Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Czy należy mi się odszkodowanie za wypadek samochodowy, który nie był z mojej winy (oczywiście oprócz kasy z OC)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Tylko pozew cywilny, ewentualnie jeśli sam masz NW do polisy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Nie wiem, czy pisząc, że oprócz z OC miałeś na myśli tylko pojazd. Możesz się domagać wypłaty za szkodę na osobie z OC (tzw. zadośćuczynienie). Aż takiego wpływu nie ma uszczerbek na zdrowiu, ale także takie czynniki jak: wielkość wypadku, twoja kondycja psychiczna po, nerwy, stracony czas itd...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Daruj sobie pozew cywilny, bo i tak nie wygrasz sprawy. Jak już to zgłoś się do wyspecjalizowanej w odzyskiwaniu odszkodowań firmy. Moja znajoma dostała 5tys. za wypadek za złamaną rękę. Ona korzystała z usług Europejskiego Centrum Odszkodowań.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Napisałam ładne pisemko do ubezpieczalni, że chce kasę za uszczerbek na zdrowiu. Wczoraj mi odpisali, że nic mi nie wypłacą i że od tej decyzji mogę się odwołać tylko do sądu :( I co teraz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Przecież napisali Ci że musisz się o kasę z nimi wysądzić. Składaj pozew, sam lub przez firmę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

zgłoś się do firmy która wyciąga odszkodowania biorą ok 10-20% od sumy jaką wywalczą . No i masz mniej roboty papierkowej a są skuteczni. Mi pomogli. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Należy się z za samochód-naprawę, samochód zastępczy, odszkodowanie i zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu z polisy OC oraz odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu z polisy (polis) NNW
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

I co zrobiłeś? Pochwal się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Podpisałem umowę z EUCO ubezpieczyciel póki co proponuje 15tys, ale EUCO walczy o więcej :) Zobaczymy na czym stanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Tylko nie gódź się na tak małą kasę. Jeśli na wstępie tylko tyle chcą dać, to znaczy, że można od nich wyciągnąć 2 razy tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Dokładnie. Jeśli EuCO zaproponowało jakąś kwotę, to znaczy, że Ci się tyle należy. Nie zgadzaj się na mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

I jak tam się sprawy mają? Była już pierwsza sprawa czy poszli na ugodę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Sprawa jest w sądzie. Pewnie by się zakończyła w październiku, ale pełnomocnik ubezpieczyciela zachorował czy coś tam mu się stało i w ostatniej chwili przełożyli sprawę na 20 grudnia. Także nadal czekam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Okey, trzymamy kciuki :) Na pewno sprawa skończy się pomyślnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

u mnie sprawy sądowe trwały ok 3 lat. z 12 000, których nie chciał wypłacić ubezpieczyciel, na koncie finalnie pojawiło się 45 000. to były koszty sądowe, odsetki ustawowe, oraz kwestie dostrzeżone przez biegłego, którego powołał pozwany (czytaj firma ubezpieczeniowa), sugerując "naciągactwo". prawnik skasował 5 000. trzymam kciuki :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Właśnie tu jest ciekawy artykuł o tym ile można dostać za wypadek komunikacyjny http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/2-2-2-5-tys-zl-moze-dostac-poszkodowany-w-wypadku-komunikacyjnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Mam taką nadzieję. Oczywiście jakby tego wszystkiego było mało to sąd przełożył ogłoszenie wyroku na 3 stycznia. Bo sprawa jest skomplikowana i musi się zastanowić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

idź najlepiej do firmy, która się takimi spawami zajmuje oddajesz im z 20% kasy, a oni walczą jak psy za Ciebie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

EuCO czy Votum?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Nie podałeś żadnych szczegółów, więc tylko ogólnie można stwierdzić czy należy. Rację ma ktoś nade mną, ze jeśli w tym pytaniu chodzi o to, że ubezpieczyciel Ci go odmówił - to rzeczywiście idź do firmy (ktoś o votum pisał na przykład) - będzie Ci łatwiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Witam,

jeżeli wypadek komunikacyjny nie był z naszej winy, możemy starać się o uzyskanie rekompensaty za poniesioną szkodę. Ubezpieczyciel OC zobowiązany jest do wypłaty:
- zadośćuczynienia,
- odszkodowania za poniesione koszty leczenia,
- zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji,
- w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu -renty,
- utraconego dochodu,
- kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

Po wypadku bardzo pomogło mi EuCO. Firma bardzo prężnie działa na rynku. Są świetni i przede wszystkim przykładają się do sprawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Wypadek samochodowy - odszkodowanie

https://www.facebook.com/TwojeOdszkodowanie/?fref=ts
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej sprawdza się euco, bo oni biorą pieniądze tylko wtedy, gdy odzyskają odszkodowanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam żadnych firm odszkodowawczych. Prowadzą sprawę, aby szybko ją skończyć bez interesu klienta. Polecam skorzystać z usług Radcy Prawnego np. https://radcakniewel.pl/category/prawo-odszkodowan/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprawami, które dotyczą odszkodowań zajmuje się https://wokanda.org.pl/. Stowarzyszenie gromadzące prawników z wiedzą i doświadczeniem w temacie, dlatego są w stanie poprowadzić taką sprawę w sporze z ubezpieczycielem starają się o uzyskanie wyższego odszkodowania. Gdybys potrzebował to można pisac do nich na maila: stowarzyszeniewokanda@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wypożyczalnia samochodów (118 odpowiedzi)

Szukam dobrej i taniej wypożyczalni! Samochód będzie mi potrzebny na okres świąt.

kredyt na samochod-w salonie? (7 odpowiedzi)

Czy biorąc kredyt na samochód w salonie będzie taka sama rata jak przy pójściu bezpośrednio do...

Przewóz mebli komunikacją miejską (9 odpowiedzi)

Będę wdzięczny za udzielenie mi informacji, czy można w tramwaju, autobusie przewieźć (w moim...