Wynik TSH

Kobietki jakie macie wyniki TSH? ja mam 3,15 i boje się ze to moze być za dużo żeby później móc zajśc w ciąże? Mam 25 lat , niby wynik mieści się w przedziale normy ale sama nie wiem .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wynik TSH

Ja mam 0.169 a w "najlepszym" czasie miałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wynik TSH

< 0,0025
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wynik TSH

Wg ginekologa przed zajściem w ciążę TSH ma być mniejsze niż 2. W internecie też tak wyczytałam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Potwierdzam, najlepiej, jak TSH jest poniżej 2.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wszystkie macie wynik w normie tylko ja mam jakiś z kosmosu :( , jutro ide zrobić badanie przed wizyta u endokrynologa bo mam w poniedziałek to napisze Wam jaki mam . Troche się boje że będe musiała jakieś hormony brać :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam TSH powyżej 35 i biorąc eurhyrox-bez najmniejszego problemu zaszłam w ciążę. Dwa razy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy po braniu hormonów , przytylas? Tego się boję ze można sporo przytyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież jest odwrotnie-tyje się przy niedoczynność, jeśli tarczyca jest uregulowana wszystko jest w porządku.
U mnie waga w normie była i jest.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie dostaniesz euthyrox. Najlepiej jesli masz 1,5, wtedy najlepiej zachodzic w ciaze, oczywiscie jesli nie ma innych problemow. Mam niedoczynosc i nigdy nie mialam problemow z waga. Chyba genetycznie tak mam bo w rodzinie same chudzielce ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TSH powinno być
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poniżej 2,5
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ania to nic strasznego brac rano tabletke i nie martw sie ze przytyjesz. Jak juz to schudniesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak sie nie bdz obzerac to nie przytyjesz;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a czy przyjmowanie tych hormonów nie ma jakiegoś negatywnego skutku na orgaznizm ? chciałabym uniknąć brania tych hormonów :( , no ale nie długo mam wizyte u lekarza to sie dowiem co i jak . Nie można jakimiś ziołowymi tabletkami tego uregulować ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie można. A niebranie leków przy problemach z tarczycą może skutkować jeszcze większymi problemami zdrowotnymi, związanymi np. z innymi narządami. Nie można tego bagatelizować.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czasami można stymulować tarczycę inaczej niż biorąc sztuczne hormony. A jak wpływa na układ kostno-stawowy, sercowo-naczyniowy i pozostałe narządy wewnętrzne nadmiar sztucznych hormonów, które często bierze się dziesiątki lat? Raczej nie odstawia się ich po roku a im dłużej bierze się je tym większe są skutki uboczne. Tak sobie myślę-i coraz więcej osób też tak myśli-że nie wolno tego negatywnego skutku bagatelizować. A korzystać, jeżeli oczywiście badania endokrynologiczne zinterpretowane przez rzetelnego lekarza mającego na względzie dobro całego organizmu swojego pacjenta, na to pozwolą, z bardziej naturalnych metod bądź brania tylko dawki minimalnej hormonów sztucznych i dodatkową stymulacją składnikami naturalnymi. Ale to wymaga od lekarzy wiedzy i elastyczności jak łączyć jedno z drugim a przede wszystkim otwartości i życzliwości na pacjenta i chęci maksymalnego oszczędzenia całego jego organizmu. Po prostu trzeba z nim życzliwie porozmawiać, cierpliwie wysłuchać. Poświęcić mu chwilę czasu. Taka postawa nie jest popularna w stosunku do każdego pacjenta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

O pacjentach, którzy zaczęli brać sztuczne hormony tarczycy lekarze mówią "dojne krowy". Dlaczego?...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja akurat po braniu euthyroxu czulam sie lepiej. Zanim zaczelam sie leczyc bylam ciagle zmeczona, ospala i ciagle bylo mi zimno. Nawet jak zdarzylo mi sie odstawic na jakis czas to znowu zle sie czulam. Poza tym w ciazy trzeba regulowac tarczyce zeby dzidzius zdrowo rosl.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś tu doradzał całkowite zaprzestanie brania euthyroxu przy chorobie tarczycy??? Albo zaprzestania innej stymulacji tarczycy? Czy może to wynik niedoczytania, nie śmiem mówić niezrozumienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kobiety ja z wlasne glupoty i niewiedzy chyba przestalam kiedys brac eut.( niedoczynnosc)Mialam juz wyregulowaną i samopoczucie super.Troche schudlam.nie bylam senna.Przestalam brać...Wyniki po roku tsh 2.5 .myslalam ze super.teraz znowu wyniki i ponad 6 oraz zle usg. Samopoczucie takie ze tylko spac.Przytylam.Cos okropnego. do tego ponawily sie inne choroby ukladu immunologicznego. Przestrzegam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja 8,5 miałam przed euthyroxem, teraz około 1. wszystko można wyregulować :) także spokojnie. tylko poinformuj swojego endokrynologa o planach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, wszystko jest do bezproblemowego przejścia z mądrym, elastycznym i cierpliwym lekarzem. O ostatecznym kształcie leczenia to przecież on decyduje nie my. Każda dolegliwość tarczycy ma przecież inną charakterystykę, inny stopień nasilenia. Każda z nas jest w innym wieku i ma bądź nie inne choroby towarzyszące.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam wykrytą wczesną niedoczynność tarczycy przy TSH 3,2 , dostałam eutyrox hormony ,najmniejsza dawke (połowe tabletki)ale sama nie wiem czy je w ogóle wykupić i brać . Jestem młoda , w miare szczupła 57kg . Boje się , że gdy zaczne je brać to przytyje i będe miała jakieś negatywne skutki oddziaływania hormonu na mój organizm . Nie widze u siebie zadnych objawów , nie wiem co o tym myśleć .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie przytyjesz. A jak będziesz chciała zajść w ciążę, to uregulowane hormony Ci to ułatwią. Z nieleczoną niedoczynnością możesz mieć z tym problem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to za logika... poczytaj o konsekwencjach nie leczenia niedoczynności tarczycy... chyba że kończyłaś medycynę i jesteś mądrzejsza od lekarza, to przepraszam. Ja miałam poziom TSH przekraczający 9, czułam się jakbym miała zapaść w śpiączkę, nie miałam siły absolutnie na nic. Dopiero po jakimś czasie leczenia zaczęłam czuć się lepiej oraz sporo schudłam. Teraz jest już ok. Nawet nie chcę myśleć co by było, gdybym to zbagatelizowała.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widać trafiłaś na jakiegoś rozsądnego lekarza. Zaczynaj leczenie. Mi od razu na pierwszej wizycie przyfasolowano eutfyrox 50 a za 3 mies 100 a za kolejne trzy 150.Do koktajlu dołączono Jodid 100. Mam nadzieję, że chociaż Ci podstawowe badania zrobiono. Podobno miałam wręcz książkową niedoczynność i badania nie były potrzebne w mim przypadku. Każda historia choroby jest inna-tak dla czytających ten i podobny wątek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ostatecznie osiągnęłam dawkę euthyroxu 250. To był ten mądry lekarz po medycynie? Autorytet medyczny? Bo ci po niemedycynie się nie znają, są od razu na straconej pozycji bo nie mają tytułów przed nazwiskiem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chyba już teraz rodzinka genetyczna bądź ta wierząca w jej autorytet, bo przecież skończyła MEDYCYNĘ, zaszczuje mnie całkowicie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tsh chociaż Ci sprawdzali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witaj BEKA-to była Pani lekarka nie Pan. Oczywiście rozumiesz różnicę? Pomyliłeś forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O czym Ty w ogóle piszesz???
Trzeba mieć już problemy z głową aby na zwyczajne pytanie nie potrafić odpowiedzieć..
Ja jestem kobietą ale może ty facetem ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widze , że tu jakieś niemiłe sytuacje się robią , a pytanie było jakie macie dziewczyny TSH, więc spokojnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie tsh zawsze skakało -wiec nawet nie wiem jaki poziom miałam przed ciążą. Znacznie mi się podwyższył jak tylko w ciążę zaszłam. W takim przypadku musisz bardzo pilnować tego wyniku.
Skakało mi na początku od 12 do 40 ponad i do dziś nie doszlam do takiego poziomu Ethyroxu jak powyżej wspomniany-w ciąży miałam 150 ,potem wróciłam do 75. I mam od 4 lat poziom tsh ok 1.5 max 2.

Tylko ze u mnie nie było nigdy problemu z samopoczuciem. Plus bardzo pilnuje zdrowej -tzn z dużą ilością warzyw -diety. Nie jestem na zupełnie bezlaktozowej i bezglutenowej diecie -ale jem dość mało pieczywa, zero mleka -od czasu do czasu sery,jogurty. Podstawą jednak są sałatki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama nie decyduj. Jeśli nie jesteś pewna, to pójdź to skonsultować do innego lekarza. Ja miałam tsh w okolicy 8, dostałam euthyrox 25, biorę od prawie roku. Teraz tsh w normie, ja czuję się lepiej (wcześniej miałam bóle głowy, zmęczenie, słabe włosy i paznokcie, suchą skórę), zero jakichkolwiek negatywnych skutków przyjmowania leku. Wagę mam idealną i nie drgnęła przez ten czas. Także jak masz wybór mieć hormony w normie czy nie to dla mnie wybór prosty. Zwłaszcza jak myślisz o ciąży kiedyś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam podobny wynik i w ciążę zaszłam od razu po rozpoczęciu starań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale przyjmowałaś hormony? czy bez ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

nie chce mi sie pracować.... (42 odpowiedzi)

Mam dobrą pracę. Dobrze płatną jak na polskie warunki, atmosfera jest całkiem przyjazna,...

przedłużanie włosów w 3mieście (5 odpowiedzi)

witajcie, poradzcie proszę gdzie można przedłużyć włosy? sprawdzony salon/fryzjerka dzięki...

Tabletki powiększające piersi (5 odpowiedzi)

Jak to jest dziewczyny z tymi tabletkami. Działają czy nie działają? Bo tak sobie patrzę na...