:
Stan:
Kod pocztowy:
Kraj:
wysłane z tego samego maila.... dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie też przez allegro pisała.. :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie napisała że jest zainteresowana kupnem butów, które wystawiłam na allegro.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisała z tego meila do mnie dziewczyna w sprawie sukni ślubnej. Dobrze że jest coś takiego jak sprawdzenie adresu meil.. :) jak u Pani się potoczyła sprawa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: suknia ślubna do Nigerii uwaga oszustwo

Napisz, że przesyłka dawno wysłana i że Ty już kasę od nich masz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga na kolejnych oszustów:
"Witaj, jestem gotowy dać ci 210 za przedmiot, jestem tutaj, aby dokonać legalnej i bezpiecznej transakcji z tobą Mam nadzieję, że zrobisz to samo ze mną ?. chciałbym poinformować, że kupuję go dla mojej rodziny w Stanach Zjednoczonych, więc będę odpowiedzialny za odbiór i dostawę, mam już firmę spedycyjną, która zajmie się transportem, firma kurierska przyjedzie do Twojej lokalizacji, aby odebrać od ciebie przedmiot po dokonaniu płatności, uprzejmie wróć do mnie z pełnym imieniem i nazwiskiem i adresem, aby przekazać go firmie spedycyjnej w celu obliczenia opłat za wysyłkę dla mnie.
Imię:
Kierunek:
Miasto:
Stan:
kod pocztowy:
Kraj:"
wysłane z e-mail: karolinaannabelle@yahoo.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam
Stary samsung wystawiony za 50 zł na ,,Sprzedajemy,, e -mail w języku szwedzkim z pytaniem ,czy oferta aktualna i czy rozumiem w języku angielskim.Odpisuję po polsku że nie i nabieram delikatnych podejżeń po kolejnym e -mailu z propozycją 280 zł za telefon i na koszt przesyłki do UK.(meil w języku polskim)Piszę że epidemia i nie wiem czy kurier działa i dostaję meila(mariakowa009@gmail.com) z danymi do wysyłki Maria Hynkova 20 Millpond Estate West Lane Paradise St. Londyn SE 164LY ,oczywiście po wygooglowaniu imienia i nazwiska odnajduję to forum i umieszczam to info.(może komuś uratuję parę groszy i stres)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

vinnimatfan@gmail.com ja dostałam z tego emaila wiadomość, co więcej miałam telefon z polskiego numeru i to chyba właśnie ten zainteresowany dzwonił +48 509 872 883... bardzo nieudolnie po polsku pytał jaka jest ta suknia, na jaki wzrost, czy mam rownież buty na sprzedaż.. zbyłam go jakoś i zablokowałam numer.. strasznie nachalny typ. Suknię wystawiałam na sprzedajsuknie.pl i zanim dałam ogłoszenie czytałam właśnie o próbach wyłudzenia, dzięki temu nie miałam wątpliwości od samego początku że to przekręt :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Ja tak samo straciłam suknie a pieniędzy brak. A ciągle pisze że muszę wysłać dodatkowe pieniądze na western union i że bank wyśle do mnie pieniądze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio na wykopie ostrzegali o tym. Warto wspomnieć, że szwindel "z Nigerri" jest znany od dawien dawna. Jestem mega zaskoczona, że ktoś jeszcze się na to nabiera... Pozdrawiam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też miałam ten problem. na szczęście nie dałam się nabrać. Dziewczyny jak szukacie sukienki sylwestrowej to polecam https://e-sukienki.pl/kolekcja/sukienki-na-sylwestra Kupiłam śliczną sukienkę na sylwestra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja również dostałam maila od niej. Chciała abym wysłała suknie do Wielkiej Brytanii. Na szczęście w ostatniej chwili domyśliłam sie że to oszustwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dostałam dzisiaj wiadomość na email.com właśnie od anniceta anthony o treści: Czy sukienka jest nadal w sprzedaży?.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Typowe oszustwo. Nie wiem czemu wszystkie te maile przychodzą z Nigerii haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do nas też odezwał się dzisiaj Tomas Lewis z Turcji ale nie zgodzilismy się na wpłatę paypal i chyba dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chorwacja, Anglia, Niemcy... Od razu wieje kombinowaniem. Współczuję naiwności.
Mnie męczyli 8 miesięcy o suknię. Pisałam, że nie sprzedam, bo interesuje mnie tylko gotówka do rąk własnych, a uparcie zamęczali mnie mailami tyle miesięcy. W końcu suknię sprzedałam za gotówkę, ogłoszenie zniknęło i miałam wreszcie spokój.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Uwaga na oszustów - Klienta na suknię z Nigerii-pytanie do dziewczyn,które wystawiały ogłoszenie

Tak wlasnie mialam takì przypadek i stracilam suknie .tylko ze babsztyl podaeal ze pochodzi z chorwacji ,mieszka w angli a corka w niemczech i tak sie nadzialam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...