Wiewiórka Gdańsk - wyimaginowana próchnica!

Temat dostępny też na forum: Stomatologia Dziecięca Wiewiór.ka
Wszystkim rodzicom odradzam wizytę w tym gabinecie. Byłam z dzieckiem na 2 wizytach.
Pierwsza - adaptacyjna, wszystko ok, synek zadowolony, miał wtedy 2,5 roku. Z tym, że chętnie otwiera buźkę, chętnie myje zęby, jest bardzo kontaktowy, ciekawski i naprawdę nie trzeba było się starać by wizyta przebiegła ok. Byłam zadowolona, aż przyszedł czas drugiej wizyty...
Druga wizyta po trochę ponad 6 miesiącach - (inna pani stomatolog, koszt 59zł, cel wizyty - przegląd) sama wizyta ok jeśli chodzi o reakcje synka. Lekarz stwierdził, że synek ma próchnicę w jednym z ząbków, zaczęłam dopytywać w którym ząbku, odpowiedzi lekarza były zbywające i mało konkretne, na tak proste pytanie! Od tej chwili zachowanie lekarza było co najmniej dziwne. Pani doktor nie była w stanie spojrzeć mi w oczy rozmawiając o rzekomej próchnicy dziecka a tym bardziej o propozycjach i kosztach jej leczenia (leczenie bez znieczulenia, bo próchnica ponoć niewielka ale koniecznie trzeba wyleczyć ząbka w przeciągu miesiąca bo jak dłużej poczekamy to już zastrzyk będzie konieczny, koszt 108zł). Zachowanie stomatologa wzbudziło mój niepokój i brak zaufania.
W domu obejrzałam zęby synka i żadnej próchnicy się nie dopatrzyłam (ani tam gdzie miała być ani w innych ząbkach). Umówiłam synka do mojego dentysty "dla dorosłych", a właściwie dwóch gdyż gabinet prowadzi małżeństwo. Pojechaliśmy do Gdyni choć mieszkamy w Gdańsku. I o dziwo dwóch innych lekarzy z wieloletnią praktyką ABSOLUTNIE ŻADNEJ DZIURY się nie dopatrzyło! Diagnoza - piękne, zdrowe, zadbane zęby dziecka! Lekarze powiedzieli, że chętnie spotkaliby się ze stomatologiem, który próchnicę stwierdził by im ją pokazał... Przegląd był i jest w tym gabinecie BEZPŁATNY. Synek pojeździł na fotelu w górę i w dół, pobawił się narzędziami Pani doktor, zobaczył siebie z mamą na monitorze oraz swoje ząbki, dostał piękne naklejki i powiedział, że chce jeździć do dentysty dla dorosłych. Zapytałam jeszcze o koszt leczenia mlecznego ząbka, jeśli kiedyś rzeczywiście pojawi się próchnica, odpowiedź 50zł.
Pomijając aspekty finansowe. Uważam, że to absolutny SKANDAL! Jak można zalecić borowanie u 3 latka, który ma zdrowe ząbki???!!! Jeśli to chęć zarobku, to uważam, że to obrzydliwy sposób na zarabianie pieniędzy. Już dawno nic mnie tak nie oburzyło! Dlatego właśnie odradzam wszystkim wizytę w tym gabinecie!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Wiewiórka Gdańsk - wyimaginowana próchnica!

MASAKRA, co za obrzydliwy spozób zarobienia paru groszy !!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wiewiórka Gdańsk - wyimaginowana próchnica!

Iza nie jesteś pierwsza :) Mi za próchnicę na dwóch 4 już stwierdzonych przez lekarza dla dorosłych zaśpiewali ok 800 zł ponieważ trzeba to zrobić, tamto i siamto. Jakieś znieczulenie za właśnie koszmarną kwotę i oczywiście plomby za co też płacisz Bóg wie ile... Poszłam do dr. Emerich na Akademie (w pół prywatnie- wizyta darmowa, plomby stałe i znieczulenie płatne) i wyleczyła Amelii ząbki na jednej wizycie praktycznie i koszt nie był taki rażący jak tutaj...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wiewiórka Gdańsk - wyimaginowana próchnica!

Moj syn miał usuwanego mleczaka jednego z ostatnich na dole,słyszałam krzyki 1h darł sie po czym Pani Z akcentem rosyjskim powiedziała mi że musiała go rozbujać;) wiec sprawiała ból,szok drugim szokiem była cena 260zł ;) odradzam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Wiewiórka Gdańsk - wyimaginowana próchnica!

Czytam opinie ale najbardziej zszokowało mnie stwierdzenie "Pani z rosyjskim akcentem" .czy ktoś zza wschodniej granicy nie może być po prostu wykształcony????? mamy w Gdańsku Akademie Medyczną na której kształcą się ludzie z całego świata,to chyba nie jest dziwne że lekarz może być obcokrajowcem...jednak Polska to kraj gdzie mieszkają bardzo zacofani ludzie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

mężowi implant wstawiał pan arabskiego pochodzenia...jeśli nie pamięta się imienia często używa się do identyfikacji charakterystycznych cech typu wygląd czy akcent, czy to jest obraza?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wiewiórka Gdańsk - wyimaginowana próchnica!

Czy moglabym dowiedzieć się o adres dentysty w Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wiewiórka Gdańsk - wyimaginowana próchnica!

Jakie wy wypisujecie banialuki. Leczę moje dzieci w wiewiórce od lat, sami z mężem też tam chodzimy.

Przed każdym leczeniem mamy podany koszt i albo się zgadzam albo nie.

Jest to prywatny gabinet więc każda wizyta kosztuje. Jak nie chcecie płacić to macie gabinety na NFZ i po co ten jad skoro sami wybraliście prywatne leczenie.

Chcieliscie aby zrobiono wszystko bezpłatnie. Takie cuda tylko w ..... lub na NFZ.

Czy próchnica była czy nie tego się nie dowiemy bo każdy inny dentysta skrytykuje tego co leczył przed nim.
To jest jak z fryzjerem w stylu kto pani tak włosy wymodelował.

Żenua.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dołączam się do odradzania. Przerabiałem podobną sytuację z moim synem 4lata. Już więcej moja noga tam nie stanęła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Hallera 140 (3 odpowiedzi)

Hallera 140 powstanie w spacerowej odległości od plaży w Brzeźnie z jedynym gdańskim molo oraz od...

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

Szukam Fajnej Kobiety z Wrzeszcza (3 odpowiedzi)

Spotkajmy się, porozmawiajmy, może coś dobrego z tego wyniknie...