co robicie na urodzinowe kolacje

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
witam, czy któras z mam mi podpowie co zrobic na urodziny na kolacje na cieplo? Wyprawiam urodziny i po torcie i kawie poza oczywiscie salatkami itd chcialabym postawic cos na cieplo, nie mam za duzo miejsca w kuchni i wolalabym cos robionego w piekarniku. Wpadlam na pomysl faszerowanych papryczek, ktore piekly by sie w czasie imprezy, a co jeszcze mozna by bylo zrobic aby piec w tym samym czasie co papryczki? Macie jakies sprawdzone menu "kolacyjne"?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do papryczek (zwłaszcza zapachowo) pasują szaszłyki :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Możesz kupić bagietkę albo chleb tostowy, mozarellę i pomidora: ser i pomidora kroisz w kosteczkę, dodajesz trochę oliwy, sli i bazylii, nakładasz na pieczywo i robisz takie grzanki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja podpowiem ci taki przepis ( mój mąż pływał na amerykańskich statkach i to serwowali tam).Kroisz baklazana na krążki ,na to pomidor plasterek ,posypujesz przyprawami bazylia ,przyprawa do ... co tam masz ,oregano ,na to plasterek sera. Na ser też trochę oregano do piekarnika aż zmięknie bakłażan a ser się roztopi .Na talerzyku polewać sobie sosem tao tao słodko ostrym .ot taka przystawka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja jestem kompletna noga w kuchni, patrze na te wszystkie internetowe przepisy i wydaje mi sie ze nic do siebie nie pasuje ;) Super pomysły, na pewno wykorzystam:D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi ostatnio zależało właśnie, aby można było danie zrobić wcześniej, a gdy goście przyjdą włączyć tylko piekarnik i przypiec, więc zrobiłam COTTAGE PIE Z BATATAMI i ZAPIEKANKA Z INDYKIEM I WARZYWAMI Pod warstwą purée ziemniaczano-pietruszkowego. Jak wpiszesz w Google to powinno wyszukać przepisy. Nie chcę być posądzona o reklamę strony...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może zwykłe mielone? Ja robię zawsze takie mini, na jeden kęs. Do tego skrzydełka albo pałki. Przygotowuję wcześniej, piecze się "samo", nie muszę stać i pilnować, przewracać. Możesz też zrobić warzywa w cieście francuskim. Drobno pokrojoną paprykę, pieczarki i cebulę podsmażam, zawijam w ciasto francuskie i chwilę piekę. Możesz wrzucić do środka mięso, warzywa, czy co tam lubisz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

koperty z ciasta francuskiego z parówkami, pieczarkami, leczo z parówek pieczarek cebuli i przecieru, zapiekanka makaronowa z pieksia kurczaka brokulem i sosem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

tarty wytrawne na kruchym, łosoś/inna rybka/ piers kurczaka w cieście fracuskim (robisz taki warkocz) podajesz z sałata, np. na styl grecki. kurczaka można faszerować suszonymi pomidorami/ feta i szpinakiem/ pieczarkami i serem czym tam chcesz...wszelkie lecza/ warzywne raratuje w sezonie, zupa gulaszowa, chili con carne, lazania/canneloni, szaszłyki z piekarnika, pieczone skrzydełka/pałki pikantne / ala kfc itp...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ostatnio zrobiłam zapiekanke gyros, wszystkim bardzo smakowała. Pełno przepisów w necie znajdziesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

Co zrobic gdy maz nie chce sie kochac? (301 odpowiedzi)

Tak jak w tytule. To jest moj-nasz problem. Moj maz w ogole nie potrzebuje seksu..u nas jest on...