Użyźnienie gleby

Mamy kawałek gleby który chcemy przeznaczyć pod uprawę warzyw typu ogórki, sałata, rzodkiew ale również kwiaty. W jaki sposób użyźnić glebę aby zapewnić rośliną niezbędne składniki odżywcze, minerały - stworzyć idealne warunki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Roślinom, nie rośliną ;)

Jak jesteś (co widać!) zupełny lajkonik, to zacznij od zbadania tego, co masz.
Robi to za kilkadziesiąt złotych Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Gdańsku.
Zanim nie wiesz, co masz, nikt nie jest w stanie ci powiedzieć, co masz zrobić ze swoją ziemią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak użyźnić glebę? Najprościej to zrobić wyścig dżdżownic. Ziemia po tym pulchna jak drożdzówka mojej babci.
Jak zrobić zorganizować wyścig dżdżownic? Takiego pytania nie widziałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wsadzasz dwa pręty w glebę i podłączasz do linii wysokiego napięcia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do niskiego napięcia.
Po podłączeniu do WN, z ziemi górnicy wyłażą ;]

A dżdżownice to nie jest głupi pomysł. Sam planuję ich hodowlę.
Ale raczej w ograniczonej przestrzeni, tzn. jedynie w kompostowniku.
Same z siebie w glebie krzywdy co prawda nie robią, ale wabią krety, dla których są przysmakiem.
A te małe czarne futrzaki potrafią nieźle spulchnić glebę, z warzywami włącznie :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

@ Do niskiego napięcia. Po podłączeniu do WN, z ziemi górnicy wyłażą ;]

Zależy od areału , proporcjonalnie z zwiększaniem powierzchni zwiększamy napięcie ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajną mieszankę do użyźniania gleby można zrobić miksując łupy z bananów z skorupkami jajek. Można dodać jeszcze fusy z kawy i trochę wody. Fajny naturalny sposób na nawóz dla roślinek zwłaszcza doniczkowych, ale dla warzyw również się sprawdza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...