Za co abonament TV ?

Bolszewicki rząd w II PRL podobnie jak ich poprzednicy sprzed 27 lat co dzień serwuje nam jakieś fake-newsy
Teraz reżimowa telewizja pod kierownictwem Przewodniej Siły będzie za te fake-newsy pobierać od Narodu pieniądze.

image

Naród aż tak głupi jak wam się wydaje to chyba nie jest, Panie Kurski ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie mam telewizora od lat to może coś mnie ominęło...
Czyżby platfusy zniosły abonament a "wredne bolszewiki" chcą go na powrót wprowadzić?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

> Nie mam telewizora od lat to może coś mnie ominęło...

Czabański, czołowy przedstawiciel nomeklatury partyjnej PIS w wywiadzie dla radia ZET.
"Chcemy, by abonament był ściągany przez Urzędy Skarbowe. Przyjmujemy założenie, że telewizor ma każdy"

Abonament na fake-newsy więc cię nie minie, nawet mimo tego, że nie masz telewizora od lat.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na razie nikt mnie o abonament nie ściga. A od "chcemy" do ustawy droga daleka.
No i nie wiem nadal jak to jest z tym abonamentem. Czy platfusy go zlikwidowały?

"Haracz ściągany z ludzi, archaiczny sposób finansowania mediów publicznych, ciężar, który urąga poczuciu przyzwoitości - to tylko niektóre określenia, jakimi premier Donald Tusk (54 l.) określał abonament radiowo-telewizyjny. W 2006 r. nawoływał nawet do tego, by go nie płacić."

I co? Rudy dotrzymał swych słów? ;>
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Posłużę się klasykiem : odwracanie kota ogonem to typowy zabieg postkomuny.

Pytanie dotyczyło jednak abonamentu na reżimowe media, które chce wprowadzić tzw. Rząd.

Mamy płacić, po to, żeby moc sobie poczytać takie fake'i jak ten powyżej ?
To na co ten abonament ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

> abonamentu na reżimowe media, które chce wprowadzić tzw. Rząd.

Aaaa... "Chce wprowadzić", czyli Rudy jednak abonament zlikwidował?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jeszcze do pełnego repertuaru poskomuny brakuje ci tylko 'winy Tuska'.
Myślałem, ze ty tylko udajesz głupiego. Ale widzę, ze wychodzi ci to zupełnie naturalnie.

To nie ma znaczenia, kto go wprowadzi czy już wprowadził.
Pytanie jest na co mamy go płacić.

Na takie newsy jak ten powyżej, które serwuje nam TVP ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zachciało mi się tego fejkniusa sprawdzić.
Rzeczywiście.. podała go Panorama TVP na swoim profilu fejsbukowym, bez sprawdzenia powielając czyjąś bzdurę.
Wpis szybko zniknął a Panorama nie uznała za stosowne przeprosić.
Brak klasy... ale co to ma wspólnego z abonamentem RTV?
W telewizorze tej informacji nie podali a póki co, nie ma abonamentu na fejsa ;)

Natomiast jeżeli platfusy nie zlikwidowały abonamentu, to cały ten wątek jest fejkniusem.
Bo PiSiory niczego nie "CHCĄ WPROWADZAĆ", skoro abonament obowiązuje niezmiennie od lat.
Liczysz na inteligencję czytelników na poziomie twojego oficera prowadzącego?
Nieco to uwłacza Forumowiczom...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Tego fake-newsa Panorama wymyśliła sama. Nie powtórzyła go za żadnym innym programem czy agencją.
Tak to w praktyce wygląda, gdy wyrzuca się ludzi z pracy a w ich miejsce wstawia się gości, którzy poza przebieraniem się za penisa nic więcej sobą nie reprezentują.

Fakt, że Panorama podała go na swoim profilu fejsbukowym, a nie w telewizorze ma jakieś znaczenie ?
W obecnych czasach multimediów news na facebooku jest równie ważny, jak news w TV i fakt, że TVP to zlikwidowała nie zmienia faktu, że takiego fake'a stworzyli i puścili w świat. W Internecie nic nie ginie, ty chyba wiesz o tym najlepiej.

>Liczysz na inteligencję czytelników na poziomie twojego oficera prowadzącego?
Na twoją inteligencję nie liczę.
O inteligencję czytelników się nie martw.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nadal się pytam, co to ma wspólnego z abonamentem RTV?
Odkąd sięgam pamięcią, TVP była tubą propagandową aktualnej władzy. Tak było za komuny i za wszystkich innych kolejnych rządów.
Propozycje zniesienia abonamentu padały wyłącznie z ust opozycji. Po dorwaniu się do koryta, szły w niepamięć.
Nie przypominam sobie jedynie, żeby Kaczor szedł do wyborów z hasłem zniesienia abonamentu. Przynajmniej pod tym względem jest od Rudego uczciwszy ;)
Nazwa "media publiczne" jest bardzo adekwatna.
Kojarzy się z domem publicznym - a tak właśnie nazywa się miejsce, gdzie ktoś się q.rwi za pieniądze.
Skoro chcesz w tym qrewskim procederze uczestniczyć - twoja sprawa.
Ale nie wciskaj czytelnikom ciemnoty, że to akurat PiS chce wprowadzic opłatę za czytanie czy oglądanie produkowanych przez siebie bzdur.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

> Tego fake-newsa Panorama wymyśliła sama. Nie powtórzyła go za żadnym innym programem czy agencją.

"Skąd wziął się fałszywy news? Podała go jedna z niewiarygodnych stron internetowych, które ostatnio wyrastają, jak grzyby po deszczu. Takie strony powstają, by łapać internautów na tzw. Fake newsy i generować w ten sposób wysoką klikalność. Liczą na łatwowierność ludzi i niestety przeważnie nie przeliczają się w tej kwestii.
Na informację, że Tina Turner nie żyje, nabrała się nawet Panorama! Znany ogólnopolski serwis informacyjny TVP 2 podał fake newsa na swoim fanpage'u na Facebooku."

Jakoś informacje podane przez Eskę są dla mnie ciut bardziej wiarygodne.
Odszczekasz? ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Z całym szacunkiem ale takich kłamstw i niespełnionych obietnic wyborczych Platforma nieObywatelska ma znacznie, znacznie więcej.
Dlatego przegrali. Nie bez powodu na Rudego nazywa się Pinokiem.
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że nie tyle PiS wygrał, co PO przegrało.
Ludzie już się nie łapią na ładne słowa niepoparte czynami, bo słowa się jak widać mocno sie zdewaluowały
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

>Odkąd sięgam pamięcią, TVP była tubą propagandową aktualnej władzy. Tak było za komuny i za wszystkich innych kolejnych rządów.

Czy Pospieszalski nie prowadził w TVP swojego "Warto rozmawiać" aż do 2011 ?
A i tak potem przesiadł się do TVP info i prowadził "Bliżej" chyba do 2016

Żeby było jasne : jasne abonament powinien utrzymywać rzetelna i obiektywną telewizje o wysokich wymaganiach w zakresie profesjonalizmu. Wzorem do naśladowania powinna tu być BBC.
Dopóki takiej telewizji nie ma, abonamentu się nie powinno wymagać.
Partii PiS jednak, cokolwiek by się nie działo, pieniędzy wciąż jest za mało.
Od telewizji, która swoim poziomem osiągnęła już dno (vide news powyżej) odwracają się reklamodawcy i stad ten zgiełk i rwetes w kurniku.
Stad ten pomysł z abonamentem w prądzie, podatku i ch*** j wie czym jeszcze.
Na kolejne fake'owe informacje o śmierci Tiny Turner.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na telewizorze jest taki przycisk on/off i jak coś się nie podoba można przestawić na off i po sprawie.
Z tego co wiem jest jeszcze funkcja przełączania kanałów i można samemu wybrać co się chce oglądać
Abonament można wykupić prywatny gdzie w ofercie są pakiety z kanałami jakie sobie wybierzesz
A u mnie w domu tv służy jedynie jako wyświetlacz i oglądam co chcę, kiedy chcę i bez reklam
Nawet radio mam online a w samochodzie pendrive z muzyką
Jeśli chodzi o abonament -nie wierz wszystkiemu co mówią w tv ;)

Apropo fake-news a to mam coś dla Was przygotowanego tylko wrzucę to wieczorem jak ogarnę technologię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

> Abonament można wykupić prywatny

Mylisz się.
Abonament RTV jest de facto "podatkiem od posiadania odbiornika".
Nieważne, że TVP nie oglądasz a nawet nie masz technicznej możliwości (może są takie pakiety?).
Abonament musisz płacić. Nawet jeśli TV robi Ci wyłącznie za monitor do kompa.
Tak przynajmniej zawsze było. Mogę się (z przyczyn oczywistych) mylić, ale nie podejrzewam, żeby ktokolwiek to zmienił.

A co do przycisków na pilocie i wiary we wszystko, co się widzi/czyta, masz oczywiście rację :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

> Na telewizorze jest taki przycisk on/off

Większość osób, z którymi rozmawiam na trwale używa przycisku off wobec TVP, wiem tez, ze wiele osób zwrócilo się na piśmie do operatorów kablowych o blokadę stacji reżimowych.

Wg planów tzw rzadu nie zwalnia cię to od płacenia nowego podatku.
Nie byłoby w tym nic złego, gdyby to była profesjonalna telewizja, a nie jakaś mega amatorka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Wg planów tzw rzadu nie zwalnia cię to od płacenia nowego podatku.

Ani podatek nie jest nowy ani nie są to plany.
Kolejny raz kłamiesz.
Póki co, obowiązująca jest Ustawa z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych (Dz.U. 2005 nr 85 poz. 728).
W niej, jak i w ustawach poprzednich, jest zapis, nakładający abonamentowy haracz na wszystkich posiadaczy odbiorników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Widzę, ze legiony PiS-dezinformacji mają sie dobrze.
Pytanie w wątku nie dotyczyło tego czy płacić tylko na co ten abonament ma być przeznaczany.
Obecnie jest przeznaczany na fake newsy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cytat z wpisu założycielskiego niniejszego wątku:
"Teraz reżimowa telewizja pod kierownictwem Przewodniej Siły będzie za te fake-newsy pobierać od Narodu pieniądze."
Sugerujesz tym samym, że za światłych rządów bandy Rudego TVP nie pobierała od Narodu pieniędzy a dopiero bolszewiki to planują.
Przyparty do muru i zapytany wprost, wijesz się jak piskorz.
Nawet bezczelna propaganda musi mieć jakie-takie racjonalne podstawy. Chyba, że zakładasz, że odbiorcy są idiotami i jesteś w stanie wmówić im dowolne kłamstwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Przyparty do muru ? Puknij się w głowę.
To nie ja wrzucam wątki poboczne o Tusku. Rozumiem twój zabieg : chodzi o rozproszenie problemu.
A problem jest taki, ze wprowadza się nową daninę publiczną, oferując w zamian jakieś fejki.
Problem prymitywnej propagandy zostawiam na boku, choć także uważam ze winszowanie sobie pieniędzy za to, by posłuchać jakichś bzdur przygotowanych przez propagandę jest nie w porządku.

Pytanie jest czas to samo : za co mamy płacić ?
Za to aby sobie poczytać o śmierci Tiny Turner ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

> To nie ja wrzucam wątki poboczne o Tusku.

Ani ja nie wrzucam wątków pobocznych o bolszewikach czy Przewodniej Sile.

Skoro piszesz o zmianach, to muszę się odnieść do tego, bo było poprzednio. Taka jest naturalna kolej rzeczy jeśli chodzi o "zmiany" czy "nowości".

> wprowadza się nową daninę publiczną

A ja się kolejny raz pytam: gdzie tu jest NOWOŚĆ?

> za co mamy płacić ?

Za posiadanie odbiornika. I tak jest niezmiennie od wielu lat.
Nigdzie, w żadnej ustawie nie ma informacji, że płacisz za jakość przekazu.
Rudy miał 8 lat na to, aby (zgodnie z tym co obiecywał) to zmienić.
Jego poprzednicy również mieli na to czas. Nikt tego nie zrobił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

>Nigdzie, w żadnej ustawie nie ma informacji, że płacisz za jakość przekazu.

Jakość przekazu to dosyć eufemistyczne określenie braku profesjonalizmu i prymitywnej propagandy, ale niech będzie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sadyl, co ty pitolisz ? Przeczytaj tą swoją ustawę o abonamencie. O ile mnie moja pamięć nie myli, to mowa jest tam o obowiązkowym opłacaniu abonamentu za zadeklarowane odbiorniki radiowe i telewizyjne. Jeżeli takiego nie posiadasz, bo przecież są chyba tacy ludzie, to nie płacisz abonamentu. Teraz ma to wyglądać tak, że dobra zmiana zakłada że każdy ma taki obowiązek, bez względu czy posiada jakiś odbiornik. Czujesz tą różnicę ? Poza tym, prawdą jest że należy uporządkować ten abonament, ale nie metodą urawniłowki ( łowca wytłumaczy ci co to znaczy).
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przeczytałeś ten wątek, czy był dla ciebie za trudny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jaq-u, próżny trud, to jest betonowy mózg.
Próbowałem go naprowadzać stosując pojęcia : podatek, danina.
Nadaremno, gosc nie widzi różnicy, więc niech sobie żyje ze swoim przekonaniem.

Zrozumie, gdy dostanie wezwanie do zapłaty za coś, czego wcześniej nie opłacał.
Ten elektorat tak ma.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

swego czasu jakas pani rzecznik praw obywatelskich wystosowała list do ministerstwa udowadniajac,ze
NIEPOWSZECHNE niesciaganie tej oplaty jest niezgodne z konstytucja-bo jedni płaca a drudzy nie płaca i jest to procedr "niepowszechny"
wiec łamiacy konstytucje
tak wiec utwierdziła --jako rzecznik praw obywatelskich w przekonaniu rzad--iz my niepłacacy ,a nie posiadajacy i niekorzystajacy z odbiornika
bedziemy płacic zgodnie z konstytucja
taki absurd

a własciwie =jak powinno byc --skoro wielu z nas korzystajac z intenetu--oglada filmy i programy tv
i jak to sie ma miec do tych co maja pakiety??
jest jakies ludzkie rozwiazanie
bo mnie to tez wkurza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiejszy mecz na Polsacie, bo Telewizja która podobno jest narodowa i z tego tytułu będzie pobierać abonament ma ważne dla Polaków rzeczy w d*pie.

W II PRL telewizji publicznej abonament służy przecież do prymitywnych reportaży na temat opozycji, rozpowszechniania fake-newsow o śmierci Tiny Turner, likwidacji opolskich festiwali i opowiadania o czym pomyślał sobie dziś rano jakiś Poseł Kaczyński.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

> Dzisiejszy mecz na Polsacie, bo Telewizja która podobno jest narodowa i z tego tytułu będzie pobierać abonament ma ważne dla Polaków rzeczy w d*pie.

Zapewne nie oglądasz obrad Sejmu ani PE.
Jak zresztą prawie nikt.
Chociaż to własnie na nich zapadają decyzje WAŻNE dla Polaków.
Mecz jest (może być) jedynie emocjonujący.
Ale... aby rozróżnić WAGĘ od emocji, trza mieć czym myśleć....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wazne dla Polakow decyzje to zapadaja w mieszkaniu i kancelarii jego krolewskiej mosci Lejba Fogelmana. A my sie nie denerwujmy. Mamy las, jezioro, irlandzka muzyke i biala kielbase. Nie badz gnida, poczuj freedeom. Zdrowko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Zapewne nie oglądasz obrad Sejmu ani PE.
Jak zresztą prawie nikt.
Chociaż to własnie na nich zapadają decyzje WAŻNE dla Polaków.

Tak było w III RP.
W II PRL te decyzje zapadają w gabinecie na Nowogrodzkiej i w kuwecie na Żoliborzu.

>aby rozróżnić WAGĘ od emocji, trza mieć czym myśleć....

Pracujesz na swoją ksywkę :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Jaka to melodia ?"
Ten sympatyczny program w TVP REŻIM po Festiwalu w Opolu, meczach polskiej reprezentacji, Mazurskiej Nocy Kabaretowej okazał się być kolejnym wrogiem Państwa Bolszewickiego.

To na co ten abonament, pytam się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie demonizowałabym zjawiska; w tym przypadku to chyba raczej kwestia oglądalności niż polityki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kwestia kadr, rzekłbym.
Ciekawi mnie powtarzająca się prawidłowość związana z bolszewizmem.

W Rosji w 1917 programowo niszczono i wysadzano wszystko, co kojarzyło się z caratem.
W Polsce po 1945 ten sam los spotykał pozostałości po II RP.
A teraz bolszewicy na oślep wywalają nawet programy w tv, które przez 19 lat cieszyły się oglądalnością i przynosiły telewizji kasę z reklamy.

Ot, siano i walonki na salonach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A bo ja wiem... Rozmowa ze mną o tvp to trochę gadka ze ślepym o kolorach, tak już daleko jestem od jej realiów. Od dobrych kilku lat nie ogarniam, co dają, grają, dla kogo i dlaczego. Sęk w tym, że moja rezerwa nie dotyczy wyłącznie tuby państwowej i nie wzięła się tylko z braku entuzjazmu dla PiS - powstała wcześniej i ma źródło w miałkości oferty tv jako takiej. Polityka występuje co najwyżej w charakterze ostatniego gwoździa do trumny - osobiście uważam za błąd usadzenie bulteriera kurzęcego za sterami na Woronicza.
Wyjdę na ignoranta, ale szczerze mówiąc przy sprawie choćby Opola zdumiał mnie nie tyle fakt mniej lub bardziej spontanicznego bojkotu festiwalu (z niektórych deklaracji miałam bekę jak stąd do Kaukazu), ile zaskoczenie, że jeszcze w ogóle istnieje sam festiwal i ktoś to ogląda... Podobnie oceniam coś tam o melodii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nic dodać, nic ująć

Krzysztof Skiba :
"Dobra zmiana tnie już równo przy ziemi. Jarek Janiszewski stracił właśnie audycję muzyczną w Radiu Gdańsk. Przez pięć lat w każdy wtorek o godz. 23.00 można było usłyszeć na antenie RG głos wokalisty Bielizny i Czarno-Czarnych. W nocnej audycji Jarka było sporo dobrej muzyki, absurdalne dowcipy, konkursy z nagrodami i szczypta poezji. Zero polityki i wojny polsko-polskiej. Niestety dwa tygodnie temu Jarek puścił w swojej audycji nową piosenkę Big Cyca „Viva San Escobar". To wystarczyło! Wracamy do PRL, a czarne listy coraz dłuższe”.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gadżety reklamowe (27 odpowiedzi)

Gdzie w Gdańsku można kupić gadżety reklamowe? Jest jakaś hurtownia?

Kącik zdrowo Infantylnych cz.2 (2433 odpowiedzi)

https://forum.trojmiasto.pl/Kacik-zdrowo-Infantylnych-t991133,1,30.html

Trójmiasto do bani (382 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...