gdzie kupić kwiaty?

Czy macie jakieś polecane kwiaciarnie albo może hodowców w których warto kupić kwiaty żeby zaraz nie padły? Albo ja i znajomi mamy pecha do kwiatów albo do kwiaciarni. Doniczkowe kwiaty padają szybko :(
Głównie zależy mi na storczykach i ładnych odmianach fiołków (np. te z różowymi postrzępionymi kwiatkami)
Generalnie mam mało kwiatów w domu a marzy mi się ich mieć dużo więcej ;)
A może wy macie jakieś piękne kwiaty i chciałybyście się podzielić sadzonką wraz z instrukcją obsługi? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gdzie kupić kwiaty?

moja mama ma w domu m.in dwa storczyki - jeden biały, drugi - różowy kupione w markecie (Leroy Merlin) i trzymają się niesamowicie, już kilka lat mają i co roku pięknie kwitną a u mnie padły już dwa :/
u mnie za to świetnie trzymają się palmy i fikusy, też marketowe :)) nie wiem z czego to wynika ale osobiście uważam, ze trzeba mieć rękę do kwiatów i warunki mieszkaniowe - jedne lubią słońce, inne cień, odpowiednią ilość wody itp, itd
nie znam się za bardzo ale wiem jedno - ja muszę mieć mało wymagające rośliny za to moja mama jest mistrzem i ma w domu pół kwiaciarni :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gdzie kupić kwiaty?

No mi się właśnie marzą strorczyki, oj marzą! Muszę się w takim razie do Leroya wybrać, dzięki :)
A czy ktoś próbował zamawiać może tego typu kwiaty na allegro? Jest spory wybór pięknych odmian Phalenopsisów ale nie wiem jak one transport przeżyją...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gdzie kupić kwiaty?

Ale czemu zamawiać? Jest przecież rynek zielony...tam wiadomo co kiedy wybrać bo już ktoś to ma, POLECAM!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz u http://tragediadonbasu.pl/co-mozna-kupic-w-sklepie-florystycznym/ wybór masz bardzo duży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gdzie kupić kwiaty?

nejlepiej zaprzyjażnij sie z jedna kwiaciarnią to wtedy panie na pewno nic starego Ci nie sprzedadzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gdzie kupić kwiaty?

podjedź po prostu na Renk niektórzy hurtownicy sprzedają w detalu ,ale nie jedź rano tylko tak koło 12-12 albo w sobotę od rana .Świeże i tanie i jeszcze doradzą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: gdzie kupić kwiaty?

Storczyki nie lubią przeciągów i zimna. Nie przepadają też za bezpośrednim nasłonecznieniem. Nie powinno się ich podlewać tylko moczyć co 2 tygodnie i tylko przez pół godziny. Choć znam panie, które storczyka podlewają i też im pięknie kwitną. Czyli nie ma reguły. Tak samo jest z paprociami. W jednym mieszkaniu się świetnie rozrastają a w innym giną w oczach.
Chyba po prostu metoda prób i błędów będzie jakimś rozwiązaniem.
Najfajniejszym kwiatem doniczkowym jest zamia. Można zapomnieć o jej podlaniu nawet przez miesiąc :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gdzie kupić kwiaty?

na Renku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: gdzie kupić kwiaty?

Polecam nową kwiaciarnię na Świętokrzyskiej 60! Ceny dosc wysokie ale za to pewna jakosc i duzy wybor,różnych fajnych i niespotykanych odmian.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: gdzie kupić kwiaty?

Hej, może tu znajdziesz jakąś kwiaciarnię w twojej okolicy http://e-kwiaciarnie.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podbijam. Polećcie jakąś kwiaciarnię albo wi ekszy market, w którym mają porządne kwiaty :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłaś może w Leroy Merlin ? Mają tam naprawdę spory wybór ładnych kwiatów:
https://www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/rosliny-sadzonki/kwiaty-doniczkowe,a362.html

Raz na jakiś czas kupuję tam kwiaty do mieszkania ( najczęścije od razu w doniczce - nie mam potem problemu z dobraniem odpowiedniej doniczki a cena takiego kwiatka nie jest dużo wyższa). Kwiaty nie więdną, nie są przegrzane albo wyziębione. W domu po przenosinach bardzo dobrze się przyjmują.
A i maja tam chyba największy wybór storczyków jaki kiedykolwiek widziałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram. Mam w domu dużo kwiatów. W ogródku jeszcze więcej ;)
Bardzo dużo kupuję w Leroy Merline i w Obi. Mają dobry wybór i jeszcze nigdy nie trafiły mi sie jakieś chore kwiaty/sadzonki.
Polecam też "U Justyny" na Trakcie św. Wojciecha na wysokości Oruni. Duży wybór i obeznana obsługa. Zawsze coś doradzą, powiedzą gdzie trzymać, jak podlewać albo co w danym miejscu (słonecznym czy w cieniu? lepiej będzie rosło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


U mnie nie chorują i dobrze się trzymają kwiaty doniczkowe z... Lidla. W leroy jest duży wybór, to prawda, ale zaraz po przyniesieniu do domu radzę zastosować preparat na ziemiórki (miałam z nimi problem w większości kwiatów doniczkowych z Leroy Merlin przy Grunwaldzkiej właśnie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupuje często roślinność w nasiona i sadzę te różne propozycje i rośnie ekstra. Cebulki, nasiona itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hortensje wyglądają pięknie, jest mnóstwo odmian i nie są jakoś szczególnie wymagające pod względem pielęgnacji. Patrzcie tutaj - https://www.gardenowo.pl/sadzonki/hortensje Pierwszy rząd jest genialny - 3 z nich mamy na podwórku i naprawdę super to wygląda, ale my ogólnie bardzo lubimy, kiedy w ogrodzie jest kolorowo ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja to w ogóle nie mam ręki do kwiatów a zwłaszcza storczyków :( dlatego przerzuciłam się na sztuczne kwiaty nie padają szybko to mogę sama zrobić sobie kompozycje i jeszcze bardziej cieszą oczy ostatnio kupiłam taki piękne goździki https://www.bomm.pl/pl/kategorie/sztuczne-galazki-kwiatowe-gozdzikow/GK401-gozdzik-brodaty-gaazka-59-cm/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja tam kupuje w sprawdzonej kwiaciarni ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja w hurtowni zamawiam po prostu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W hurtowni gdzie mają jakies wyjątkowe kwiaty ;) Albo na targach jeśli są ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Ja uważam że w budowlanych są całkiem ładne i zadbane kwiatki :) Ja zawsze tam kupuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lubię naturalną zieleń w domu, dlatego w salonie jedną ze ścian w całości pokryłam roślinami. Usługę taką wykonuje firma Zielone Ściany. Polecam ich usługi każdemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja do kwiatków polecam doniczki drewniane: https://drewnowogrodzie24.pl/donice-ogrodowe. Wyglądają przepięknie i same w sobie dodają uroku. Ja w tych podłużnych posadziłam mięte i kolendrę, a w tych wyższych małe krzewy ozdobne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...